xzsoltzsoltx 2019 jan. 23. - 13:22:16
(89/229)
A főszereplő tökéletes baklövés, én nem Freddie-t láttam, hanem egy embert, aki mintha Freddie-t parodizálná.
10/10
Zsofith 2019 jan. 19. - 16:23:07 10/10
(88/229)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam! Mindenki nézze meg aki teheti...
5/10
nzogbia 2019 jan. 16. - 16:50:36 5/10
(87/229)
zenés filmnek túl komoly, drámának gagyi. a wembley-s jeleneten kívül nagyjából értékelhetetlen, de az tetszett, legalább egy átlagosan gyenge szintre felhúzta. pedig szeretem a zenéjüket
Edmond Dantes 2019 jan. 07. - 08:33:16 Előzmény Edmond Dantes
(86/229)
Jósoltam vala és lőn: Golden Globe-ot máris elvitte a legjobb film és férfi főszereplő kategóriában. Csak emlékeztetnék: n e m dokumentumfilm-kategóriában osztottak díjakat...
10/10
randrea 2019 jan. 06. - 09:59:43 10/10
(85/229)
Szuper film. Már kétszer láttam. Olyan, mintha koncerten lennék. Fantasztikus :)
10/10
andrea0503 2018 dec. 31. - 11:40:12 10/10
(84/229)
Réges rég nem láttam ilyen jó filmet. Mikor vége lett, csak ültem és folyt a könnyem, zseniális, fantasztikus, olyan hatással volt rám , és még sok emberre amire rég nem láttam példát.
10/10 ez nem kérdés, és az a hosszúnevű kritikus aki hosszan írja a hosszú fröcsögését, az nézzen dokumentum filmeket, és vetyengjen rajtuk a pesszimista kritikusok klubbjában a társaival. Hol van teljesen valósághű életrajzi film??? Magunkról nem tudnánk írni olyat. Megnézem mégegyszer az tuti ????
10/10
Kellisa 2018 dec. 26. - 18:14:15 10/10
(83/229)
Ez a film nagyon rendben van! Csodás zene és nagyon jó alakítások.
Edmond Dantes 2018 dec. 17. - 16:37:47
(82/229)
Moziban sok lett volna, otthon gyenge(bb) hangminőséggel, de teljesen lekötött, pedig nem az én zenei műfajom. Most jöttem rá, hogy sokkal több Queen-számot ismerek mint gondoltam, már ezért megérte megnézni. Dokumentarista hitelességet elvárni ostobaság és/vagy kákán csomó-keresés. Néhány díj vagy minimum jelölés bőven belefér, élén Rami Malekkel, de a film is bekerülhet a tízes listába, aztán majd kiderül.
10/10
killerqueen 2018 dec. 13. - 10:47:54 10/10
(81/229)
Totálisan egyetértek , fantasztikus film, kétszer láttam, de azt hiszem, nem utoljára. Mindig szerettem a Queent, de nem voltam egy fanatikus fan - eddig. Freddie elképesztő, maximálisan egyetértek a feszülős farmer-fehér trikó kombóval, valami elképesztően szexi...Rami hozza a mozdulatokat meg mindent (kicsit zavaró ugyan a kék szeme), persze nem Freddie, de senki sem lehet az, soha. Teljesen elvarázsolt, azóta is a hatása alatt vagyok, Queen-el kelek, vele fekszem, nem tudom levenni a szemem Freddiről...sexiest man ever...Igen, nem teljesen úgy történt minden, ahogy a filmben volt, de nem érdekel, az élmény mindenért kárpótol, libabőr, könnyek, extázis. Rég volt film ennyire hatással rám, changed my life. Mi lenne a világgal, ha Freddie még itt lenne, belegondolni is szédítő...óriási űrt hagyott maga után, amit soha senki nem fog tudni pótolni. Imádom - a filmet is.
10/10
Shakespeare_07 2018 dec. 12. - 00:13:26 10/10
(80/229)
Mozi után fél órával vagyok. Életem legjobb mozis élménye volt. Katartikus, csodálatos. A zenés részek alatt végig a sírás kerülgetett. Aki szereti, a Queen zenéjét, menjen el, nézze meg. Nem nagyon lehet, mit hozzá tenni. Köszönöm, hogy láthattam.
10/10
Floodland 2018 dec. 11. - 09:17:13 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(79/229)
Ne erőlködj már annyira, tényleg. :D Sok szövegnek sok az alja. Akinek tetszik, úgy sem győzöd meg a fröcsögéseddel. Nagyon kisebbségben vagy a véleményeddel az egész világon. Peace! :))))
hanguktaekwondoo 2018 dec. 10. - 18:41:58
(78/229)
Ezt a kétes értékű filmet minden tekintetben felülmúlja az alábbi közel hét perc. Érdemes végigsasolni.
Számomra döbbenetes volt, és valahol lenyűgöző.

Ezek a fiúk még nem hallották ezt a számot, műmuzsikán nőttek fel.
Némelyiküknek, ahogy telnek a percek, nagyon alákotor.
Van, akire már az elején elementáris erővel hat a dal -és nem feltétlenül azokra, akik önvédelemből produkálni kezdik magukat.

Egy -két kivételtől eltekintve próbálják hárítani, majd leplezni mindazt, amit ez a zene felhoz belőlük
-amikor a kamera mutatja őket, hülyeségeket szövegelnek, pofákat vágnak, sémamimika és gesztusrendszer,
de a metakommunikáció és a vonások mögül kisugárzó érzéseket maximum tépkedni tudják magukról. paradox módon így még jobban üvölt róluk a lényeg.
Az összes fején látszik, bárhogyan élte meg az elmúlt pár percet, gazdagabb lett.
Zenét a kölyköknek.

https://www.youtube.com/watch?v=KsWDFIKgq5Q

A szellemi ihletettségű, lelki értékekben gazdag melódia, igényes mondanivalóval még az ún.surmókat vagy surmónak látszó lényeket is mélyen meg tudja érinteni -ez a muzsika valódi hatalma.
És ezzel a zenével nevelni -alakítani is lehet az embert.

a lila pólós, rasztás, enyhén szétfüvezett gazember szenzációs. vajon mi lesz belőle.
-hogy felkapta rá a fejét /nem csak ő!/, mikor Freddie benyifogta:
"Mamaaaaa.., just killed a man...!""
Óhoó wá, ez ismerős.:-))) kildömen. Hikildömen.!
Ez a mifajtánk.. .-)))
Máris jobban elkezdtek figyelni .-))

És amikor Freddie 3:16 -tól elkezd alkudozni az ördöggel, nos, idővel egész szépen veszik az adást.

Az etióp felmenőkkel rendelkező két csávó kicsit kilóg a sorból. Finomabb a kisugárzásuk, fizimiskájuk alapvetően gondolkodó lényre utal. reméljük a legjobbakat.

nekem ez a bő hat és fél perc többet mond Freddie-ről és Queenről, mint az életrajzi filmként beállított műmájer maszatolás


10/10
Jámbor Boglárka 2018 dec. 09. - 21:04:17 10/10
(77/229)
Rég láttam ilyen felemelő filmet, szerintem 100%-osan megérte megnézni. Ajánlom mindenkinek, aki ismeri és szereti a Queent és Freddiet. Hatalmas film volt, egyben szomorú, és vidám is, és nem csoda, hogy az összes zenénél rázott a hideg, olyan jó volt.
hanguktaekwondoo 2018 dec. 07. - 12:00:29 Előzmény mondolat
(76/229)
jól van, bázis. elolvastuk ;-)
mondolat 2018 dec. 07. - 11:25:53
(75/229)
Az eddigi hozzászólók közül leginkább zso véleményével tudok egyetérteni, és bár nem mindet olvastam el, a legjobban hanguktaekwondooé bosszantott fel. Egyfelől életrajzi film, valóban, na de hát létezik-e tökéletesen hiteles életrajz? Még az sem az, amit maga az illető alkot önmagáról. Hát még ha a kortársai, vagy valamely késői alkotó az utókor fénytörésén keresztül! Ott volt-e bárki is Freddie minden percében, órájában? Jegyezte-e folyamatosan valaki (a fennvalón kívül), hogy mikor mit tett, mit mondott, mit érzett? Életünk jelentős részének nincsenek tanúi. A nyilvánosság számára látható ember csak egy része, töredéke a személyiségnek. A tudhatót kell kiegészíteni a fikcióval.
Másfelől ez nem dokumentumfilmnek készült, hogy tökéletesen pontos legyen. Ez egy műalkotás (ha nem is művészfilm), s mint ilyen, az életeseményeket szükségképpen művé, kerek, egész egységgé formálja, sűrít, átrendez, hogy így tudjon hatni. Itt egy keretbe helyezték Freddie életét (a Live Aid koncert), egy szakaszt vágtak ki belőle, s azon a cseppen át villantották fel a tengert, az egészet (mint Achilleusszal tette ezt Homérosz). Ha több orgia-jelenet van, jobb? Nem olyan egyik mint a másik? Egy is érzékelteti, amit kell, a háttérben felsejlő melegbárok képeiből is képet kapunk az életmódjáról. De vajon ez a lényeg? Ebből kellett volna több? Nem az a kirobbanó, energiával, teremtő erővel teli, a hagyományos kereteket szétrobbantó alkotó ember a lényeges? És amit létrehozott a többekkel : a zene?
Az életrajz valódiságán lovagolók úgy látom, azt visszhangozzák csak, amit sok kritikában olvastak a filmről. Semmi eredeti nincs a véleményükben. És pl. ez a fent említett hanguktaekwondoo olyan hangnemben ír Rami Malek teljesítményéről, ami tökéletesen tiszteletlen más erőfeszítése, rááldozott ideje, energiája iránt. Ő vajon mit alkotott eddig, hogy ilyen magas lóról nyilatkoztat ki? Legalább érvek lennének! Na, de mindegy. Tolsztoj Ivan Iljicsét valós esemény alapján írta, számon is kérték rajta, hogy nem pontos. Hja. ez a különbség a valóság lenyomata és a műalkotás között. "Az igazat mondd, ne csak a valódit"! A valódi nem mindig tudja visszaadni az igazat.
10/10
Amadila 2018 dec. 05. - 21:35:21 10/10 Előzmény _goldie_
(74/229)
Ne adj a képekre!Rami hihettetlenül át tudta venni Freddie mozdulatait,gesztusait,még a szemhunyoritása is ugyanaz! Oké nem olyan magas,és nem barna szeme! De a többi,az nagyon hasonlit! Ha Freddie élne,lehet a filmmel nem teljesen értene egyet,de az őt alakito szinész ,játéka tuti bejönne neki!!
10/10
Amadila 2018 dec. 03. - 15:26:03 10/10 Előzmény kovimari
(73/229)
Igen közben olvasgattam itt-ott a neten és többen is írták ill.láttam is,hogy a producerek egy része a zenekar tagjai. Így méginkább azt gondolom (bár elismerem a zenei munkásságukat)hogy csunya dolog volt csak Freedie-t beállitani a zülött , a zenekart bomlasztani akaró figurának. Biztos nekik is voltak ,dolgaik amiket nagyon takargatni.
Viszont sokat hallgatom őket azota ,és nézek videókat Freedie-ről ,és tényleg egy hatalmas nagy ikon volt! Sajnálatos,hogy olyan fiatalon kellett meghalnia. Szerintem a hétvégén újra elmegyünk megnézni és az is biztos megveszem dvd-én is ha megjelenik!
kovimari 2018 dec. 03. - 09:20:07 Előzmény Amadila
(72/229)
A filmet mi is a múlt héten láttuk, és örülök a felvetésednek, mert én is pont erről beszéltem. A Queennel én is így voltam , nem voltam rajongó, de hallgattam, hallottam róluk. . Nekem Freedi-vel kapcsolatban is voltak fenntartásaim, de ez lehet, hogy a magyar szinkron miatt volt. Nekem az volt fura. Viszont a banda más tagjainak a viselkedését én sem hittem el. Ők sem voltak angyalok, de abban a közegben nem is lehetett. Az a hangulat ott a színpadon, az extázis volt, még engem mint nézőt is elragadott. Na de nézd meg a producerek listáját. Ez már a csak a szépre emlékezem, és azt akarom, hogy más is így tegyen kategória. Innentől sajnos nem hiteles az életrajzi minősítés sem.
Mindentől függetlenül a film nekem tetszett, Újra elkezdtem hallgatni a számaikat azt hiszem más is, és főleg a fiatalok . Többel beszéltünk róla, és mondták, hogy eddig nem is nagyon ismerték a Queent, meg FM-it sem. Ők más közegben szocializálódtak. Nekik már más volt a sztár, hát a zene meg nem is biztos hogy zene volt. Itt-ott hörgés, ordibálás a mi fülünkkel hallva. Most viszont felfedezték. Van aki többször is megnézte a filmet, és újságolta, a kocsiban is ezt hallgatja.
Ez viszont már valami. Hát, hogy lehetett volna más, meg többet kihozni belőle az biztos, de tökéletes dolog nem létezik.
10/10
Amadila 2018 dec. 02. - 19:29:50 10/10
(71/229)
Mi ma néztük meg! Nem vagyok vérbeli Queen rajongó! Sok dalukat viszont szeretem.Nagyjából ismertem Freedie életét,és jo volt a film is de egyvalami nagyon nem tetszett benne. Mégpedig az,hogy ami rossz ,és elítélendő volt (kokainos,alkohol mámoros bulik stb.) mind ráhúzták Freedire a zenekar többi tagja meg szent életet élt! Persze mert valoban hazasétáltak a feleségekkel kézenfogva egy buliból! Na ezt nem akarom elhinni!
Ez valahogy nagyon álságos volt! Ebből a szempontból nagyon nem volt hiteles a film. De a főszereplő színész nagyot alakit ,kíváncsi leszek meg lessz e az Oscar!!!
9/10
kisbogesz 2018 dec. 01. - 11:04:56 9/10
(70/229)
Nekem nagyon tetszett, de tény, hogy ilyen zenével, egyszerűen nem lehet eléggé elrontani a filmet! A történetben én több mindent máshogy csináltam volna, de ez egy szubjektív dolog. Néha még a könnyeimmel is küszködtem. Soha rosszabbat!