Pink Pearl 2010 nov. 02. - 05:19:15
(35/55)
Loro!

Még annyit hozzátennék, hogy nem igazán értem mit találsz "bunkónak" abban amit Playore írt? Ezt, hogy : " annak a tagnak a kicicomázott asztal mögött."??
Ez volt szerinted bunkó? De miért? Szerintem ebben nincs semmi bunkóság.
Bocsika de azért kissé túlzás Szûz Máriát összehasonlítani Thaiföld királyával, pláne mindazok tudatában, hogy micsoda szemét alak.....

Azt már csak mellékesen említem meg, hogy a legutolsó írásodban TE IS úgy fogalmaztál, hogy: " Thailand maga a testet öltött pokol, a király meg maga az Ördög."
Hát akkor?? "ördög"-nek lehet nevezni? Szerintem ettõl semmivel sem bunkóbb amit Playore írt (tag a kicicomázott asztal mögött....nem tudom ebben mi volt szerinted bunkó.....)

De nem is az itt a lényeg, hogy valaki ördögnek vagy kicicomázott asztal mögött ülõ tagnak nevezi....hanem, hogy MIÉRT kéne ezen megbotránkozni amennyiben egy ilyen szemétláda zsarnokról van szó mint ez a thaiföldi király? Én biztos nem tudnék megbotránkozni azon ha egy efféle alakot akármilyen durva jelzõvel illetik.....MEGÉRDEMLI!

A 2 lány esetérõl pedig fenntartom amít írtam.........
Elhiszem, hogy ez filmen nagyon jól mutat és nagyon megható.....de nem hiszek abban, hogy létezik ilyen ember aki ÉLETE VÉGÉIG hajlandó lenne börtönbe vonulni a barátja helyett!

Te megtennél ilyet....? Bocs de NEM HISZEM!
Pink Pearl 2010 nov. 02. - 04:56:42
(34/55)
"A Bunkó alatt azt értettem, ahogy a királyát hívtad annak az országnak,"

én????

Már bocs kedves Loro de aki ezt írta az NEM ÉN voltam!!!
Playore volt aki azt írta és NEM ÉN!!!!

Én ebbe a topikba most írtam elõször........
Loro 2010 nov. 02. - 04:49:59
(33/55)
A Bunkó alatt azt értettem, ahogy a királyát hívtad annak az országnak, ez valahogy úgy festett, mint ha a Szûz Máriára azt mondanád, hogy "az a gádzsi"
Tényleg nem sokan tennének meg ilyen a barátjukért, de ez a szituáció más.
Miért?
Mert a két lány kapott volna fejenként 33évet alapból + 15 évet a szökési kísérletért. Az összesen 48 év. Ha a lány most kb. 25 éves, akkor is mire kiengedik féllábbal a sírban van 70-73 évesen. És kimaradt az életébõl kb 50 év, ami életképtelenné teszi. Mit ér így a szabadság? 70 évesen 50 év kimaradással a világból? Ez ugyanaz, mint ha életfogytiglant kapott volna, mint így, h átvállalta a barátnõje büntetését is.
Amugy nem hiszem, hogy egy thaiföldi börtönben túlélhetõ a 48 éves büntetés, szóval neki már teljesen mindegy volt. Akkor miért ne lehessen szabad a barátnõje?
Csak logikusan kell gondolkodni. Ennyi.
Mindenképp halál a vége, most akkor miért haljon meg kettõ, ha csak egynek kell?!

Thailand maga a testet öltött pokol, a király meg maga az Ördög.
Engem azért fogott meg a film, mert majdnem hasonlót éltem át ugyanott.
Phuket szigetén a szálloda tulaja akart fejbe lõni, Surat Thani-ban meg egy taxis akart megkéselni, az nagy nehezen eljutottam Bangkok-ba, ahol majdnem éhen haltam.

Miért?
Mert az ismerõsöm, akivel kimentem, lelépett a pénzemmel és otthagyott.

T.: Loro
Pink Pearl 2010 nov. 02. - 04:27:42
(32/55)
Üdv mindenkinek!

Ez tényleg egy érdekes film volt, a végén én is sírtam :( De.....azért ha õszinték akarunk lenni (és itt most Playore írására utalok)szerintem se tenne ilyet meg senki senkiért, hogy élete hátralevõ részét börtönben tölti más helyett, pláne egy ilyen helyen mint Thaiföld ahol még kõkorszakiak a börtön körülmények és az emberi méltóságot is lábbal tiporják.

Elhiszem, hogy egy filmben ez nagyon jól mutat és nagyon megható....amivel az "igaz" barátságról akarnak egy meseszerû történetet bemutatni de....ha mindenki ÕSZINTÉN magába néz és fölteszi azt a kérdést, hogy ott állok... 20 év körüli fiatal lány (vagy fiú)vagyok és 80-90 éves koromig (vagyis EGÉSZ életemben) börtönben leszek....na nem! Ilyen ember NEM létezik aki ilyesmit ÖNKÉNT elvállalna! És ez nem önzés, csak egy teljesen normális emberi reakció.
Tudom, hogy filmen ez jól hangzik....és nagyon hatásos....de én nem hiszek abban, hogy létezik ilyen ember aki ilyesmit megtenne egy "barát" kedvéért.
Playore 2010 nov. 02. - 03:50:18
(31/55)
Az emberek mindenhol gonoszok, sunyik és primitívek, csak a jólét segít eltakarni ezt néhány helyen.
Playore 2010 nov. 02. - 03:48:41
(30/55)
Szerintem pedig nem volt bunkó a hozzászólásom, mert egy ember sem ilyen. Senki nem fogja föláldozni magát azért, hogy egy másik megmeneküljön, fõleg akkor nem, ha az rángatta bele a szarba.

A film vége nem tetszett.
Szerintem giccsre van színezve.
Loro 2010 nov. 02. - 03:30:25
(29/55)
Én két hetet voltam Thailandon és ez alatt az idõ alatt megtudtam milyen a kígyófészek alján élni.
Nem régen jöttem haza onnan, és most írok könyvet arról, hogyan tudtam a pokol tornácán is életben maradni.

Az emberek gonoszak, sunyik és primitívek.

Én egy Dél-Amrikában felnõtt félig latin félig roma származású 24 éves ember vagyok. És Nagyon kiríttam a sorból Thailandon.

A túrista egy árúcikk, akinek az élete sem szent.

Undorító egy kupleráj thaiföld.

T.: Lorenzo
10/10
real_madrid 2010 nov. 02. - 02:05:56 10/10
(28/55)
a deliver me-t még hallottam és a csaj monológjának az elejét, de aztán lekapcsolt a vétel. valaki letudja írni, mi volt a monológ konklúziója? köcce.
10/10
real_madrid 2010 nov. 02. - 01:59:02 10/10
(27/55)
óriási film volt. az a baj, hogy a felvétel elõbb kikapcsolt, és csak addig láttam, amíg a csaj beül a kocsiba és elmegy a börtönbõl. utána volt még valami?
Playore 2010 nov. 02. - 01:32:56
(26/55)
Igazából én a végét nem igazán értettem. Valaki magyarázza már el, hogy a csaj miért kamuzott végül annak a tagnak a kicicomázott asztal mögött.
Valahogy nekem nem smakkolt..
Playore 2010 nov. 02. - 01:22:12
(25/55)
Sarah Brightman - Deliver me
memari 2010 nov. 02. - 01:22:01
(24/55)
Track listing

1. "Silence" by Delerium featuring Sarah McLachlan
2. "Party's Just Begun (Again)" by Nelly Furtado
3. "Policeman Skank" by Audioweb
4. "Rock the Casbah" by Solar Twins
5. "Damaged" by Plumb
6. "Fingers" by Joi
7. "Contradictive" by Tricky/DJ Muggs
8. "Leave It Alone" by Moist
9. "Naxalite" by Asian Dub Foundation
10. "Even When I'm Sleeping" by Leonardo's Bride
11. "Bangkok" by Brother Sun Sister Moon
12. "The Wind" by PJ Harvey
13. "Deliver Me" by Sarah Brightman
14. "The Arrest/Darlene Goes Home (Score)" by David Newman
memari 2010 nov. 02. - 01:20:46
(23/55)
Spoiler!

amikor épp szöktek az jutott eszembe ilyen helyrõl csak szökéssel lehet szabadulni (lásd Bankok Hilton), de kellemesen csalódtam.

A vége nagyon megható volt.
Darlene is megtehette volna ezt Alicért, vagy legalább tiltakozhatott/ bármit mondhatott volna a végsõ meghallgatáskor.
A végére el tudtam volna 1 olyat képzelni, h kiírják mi lett a továbbiakban a szereplõk sorsa, de azt önéletrajzi filmeknél szokás
9/10
Újvállalkozó 2010 nov. 02. - 01:16:41 9/10
(22/55)
Mi az utols szam? Persze lekeverte a mocsok retek klub.

A Bangok Hilton kicsit mas jellegu volt szerintem, meg hosszabb is. :)
hollandnyuszi 2010 nov. 02. - 00:58:17
(21/55)
Nagyon jó film... és elgondolkodtató...
és a zene is fantasztikus... :O)
marie1 2010 nov. 02. - 00:33:03
(20/55)
Számomra a Bangkok Hilton jobb film, igaz, ennek még nincs vége...A téma ugyanaz...
memari 2010 nov. 02. - 00:30:59
(19/55)
azt is :D
de soha nem lehet tudni, hogy hol történhet meg ilyen az emberrel

egész jó zenék vannak benne :)
Deecy 2010 nov. 02. - 00:20:16
(18/55)
Nekem meg az, hogy nem fogok Thaiföldre utazni. :) Bár eddig se terveztem... ;P
memari 2010 nov. 02. - 00:08:13
(17/55)
És mit tanultunk ebbõl/ezekbõl a filmekbõl?
-mielõtt repülõre szállsz (még átvizsgálás elõtt) alaposan nézd át a csomagod, ki tudja mi plusz került bele útközben.
Deecy 2010 nov. 02. - 00:02:56
(16/55)
Nekem is a Bangkok Hilton jutott eszembe... :)
De ezek a lányok "szerencsésebbek", mert ketten vannak.