Téma: Black Comedy

10/10
Sumomo 2015 máj. 28. - 07:55:02 10/10
(10/10)
Sajnos én nem Liával láttam.De Borbás Gabi sem volt rossz.
Ez az elõadás sokkal több reklámot érdemelne!
Teljesen véletlenül néztem meg, és milyen kár lett volna kihagyni!!
10/10
Bette76 2013 nov. 16. - 19:42:07 10/10
(9/10)
Szuper darab és zseniális játék! Nagyon jól mulattunk! Simon Kornél most is zseniális, csakúgy mint Lia.
kocka70 2012 nov. 24. - 21:44:09
(8/10)
Már a kezdet is fantasztikus volt. A zenészek rendkívül jól játszottak.
A darab szuper volt és nagyon vicces, nekünk a Heroldot alakító Simon Kornél tetszett a legjobban, és Pokorny Lia is felejthetetlen volt.
A fények zseniálisan voltak megoldva, érdekes volt, hogy ki milyen a sötétben.
Hatalmas élmény.

by: egy 13éves lány
szysszy 2012 nov. 16. - 08:36:32
(7/10)
A darab elején lévõ a "mini koncert" tökéletes ráhangolódást biztosít az elõadásra.Fantasztikus darab!
lenccs 2012 okt. 30. - 21:33:36
(6/10)
11 pontos!:-) Felejthetetlen elõadás! És az "elõkoncert" zseniális!
10/10
Sidra 2012 aug. 22. - 23:32:43 10/10
(5/10)
én is ott láttam, szerintem is nagyon klassz :D
10/10
doktormacko 2012 jún. 09. - 07:38:40 10/10
(4/10)
10 / 10 Csak csatlakozni tudok az elõttem szolókhoz. fergetedes komédia amit vétek kihagyni. Már a koncert is kiváló és az elõadás csak fokozza a hangulatot. A szereplõk nagyszerüen játszanak és a szinészileg nem könnyû szituációt is remekül oldják meg. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
10/10
Mandzsi 2012 jún. 08. - 16:05:14 10/10
(3/10)
Tegnap este láttam: NÉZZÉTEK MEG!!!!!! nem bánja meg senki, esküszöm!
kisgidus 2012 máj. 09. - 20:53:17
(2/10)
Sztem nagyon jó darab. Liptai Claudiát nem szerettem tv-ben de elmentem a Pletykafészekre és szuper volt, miatta néztem meg a Black Comedyt és meg kell mondjam fetrengtem a nevetéstõl és ezzel nem voltam egyedül a nézõtéren. Valami hihetetlen jó ahogy meg van csinálva a darab, Claura nagyon illik a szerep imádtam.Tessék megnézni
FElepHánt 2012 márc. 11. - 15:31:50
(1/10)
FeHér ElepHánt Kulturális Ajánló Portál www.toptipp.hu

BLACK COMEDY Puskás Tamás Centrál Színház
Soha ne essünk be az utolsó pillanatban! Kell az a kis ácsorgás, ráhangolódás, elolvassuk a stáblistát, elcsípünk egy kerengõ bennfentes pletykát. Ennél az elõadásnál még erre se lesz idõnk, a nézõtéren élõben tombol a Beatles! Mai frizurával, de tökéletesen az eredeti hangzással játszik a darab korába bevezetõ zenekar. A vokál élén Simon Kornél, a szólóénekes Vári-Kovács Péter, aki fantasztikus orgánumával, lenyûgözõ muzikalitással veszi
sorra a leghíresebb számokat. A bónusz-meglepetés félórája után lemegy a függöny, valalami átvezetõ elektronika szól, (szívesebben vennénk egy kimaradt Vári-Kovács slágert), de a hangjátéknak induló komédia azonnal leköti figyelmünket. Ja!... Most éppen világos van a színpadi történésben, a rövidzárlat után látjuk majd teljes fényben a sötétet.
Peter Shaffer mûvében lassan épül a cselekmény, egyre mulatságosabb szituációk alakulnak, a vaksi szereplõk, legnagyobb örömünkre, félreértések hínárjában evickélnek. Alávaló ügyeskedéseit akrobatikus cipelésekkel teszi jóvá Schmied Zoltán, nem érdemli meg a végsõ büntetést. A szomszéd vénlány alkoholba fulladó erkölcseit Pokorny Lia disztingváltan vezeti elõ, Kovács Patricia butácska menyasszonyjelöltje is a helyén van, Blaskó Péter jeles formátumát kölcsönzi Melkett ezredes rigorózus figurájának. A gyújtópontban Simon Kornél áll, a szokványos eszközök mellõzésével, a személyiségjegyek arányos megformálásával, áttetszõ tollrajzként jeleníti meg a kifinomult érzékenységû Harold, a meleg széplélek alakját.
Puskás Tamás rendezése minden ziccert kihasznál, a konfúz mozgásokat gondos elõrelátással tervezi meg, a bonyodalmak hosszú során át gyorsuló tempó ellenállhatatlanul sodródik a végkifejlet felé. A teljesen összegabalyodott helyzetbe újabb konfliktusforrásokat jelentõ szereplõk érkeznek: Liptai Claudia, a mindent átlátó régi szeretõ, Papp János, a teljesen félreértett villanyszerelõ, - tovább fokozódik a komikum nagyfeszültsége.
A milliomos mûgyûjtõ Bamberger pillanatokon belül eltûnik a süllyesztõben, csak abba reménykedünk, hogy az õt játszó Vári-Kovács Péter az elõcsarnokban újra feltûnik és frenetikus elõadásában még néhány örökbecsû Beatles-dalt hallhatunk...