10/10
mf5hd 2015 szept. 13. - 16:24:33 10/10
(135/155)
Meglepõ módon többségében negatív kritikákat kapott, de ennek ellenére egy aranyos és kedves film, bár vannak benne logikai bukfencek, de ezek nagyjából senkit sem zavarnak, a gyönyörû helyszínek, a jól eltalát filmzene és a remekül kiválasztott színészek bõven elviszik a filmet, ami nem lesz filmtörténeti remekmû, de mindenképp kellemes kikapcsolódás. 10/8
Smonika 2015 júl. 06. - 19:29:58
(134/155)
Már régóta szerettem volna megnézni ezt a filmet. Egyrészt a francia vidék varázsa, de fõleg Russel Crowe miatt.
Hát meg kell mondjam, csalódtam, és pont õ miatta. Nem tudom, talán szándékos volt a rendezõ részérõl, hogy nem megfelelõ életkorú szereplõket válogatott össze. Ha a visszaemlékezéseket nézem, ott egy kb 12 év forma kissrác, és egy legalább 70 éves öregember szerepel. Russel Crowe túl öreg a szerephez, legalább 10-15 évvel idõsebb, mint a szerep kívánná. Max-nek elvileg egyidõsnek kellene lennie Fannival, ahogy gyerekkori bejátszásnál is látszik, ehelyett jóval idõsebb nála. Duflot szinte egykorúnak tûnik Max-el, pedig legalább apja korúnak kellene lennie.
Jobb lett volna, ha Max szerepére egy fiatalabb színészt választottak volna. Pl Ryan Gosling jól el tudta volna játszani a gátlástalan tõzsdecápát és a hõsszerelmest is.
De nem ez az egyetlen gondom a filmmel. Nem éreztem a vonzalmat Max és Fanni között egyáltalán. A lány túl keveset szerepelt, ennyi idõ nem elég egy szerelem kialakulásához. Egyszerûen nem tudtam, mit akarnak egymástól, nem jött át a "kémia". És errõl nem Marion játéka tehetett, sõt!! Õ remek volt, még nõi szemmel nézve is áradt belõle az erotika :)
A szõke lány nagyon gyér volt. Jellegtelen, semmitmondó szerep, sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni. Nem okozott különösebb izgalmat a feltûnése, pedig az lett volna a cél.
Ezenkívül túl hosszú és unalmas is volt, legalább fél órával hosszabb, mint amennyi történés volt benne.
Némi vigaszt nyújtott a varázslatos környezet, és a vidéki francia élet hihetetlen bája.
Yuliusz 2015 ápr. 09. - 16:28:27
(133/155)
Kellemes, szórakoztató film, Ridley Scott nyilván meg akarta mutatni, hogy ilyet is tud.
Marion Cotillard miatt akár többször is nézhetõ.
Egyetlen mosolya vagy ahogy ide-oda viszi a tányérokat, maga az erotika.
pp13 2015 jan. 03. - 10:53:05
(132/155)
Mikor még az elején a smartot felgyorsîtva köröztették a kis tér körül - ez a "poén" már a 80-as évek elején is vállalhatatlan lett volna - kikapcsoltam - az amúgy csodaszép tájakon fényképezett filmet.
Kaliff 2014 nov. 07. - 10:35:26
(131/155)
Megnéztem ezt a filmet, de több dolog is teljesen talány nekem.
Elõbb leírom, hogy mi az ami részemrõl ok:
- Marion Cottilard (nagyon OK!)
- Helyszín - > Csodás, gyönyörû, álomszerû
- Albert Finney --> Imádtam Poirotként is, és az Erin Bronkovichban is.
- Tom Hollander (Cutler Beckett vagy Beckett Cutler, na mindegy, nagyszerû színész)
- A történet (álomszerû, csodás, meseszerû)
Ami részemrõl nem ok:
- A rendezés (Ridley apám mi a fene volt ez?!)
- Russel Crowe (A Gladiátor és A bennfentes után mi a bánat volt ez?! Még hogy te mint angol bróker? Hiszi a piszi.)
- Abbie Cornish (Én még egy ilyen jellegtelen színésznõt nem is láttam. Szép, csodás kinézet, mindene megvan, hogy elõadjon valami ütõset, de nem. Jellegtelen mellékszerepek sokasága. De jó nézni, csak gyorsan el is felejtem.)
- A francia pusziszkodás (ez most komoly, ennyiszer puszilkodnak a franciák? még nézni is kínos volt. Aki nem francia, annak nem áll jól, ezzel nem lehet mit kezdeni.)

Szerintem Ridley valami olyasmit akart rendezni mint Woody Allen. Csak elfelejtette, hogy õ nem Woody Allen.
9/10
melody03 2014 jún. 30. - 19:18:12 9/10
(130/155)
Kedves, könnyed, szórakoztató, kellemes és õszinte film volt ez a valódi szabadságról, a hagyományõrzés fontosságáról és hogy mindig vissza húz a szív a gyökereinkhez! Film arról, hogy miközben azt hisszük megvan mindenünk -rájövünk, hogy igazából nincs semmink család és õszinte kapcsolatok nélkül, hogy a városi ember sokszor azt sem veszi észre milyen évszak van, nem ízleli meg igazán az ételeket, italokat, zamatokat, csak végigrohanja az életét a mókuskerékben amirõl azt hiszi, hogy a legjobb dolog ami történhet vele... Aztán kiszakad onnan és a vidék ráébreszti az embert az igazi szabadságra, a tökéletes nyugalomra, a hitre és aki ezt egyszer megtapasztalta, kizárt hogy valaha is visszakívánkozzon a betondzsungel törtetõ, személytelen világába. Persze embere válogatja, kinek mi... de ez a film tökéletesen ábrázolja ezeket az értékeket amiket a vidék képvisel a várossal szemben... kicsit meseszerû, kicsit elvarázsolt, de vidéken az élet a város után valóban valami ilyesmi lehet, fõleg Provance-ban :)
offtopic
izzzi 2014 jún. 22. - 11:37:29 Előzmény maggie
(129/155)
Egyrészt: fényképes bizonyíték, hogy nem.
Másrészt ez nem "szerintem" kérdése
vondermonarchi 2014 jan. 06. - 21:33:42
(128/155)
Jesszus, ember ki akarsz zavarni minket a világból ezzel a szörnyképpel ??????
vondermonarchi 2014 jan. 06. - 21:03:06
(127/155)
A hazai milliárdosok nem a szõlõ és bor szeretete miatt kezdtek bele a borászkodásba, hanem hogy tisztára mossák az olajszõkítés üzletben szerzett vagyonkájuk egy részét.
Kicsit más közeg, mint ez a provance-i érzés.
A filmtõl sokkal többet vártam.
10/10
Tomi9046 2014 jan. 06. - 20:55:06 10/10
(126/155)
Szerintem nagyszerû film volt. Imádom az ilyen könnyed, és gyönyörû tájakat bemutató filmeket. :) A színésznõ pedig valóban fantasztikusan néz ki benne. :P
filoszemitabélus 2014 jan. 06. - 18:21:20
(125/155)
Nem tudtam, honnan olyan ismerõs Henry bácsi. Persze, Albert Finney. Milyen nagyot alakított a "Vulkán alatt"-ban és fiatalon milyen jó volt Tom Jones szerepében.
A film azt is tökéletesen visszaadta, miért jó borral foglalkozni. Nem csoda, ha ma itthon is minden milliárdos kötelezõnek érzi borászatot létrehozni.
Varázslatos volt a filmet átszövõ nagyon finom erotika.
10/10
hurvinka 2014 jan. 05. - 22:19:03 10/10
(124/155)
Szerintem szenzációs film. Akinek meg nem tetszik, nézzen sablonos szemetet, van belõle jócskán. :)
9/10
winner51 2014 jan. 05. - 21:52:29 9/10
(123/155)
10/9 Kõszegi Ákos és Für Anikó szinkronhangja sokat dobott nálam a filmen :)
9/10
buba66 2013 aug. 20. - 20:56:35 9/10
(122/155)
Bor és Provence átjött, de a mámort nem leltem a filmben. Csak nyomokban..
Ám közben megittam 1 üveg bort, és mámoros állapotba kerültem :))
7/10
SzaZsu 2013 aug. 16. - 12:57:06 7/10
(121/155)
Jó kis esõs napon megnézõs film..:) Szép tájak, nem rossz történet, de borzasztó színészgárda....
Erre a szerepre nem éppen Russel Crowe illik, de a színésznõ alakítása is felejthetõ..ebbõl egy igazán jó kis provence-i hangulatú filmet lehetett volna kihozni, de így csak egy egyszeri könnyed kis filmecske.
zegorias 2013 jún. 30. - 12:28:07
(120/155)
Ridley Scott atmoszférateremtõ képessége ezúttal is zseniális, volt. Nagyon szép a fényképezés a háttér. Viszont a cselekményvezetéssel voltak problémák. Ez már a forgatókönyv hibája. Az eleje nagyon lassan indul és csak a legvégén érezzük azt, hogy történik is valami. A 110 percet 80 percbe sûrítve emészthetõbb lett volna. A poénok nagyon bugyuták. Az, hogy Russel, össze-vissza bénázik meg ilyedezik mindentõl az nem poén.
6/10
Újvállalkozó 2013 jún. 16. - 22:38:32 6/10
(119/155)
6/10. Könnyû kis limonádé egy két helyen vicces jelenetekkel. Barátnõtök biztos díjazni fogja, ha megnézitek vele. :)
2/10
Rahar 2013 jan. 18. - 18:40:10 2/10
(118/155)
Jó színészek és színészi munka, szép képi megvalósítás és kameraállások jellemzik eme érdektelen alaptörténetû és unalmas cselekményvezetésû alkotást. Számomra a legfontosabb a történet, hiába fut több szálon a cselekmény, ha alapvetõen egyik sem szól semmirõl. Próbáltak némi mondanivalót belecsempészni a filmbe az élet nagy választásáról. Számomra felejthetõ alkotás.
Fenrirson 2012 nov. 20. - 18:20:30
(117/155)
Egyetértek.Valóban vicces volt,és valamiért nem akartam átkapcsolni,hanem végignéztem,egy újabb jó fajtájú élménnyel gazdagodtan a filmek világában.
8/10
Ze74 2012 nov. 05. - 11:40:11 8/10
(116/155)
Kettõ kellemes meglepetés ért,az egyik,hogy egy egész jó filmet láttam ez a számomra ismeretlen és szerintem méltatlanul elfeledett alkotás,amit ráadásul Ridley S neve is fémjelez.
Nem tudom,honnan szedték elõ,de én erre sem a moziba,sem tékákban,sem csatornákon nem találkoztam vele.
A másik,hogy talán idén másodszor tudott egy kereskedelmi csatorna meglepni egy mûsorral.Gratula.
Több ilyen filmet kellene elõszedniük és nem agyon ismételni,talán a nézettség is emelkedne.