offtopic
wukovsky 2011 jan. 30. - 11:29:37 Előzmény kadar1995
(1159/1559)
Nos ifjú titánka.

A 300 egy képregény adaptációja, ahol is a képi világ, a cselekmény adott volt, amit filmre kellett vinni.

A másik fele, Tarantino eredetiségének, ha igen mûvelt lennél filmes téren, és annyi filmet láttál volna, amennyit Tarantino, akkor pontosan tudnád, hogy Tarantinonak egy igazi filmje sincsen, hiszen minden koppintás, minden csak másolat, össze ollózva remekbe szabott filmekbõl.

Nincs ez másként ennél a filmnél sem. Fogta az összes háborús filmet, és még pár filmet hozzá csapott, be dobta a keverõ gépbe, és ez jött ki a fejébõl.

A film pazar, a karakterek csodásak, a cselekmény izgalmas, és szórakoztató.

Ha háborús filmet kellett volna csinálni, mit vártál el volna tõle, a kill bill után ugyanis vérengzõset nem csinálhatott, mert annál több kecsápot nem lehet felhasználni,m mint ott. Tehát maradt az, hogy olyan háborús filmet csinálok, amiben nincs háború, ez benne az egyedi :)
5/10
kadar1995 2011 jan. 29. - 18:31:53 5/10 Előzmény wukovsky
(1158/1559)
Ja, és gondoljatok amit akartok, mert ez egy SZAR!
5/10
kadar1995 2011 jan. 29. - 18:30:53 5/10
(1157/1559)
Ugyan az a baj ezzel a filmel, mint a 300-al. A készítõk direkt egy baromságot csináltak történelmi háttérrel.
Ja és Tarantinotól többet vártam volna, aki fiatal korában olyan filmeket csinált, mint a Kutyaszorítóban vagy a Ponyvaregény ne egy ilyen állszent alkotásból éljen meg, mert õ többet is tud.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 21. - 11:48:01
(1156/1559)
20-80 volt rá az esély, mert a szövetségesek kategórikusan kijelentették, hgoy nekik csak a feltételek nélküli megadás az elfogadható :$

De ebbe egy német tábornok sem ment volna bele.

Feltételek között szerepelt volna, hogy a szégyenletes Nürnbergi per soha semmilyen körülmények között nem történhet meg.

Nincs kártérítés, Németország megtartja a függetlenségét, Õk a rangjukat, stb.

Ebbe úgy sem mentek volna bele.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 20. - 17:54:11
(1155/1559)
Kifejtenéd egy kicsit bõvebben a véleményedet, hogy szerinted a film készítésekor elkövetett mely hibák, illetve azok halmozása vezetett oda, hogy a Te véleményed által ez egy kontár, vagyis a mai szóhasználat szerint, egy hozzá nem értõ, arra alkalmatlan ember vagy csapat munkájának az eredménye ? :$

Ha nem tudod szépen megfogalmazni, akkor sajnos azt kell, hogy higgyük, hogy képtelen vagy egy összetett mondatot megfogalmazni, vagyis egy ilyen összetett és bonyolult film megértése, hát hogy is mondjam ......
5/10
kadar1995 2011 jan. 20. - 15:41:02 5/10
(1154/1559)
Ez egy kontár alkotás.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 14. - 16:51:57 Előzmény indienemesh
(1153/1559)
Elég gáz, ha a kedvenc filmednél tényleg nem tudod, hogy kirendezte, de sajnos tényleg csak vendég rendezõ volt, ami annyit jelent, hogy


Unatkozott otthon, ezért felhívta, Robert Rod. hogy mit csinálsz, mondta, hogy éppen egy filmet rendezek.

Uhhh, de kafa, beugorhatok megnézni.

Persze, gyere.

Oda ment, néha mondott egy két öltelet, és kész, de ettõl kb még semmi köze a filmhez, nem úgy mint ehhez a filmhez, ami minden tarantino védejegyet magán tudhat, remek zenék, csavaros, ide oda ugráló történet, remek színészek, és ...
offtopic
wukovsky 2011 jan. 14. - 16:48:53 Előzmény Nivea
(1152/1559)
Megmondom én neked mi lett volna, ha sikerül egy Hitler elleni merénylet, fõleg ha még a partra szállás elõtt sikerül

Partra szállás elõtt:

Tapasztalt, és okos tábornokokkal kerül szembe az angol amerikai szövetség, akik lehet hogy vissza lövik õket a tengerbe, de ha nem is lövik vissza biztos, hogy 1-2 évvel tovább tart a háború!!!!

Partra szállás után:

biztos, hogy 1 évvel tovább tart a háború

A szövetségeseknek nem volt semmilyen komolyabb tervük Hitler megölésére, hiszen Õ volt a legnagyobb szövetségesük, aki egy remek szónok volt, de pocsék hadvezér, és ezt mindenki tudta, így minden húzása direkt kedvezett a háború alakulásának.

Aki azt hiszi, hogy Hitler megölésével bármi jó is lett volna, az semmit sem tud a történelemrõl!!!!
offtopic
wukovsky 2011 jan. 14. - 16:42:38
(1151/1559)
Talán azért, mert Brad Pitt csak egy név volt, amivel eladták a filmet, de az igazi fõszereplõ, az

Christoph Waltz
Daniel Brühl

voltak, valamint még sokan mások. Ez nem kill bill volt, ahol van egy központi karakter, aki köré épül az egész film, hanem ahogyan láthattuk is, sok szálon fut a történet, amik valahol egymásba futnak.

Azt külön kiemelném, hogy ez nem világháborús film. Annyi köze van a világháborúhoz, hogy kb akkor játszodik, de a szó szoros értelmében nem háborús film, ez sok embert megcsalt, mert kelly hõseit, meg piszkos 12-öt vártak.

Ezt a baromságot meg honnan veszed ??????

A kill bill-nél ki is volt írva, hogy vol 1.

És mi a nem befejezett rajta, hova folytatnád. Használd már kicsit a .....

Bemutatják, ahogyan elköltözik a szigetére, és mint rangidõs tiszt

Spoiler

Mert az egész német vezérkar ott pusztult a moziban, nincs aki folytassa a háborút, nos ezáltal, mint fõparancsnok aláírja a békeszerzõdést.

Vagy mi lenne a folytatás.

Uhhhhh, ez ütöttt, keringenek a hírek, hogy jön a második rész :$

Eldobtam az agyam
offtopic
wukovsky 2011 jan. 14. - 16:35:26
(1150/1559)
A kelly hõsieinek sincs túl sok köze a történelemhez, és a halál 50 órája sem egészen úgy történt, ahogyan történt.

A butítás pedig szerintem nálad már nagyon jól meghaladt, mert ha ezt vontad le a filmbõl, akkor semmit nem értettél belõle.

Elsõre én is nagyon felháborodtam, de aztán neki futottam újra, úgy hogy már tudtam mit kapok, és elkezdtem figyelni az apró részleteket.

És arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy a mókus és a patkány között tényleg nagy különbség van, és ez egy empirikus alap igazság.

egyel elõbbi hsz-ben sok mindent kifejtek, nem akarom újra leírni
offtopic
wukovsky 2011 jan. 14. - 16:32:46 Előzmény Footix
(1149/1559)
Pontosan ez volt a film lényege, az egyik legemblematikusabb jelenet az volt, amikor a hõs, és valóban hõs német katona, hiszen nem futamodott meg, és nem árulta el a bajtársait, hogy könnyû szerrel rajtuk üthessenek. Vagyis rászolgált a vaskeresztre, amit valószínûleg már korábban is a kiemelkedõ bátorságért kapott.

Kinek kinek mi jön le a filmbõl.

Nekem pontosan ugyan az jött le, mint Neked, csak én meg is tudom fogalmazni, hogy a film kapcsán azt éreztem, hogy a .... megérdemeltek mindent, ami a történelem során velük történt, amit az egyiptomiak tettek. JÓszívûen befogadták õket, de aztán a fejükre nõttek, és megpróbálták kisemmizni õket, a babiloniaiak, akik elhurcolták õket rabságba, a velenceiek, akik külön városrészbe számûzték õket, mert nem akartak velük együtt élni már a 15 században.

Tehát mirõl szólt a film:

-A legtöbb német katona bátor, mûvelt, és tisztességes
-A legtöbb amerikai katona primitív, mûveletlen és hazug, galád alak
-A legtöbb ..... egy primitív, bosszúálló, szeretrõl és megbocsájtásról még csak hírbõl semmi halló vérengzõ gyilkos

A film tökéletesen errõl szólt.

Spoiler

És az utolsó jelenet méltán tetézi mindezt, amikor valaki véget vetett a háborúnek europában, ezzel rengeteg pusztítást megelõzve, nem történik meg a partra szállás sem, ami amúgy sikeres volt, de az véres omaha partszakaszon oda kozmált a partra szállok majd fele.

Nos ezek után Aldo az apacs, akinek az apacs öseit kiírtotta az államok a nem tudni miért nemes bosszút áll.

Gondolt át újra a filmet, és rájösz, hogy Tarantino igazándiból nem is a németeknek intett fricskát, de nagyot, hanem a zsidóknak, és amerikának.

Soha, de soha nem éreztem még együtt úgy a németekkel, mint ebben a filmben!!!!!
TripleB 2011 jan. 14. - 16:07:38
(1148/1559)
Csatlakozom én is. :)
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jan. 14. - 13:45:26
(1147/1559)
"Ez a film tükrözi a tudatos butítást, ami az egész világban megy."

Hadd röhögjek most egy sort. :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
1/10
marcika77 2011 jan. 14. - 13:39:16 1/10
(1146/1559)
Még egy ilyen szánalmas filmet nem láttam, mint ez, pedig szeretem a Tarantino filmeket. Egy jó háborús filmet vártam, mint a régiek /Kelly Hõsei, Halál 50 órája, stb/, helyette felidegesítettem magam. Rendesen félrevezetik az embereket a valós történelemrõl, csak szerették volna a zsidók, ha a Hitler elleni merényletek is így végzõdtek volna. Ez a film tükrözi a tudatos butítást, ami az egész világban megy. Nem tudtam 1-nél kevesebbet adni, pedig szerettem volna :)
10/10
Álmos97 2011 jan. 09. - 20:07:46 10/10 Előzmény Footix
(1145/1559)
Ez nem igaz!!!!
Akár hol olvasom, itt mindenkinek a történelemhûséggel van baja!!! Legyen inkább a sok felirattal!!
Footix 2011 jan. 04. - 02:30:51
(1144/1559)
Egyetértek az elõttem hozzászólóval. Totál idióta és gyenge színvonalú film. Nagyon jó példa ez arra, amikor az abszolút idiotizmus megelõzi a valóságot... Nem tudom, hogy ez a Tarantino mire gondolt (bár senki se tudja szerintem) de látszik, hogy vajmi konyítása sincs a történelemrõl. Egyszóval ugyanolyan amerikai szutyok ez a film is, mint az esetek 90 %-a. A legjobban az tette be nálam a kaput, amikor a nagy ''medve'' megkérdezte az õrmestert - aki ráadásul szimpla német katona - hogy a vaskeresztet zsidóírtásért kapta? Kérdezem én, miért hiszik oly sokan, hogy a deutschen wehrmacht fajelmélettel megáldott szadista állatokból állt? Itt látszik, mennyire könnyû butítani az amúgy is egyszerû embereket.
karcsuede 2010 dec. 29. - 23:35:47
(1143/1559)
Hodori33
"A roppant gyenge és a tré jelzõ az ami leginkább illik erre a filmre.
Hatalmas csalódás volt a számomra. 4/10"

Semmiféle véleményt nem fogalmaztál meg, az elsõ mondatod egy morális kudarc. Mintha nem is tudom ki jött volna le glóriával és itélkezett volna.
Nem vélemény ez, egyfajta objektív igazságot próbálasz mondani (aminek semmilyen alapja nincsen).
Se pro se contra, a nagy kérdés amire nem kapunk választ: miért?
És ebben a pillanatban a film kiléte nem is érdekes.
Stilisztikába nem akarok belemenni, de nézd meg googlén hogy is néz ki egy vélemény nyilvánítás.
Igénytelenséged reprezentálod.
Összeségében, annyira kellenek az ilyen hozzászólások ide, mint ürülék a zsebbe.

u.i:és tartsam tiszteletbe a véleményed, miközben le se tudod írni mi az, amit írsz annak semi hitele nincsen.
Ahogy ír az ember olyan is. Megválogatom kinek a véleményét tisztelem, azt is kikell érdemelni ám.Nehogy bedõlj ennek a neoliberális faszságnak. Nem érdemes ezét regiztálni. :)
1/10
fenrir 2010 dec. 13. - 17:08:53 1/10 Előzmény karcsuede
(1142/1559)
neked szántam az elõzõ hozzászólásomat, elnézést
1/10
fenrir 2010 dec. 13. - 17:04:46 1/10 Előzmény Hodori33
(1141/1559)
jajj, hagyjuk már ezt az hozzáállást, hogy akinek nem tetszik egy film, az biztos azért van mert az illetõ egy buta ostoba subhuman és nem értette meg. ez legalább akkora baromság mint a "ha nem teccik csinájjá jobbat kocsog" féle behányások.
10/10
StJust 2010 dec. 07. - 16:04:45 10/10
(1140/1559)
Annak ellenére,hogy nagyon alternatív történelem -igaz nem is történelmi film-óriási élmény. Asszem Bödöcs mondta valahol, hogy Tarantino az igazi bulvár. ezzel a legmesszebbmenökig egyetértek.