10/10
Patica 2009 dec. 14. - 20:06:15 10/10
(10/10)
...pontosabban a 2010 helyett 2009-et szerettem volna írni, csak hát elsiettem...:-)
10/10
Patica 2009 dec. 14. - 20:03:31 10/10 Előzmény josef_k
(9/10)
hát szerettem ezt is: a Reichstag kupolája, mint a DDR orkánsapka, finom kis történelmi fricskakép! ma találtam valamit az én abszolút favoritomtól (igaz, egy kicsit közvetett lesz az ide citálása)http://www.typotex.hu/index.php?page=recenziok&book_id=667&review_id=1209
ha potsdamer platz-ot szeretne valaki még történelmileg nézegetni, akkor Berlin felett az ég is ajánlott! és a berlini Sony-centerben a következõ izgalmas kiállítás volt még az ünnepi évfordulón akkor, ott: https://www.wir-waren-so-frei.de/...és nem lesz több berlin drágám 2010-re? óóóóh!
10/10
josef_k 2009 dec. 13. - 14:46:46 10/10 Előzmény Patica
(8/10)
Kukorelly alapvetõen egy embert ismer: saját magát. Egy önzõ, egoista figura, aki viszont baromi jól ír. Viszont épp azért lettem volna kiváncsi arra, hogy mit választ Berlinbõl, mert nagyon szereti magát... - és érdekelt volna, hogy szerinte mi az, ami Berlinben említésre méltó.
A mai rész Parti Nagy Lajossal bizonyára az egyik fénypontja lesz a sorozatnak, én is nagyon várom. :-)
10/10
Patica 2009 dec. 10. - 20:14:19 10/10 Előzmény josef_k
(7/10)
hmmm...Kukorelly önzõ lenne? Hmmm. Nem beszélt többet a többieknél és megfogott a mesterkéltség nélküli közvetlensége. Viszont megbocsájthatatlanul elaludtam a Darvasi elõtt...így nem láttam azt a részt! Ámde a Partit a világért sem hagynám ki, lévén, hogy a kedvencem. Az nekem "kötelezõ" program lesz...
10/10
josef_k 2009 dec. 06. - 21:22:59 10/10 Előzmény Patica
(6/10)
Sajnos Kukorellyt nem láttam, pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá. Azt tudom, hogy õ sokszor volt Berlinben az utóbbi idõkben is, és ha még hozzáveszem, hogy Kukorelly kellõen önzõ figura és imád beszélni - és leginkább saját magáról -, akkor bizonyára nagyon klassz lehetett az a rész. Na mindegy, majd egyszer valahonnan megszerzem azt az epizódot.
Darvasi viszont biztosan jó lesz, ebben teljesen egyetértek veled.
10/10
Patica 2009 dec. 06. - 12:57:48 10/10 Előzmény josef_k
(5/10)
hmmm...õszintén szólva Garaczi mûveit nem ismerem, így meglepett az is, hogy ennyire "bennevan" a(z berlini) undergroundban (is). Talán a "földalatti kultúráról" nem is lehet annyira ékesszólóan: mutogatni kell, néha fejet behúzni, ha dördül a pisztoly (bár õ nem tette!, tán csak a picinykét összerezzent), kékesernyõs hóemberre ülni...ilyesmik. Egy biztos: olvasni fogok valamit tõle. Darvasit már egy kicsit jobban...Az én szívembe a Kukorelly-féle Berlin drágám lopta be magát (egyelõre!).
10/10
josef_k 2009 nov. 29. - 23:49:18 10/10 Előzmény Patica
(4/10)
Garaczitól többet vártam. Mármint az elõadását és a kommentárjait illetõen. Örülök, hogy ír, és nem tévés mûsorokat szerkeszt. Maga a téma: Berlin underground, nagyon jó. A helyek is nagyon jók, mégha nyilván jó pár jelenlegi hely ki is maradt - de ez még okés is lenne, hiszen itt Garaczi Berlinjérõl van szó. A Tachelesnél bemutathatták volna az udvart is, mert a kocsmákkal benne nagyon ott van. De a kommentárok sokszor gyengék voltak. Garaczi szerintem nagyon jó író, és a mûvei alapján jobb teljesítményt vártam volna tõle, még akkor is, ha tudom, hogy írónak lenni más mûfaj. De Dalosnak Györgyéknek - amellett, hogy remek írók, költõk - sikerült szóban is jól megnyilvánulni, Garaczinak viszont nem. Mindazonáltal a helyek, amelyekrõl szó esett, elsõ rangúak, és mindenféleképpen nagyon jó, hogy ezekrõl is szó esett.
10/10
zsouzs 2009 nov. 29. - 23:31:32 10/10 Előzmény josef_k
(3/10)
Tényleg nagyon érdekes, jó kis sorozatot csináltak.
10/10
Patica 2009 nov. 29. - 12:28:24 10/10 Előzmény josef_k
(2/10)
...és annak is ajánlott, aki ázva-fázva végigdideregte a dominófal "leomlását" 09/11/09-én. Varázslatos város: egyszerre rideg és izgalmasan pezsgõ...ma Garaczi László lesz.
10/10
josef_k 2009 nov. 09. - 00:02:50 10/10
(1/10)
Fantasztikus sorozatnak néz ki. Dalos György gyönyörûen beszél, és nagyon emberi oldalról közelíti meg Berlint is, és a Fal leomlása elõtti történelmet is. Aki ismeri Berlint, annak ez a sorozat kötelezõ. Aki (még) nem ismeri (annyira), annak nehéz lehet az, hogy éppen melyik részérõl esik szó a városnak - ezen lehetett volna segíteni akár valamilyen kis térképpel az egyes helyszínek elõtt, vagy akárcsak valamilyen felirattal, hol mégis Berlin melyik részén, melyik utcájában vagyunk éppen. De az elsõ rész nagyon tetszett. (Van egy könyv: Berlin - magyar írók szemével, ez valami hasonló lehet, csak filmen. Én mindenkinek ajánlom.)