tcshooker 2009 febr. 09. - 14:33:51
(251/831)
Bocs, bent maradt az elõzmény is.
tcshooker 2009 febr. 09. - 14:33:17
(250/831)
Gondolkozom rajta, hogy megér-e 166 percet az életembõl.
Valaki olyan véleményét olvasnám szívesen, aki általában inkább mûvészfilmeket szeret nézni, és látta ezt a filmet.

Milyen a film? Van neki valami mondanivalója vagy valami olyasmi benne, ami igazán elgondolkodtat?
Elõre is köszönöm a véleményeket.

Ha olvasod a hozzászólásokat, igen vegyes képet kaphatsz a filmrõl. Van, aki isteníti, van a ki lehúzza, van aki szerint meg lehet nézni.
Az én véleményem szerint igazán mély gondolatokat ne várj a filmtõl. Ami gondolat benne van, az mind közhelyes, pár sorban elmondható. Így is, úgy is meghalunk, közben szeretünk, vannak kalandjaink meg ilyesmi... Viszont ez a nagy semmi elég profin van megcsinálva. Bár nekem nem tetszett összességében, mégsem untam magam rajta, pedig hosszú volt.
Ez nem mûvészfilm, még ha annak akar is látszani. Nem több a forgatókönyv betûinél.
Azért javaslom, olvasd el a neten fellelhetõ kritikákat róla. Én aztán olvastam õket, hogy megnéztem a filmet, és már megvolt róla a saját véleményem, meglepõ összhangban a fanyalgó kritikákkal.
yoshitamagotchi 2009 febr. 09. - 14:29:03
(249/831)
Ez alapján a film alapján nem lennék meglepve ha így lenne.
yoshitamagotchi 2009 febr. 09. - 13:57:48
(248/831)
Iszonyatos csalódás volt ez a film, nem tudom, hogy akik oscarra jelölték azok látták-e egyáltalán. Nagyon lapos, vontatott, unalmas, a vége meg röhejes és szánalmas. A mondanivalója nagyon semmilyen, nagy szavakkal ragozza a semmit.. Szenvedés volt.
balaban 2009 febr. 09. - 12:26:52
(247/831)
Látatlanban nem kell, az ismertetés és a "trailer" után. Érdekes, ezek a "trailerek" egyébként nemcsak ettõl, de minden filmtõl eltántorítanak. Biztos azért készülnek, nem? A lényeg: Oscar-díjas film a legritkábban kell. Én - fájdalom - a Cirkogejzir nézõje vagyok, és az is maradok. Sorry.
10/10
caomilla 2009 febr. 09. - 11:03:55 10/10
(246/831)
Van mondanivalója s szerintem nagyon jó film.
Elgondolkodtat. Tényleg hosszú de én végig élveztem.
Gneta 2009 febr. 09. - 09:48:30
(245/831)
Gondolkozom rajta, hogy megér-e 166 percet az életembõl.
Valaki olyan véleményét olvasnám szívesen, aki általában inkább mûvészfilmeket szeret nézni, és látta ezt a filmet.

Milyen a film? Van neki valami mondanivalója vagy valami olyasmi benne, ami igazán elgondolkodtat?
Elõre is köszönöm a véleményeket.
10/10
hotyka 2009 febr. 08. - 23:47:00 10/10
(244/831)
Jaj Big Papa annyira a számból vetted kia szavakat. Teljesen eyetértek veled. Csak azok írják,h hatásvadász meg picsogó film,akik ne élték át még soha ilyen szituációt,hogy milyen elvszteni valakit és meg szeretni valakit nagyon.
Könnyû úgy osztani az észt,hogy még te nem élted át,hisz nincs mire alapoznod. Ehhez nem kell diploma.
Ez egy érzelemdús film és aki nem szereti az érzelemdús filmeket az valja már be hogy kösöznöm de én az ilyen tipusú filmeket nem szeretem és ne azt mondja itt,hogy ez a film csöpög és akkor a filmre fogja a csöpögést,miközben más ilyen érzelemdús filmet is utál. Nagyon nem mindegy! Legyünk már õszinték egy kicsit,ha ez olyan nehéz is sajna sok embernek....
10/10
Bigpapa 2009 febr. 08. - 23:45:24 10/10
(243/831)
Akkor ez is tetszeni fog nektek :)))) Még akkor csináltam,amikor nem láttam a filmet
http://images.netbag.hu/20090129/18081383905.jpg

Mind a két színész kinõtte a skatulyát, amibe a buta emberek(köztük én is) belekényszerítettük õket. Számomra Pitt hamarabb,mint Dicaprio. De nem szégyen bevallani, hogy téved az ember :)))) A Ha eljön Joe Black is hatalmas filmje- ebben figyeltem fel Claire Forlanira- , akár az Interjú a vámpírral.Igaz, abban mindenki nagyon jól játszott. Általában pont mi, pasik köpködünk az ilyen színészekre, mert jobb utálni õket,mint belátni, hogy a szépfiú még tehetséges is. Ráadásul 6 gyerek apja, ami újabb kalapemelést érdemel!
10/10
BladesOrsi 2009 febr. 08. - 23:24:29 10/10
(242/831)
Írtad, h DiCapriót a Kapj el, hat tudsz-ban szeretted meg, nos én így vagyok Brad-del. Eddig nem nagyon értettem, hogy mit esznek rajta, de most, a Benjamin Button után én is megemelem elõtte a kalapom.
A film 10/9. Sõt, inkább 9és fél :)
10/10
BladesOrsi 2009 febr. 08. - 23:22:11 10/10 Előzmény habeb
(241/831)
Okés, mindenképp :) Mondjuk a Ha eljön Joe Blak-ben is nagyon jól játszott.


Holnap negyedszerre is megnézem a Benjamin Buttont, nem tudok betelni vele :)
4/10
Bellavita 2009 febr. 08. - 23:17:24 4/10
(240/831)
Korábbi véleményemet kiegészítendõ megjegyezném, hogy bár itt mindenki szabadon leírhatja a véleményét, de annak semmi értelme nincs,hogy vitába szálljunk egymással. Az se baj, ha valakit magával ragadott a film, és az sem, ha nem. Hisz különbözõek vagyunk, különbözõképpen gondolkodunk és érzünk, és ez így van jól. Mi értelme lenne annak, ha mindenki egyforma véleményen lenne mindig? És ki mondja meg, hogy ez a film jó vagy rossz??? Mi a viszonyítási alap?????? Itt nincs ítélet, csak vélemény. Senki sem rosszabb vagy jobb attól, ha tetszett vagy akár nem tetszett neki a film. És minden filmbõl lehet valamit tanulni!!
10/10
Tücsök@ 2009 febr. 08. - 22:55:24 10/10
(239/831)
Na végre egy jó komment....és nem csak a filmel kapcsolatban...
(Dicaprio Kapj el ha tudsz, Brad Pitt a Szenvedélyek viharában... zseniális alakítások) és ez is az volt tõle....;)
10/10
Bigpapa 2009 febr. 08. - 22:37:30 10/10
(238/831)
Most néztük meg, így friss az élmény.

Olvasgattam a hozzászólásokat és bevallom, sokan elvették a lelkesedésemet a filmtõl. Hogy közhelyes, hogy nincs mondanivalója, hogy ugyan azok a sémák,mint a Forrest Gump-ban..stb.
Hát bakker! Láttatok ti már egyáltalán jó filmet?
Miben hasonlít ez a Forrest Gumpra? Az, hogy a visszaemlékezéseit meséli Õ, vagy egy második személy? Mert akkor hasonlít a Halálsoronra,hiszen ott Hanks mesél az öregek otthonában, hasonlít a Kalandorra, ahol az idõs kalandor,Jean-Claude Van Damme mesél a gyerekeknek, hasonlít a Remény rabjaira, ahol Morgan Freeman meséli el Tim Robbins életét.

Szóval a film:
Tele van a film érzelmekkel.Fájdalommal,szeretettel,elmúlással, tapasztalattal,életérzéssel. Remek színészek mind.Pitt anyukája, az õt körülvevõ miliõ, az idõs emberek, a villámos bácsi :))))), a hajókapitány, a bohém feka, mind szerethetõ figurák.
Pitt nagyon jó színész és férfi szemmel is nagyon jó pasi.Ezt el kell ismerni.Ahogy utáltam Dicaprio-t,de a Kapj el ha tudsz óta megemelem elõtte a kalapomat, úgy Brad Pitt-et sem állhattam, míg a Szenvedélyek viharában olyat alakított, hogy egy csapásra a szívembe zártam.Számomra ott lépet ki a szépfiú szerepkörébõl.
A film sokszor megható,de egy pillanatig sem úgy, hogy érzed, a rendezõ most könnyeket akar a közönségtõl.Nálam is potyogott itt-ott. Fõleg azért, mert tudom milyen érzés szeretni, nagyon szeretni, majd elveszíteni. Aki még ezeket nem élte át, az mondja, hogy hatásvadász film,meg közhelyes. Én meg erre mondom, EMBER!Nincs lelked!Hihetetlen lehet feldolgozni, hogy amíg te élsz és fiatalodsz, körülötted mindenkit elveszítesz. De te mégsem égsz ki.Az utolsó pillanatig szeretsz.
Nagyon jó ahogy felépül a film. Julia Ormond szerepeltetését nem értettem,mert ezt a szerepet egy huszadrangú színésznõ is eljátszotta volna 1000 dollárért :)))))
A maszkok, a kellékek, a díszletek,a zene mind 10 pontos.Ahogy Pitt játssza az öreg embert, az is zseniális. A film végén annyira átjött a tiszta szeretet a vásznon, hála ezeknek a zseniális színészeknek, hogy még a kocsiban is hazafelé elszorult a torkom. És nem ciki ezt bevállalni férfiként sem.
Szerintem ezt jó sokszor meg fogom nézi dvd-n ezt a filmet. Úgy elment ez a 160 perc, hogy észre sem vettem.Egy pillanatig sem unatkoztam.

Aki szereti a jó filmeket, a szép környezetet és szereti az érzelmeket, az ne hagyja ki!

10/10
tcshooker 2009 febr. 08. - 22:24:28
(237/831)
Mondatomat vicces megjegyzésnek szántam, annak elõzményére.
10/10
Bigpapa 2009 febr. 08. - 22:14:41 10/10
(236/831)
A szexuális vágy, nem a farokban kezdõdik,hanem az agyban. Sok 20-on éves nem tudja felállítani a gyíkot,pedig a teste másra sem jó,mégis, gondjai vannak a gondolataival,nem tud kikapcsolni szex közben.
10/10
hotyka 2009 febr. 08. - 21:51:15 10/10
(235/831)
Hú,hát aMichael Claytont ne is említsd. George Clooney bájgunárkodása,nulla színészi tudása... kösz nem. Unalamas,vontatott,majd bealudtam rajta.
Benjamin viszi a pálmát!
tcshooker 2009 febr. 08. - 21:17:41 Előzmény Tücsök@
(234/831)
Én azon gondolkodtam el nagyon mélyen, hogy miként bírta akrobata mûködésre a fiatal elme a 70 éves testet a bordályban. :DDD
tcshooker 2009 febr. 08. - 21:14:42 Előzmény 4trASS
(233/831)
" de könyörgöm, ha ezt sznobozzátok, akkor írjatok már pár jó filmet, amit szerettek és adják a moziban!"

Ehhez még csak moziba sem kell menned. Leemeled a verseskötetet, elolvasol mondjuk "Két hexameter"-t, 10 másodpercbõl megúsztad, és gondolkodhatsz rajta egy életen keresztül.

Mély gondolatok nem akkor keletkeznek, mikor összejön rá a pénz, hanem amikor valaki el akar mondani valamit.

Talán még vetítik az erõszakik c. filmet, nézd meg azt, ha moziba akarsz menni mindenképpen: http://port.hu/eroszakik_in_bruges/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=93875

vagy nézd meg a Michael Clayton-t :http://port.hu/michael_clayton/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=89832&i_city_id=3372&i_county_id=-1

Most hirtelen ezek jutnak eszembe, amiket az utóbbi idõben moziban láttam, és nem csak szórakoztatni akartak. Van még néhány a megnézendõfilm-listámon.
10/10
Tücsök@ 2009 febr. 08. - 21:13:15 10/10
(232/831)
Igen ez mondjuk érdekes lett volna, hogy a felnött vágyak hogyan jutnának kifejezésre...(bár mondjuk nem hiszem hogy 80 évesen a szex éltette volna :D)
De volt a csajnak egy olyan mondata hogy: "a végén úgy is mint pelenkába végzzük" és szerintem maga a film egy "csodaszép ironia"...hogy gyermeként is mgagatehetetlen vagy és öregemberként is...

És amugy igen, a film vége rám is joban hatott érzelmileg...de most azért gondolj bele ez még is hogy tudták volna kivitelezni... hogy a kisbaba töpreng az élet nagy kérdésein ?
Nekem azért tetszik baromira a film...mert igy ellehet rajta gondolkodni...pont ezt a kérdõjelet vetették fel az emberekben ...