guess.who 2020 ápr. 01. - 16:48:08
(1248/2088)
"Nem lepődnék meg olyan végkifejlettségen, hogy mindenki hopp, meghótt."
Jajj, ne legyél már ilyen negatív! Akkor nem lehetne második évad! :)
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:47:13
(1247/2088)
A "nyelmester" az a legtöbb bort egyszerre, kortyintás nélkül lenyegől kocsmai ivócimbora lenne? ;)
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:45:59 Előzmény napraforgó
(1246/2088)
"Mihály meg azt mondta a lányának, hogy eltemethetik a birtokon, kap egy keresztet is "
Ezt szerintem félreértetted... Az öreg Torzsa a keresztet csak mint emléket, emlékező helyet mondta, arról nem volt szó, hogy oda temetnék Eleket (nem is igen hiszem, hogy ezt így keresztül lehetett volna vinni 1) mert a zsandárság nem engedte volna, 2) mert nem lehet hivatalosan úton-útfélen temetni, 3) mert a pap sem igen hagyta volna, hogy kihantolják és elvigyék máshová, szenteletlen földbe...
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:43:26
(1245/2088)
"Az öreg szolga, akinek Annácska megparancsolta a hinta elkészítését"
Szerintem többször volt már. Legutoljára talán 3-4 résszel ezelőtt, amikor a báró előtt kinyitotta a kastély kapuját (miután Imrét kísérte ki).
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:41:14 Előzmény napraforgó
(1244/2088)
Anna egyre inkább úgy viselkedik, mint egy ledér, szemérmetlen és felettébb ostoba Katáng. Ami egy Katángtól nem annyira zavaró (de igen, az!), egy bárókisasszonynál viszont már felettébb nagy neveletlenség. És erre még csak a lázadozó szellemisége sem ad magyarázatot, hiszen pár nappal korábban még nagyon komolyan ő akart lenni az első női orvos - most meg egy hülye parasztlegénnyel szökdös az erdőbe hintázni.
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:38:20
(1243/2088)
De tegyük fel: Anna láthatta Svájcban (ahogy állította). A kérdés viszont sokkal inkább az, hogy a nem éppen túlképzett Sándorka ugyan honnan ismerhette pont azt a festményt? Kiguglizta a Rokoczai Courierből?
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:35:39
(1242/2088)
(A cseppeket nem mutatták végig, amit meg igen, azt is elég bizonytalanul csinálta: 2 csepp látszott, egy harmadik közepén volt a vágás, aztán még másfél látható volt egy újabb pipettányiból. Szóval azt sem tudjuk, hogy több volt-e vagy kevesebb.)
guess.who 2020 ápr. 01. - 16:33:21 Előzmény napraforgó
(1241/2088)
"Ha Annának meghal az anyja, akkor neki is gyászba illik borulni és elfelejteni a bálozást."
Ehhez képest az előzetesben még csak nem is sötét ruhában sírdogál Imre vállán... Hanem szerintem ugyanabban a koszosban, amiben erdei sétázni volt...

Ha már a séta: Annakisasszony azt mondja az erdő közepére érve, hogy ő egy tapodtat sem megy tovább. Ha nem akar, akkor ODÁIG miért ment Sándorkával?

3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 01. - 15:19:19 3/10 Előzmény Kotarbinski
(1240/2088)
"...mi lenne, ha még ezek mellé a sokak számára unalmas bírósági tárgyalást is bele vették volna."
Nem utolsó szempont, hogy egy szerelmi évődést, hasonló üresjáratot még egy jobban fogalmazó általános iskolás is meg tudna írni, ellentétben egy bírósági tárgyalással! :D
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 01. - 15:14:28 3/10
(1239/2088)
Én is egész nap ezen "mérgelődtem", mi az, hogy nincs orvos?!
A báró ,amilyen felvilágosult sok tekintetben, ne már, hogy megelégedjen a Baba diagnózisával! Hacsak azért nem, mert nagy ívben nem érdekli a felesége baja, vagy, mert nem hiszi , hogy tényleg komoly...
Viszont, ha kiderül, hogy vetélés volt, össze fogja vetni a minapi szexre csábítással!
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 01. - 15:09:11 3/10 Előzmény napraforgó
(1238/2088)
Nem,nem,nem és nem halhat meg Jozefina! !!!
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 12:58:27 5/10
(1237/2088)
Látom, hogy nemcsak nekem hiányoznak ezek a momentumok, legalább emlités szintjén. ugyanakkor más dolgokra olyan sok időt pocsékolnak.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 12:56:20 5/10
(1236/2088)
Azt én megértem, hogy költségkimélés miatt a birósági tárgyalást elsinkófálták, de azért legalább emlités szintjén meg kellett volna jelenni e a történetben. Vagy a báró mondhatta volna vacsora közben, hogy megvolt a tárgyalás és kötél általi halálra itélték a vádlottat, vagy Imre mondhatta volna az anyjának, hogy megnyugodhat, mert elitélték Ödön gyilkosát, majd ekkor meg akkor lesz a kivégzés itt a főtéren elrettentésül.
Akkor legalább tudnánk, hogy betartották a törvényes kereteket, nemcsak úgy önkényesen lógatták fel a betyárt.

Amúgy én a betyár temetését is hiányolom, mert Terka annyira szivhezszólóan elmesélte neki, hogy micsoda szép siremléket fognak Eleknek állitani, meg ráirnak mindenfélét, hogy hazafi volt, meg szabadságharcos, meg jóember, stb. Mihály meg azt mondta a lányának, hogy eltemethetik a birtokon, kap egy keresztet is (más semmit nem igért). No ez mégis egy fokkal jobb, mint a temető árkában való elkaparás.
Szerintem, volt rá lehetőség, hogy az akasztás után a család, vagy bárki kikérje a holttestet és eltemettethesse . Én nem bánnám, ha látnám, hogy Rózsa a családi szőlőbirtok szélén egy kis tisztáson virágot visz egy sirhalomra.
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:46:56
(1235/2088)
Most el, csak holnap reggel jövök! Szép napot Mindenkinek!
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:45:22
(1234/2088)
Igen, spóroltak a költségeken. De gondolj csak bele, hogy milyen unalmas lenne egy 150 részes sorozat a 80 részes tartalmával. Így is sok az üresjárat, a felesleges történés, szövegelés, stb., mi lenne, ha még ezek mellé a sokak számára unalmas bírósági tárgyalást is bele vették volna. A "mainstream" ebben a sorozatban bevallottan a szerelmi négyszög, s e mellett nagyon kilógna a bírósági tárgyalás.
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:33:36
(1233/2088)
Az már a római jogban is gyakorlat volt, hogy a bíróságok hoznak ítéletet. Ez azóta sem változott. Tehát volt bírósági ítélet, de arról a sorozat nem szólt.
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:24:44
(1232/2088)
Az akasztással fenyegetés már lélektani megdolgozás volt. Ezt a módszert azonban évszázadok óta alkalmazták a bűnüldözésben, tehát nem új dologról volt szó. --- Bírósági tárgyalást tényleg nem láttunk, de feltételezhető az, hogy volt. Ha visszaemlékszel az akasztásra, ott Imre egy hatalmas papírról olvasta fel Elek bűneit és az ítéletet. Felteszem, hogy ezt nem a hadnagy csinálta, hanem a megyei bíróságtól kapta. --- Még egy dolog kínálkozik ide: akkoriban még nem volt olyan jogbiztonság, mint ma, ezért ilyen esetekben elképzelhetőnek tartom azt, hogy különösebb vizsgálódás nélkül hoztak ítéletet.
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:10:31
(1231/2088)
A fizikai erőszak akkor még hogy úgy mondjam "szokás" volt. MA ezt nem alkalmazzák, de ennél sokkal rosszabb módszert alkalmaznak: lelki megdolgozást. Lásd ezzel kapcsolatban az orosz mesét a medvéről és a favágóról.
Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 12:07:21 Előzmény napraforgó
(1230/2088)
Köszi a gyors reflexiót, egyetértek veled. Az biztos, hogy Annácska (feltételezve a két férfi közötti választhatóság lehetőségét) bárhogyan fog dönteni, azzal önmagát is minősíti, beárazza magát, és megalapozhatja, vagy elronthatja a jövőjét.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 11:44:24 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1229/2088)
Teljesen igazad van, ami Imre jellemzését illeti. Csak annyit tennék hozzá, hogy Imre hasonlóan barátságos, de távolságtartó viselkedést tanúsitott Annával is a kezdetekben. Őt az anyja noszogatta, biztatgatta, amikor tapasztalta, hogy a bárókisasszony futkos a fia után. Szerette volna kimozditani a felesége miatti gyászból, úgy érezte, hogy túl fiatal ahhoz, hogy egyedül élje le az életét. Egy ilyen fiatalembernek kijár a második esély és a bárókisasszony jó lehetőségnek mutatkozott. Imre most már beleszerelmesedett Annába, vagy magába a szerelem lehetőségébe. Kár, hogy Anna nem méltányolja a higgadt, nyugodt, megfontolt természetét, inkább a tüzes csődör izgatja.