Les 2009 febr. 12. - 15:00:49
(291/831)
Ne nézzem meg? Nagy csalódás lesz? Amit írtatok sok negatív véleményeket, hát ez nem tudom, nincs véleményem arról hogy nézzem meg.
Zempy 2009 febr. 12. - 14:52:37
(290/831)
Újabban jellemzõ rám, hogy másodszori megnézésre sokkal jobban tetszik egy film, és pontosabban tudom értékelni. Ezért nem is akarok ugazán írni róla, én ennél többet vártam. Az a 13 jelölés enyhe túlzás, nem vagyok elájulva.
Röviden: remek az alapötlet, és a kivitelezés a sminktõl a trükkökig döbbenetesen profi. Jók a színészek, bár Pitt ahogy fiatalodott, egyre kevesebbet nyújtott, a film végére kifejezetten gyenge lett. Cate Blanchett egyre gyönyörûbb, és megint nagyszerû- én inkább õt jelöltem volna, mint a mamát, aki nem volt nagy szám.
A zene elég jellegtelen, és a film nagyon hosszú, bizony lett volna mit kurtítani rajta. Sajnos nem tudtam rajta igazán elérzékenyülni sehol, valami hiányzott, és ezért nem fogott meg az egész. Szerencsére óvakodtak a túlzott hatásvadászattól. Sok dolgot nem értettem, ami nyilván az én hibám (pl a villámos ember nekem volt kínos, de az a hurrikán is érthetetlen), tehát valószínûleg éppen rosszkor ültem be a moziba.

Véleményem szerint egy szuper alapötletû és elsõrangú technikai megvalósítással készült film, hatalmas sztárokkal, szívhez szóló történettel- igazi epikus alkotás. Sajnos ennél nem több, és lehetett volna sokkal-sokkal jobb is. Nem bántam meg, hogy megnéztem, és biztos, hogy késõbb is majd meg fogom, mert tetszett, de elmaradt az elvárásaimtól. Egy biztos, nem sokáig fogjuk emlegetni, és helye sincs a klasszikusok között.
1/10
lumpelem 2009 febr. 12. - 11:09:06 1/10 Előzmény Les
(289/831)
elõre sajnállak. nagyon nagyot fogsz szopni. de minimum unatkozol egy kínosat.
respekt
1/10
521478963 2009 febr. 12. - 08:36:43 1/10
(288/831)
Az ellenségemnek se ajánlanám ezt a filmet, annyira rossz. Nagyot csalódtam az Oscar jelölés intézményében is. Sajnos nem én választottam, de megbeszéltük hogy máskor nem felejtjük el megnézni a film hosszát sem, mielõtt jegyet váltunk!
5/10
CsengoZoli 2009 febr. 12. - 01:12:33 5/10
(287/831)
***SPOILER***

Ja,mikor elõször visszatér a fiatal Benjamin, az öregecske szerelméhez és kilép a sötétbõl, na az egy jó jelenet,az tetszett :)
5/10
CsengoZoli 2009 febr. 12. - 01:08:16 5/10
(286/831)
MOst jöttem haza a moziból,hát érdekes volt.
Hozzáteszem ,hogy nem vagyok ellensége a kicsit lassabb tempójú filmeknek, de ez nagyon nem jött be.
Vártam- vártam,hogy valahol beindul a film,de bevallom untam.
Nem végig, de sok helyen.
Arról nem is beszélve,hogy ennyi giccses jelenetet...
**Spolier**
A tengerrõl felrepülõ kolibri, szinte már megrajzolt naplementék, a tv-ben feltûnõ 68 éves nõ, aki átúszta a csatornát, fürdõzés a teliholdnál stb stb pf...
Szerintem ez egy klasszikusan mûvészieskedõ film.
Mintha mûvészfilm lenne, de telis tele giccsel, gondolom,hogy minél szélesebb közönséget vonzon be a moziba.
Aztán ott van még a szerelmi szál, ahol a két ember elvileg nagyon szerelmes,de valahogy érzelmekkel nem sikerül találkozni.
Olyanok egymással ,mint két barát vagy szeretõ.
Pl mikor Benjamin fiatalként visszatér , akkor a nõ úgy megy el tõle a szállodai szobából,hogy felöltözik és csak annyit mond szia.
Nemtom, nekem ez a szál sem volt teljes.
A kórházba való állandó visszatérés meg már kifejezetten idegesített!
Ja,és nem tudom,hogy a hossza miatt vagy másnak sem tetszett,de akkora népvándorlás volt a moziban...
Rengetegen kimentek.
Elfogadom,hogy van akinek tetszenek ezek a romantikus filmgiccsek, de nekem nem jött be, kár volt rászánnom ezt a közel 3 órát.
Les 2009 febr. 11. - 18:44:15
(285/831)
Remélem holnap megyek moziba szüleimmel. Jó kis családi mozi lesz. Már nagyon kíváncsi vagyok.
10/10
hotyka 2009 febr. 11. - 18:41:49 10/10 Előzmény tcshooker
(284/831)
Egy színésztõl is értékes lehet egy film már bocsánat....méghozzá elég nagy szerepet játszik a film értékességében. A jó film,meg alapötlet borzasztó színészekkel legalább olyan jó v rossz élményt adhat mint a jó színészekkel egy rossz film. Nem lehet szétválasztani az egyiket a másiktól.
10/10
hotyka 2009 febr. 11. - 18:38:47 10/10 Előzmény tcshooker
(283/831)
Rendben nem értem. csak komolyan kíváncsi vagyok, hogy ki az aki rajtad kívül érti?

mi az h nem akar mélyebbnek tûnni egy film vagy mélyebbnek akar tûnni? komolyan valaki adjon már választ mert egyesek itt lekezelõek és élnek saját elefántcsonttornyukban... én közösségi ember vagyok elnézést...
cinemanna 2009 febr. 11. - 16:37:04
(282/831)
Nekem nagyon tetszett. Amikor láttam egy másik film elõtt az elõzetest, már akkor megtetszett az alapsztori. Az, hogy egyre fiatalodik. Elõször gondoltam rá, hogy lehetett volna benne a végén csattanó, de aztán rájöttem, hogy a baromság lett volna nem így befejezni. A vége egyébként nagyon megható volt. És az eleje is tetszuett. Na meg a közepe is:D Olvasgattam a hopzzászólásokat, és láttam, hogy sokan kritizálnak. Néhánnyal egyetértek, de nem írom le õket. A lényeg, hogy a 3 óra alatt egy percig se unatkoztam, és ezzel nálam kiérdemelte a 9,5/10.
tcshooker 2009 febr. 11. - 13:03:05
(281/831)
Igen, ettõl lesz nézhetõ egy egyébként semmitmondó film. De nem lesz tõle értékes.

Tévedés ne essék, a Ház a tónál c. film sem értékesebb, csak õszintébb.
tcshooker 2009 febr. 11. - 13:01:13
(280/831)
Sajnálom, hogy nem értesz. Pedig nem fogalmaztam bonyolultan.
offtopic
Zempy 2009 febr. 11. - 00:23:15
(279/831)
Köszi :-D
10/10
hotyka 2009 febr. 11. - 00:03:42 10/10
(278/831)
Tschooker:
,,nem próbált meg mély filmnek látszani, csak annak, ami"

Ez mit jelent? Komolyan??? Nem vágom!!!! Miaz hogy egy film ami mély de csak mélynek látszik???? Számomra elég zavaros a megfogalmazásod. Légyszíves fejtsd már ki részletesebben.

Zempy:
Zempy állva tapsolok most lelkemben,mert pontosan kimondtad azt amit Tschooker nem nagyon értékel. Egy csodálatos színésznõ vagy színész még szerethetõbbé tud tenni egy filmet,akár egy gyengébbet is (de szerintem ez afilm nem volt gyenge),és tényleg a két nõ közül csak Cate képes erre.
offtopic
Zempy 2009 febr. 10. - 23:52:29
(277/831)
Aki igazán jó színész, az az üres és egyébként jellegtelen filmet is feltöltheti élettel és megnövelheti a színvonalát! Azaz "megmentheti"! Ilyen Cate Blanchett is, aki erre mindig képes, ellentétben Sandra Bullock-kal! Ilyen egyszerû.
10/10
Hesztia 2009 febr. 10. - 22:40:42 10/10 Előzmény Fancso
(276/831)
"A Bálnalovas, Intimitás, Rekonstrukció, Rengeteg, Amelie csodálatos élete, Tavasz,nyár,õsz,tél, és tavasz, Egy makultálan elme örök ragyogása.....
és még sorolhatnám igazából...,de minek is, ezek nem annak való filmek, akiknek ez a Benjamin tetszett."

Ezeknek a 90%-a megvan, és nagy kedvenceim. Akkor most dobáljam ki õket, mert imádtam a Buttont v. csak egyszerûen dõljek a nemlétezõ kardomba?
tcshooker 2009 febr. 10. - 22:03:46 Előzmény hotyka
(275/831)
"Hogy lehet egy Sandra Bullock féle filmet nagyobbra értékelni mint egy Cate Blanchette félét?"

Ha ebben a mondatodban nem veszed észre a gondot saját magaddal, akkor úgysem lehet téged meggyõzni. Te hasraesel a nevektõl, és azt gondolod, attól jó a film, mert jó nevek vannak benne. Pedig nem. Attól még üres, igaz nagyon profin van becsomagolva.
tcshooker 2009 febr. 10. - 21:59:41 Előzmény Bigpapa
(274/831)
De vicces vagy. :)
tcshooker 2009 febr. 10. - 21:58:44 Előzmény hotyka
(273/831)
Nem a színészi játékra gondoltam. Hanem a film mondanivalójára. Egyik filmben sem volt sok, de az általam említett legalább nem próbált meg mély filmnek látszani, csak annak, ami, és annak nem volt rossz. Limonádénak ez sem rossz, csak nem annak készült.
10/10
hotyka 2009 febr. 10. - 13:37:00 10/10
(272/831)
Igen,tudom kissé beleovaltam magam de néha úgy érzem,h igazságtalanul érvelnek egyesek,h miért nem tetszett egy film nekik. Aki eleve utálja,hogy egy film érzelemdús,az miért ül be ilyen filmre? Meg miért hasonlítunk össze két különbözõ korszakbeli filmet? Ez olyan mintha a zseniális Hitchkock filmeket hasonlítanám össze a számomra nagyra értékel Körrel.Ezt nem lehet emberek,két más mentalitás,az almát a körtével ne hasonlítsuk össze. Az alma is finom lehett meg a körte is de nem ugyanazon gyümölcs.

Másik: Hogy lehet egy Sandra Bullock féle filmet nagyobbra értékelni mint egy Cate Blanchette félét? Jó,abba már belenyugodtam,h sokan irigykednek Bradre,nyugodtan mondjátok rá,h tehetségtelen meg csak sármos (ami persze szerintem ebben a megfogalmazásban nem igaz),de hát Cate Blanchette egyszerûen van kisguárzása ennek a csajnak,nem a tucat tipus,hanem ránézek és tudom tögötn h õ az.EReDETISÉG van benne ami ritka. Szerintem Sandra Bullockot észre sem venném utcán,annyira jelentéktelen jelenség,de persze ettõl még lehet aranoys meg jó fej meg minden pozitív csak számomra nem figyelemfelkeltõ egyéniség.