Téma: Bõrnyakúak

taxidriver 2013 márc. 24. - 00:00:51
(86/106)
Rám nagy hatással volt a film, pedig nem szeretem az ilyen témájú filmeket, ezt mindenképpen érdemes egyszer megnézni.
batagy 2012 szept. 08. - 23:18:53
(85/106)
Szerintem jó film volt, nekem tetszett.
drProktor 2012 szept. 08. - 19:39:48 Előzmény olahmiki1959
(84/106)
Ráadásul azt írja a "fölvezetés", hogy
"mgszagolja a vér ízét", gondolom, a rátermett munkatárs azután írta ezt,
hogy megízlelte a szar szagát.
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 05:43:07
(83/106)
Amikor leadta a tv2, felvettem videóra, aztán csak halasztgattam a megnézését.
Hát, tegnap megnéztem. Életem egyik legrosszabb filmje.
Nem a harci jeleneteket hiányoltam belõle, bár azokat is. Semmiféle története nincs a filmnek, nincs egy normális vonalvezetés, a fõhõssel nem lehet azonosulni, nincs dráma, feszültség, nincs katarzis.
Egy dolog viszont tisztán és világosan kiderül a filmbõl. (Nem tudom, a rendezõnek ez volt-e az eredeti szándéka, minden esetre, így alakult.)
Azt hiszem, az amerikai hadsereg a világ legprimitívebb, legnagyképûbb, legkulturálatlanabb társasága, isznak, trágárkodnak, egy emberi mondatot nem hallottam az egész filmben, csak a nagyképû, harsány, "ki, ha én nem"! dumát, a tisztek állatként kezelik a legénységet, mindenki üvölt a másikkal, primitív, emberi érzések nélküli gyülevész barmokból áll az egész csapat.
Lehet, hogy nem véletlen, hogy évtizedek óta egyetlen háborút sem tudtak megnyerni ezek a kemény amerikai gyerekek, mindenhová odamentek, a földdel tették egyenlõvé azt az országot, ahová betették a lábukat, aztán a végén megvert kutyaként kotródtak el mindenhonnan.

A film hajítófát nem ér, viszont meg tudja utáltatni a nézõkkel az amerikai katonákat, a viselkedésük, a szemléletük, a végtelen ostobaságuk, és a hihetetlenül alacsony szintû kultúrájuk miatt.
Ez is valami.

Azt remélem, hogy szegény Fenyõ Ivánnak legalább anyagilag megérte, hogy szerepelt ebben a filmben...
10/10
Sergeant Thomas 2012 szept. 02. - 16:51:19 10/10
(82/106)
Ez az. Nem kell minden háborús filmtõl - vagy sorozattól - agyatlan Michael Bay-féle darálást várni. A háború nem csak abból áll, hogy kimegy egy csapat tökös legény és szétlövik az arabokat ezerszámra. Ez a film olyan, mint a Generation Kill c. sorozat. Nekem rohadtul bejött. Mindkettõ.
zivot 2012 febr. 22. - 12:15:38
(81/106)
sokan szerintem azért csalódtak a filmben mert csihipuhit vártak tõle lövöldözést és egyebek, a film a lélektant mutaja be , aki lövöldözös csihipuhit akar látni az ne nézze meg .
Keló Scofield 2012 febr. 22. - 00:06:04
(80/106)
17 évesen elég keményen használod a "háború" vagy "hõs" szavakat. Azért ezeket egy kicsit át kellene gondolni.
Ha már Vietnámot hozod szóba, szerinted mindenki önkéntesen, és fõleg dalolva ment ki?
2/10
Baldur 2012 febr. 21. - 23:36:01 2/10
(79/106)
Jogos a felvetés. Akkor úgy mondom: azok semmiképp se nézzék meg, akik klasszikus háborús, izgalmas filmre vágynak. Nekem nagy csalódás volt. Ha az alkotók célja az volt, hogy az embereket (nagyon helyesen) elrettentsék a háborúzástól, de úgy, hogy nem az erõszakot hangsúlyozzák, hát szerintem sikerrel jártak. Gondolom elsõsorban azoknak tetszik, akik eleve háború ellenesek.
zaporosec 2012 febr. 21. - 22:11:47
(78/106)
Fenyõ Iván (Pinko karakterét játszotta) a filmrõl:
Jó filmnek tartom, bár számomra egy kicsit neutrális. Sok jelenetet kivágtak a végsõ verzióból, többek között az enyémek is meg lettek rövidítve. Ez persze nem esik jól, de Mendes jó elõre megírta, így nem ért váratlanul. Beszélgettem kinn emberekkel, akik azt mondták: az volt a koncepció, hogy ne mutassák be pró és kontra az Öböl-háborút, ezért azokat a részeket, amik megoszthatják a nézõket, kiszedték a filmbõl, így az általam játszott fiú szerepét is. Csak a fõszereplõre, Swoffordra (Jake Gyllenhaal - a szerk.) ment rá a történet, az õ szemszögébõl látjuk a dolgokat. Mivel az általam játszott tengerészgyalogos egy posztkommunista országból jött, az összes szövegem erre a helyzetre vonatkozott. Ez elvihette volna egy politikai irányba a filmet, és sajnos pont ezt a vonalat akarták gyengíteni. Ez pech. Bár nem akarom kritizálni sem a Universalt, sem pedig Mendest, de a filmben inkább a várakozásra esett a hangsúly, az elõkészületekre, amitõl számomra a mozi a második harmadban leült egy kicsit. Természetesen még mindig jó filmnek tartom a Bõrnyakúakat, csak szerintem jobb is lehetne.
2/10
Baldur 2012 febr. 21. - 21:54:54 2/10
(77/106)
Téves mûfaj megjelölés. Ez nem dráma. Ez katasztrófa. Az összes mondanivalója és minden látványeleme benne van a trailerben. Elég azt megnézni, a filmben csak az a pár látványos filmkocka van felhígítva majd két óra unalommal.
Lehet, hogy van ennél rosszabb film, de azt még nem láttam.
1/10
fkefir 2012 febr. 21. - 21:08:43 1/10
(76/106)
Amerikai proaganda xar!
Keló Scofield 2012 febr. 21. - 20:44:00
(75/106)
Utoljára, légyszíves olvasd vissza amit írtam. Én egy szóval nem szidtam a nõket, sõt, azt írtam hogy a ruszki katonák megerõszakolták õket, nézd csak vissza.
Keló Scofield 2012 febr. 21. - 20:24:30
(74/106)
Ok, nézd a NETEN a fejlevágosdit, biztosan úgy volt:)
Szép estét.
Keló Scofield 2012 febr. 21. - 20:20:12
(73/106)
Drága kis barátom, te nem értetted mit írtam. Ki bántotta a nõket? Olvasd vissza amit írtam, de pontosan, akkor ,,talán'' megérted, hogy én nem "felvágósdit" akartam ezzel kifejezni. Egyébként meg a "lefejezés" nálad kínzást jelent? Érdekes elmélet...
Keló Scofield 2012 febr. 21. - 19:34:18
(72/106)
Ne általánosítsunk. Én még voltam katona, nagyon imádtam, igaz nem háborúban, de dobtam gránátot, lõttem éles fegyverrel stb... Azt meg felejtsd el, amit a tv-ben látsz, még a filmek sem tudják visszaadni mik is történnek egy háborúban, persze van azért jó alkotás.
Szerintem te kevered, mert azok a felvételek, amik nyilvánosságra kerültek Irakban készültek, és az Amerikaiak kínoztak, nem pedig fordítva.
De ez csak a média... Állandóan a náci katonák kegyetlenségérõl készítenek filmeket, nyilván Amerikában, ez egyértelmû. Arról viszont, hogy a ruszkik megerõszakoltak, megaláztak nõket, embereket, semmiféle produktum nem készült.
Ez alapján akár hasonlatot is lehetne vonni, vajon melyik az elítélendõbb?
9/10
pumika96 2012 febr. 21. - 18:18:53 9/10
(71/106)
Egyetértek waye! vannak elit katonák mint például egyes légi bevetésû hadosztályok de a legtöbb katonaolyan hétköznapi ember mint mi, és gondoljunk csak bele ha most elmennék egy háborúba(amúgy mi a fasznak háborúzni) ugyanúgy fosnánk mint õk!
arcansas 2012 febr. 21. - 17:35:52
(70/106)
Rég láttam,de bejött anno!
WayneGace 2012 febr. 21. - 17:18:00 Előzmény olahmiki1959
(69/106)
Nem "elit katonákról" van szó. Az amerikai hadsereg nagy része nem elit katonákból állt és áll ma sem. Hanem többnyire olyan emberekbõl, akiknek nincs más lehetõségük és a sereget választják. Mert biztos és jó fizetõ munka, ráadásul semmi elõképzettség nem kell és mindig van felvétel. Érdemes kutakodni kicsit a neten és megnézni hol vannak a toborzó irodák, többnyire szegény környéken. Persze vannak olyanok is, akik a west point-on végeznek és rögtön hadnagyi ranggal kezdik meg a katonai életüket, de a sereg összlétszámát nézve elenyészõ a százalékuk.
fleismandoki 2012 febr. 21. - 16:17:16 Előzmény olahmiki1959
(68/106)
Fenyõ ide vagy oda ez zsír film.
Keló Scofield 2012 febr. 21. - 14:58:04 Előzmény olahmiki1959
(67/106)
,,Fenyõ Iván 40 kilójával?" - Ezt írtad. Átlagos alkatú színész, ráadásul ne azt várjuk, hogy a katonák mind 2 méteres kigyúrt állatok, szerencsére a jó háborús filmek nem is így ábrázolják a katonák többségét, pld. "Ryan közlegény".