kaizer chiefs 2009 febr. 07. - 12:15:08
(191/831)
egyaltalan nincs a helyen. abszolut nem odaillo. boyle elmesel egy realisnak tuno tortenetet, majd bebassza a vegere ezt az idetlen tancot. mellesleg attol, hogy ott frogatjak a legtobb filmet, meg nem tekintheto a legnagyobb filmes hatalomnak, azoknak a filmeknek a 95%-a szemet.

benjamin button pedig nem elt unalmas eletet, de sikerult unalmasan elmeselni, ez teny.
tcshooker 2009 febr. 07. - 12:12:13
(190/831)
Még akkora bombasztikus giccset, mint a kapitány röpködõs kolibri-tetkója! :DDDD
Végig azt hittem, lesz valami jelentõsége a filmet bekeretezõ hurrikánnak, de nagyot tévedtem. Öncélú hurrikánnal is pont ugyanolyan sekély volt ez a film, mint hurrikán nélkül lett volna.

Aki igazán mélyen elgondolkodtató filmre vágyik nézze meg ezt inkább:
http://port.hu/stalker/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=2239&i_city_id=3372&i_county_id=-1

De ne mondja senki erre a Benjáminra, hogy mély és elkondolkodtató film volt...
offtopic
efes 2009 febr. 07. - 11:55:52
(189/831)
Indiai, nem indián..
Miért kérsz számon egy indiai környezetben, indiaiakról szóló filmben egy indiai táncbetétet, amely a világ legnagyobb filmes nagyhatalmában készülõ filmekben teljesen bevett és használatos dolog? Abszolúte a helyén van a tánc.

A Benjamin Button pedig egy túllihegett unalmas film egy unalmas életet élt pacákról, akiben egy különleges volt: hogy öregen született. Ilyen persze csak a mesében van, hogy visszafiatalodik, hiszen a progériás betegek rendszerint 10-12 éves korukban meghalnak általában agyvérzésben.
8/10
jamamura szadakó 2009 febr. 07. - 10:17:11 8/10
(188/831)
indián tánc? õk egy másik földrészen élnek. :)
9/10
Lasagne 2009 febr. 07. - 10:07:47 9/10
(187/831)
ja ha a slumdog millionaire vs. benjamin button közül kéne választanom, nehéz döntés lenne!slumdogban a végén az az indián tánc nem kellett volna, az komolytalan volt. Ebben meg leírtam mi nem tetszett.
9/10
Lasagne 2009 febr. 07. - 10:05:57 9/10
(186/831)
Nagyon tetszett! Érdekes ez a visszafele öregedés, elgondolkodtató.
Sokan írták, hogy brad pitt fapofával játszotta végig, meg ilyenek..õ ilyennek látta, ilyen színész, így is meg van a saját varázsa(pl Joe Black-ben is tökéletes volt) Eddig elpártoltam tõle magánélete miatt, de most "visszanyerte a szívem" XD
Én nem találtam soknak a filmidõt, bár a végén azért többet is szánhattak volna a kapcsolatukra, gyerekre, meg ilyenekre. Csak emiatt kap 10/9et!
nem tudom beszúrták-e már, itt vannak képek, hogy oldották meg az idõsebb benjamin trükköket.
http://www.vfxworld.com/?sa=adv&code=319b255d&atype=articles&id=3867&page=1
8/10
jamamura szadakó 2009 febr. 07. - 09:14:41 8/10
(185/831)
moxika 2009 febr. 07. - 07:58:51
(184/831)
Nagyon nagy hatással volt rám ez a film. Két hete láttam, úgy vélem elgondolkodtató. Két hete azon gondolkodom ugyanis, hogy mi a fenérõl szól a film? Rettenetesen sablonos (kivéve a villámcsapás jeleneteket), még a csöpögõsség is hiányzik belõle. Pitt játéka? Hm...igen a végén fiatalon ismét villantott amitõl a tinik beájulnak, de ezen kívül semmi. Oscar ezért? Nagyon hosszú és nagyon nagyon egyszerû, egyszer nézhetõ. Tessék csak összehasonlítani a két fõszereplõ játékát a Bábel-lel. Az rendben volt nagyon, de ez hatásvadászat semmi más.
10/10
csetek 2009 febr. 07. - 05:28:55 10/10
(183/831)
Jó sok véleményt olvastam eddig. Vannak olyan filmek, amiket többen szeretnek, mint amennyien nem. Véleményem szerint ez a film ilyen lesz. Ebben a fura világban minden olyan dolognak örülök, ami elgondolkodtat és üzen. Mindenki felfedezett benne valamit, amitõl több lett, vagy csak tudott emlékezni. Aki azt állítja, hogy nem, az saját magának is hazudik! Nekem azt üzente, hogy rossz a nyugdíjrendszerünk! :-) 50 éves korunkig az államnak meg kellene elõlegeznie a nyugdíjat, amit 50 éves korunktól törlesztenénk vissza neki a munkánkkal! :-) De komolyan!
9/10
habeb 2009 febr. 07. - 02:30:58 9/10 Előzmény hotyka
(182/831)
pedig nagyon forrest gump.
ahogy a fõszereplõ elmondja, hogy: és akkor a hajóra kerültem, és akkor így meg úgy... szerintem egyértelmû a hasonlóság az elbeszélésben
9/10
habeb 2009 febr. 07. - 02:24:39 9/10 Előzmény BladesOrsi
(181/831)
Nézd meg az égetõ bizonyítékot. Újabb bizonyíték (á szóismétlés), hogy Pitt jó színész. abban is zseniális, bár egészen másképp
10/10
Sowulo 2009 febr. 07. - 02:03:26 10/10
(180/831)
Döbbenten olvastam a hozzászólásodat Fancso. Ezt a filmet még a legszigorúbb kritikával illetve is legfeljebb szubjektívnek lehetne nevezni. De még ebben az esetben is a döntõ többségben sokkal inkább mély, tartalmas hatást keltõ alkotás.
Bugyuta, förtelmes? Az ilyen vélemények olvasása után tudom értékelni igazán, hogy mi emberek mind mások vagyunk. Nem vagyok képesnek arra, hogy a te szemeddel lássam ezt a filmet, és még a gondolat is elszomorít, hogy te ennyit tudtál meríteni egy ilyen alkotásból.

„én nem gondolom hogy nagy mûértõ vagyok”

Ha valóban így gondolod máskor ne írj ennyire éles, és kedvszegõ kritikát. Hagyd meg a szélsõséges kritikát a szakértõknek.

11 bafta , 5 Golden Globe, és 13 oscar jelölés.
1/10
Fancso 2009 febr. 07. - 01:19:08 1/10
(179/831)
Ja igen, amellett hogy förtelmes a film, fõleg a történet miatt, ami hihetetlenül bugyuta, egy dolog volt ami tetszett benne. Az öreg bácsi, aki 7 villámcsapást élt át, a a bejátszások amikor megszólal. Na, az az egyetlen értékelhetõ mozzanat.
1/10
Fancso 2009 febr. 07. - 01:16:58 1/10
(178/831)
Ez a film valami szörnyû, én nem gondolom hogy nagy mûértõ vagyok (ahhoz még kevés a tapasztalat), de szeretem a jó, mély, elgondolkoztató színvonalas filmeket. De hogy ez a film igazából ma már nem is magát, hanem az Oscar díjat minõsíti az is biztos. Hihetetlen, hogy mi lett a díjazással, és egyáltalán melyik díj, az ami tényleg a szinvonalat, és a minõséget értékeli? ez abszurd.
tcshooker 2009 febr. 06. - 23:20:40
(177/831)
Értem én, hogy benzin, de mi hajtja???

Most mit is akart mondani ezzel a filmmel a rendezõ? Hatásvadász, de azért meg lehet nézni.
muhaddib 2009 febr. 06. - 18:20:23
(176/831)
Igen, már pár hete megnéztem a filmet, és meg fogom nézni a moziban is. Nekem õszintén szólva nem a Forrest Gump jutott róla elõször eszembe, bár tudtam azonnal, hogy a legtöbbeknek igenis az fog. Nem a történet, hanem az életérzés miatt. Nekem egy másik Brad Pitt alakítás jutott eszembe, Meet Joe Black - Ha eljön Joe Black. Szerintem a hangulata teljesen egyforma volt 2 filmnek, ami azt jelenti, hogy 2 hatalmas film volt. Az élet és halál örök körforgása, az elmúlás és az élethez való ragaszkodás, a tudatlan szerelem, a mohó kísértés és a vak vágyak, ez szerepel mind a két filmben, és ettõl hatalmas mind a kettõ. Ez így lett tökéletes.
10/10
Gabi'91 2009 febr. 06. - 17:32:35 10/10
(175/831)
Már régebben meg akartam nézni, de nem volt rá idõm. Tegnap végre sikerült... Hihetetlen... Kicsit féltem tõle, az alapján amit hallottam. Voltak, akik azt mondták, hogy kegyetlenül lassú a film és végig unatkoztak. Mindent lehet rá mondani, csak ezt nem. Nagyon szép volt, az a kis mellékszál, ahol a visszafelé járó óráról volt szó, pedig külön tetszett.
Brad Pitt elõtt pedig le a kalappal. Meggyõzõ volt megjelenésének elsõ percétõl az utolsóig. Nem is tudok többet írni. Ezt látni kell!
norton15 2009 febr. 06. - 17:03:45
(174/831)
Már hetek óta van a gépen, és csak most, csak most tudtam megnézni. Igazából fogalmam sincs miért, talán motoszkált bennem egy pici félelem, hogy talán ez nem az a film, amire számítok. Igazam lett: ennél csodálatosabb, meghatóbb, gyönyörûbb filmet a Szibériai borbély óta nem láttam. Az egész film gyönyörûen megy végig, a maga stílusában, a maga sebességében. Picit féltem még tavaly, amikor a történetet meghallottam, hisz ez nem Fincher asztala az elõzmények tekintetében. Dehogyisnem! Egyszerûen ez a rendezõ egy zseni. Ha nem kap ezért Oscart, az mélyen minõsíti a bírákat, mondom ezt úgy, hogy a Slumdogot nem láttam (még).

A színészekrõl. Ha valaki nem szereti, vagy nem tartja színésznek Brad Pittet, változtassa meg egy picit a véleményét, mert hiába a CGI, akkor is nagyot alakított. Cate Blanchett alakításáért már egyértelmû az Oscar, minden kis finom érzelmet remekül jelenített meg, csodálatos színésznõ.

Ezt a filmet mindenkinek meg kell néznie, mert nem esik giccsbe sehol, mindvégig finom marad, egy percre sem esik ki. Megérdemelte a 13 jelölést, és remélem, hogy az Oscar történetében elõször ez a film fog 11-nél több díjat nyerni. Nagyon nagyon megérdemli. A film utolsó mondata nagyon tetszett. Na szóval, tessék megnézni.
napoletana 2009 febr. 06. - 09:16:53
(173/831)
Azért emlegetik a Forrest Gumpot, mert ugyanaz a forgatókönyvíró írta. Bár ha nem mondják, nekem sem jut eszembe a Forrest Gump, szerintem ég és föld a két film, a Forrest javára... Na, de nem akarom annyira leszólni a filmet, annyira nem volt szörnyû, szerintem is kicsit lassú, Cate Blanchett viszont tényleg csodálatos és gyönyörû színésznõ, én sem láttam még ilyen sugárzónak. Brad Pittet sokan nem tartják jó színésznek, csak ficsúrnak, szerintem már bizonyított, például a 12 majomban vagy a Blöffben, ebben a filmben viszont egyáltalán nem bontakozott ki, bár szerintem a karakter végett... Ez a rengeteg Oscar abszolút túlzás, én a sminkeseknek adnék egyedül.
10/10
hotyka 2009 febr. 06. - 01:18:00 10/10
(172/831)
Azzal én sem értek egyet,h Forrest Gumphoz hasonlít.kinek az agyából pattant ki ez az ötlet,hogy a Forrest Gumphoz hasonlít ez a film???? Van egy vki aki ilyent elterjeszt ilyen képtelenséget és mindenki készpénznek veszi,amit ez az egy valaki állít. Abszolút hibás megállapítás, felejtse el ezt mindenki!
De nekem viszont nagyon tetszett a film. Szerintem ezt a filmet azok fogják szeretni,akik elfogadják hogy ez egy mese,még hozzá nagyon színvonalas mese. Brad Pitt nagyon sugárzik, Cate Blanchettet pedig idáig soha nem láttam ilyen szépnek ezelõtt,kifejezetten szép volt. És mondanivaló is az nagyon megérintett engem. Valljuk be õszintén,hogy hányan álmodozunk arról,hogy fiatalodjunk és ne öregedjünk.... és nekem egyszerûen varázslatos volt,ahogy ezekkel a gondolatokkal játszadoztak.
Aki meg a szokásos szöveggel áll elõ,hogy csöpög meg ilyenekkel,az egyszerûen ne nézzen meséket és maradjon meg a földhöz ragadt berögzõdéseihez. Ezt tudom javasolni... Csak sajnálni tudom az ilyen embereket...
10/10 pont részemrõl