Téma: Bíborhegy

7/10
Xxy92 2015 dec. 21. - 22:58:40 7/10
(20/60)
hát nem egy lányregény, de azért nagyon messze van a horrortól. Nekem összességében tetszett!

10/7
macska78 2015 dec. 06. - 21:24:39
(19/60)
Én bizony csalódtam ebben a filmben.Lehet azért mert túl sokat és kicsit mást vártam tõle.Úgy lett beharangozva mint az évszázad horrorfilmje ha jól emlékszem.Ez azért enyhe túlzás.Igazán félelmetes se volt.A történettõl is többet vártam és érdekesebbet.Az elõzetesek is rendesen félrevezették az embert.Viszont ennek ellenére a látvány,színészek miatt érdemes volt moziban megnézni.
7/10
beo71 2015 nov. 20. - 19:24:23 7/10
(18/60)
Del Toro miatt nem ront neki az ember, de azért a szép képek mellé valami kis történet is elkélne. Nem egy Faun labirintusa ( nem is lehet minden Del Toro film ugyanolyan jó ), a mester eltökéltségét látni az összképen : jó színészek ( kiemelkedõ Jessica Chastain ) gyönyörû képek, jelmezek, maga a ház is ott van. Mégsem éreztem ezt annyira jónak, nem akarom bántani az egyszer nézhetõ skatulyával, a sok munka egy 7/10-et megér.
Elsõ pillanatban felrémlett az Árvaház zseniális horrora, de rá kellett jönnöm, hogy ez inkább mûvészi horror, így viszont a kultikus Drakula ugrott be ( az öreg Coppola micsoda koponya ), attól viszont fényévekre van ez film.
frenchbullie 2015 nov. 16. - 10:06:40
(17/60)
Üdv! Megnéztem, tetszett. Kétségtelen, hogy a történet nem annyira drámai vagy lírai, mint a számomra Toro-etalon Ördöggerinc története, viszont a látványvilág mindent visz.

Spoiler
A szellemek nem igazán kidolgozottak, de jó ez így, mert rávilágít a lényegre; nem kellenek rémesen rémes szellemlények ahhoz, hogy a nézõ velejéig megrémüljön. A csontig hatoló rémülethez sokszor egy-egy emberi lény, vagy tulajdonság - kapzsiság, szinte már mániába hajló megfelelni akarás, beteg elme - is elég.

Talán csak Ron Perlman-t hiányoltam, mint a Toro filmek egyik állandó szereplõjét, hiszen ha a Bíborhegy-ben viszontláthattuk a Mama és a Tûzgyûrû egyes szereplõit, akkor már tényleg csak Piros hiányzott a Pokolfajzatból:-) Off Szívesen megnézném a Pokolfajzat harmadik részét is, de ahogy olvastam, némi pénzügyi hiányosságok miatt erre várni kell, hiába szeretne Toro is folytatást...

De addig is "beérem" minden egyéb Toro kézjegyével ellátott filmecskével is:-)
iamtheonlyone 2015 nov. 11. - 17:59:00
(16/60)
A látványvilág valóban csodálatos. A történet lassan bontakozik ki, azonban érdemes kivárni. SPOILER!! A legutolsó amire mint titokként gondoltam, pedig eléggé nyilvánvaló fordulat volt így utólag, az incesztus.
9/10
TitusLivius 2015 nov. 08. - 09:36:29 9/10
(15/60)
Nagyon szép!
9/10
Szidi80 2015 okt. 31. - 19:59:36 9/10
(14/60)
Már régóta vártam a filmet, elsõsorban magáért a látványvilágért, és nem azért, mert horror. Nem is bántam, hogy nem volt olyan ijesztõ. Nekem tetszett.
krumplisteszta 2015 okt. 29. - 12:04:02
(13/60)
Nem rossz film, de nem is nagy szám.
Az alábbi idézet szerintem a legtalálóbb filmdroidtól:
"Látszik, hogy jót akartak a Bíborheggyel, nem egy összecsapott filmmel van dolgunk, csak éppen a remek tartalom hiányzik belõle."
Egyszernézõs, hamar felejtõs.
6/10
Démétér456 2015 okt. 27. - 22:47:58 6/10
(12/60)
A stáblista (rendezõ és vezetõ színészek) sokkal-sokkal jobbra számítottam. Valóban nem horror, inkább kosztümös szerelmi dráma, annak is sablonos. Viszont gyönyörû. A színészek, a kosztümök, a képek elbûvölõk. Kicsit túlzásba is esünk velük, de nem bánom, mert legalább valami tetszett. Nem igaz: nagyon élveztem, de nem hiszem, hogy az lett volna a cél, hogy végigkuncogjuk a filmet. Szerettem, mert szép, de nem volt jó film, sajnos. Kiszámítható, egyszerû, rosszul pozicionált darab, kár a belefektetett és ki nem használt tehetségekért.
9/10
Attila Gajdán 2015 okt. 25. - 13:41:44 9/10
(11/60)
Aki látott már del Torro filmet, annak tudnia kellett, hogy mire számíthat. Professzionálisan kivitelezett, filmre alkalmazott színpadi elõadást kaptunk - szó szerint "film-színházat". Az egyik fórumozó szerint a színészek "irritálóak" - ha jól emlékszem - én viszont pont a szereposztás miatt néztem meg ezt a filmet. A rendezõ modoros játékra utasítja színészeit, ezért látható színpadias, a vásznon mesterkéltnek ható játék a kiváló díszletek és elképesztõ ruhaparádé - Wasikowska ruhatára - mellett.

A fõhõsnõnek nem ez az elsõ kosztümös szerepe "Alice in Wonderland", "Jane Eyre",(a nálunk be sem mutatott) "Madame Bovary", és valljuk be jól áll neki! (Nekem biztosan tetszik!)Emellett a mindössze 25 éves színésznõ az egyik legjobb választás a szerepre, ha okos naivákat kell alakítani - lásd "Stoker", "The Double". Azt hiszem nem nehéz kitalálni, hogy õ az egyik kedvencem, nem találtam hibát a játékában. Hiddleston-ról eddig is tudtuk, hogy kiváló színész, aki éppúgy játszik félistent a "Thor"-ban és az "The Avengers"-ben, mint akár vámpírt Jim Jarmusch "Only Lovers Left Alive"-jában. Karaktere kissé egysíkú, amit lehetett kihozott a szerepébõl; a magyar hangja nem tetszett, nélkülözött minden "férfias" határozottságot. Chastain játékához nem tudok érdemben hozzászólni (egyetlen filmjét sem láttam), a többi szereplõhöz hasonlóan "hozza a kötelezõt", a testvérszerelem szenvedélyét hitelesen, az õrületét túl visszafogottan prezentálja.

A filmet (szerintem) pontosan a szereposztás menti meg! Gyengébb színészekkel ez egy teljesen feledhetõ "Z" movie volna, mert a sztori átlátszó, kiszámítható és gyengén kidolgozott, minden meglepõ fordulat nélkül. Jól példázza a történet szedett-vedett voltát az a sehová sem kapcsolódó jelenet, amelyben az orvos kísértetekrõl készült fotókat mutat a fõhõsnõnek. (?)Semmiféle jelentõsége sincs az epizódnak a filmben. Az atmoszférát sikerült megteremteni egy jó kis "rémfilmhez" - a horror besorolás, tekintve, hogy hol tart ma a mûfaj - tökéletes baklövés, leginkább "kosztümös thriller"-rõl beszélhetünk, de hiányzott az eredeti ötlet a forgatókönyvbõl. Ahogyan egy másik "fórumozó" megjegyezte: "klisékbõl dolgoztak". Végül nem értettem, miért kellett a bájos és ártatlan Wasikowska-ból gyilkost csinálni, még ha "jogos volt is az önvédelem". Sokkal jobb lett volna, ha a minden látható ok nélkül a legkülönbözõbb helyiségekben feltûnõ kísértetek egyike, például a "mama" áll bosszút tébolyult lányán!

Az igazság az, hogy láttam már ennél sokkal gyengébb filmeket is, és bár nekem tetszett, sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle: A kilenc csillagot nem a film, hanem Mia Wasikowska kapta tõlem! ;)
salerno 2015 okt. 20. - 18:41:32
(10/60)
Olvastam, hogy del Toro élete fõ mûvének tartja...hát én nem. Kiszámítható volt, nem volt ijesztõ, szellemes horror helyett inkább darabolósba ment át. A szereplõkkel nem volt bajom, és a díszletekkel sem, az egész jó alapja lehetett volna egy igazán rémisztõ horrornak.
7/10
Rekuhugi 2015 okt. 19. - 13:59:15 7/10
(9/60)
Nagyon vártam a filmet, már a trailer megjelenése óta, és hát ... mindamellett, hogy a díszletek, a ruhák, az enteriõr, a látvány szép a szemnek, a sztori, maga a film csalódás volt. Nem horror, alapjaiban A rózsa vére Stephen King adaptációt juttatta eszembe, de az klasszisokkal jobb volt.

Ez a film a klisészerû kísértetkastélyos mese ismétlése, nem hoz újat, nem eredeti. Egy idõ után unalmas. A testvérekrõl alig tudtunk meg valamit, a végén egy monológban mindent ledaráltak, hogy a nézõk ne kérdezõsködjenek.

Sajnálom, A faun labirintusának színvonalára vártam, nem is értem, hogy lehet ugyanaz a rendezõjük. :/
axis85 2015 okt. 19. - 10:27:05
(8/60)
Nem vártam sokat a filmtõl, az elõzetes lehúzások miatt. Így viszont nekem alapvetõen tetszett. Egyszer nézhetõ ugyan, és kiszámítható is, de drámának nem rossz. A horrorhoz tényleg semmi köze, a szellemek pedig igazából teljesen feleslegesek a sztoriba, a lélektani dráma nagyobbat üt. Azt viszont nem ártott volna jobban kiemelni.
SPOILER
A két testvér múltját, és egymáshoz való viszonyát én jobban kidolgoztam volna. Jobban érdekelt volna, hogy Lucille mitõl borult ennyire meg, vagy hogy eleve ilyen volt e. A történet legnagyobb áldozata azt hiszem Thomas volt, akit a nõvére minden létezõ módon birtokolni és manipulálni tudott.
1/10
helgamolnar 2015 okt. 17. - 01:28:29 1/10
(7/60)
Ez egy szánalmas film! Izgalmasnak hangzott,de óriási csalódás volt az egész! Irritáló színészek, borzasztó jelenetek,és olyan mint egy animációs mese! Nevetseges hogy 18+ os a film,semmi ijesztõ nincs benne.ilyet kár vetíteni a mozikban!!
1/10
d112 2015 okt. 15. - 18:25:59 1/10
(6/60)
Sejtettem hogy nem lesz nagy szám, de hogy enyire gáz lesz azt nem. Azt a pár eroltett horror jelenet leszámitva, egy egész estés klisékkel teli mesefilm lett.
frenchbullie 2015 okt. 14. - 17:05:41
(5/60)
Üdv! Már csak egyet kell aludni a bemutatóig:-) Hûséges Toro-rajongóként, én azóta várom türelmetlenül a filmet, mióta elõször láttam a trailer-t... Nagyon szeretem azt a különös alakokkal teli misztikus világot, ami szinte már Toro védjegyévé vált.
1/10
d112 2015 okt. 14. - 14:07:08 1/10
(4/60)
nekem a technikai megvalositása hajaz a Disney képi világára (pl.: Elvarázsolt kastély). Az elõzetes alapján nem tünik valami igéretesnek, a 18-as karikát pedig végkép nem értem.
András Zoltán Szabó 2015 jún. 30. - 22:30:53
(3/60)
ezek lepontozták az elõzetest :-D
garamba 2015 febr. 27. - 11:33:47
(2/60)
Juhú, CP topik! :D Azóta várom amióta elõször beharangozták, hogy készül. Csak az a rossz, hogy lassan egy éve véget ért a forgatás és mégis októberig még várni kell a filmre... :'( Ez kegyetlen kínzás, látni akarom! DEL TORO A LEGJOBB!
9/10
TitusLivius 2015 febr. 27. - 11:13:06 9/10
(1/60)
Ezt már nagyon várom, a trailer alapján igazán hatásos film lesz. Mondjuk GdT egy az egyben hozza a Mamából, a Faunból és az Ördöggerincbõl már ismert világát, virágszirmok hullanak, "párolog" a természetfeletti lény, mászik át a falon, padlón, fekete, csontos kezek..... sebaj, az elõzetes ezzel együtt is több mint reménykeltõ.