Téma: Bombabiztos

2/10
lac984 2010 aug. 14. - 14:32:24 2/10
(35/55)
Seten, csak gratulálni tudok ehhez a témába vágó, hasznos hozzászólásodhoz.
Inkább a filmrõl kéne beszélni, és nem személyeskedni.
Mondd el a véleményed (márha van).

blowup
Én is írtam, hogy nem lehet a két filmet összehasonlítani. De mégsem tudok elszakadni a témától, hisz az alapötlet egy az egyben a Dr. Strangelove.
blowup 2010 aug. 14. - 09:06:15
(34/55)
-t
blowup 2010 aug. 14. - 09:04:47
(33/55)
...a film MINT film ...Ezt nem film, a hagyományos értelemben vett mozifilm, hanem TV-játék.Sajnos mióta a királyinak nincs pénze normális TV-játékokra mint az átkosban, ez a kategória feledésbe merült, és sokan nem ismerik a mûfaji sajátosságait.Tessék utána nézni, és nem citálni Kubrick-ot vagy akárki más MOZIFILMES munkásságát, mert ez nem az a kategória, így összehasonlítása értelmetlen.
Mellesleg az imdb lapon mindig ott van zárójelben ha TV-játék, csak a fentiek miatt ezt sokan figyelmen kívül hagyják, pláne ha MOZISZTÁROKAT látnak a stáblistán.
Aronofsky...piha:/
Ghanima 2010 aug. 14. - 00:44:31
(32/55)
Hol látja bárki is kiírva, hogy ez thriller lenne???
Valóban nem tudtok más kategóriákban gondolkodni?
Bevallóm, a szinkront nem figyeltem, illetve azt észrevettem, hogy igyekeztek minden színésznek megtalálni a "szokásos" magyar hangját és ez Wyle-nál és Clooney-nál sikerült is, a többiekben nem vagyok biztos.
Engem mindenesetre a mondanivalója fogott meg. Egyébként nem is értem, miért kell/ene a Strangelove-hoz hasonlítani.
2/10
lac984 2010 aug. 13. - 23:32:17 2/10
(31/55)
Itt nem errõl van szó.
Egyszerûen arról, hogy ez a film nem hozott semmit újat.
Semmi feszültség (ami egy thrillertõl elvárható lenne), semmi mondandó.
Semmitmondó karakterek, és a szinkron tényleg botrányos. Azért kíváncsi lennék az eredeti nyelvre, és dialógusokra is, de félek úgy se nyújtana újat.
Szeretem, ha egy film elgondolkodtat. Nah, errõl a filmrõl ez nem mondható el.
És ami a legborzasztóbb, hogy ezt a filmet komolyan is gondolták a készítõk, ellenben Kubrick fenomenális alkotásával a Dr. Strangelove-val. Ami maximálisan leköt, szórakoztat és még mondandója is van.
Nem is tudom miért említettem meg Kubrick-ot, mert a két film egészen más kategória. Mégis mintha a készítõk lekoppintották volna. Gyenge kísérlet.
10/2
Ghanima 2010 aug. 13. - 23:17:28
(30/55)
Pardon, lemaradt a végsõ kategóriára, vagyis az ezaz, amaz mint filmstílusra való reagálásom: számomra - talán nem jól vagy nem elég részletesen fejeztem ki magam az elõzõ hsz-ben- a gondolkodás egy film közben is hozzátartozik a film élvezetéhez. Egy film ne csak kikapcsolódni hagyjon.

És ebben az összefüggésben bizony visszatérek az eredeti hsz-emben írottakhoz: számomra ez egy minimalista eszközökkel dolgozó kamaradráma. Ami közben és utána is gondolkodásra, visszaemlékezésre és némi félelemre ad alkalmat nekem.
(Csak úgy: mióta az eszemet tudom, egyetlenegy "életkívánságom" (jobb híján így nevezem) volt, van és lesz. Amíg élek, ne legyen háború - legalább!!! körülöttem. Ez nem jelenti, hogy ne bántana rettenetesen, hogy máshol van!!!)
Ghanima 2010 aug. 13. - 23:10:28
(29/55)
Ja, ha neked csak a thriller meg az akció az idegfeszítõ..., akkor gratulálok. :-(((
Ghanima 2010 aug. 13. - 23:09:10
(28/55)
Na bammeg! Granulálok, Viasat... ki volt az a -...kalap, aki vidáman berakta a "maradjatok velünk..." stb. dumát?! :-(((
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 23:04:57 1/10
(27/55)
Rosszul tippeltel.
Nem vagyok fiatal, es sokkal tobb ff filmet nezek mint szineset.

Jol irtad. A film akkor jo, ha nem a rendezesen gondolkozol, hanem nem gondolkozol semmin, hanem lekot a film.

Ez most nem igy van.
Nem kot le. Nem thriller. Nem akcio. Nem ez az, amaz.
Es hagyott idot gondolkodni mindenen, mert NEM mukodik ez a film.

Ennyi.
smartdrv 2010 aug. 13. - 22:55:46
(26/55)
eddig Darwin-díjasok a pilóták. remélem, megdöglenek, ha már ilyen fafejûek
Ghanima 2010 aug. 13. - 22:54:03
(25/55)
Hmmmm, elsõsorban is azért tartom jónak, mert ellenálltak a legyen színes minden film nevû õrületnek. Tetszik a világítás (vagy minek hívják, nem értek a szakszavakhoz), az éles fények használata.
Az egészrõl rögvest az egyik legnagyszerûbb _kamaradráma_, a 12 dühös ember jutott eszembe. Itt sincsen sokkal több szereplõ és a fõszereplõket játszó színészek - tán csak Clooney-t kivéve, aki ráadásul igen tisztességesen! nem _a_ fõszerepet, ha van ilyen egyáltalán - nem celebek, hanem valódi színészek, kezdve Dennehyn és Dreyfuss-on.
Hogy nincsen zene, meg hangeffektek? Miért hiányoznának? Sõt: az lenne lírai picsogás, ha alázendítene egy Jarreau vagy Shore zene - szerintem.
(jéééé, bevetettek egy valódi szovjet tábornoknevet, Konyevét!)

A dramaturgiához és a rendezéshez sem vagyok valami szakértõ: bevallom, én azt szeretem, ha egy film nézése közben nem azon gondolkodom, hogy hûûû, de jól megrendezte ezt XY, hanem ha izgulhatok, nevethetek, álmodhatok, szomorkodhatok, felháborodhatok - együtt a történettel. Most pedig ez történik, mármint hogy izgulok és emlékszem...

Zárásként: azt gondolom, hogy nagyon fiatal lehetsz, aki már csak színes, szélesvásznú filmben tud megélni. Nekem vannak emlékeim megrendítõ fekete-fehér filmekrõl.
_Nem_ bántásból írtam a zárást!
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:51:24 1/10
(24/55)
Sajnos igen.
Azt hittem ma estere lesz jo film, de majd marad a south park.
(csak lenne man vege ennek)
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:49:34 1/10
(23/55)
Ha jo filmet akarsz nezzel Aronofsky-t !

Garantaltan NEM sznob elmeny! ( PI, A forras, vagy amit talan ismersz is Rekviem egy alomert , de a legjobb a Pi )
2/10
lac984 2010 aug. 13. - 22:48:59 2/10
(22/55)
Tényleg nem lehet egy lapon említeni a Kubrick filmmel.
Borzasztóan gyenge film.
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:46:48 1/10
(21/55)
es mielott azzal jonnel hogy ez a film pl 7,1 imdb-n

arra csak annyi a rovid reag: persz, hisz amerikai.

pont az a sznob aki csak azert hiszi egy filmrol hogy jo, mert....olyan....nem mindennapi temat dolgoz fel.

szoval hatasvadasz, sznob:

hogy mi?

a film!
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:44:45 1/10
(20/55)
amugy pl imdb-n is van 2,3-as film is es 8.6-os film is.

valoszinu hogy az egyik kicsit jobb mint a masik, nem?

jaaaa!

hogy sznob vagy!

ertelek!
1/10
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:42:37 1/10
(19/55)
miert is lennek sznob?

csak ugy?

jaaaa!
ertelek
bullseye 2010 aug. 13. - 22:37:54
(18/55)
mondanám, hogy simán sznob vagy, de aki tényeket kér annak alátámasztására, hogy egy film jó, az már valami egészen más kategória...
1/10
offtopic
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:32:24 1/10
(17/55)
Ja, es Kubrick-kal egy szinten emliteni ezt a sz*metet...

na ezt Kucrick neveben kikerem NEKI!
1/10
offtopic
kolombi2 2010 aug. 13. - 22:31:01 1/10
(16/55)
de a legnagyobb baja:

m*cskos unalmas....

csak azert nem kapcsolom el, mert elvbol vegignezek minden sz*tykot ha mar elkezdtem.

(ed wood filmekkel is kinoztam mar magam...
csak eros idegzetueknek ajanlom, mert tenyleg p*csek filmek)