Téma: Biutiful

farkas.k 2010 nov. 15. - 19:57:53
(4/84)
Az idei év legjobb filmje, egyes jelenetek (rnedõrrajtaütés, gázmérgezés a varrodában) napokig kísértenek. Jobb, mint a 21 gramm vagy a kutyás filmje, látszik, hogy nem Amerikában csinálta; nem kellett bele pozitív figura. Ráadásul kínaiakkal láttam, még nekik is nagyon bejött.
vazso 2010 nov. 08. - 01:05:29 Előzmény adambernath
(3/84)
Én ma láttam, mivel Franciaországban lakom és itt hamarabb bemutatták (van hogy Mo-n van hamarabb amúgy). Na a lényeg. A Bábelhez hasonlóan nagyot üt. Barem iszonyatosan jó benne. A zene is fantasztikus, a képi kidolgozás is. Egyszerûen azt kaptam amit vártam. A történet nem túl bonyolult, inkább érzelmekrõl szól, képeket, montázsokat villant fel. De az biztos, hogy jó kedvvel kell bemenni a moziba, mert ettõl biztos nagyon rosszul érzi magát utána az ember. Nagyon elgondolkodtató. Szóval ha nem vagy jó hangulatban utána már olyan rosszul érzed magad, hogy nagyon :)
Szerintem van olyan jó mint a Bábel, csak ebben Bardemon kívül nincs fõ karakter. A mellékszereplõk is kitûnõen játszanak. Nekem a kisfiú és az anyuka a kedvencem. A problémák amikrõl a film szól pedig sajnos nagyon valósak és aktuálisak. Hihetetlen hogy 2 órába Innaritu ezt mint be tudta sûríteni, annyira sok rétegû a film, hogy az kész.
adambernath 2010 okt. 29. - 14:57:11 Előzmény morzsa
(2/84)
inyárítútól ajánlom a bábel-t nekem annyira tetszett, hogy már a felénél éreztem h ez lesz az egyik kedvenc filmem, azóta megnéztem vagy 3szor még, iszonyatjó film.
morzsa 2010 szept. 01. - 13:44:28
(1/84)
habár a 21grammot nem különösebben kedvelem, a korcs szerelmek viszont egy életre levett a lábamról Inárrituval kapcsolatban. aztán itt van még 100%os meggyõzõ faktorként Javier Bardem, akirõl kijelenthetõ, hogy bármilyen filmet egyedül elvisz a hátán (ha kell) és afféle hab-a-tortán-elem Santaolalla, a brokeback mountain zenéjéért a mai napig megveszek.
ez így együtt nekem bõven elég ahhoz, hogy izgatottan várjam a bemutatót(talán jövõ nyáron ide is ér), mert abban már most biztos vagyok, hogy most is egy mocsok erõs és nehéz drámát kapunk, ami képes lehet arra, hogy rátelepedjen az emberre. de mit várunk Inárritutól, ha nem ezt?