7/10
Atesz1987 2015 máj. 15. - 15:12:44 7/10
(383/623)
Miért a Hobbit 2. részére is csak úgy beültél? Vagy a Star Wars - Jedi visszatérre? :D Ha egyszer összefüggnek, akkor mindet meg kell nézni, hogy értsd... Ne hogy már ez is baj legyen... :)
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 11:38:27 10/10
(382/623)
Kár, hogy nem így lett...én úgy is megnéztem volna, ha olyan hosszú.
A 2 óra így is nagyon hamar eltelt, csodálkoztam is mikor vége lett :)
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 11:37:24 10/10
(381/623)
Ez egy filmes univerzum, ergo a filmek többé kevésbé kapcsolódnak egymáshoz, említik-folytatják-lezárják a másikban történteket.
Szóval így kell nézni a filmeket. Mint egy képregény a filmvásznon ;)
Különben is...aligha akad olyan ember akinek tetszett a Bosszúállók és nem nézte meg azon kívül valamelyik szereplõ önálló filmjét.

Na meg a filmben is elmagyarázták azokat amik SZERINTED megmagyarázhatatlan vagy érthetetlen.
SPOILER
Szájba rágják, hogy a hydrát támadják (csak azt nem, hogy honnan kapták az infót de ez igazából nem olyan lényeges, csak az nyitó akció mint a Bond filmekben szokott lenni), az ikrek elõadják, hogy miért gyûlölik Stark-ot stb. Szerintem ezt még egy gyerek is megértette a filmbõl.
Bár tény, hogy az események nagyban kapcsolódnak az Amerika Kapitány 2-höz (elvégre az lehetett volna az Avengers 1.5 is), mert abban lényeges dolgok történetek az egész filmes univerzumra.
7/10
Larvitar 2015 máj. 15. - 09:03:24 7/10 Előzmény mro26
(380/623)
Aki nem látta ezeket a különálló filmeket (min pl. én) az mégis honnan tudja?
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 23:40:31 10/10
(379/623)
Amiket említettél, hogy érthetetlen történet...nos, pedig eléggé egyértelmû kiket támadnak (Amerika Kapitány 2, illetve az Agents of S.H.I.E.L.D. 2. évad 19-20 részében még azt is megmutatják, hogy honnan tudják hol kell támadniuk, illetve SPOILER hogy honnan került elõ a film végén a Helicarrier SPOILER VÉGE). Hogy az ikrek meg kik, mi motiválja õket és hogy kaptak erõt, nos eléggé szájbarágósan adják elõ, ha nem tûnt fel akkor nem tudom hova figyeltél közben ;)
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 23:37:03 10/10
(378/623)
Lesz is, elvileg fél órával hosszabb lesz a film ;)
7/10
Larvitar 2015 máj. 14. - 21:27:46 7/10
(377/623)
Látványilag rendben van. A történet nem a legjobb, de elmegy. Sok benn a megmagyarázhatatlan, érthetetlen rész. Pl. már alapból az eleje, hogy kiket támadnak, és miért?! Ki ez az ikerpár, és mitõl van ember feletti erejük, képességük...stb A beszólogatások egymásnak jók, néha még viccesek is, de javarészt nem az. Egy idõ után a sokadik beszólást már inkább gyerekesnek tartottam. Szerintem túlzásba vitték, egyáltalán nem illik a film hangulatába. Ölik egymást az emberek, õk meg csak 5 percenként viccelõdnek egymással. Jó persze kell bele humor is, de nem ilyenek, és nem ennyi, mivel ez egy akciófilm, és nem vígjáték. Sokan áradoznak errõl a filmrõl, de igazából szerintem az elsõ rész jobb volt. 10/7.
8/10
Kolókapitány 2015 máj. 14. - 20:24:02 8/10
(376/623)
Én titkon reménykedek abban , hogy lesz egy rendezõi blueray kiadás, mert eléggé érzõdik, hogy itt bizony nagyon sok minden ki lett vágva és azzal lehetne teljes a kép.
!% 2015 máj. 14. - 18:31:46
(375/623)
SPOILER:Mit láthattunk a mid-credit jelenetben? Thanos felhúzza (a még üres) Infinity Gauntlet-et, azzal a szöveggel, hogy: "Rendben van, akkor csinálom én magam".

Na most, akkor tegyük össze szépen a képet. Hol láthattuk eddig ezt a bizonyos kesztyût? Bizony, az elsõ Thor filmben, amikor a jégóriások betörnek Odin "pincéjébe" és a sok értékes tárgy közül a fajuk õsi szelencéjét lopják el. DE közben elsétálnak egy kesztyû mellett is. Igen az volt ott az Infinity Gauntlet.

Ezekbõl, jogosan, mire lehet következtetni? A mid-credit jelenetben Thanos valahogy betört Asgard-ba. Hogy? kiket ölt meg? esetleg ki engedte be? Asgard porig lett rombolva? Ezek, és ehhez hasonló kérdések százai futhatnak át az ember fején.

Ám erre jött a stúdió elnöke, Kevin Feige: "2 különbözõ kesztyû van. Amit a film végén láttak, nem Odin pincéjében volt."

2 kesztyû?? Ez elég nagy csavar a képregényekhez képest. Mire való a 2. kesztyû? Ugyan arra szolgálnak? A Bosszúállók a másik kesztyû segítségével fogják kihívni Thanos-t? Több kérdést vetett fel ez a nyilatkozat mint amennyit megmagyarázott. Válaszokat legközelebb az Avengers: Infinity War elsõ részében kaphatunk.
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 18:19:04 10/10
(374/623)
Bár lehet, hogy Asgardban van, sok elképzelés van, majd kiderül.
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 18:16:55 10/10
(373/623)
Valószínûleg nem, de tényleg nem nagy szám jelenet 0:15-tõl kezd a videóban.

SPOILER

https://www.youtube.com/watch?v=u4gVqnnNDps

Semmi nem derül ki, csak felveszi a kesztyût (kövek nélkül) és annyit mondd: Magamnak kell elintéznem ....és kész.
10/10
zsotya010 2015 máj. 14. - 18:06:50 10/10
(372/623)
Egy kérdés:
Én nem láttam ezt a stáblistás jelenetet, de felmerül bennem, hogy honnét származik a kesztyû? Nem Asgard kincstárából való? Hogy került hozzá?
!% 2015 máj. 14. - 18:02:47
(371/623)
Nem tudom hogy igazak-e ezek a hírek de SPOILER:A Captain America: Civil War eseményei során fog tudomást szerezni arról Tony Stark, hogy az apját a Hydra ölte meg – ez ugye számunkra már kiderült a The Winter Soldierbõl. Még rosszabb viszont, hogy kiderül: a gyilkosságot maga Bucky követte el. A film végén pedig Crossbones megöli Steve Rogerst, és Iron Man is valahogy kikerül a képbõl.
HunGarvey 2015 máj. 14. - 17:08:02
(370/623)
Igen gyakorlatilag az összes marvel karakter egy univerzumban létezik. Sõt még néhány természet feletti entitás is létezik az olyanok mellet mint a görög, a viking istenek mellet pl maga a Halál (úrnõ) is egy olyan entitás aki képes megjelenni, cselekedni. Azt hiszem nem lövök le nagy spoilert (aki akar úgyis utána tud nézni a képregényekben) az egész nagy sztori közepén az infinty gauntlet és a Halálúrnõ áll.
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 16:55:19 10/10
(369/623)
Azért mert felvette a kövek nélküli kesztyût?
Igen, jön majd Thanos és kõ kövön nem marad...de ezt eddig is tudtuk, nem ütött akkorát mint amilyen a Pókember feltûnése lett volna (amirõl kiderült hogy kamu volt)

SPOILER:

De szerintem ezek sokkal jelentõsebb stáblistás jelenetek voltak:
Vasember - Fury meglátogatja Stark-ot
Hihetetlen Hulk - Stark "meglátogatja" Ross-t (szerintem a Civil War-ban lesz inkább jelentõsége annak)
Thor - A végén Fury megkérdi Selvig-et, hogy segítsen a Tesseract kutatásban és látjuk, hogy Loki is érdeklõdést mutat...majd jöhet az Avengers film
Avengers - Megtudjuk ki állt a háttérben, hogy Thanos majd jönni fog... (ugyanezt kapjuk itt is, csak nem olyan nagy csattanó, mert tudjuk ki és mit akar, csak felvesz egy kesztyût ami ha azt nézzük 3 év után nem siette el, fõleg hogy már 4 kõ is elõkerült a különbözõ filmekben... )
Ottofan1 2015 máj. 14. - 16:24:41
(368/623)
Elõször én is azt mondtam magamban, hogy ,,ennyi a stáblista utáni jelenet", de ha jobban belegondolunk, akkor rájövünk, hogy a stáblista utáni jelenet a Marvel eddigi legjelentõsebbike.
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 13:13:14 10/10
(367/623)
Mert ezt nem tudtuk volna ha nem mutatják :D Szerintem csak azért tették bele, hogy a nép ne sírjon, mert eredetileg nem akartak semmi extra jelenetet beletenni, ezt rögtönözték gyorsba, hogy azért legyen. DE EGYÁLTALÁN NEM JELENTÕS.
SPOILER
Felveszi a kesztyût (közben az eddigi filmekben már 4 kõ is feltûnt de még egy sincs neki) és kb. ,, Drágám megjöttem...vagyis mindjárt"
Ha nincs ez a jelenet semmi veszteség nem éri az embert. De az elsõ rész után volt jelentõsége, mert akkor derült ki, hogy ki áll a háttérben és hogy majd lesz nemulass

SPOILER VÉGE

Ez kb. olyan szintû extra jelenet volt mint a Vasember 3-ban Stark és Banner dumája, vagy Amerika Kapitány 2 végén, hogy Bucky múzeumba jár memóriafokozásra azaz... VALAMI JELENET VOLT DE ELÉGGÉ JELENTÉKTELEN...ez van.
Bigpapa 2015 máj. 14. - 10:13:38
(366/623)
Hát....nem sikerült jobbat csinálni, a Bosszúállók elsõ részénél. Ennél még a tél katonája is jobb volt. Elég idegesítõ már, hogy konkrétan a film 80%-a CGI, lassan egy élõ szereplõ nem lesz a filmekben, csak videó játék az egész :(
Loki idegesítõ volt számomra a második felbukkanása után már,de valóban jobb fõ gonosz,mint a többiek. Ultron egy modern Skynet, ugyan olyan szándékkal. Pusztuljanak az emberek, legyenek robotok. Azért 2015-ben ennél jobban meg kéne erõltetni a forgatókönyvírókat, mert azzal nehéz eladni egy filmet, hogy van 2 mondat, aztán 8 perc CGI zúzás, majd megint 3-4 perc duma, és CGI rombolás. A szétcsúszás miatti lelkizés és háttérinfók jók lettek volna, ha nem ennyi karakter van. Így mire felfogtad az elsõt, már a harmadikat mutatták....kár,mert ötletnek jó volt.
De a legnagyobb baj nekem az, hogy ezek már nem különálló filmek, hanem ez most csak egy láncszem,de majd a következõ, na az ütni fog. Oké, de hol van az baszki? Sose voltam képregénybuzi, de mint "sima moziba járó" nem tartom jó ötletnek, hogy az X-men szériát összemossák a bosszúállók és szuperhõsök karaktereivel, amibe beleszövik a galaxis õrzõit. Ilyen erõvel tegyék bele a Jediket is :D , na meg Star trekbõl kirk és Spock karaktere is jó lenne. Oké, tudom, ezek nem Marvel cuccok,de értitek,mi a bajom ezzel.
Külön külön is értékes és érdekes történetek, miért nem lehet inkább írni egy jó ,izgalmas és igényes x-men fimet, aztán egy igényes Bosszúállókat?
Vannak benne jó poénok, de az idióta akciók sokszor inkább rontanak a filmen. Nem izgultam egyik szereplõért sem. Vízió feltûnése jó, bár ha õ ott van, nem értem,mi szükség a többi bosszúállóra,mert a kõvel a buráján, õ a royal flush ;)
Alapjában nem rossz film, és le is köt, de nem hiszem, hogy ezt mostanában még egyszer megnézem. Az elsõ bosszúállókat láttam, vagy 10x, ami nagy szó,mert azért nem ezeket nézem rongyosra. Ahogy látom, újítani próbálnak (fiatalítani) a bosszúállókon, ami persze érthetõ,hisz sok bõrt kell lenyúzni, de amíg thor,hulk,stark önmagukban is kiváló és érdekes karakterek, addig egy falcon nem kötne le egy külön filmben.
A stáblistás bejátszás meg kurvára felesleges,mert (ez nem spoiler,mert már 100-an leírták) thanos megint csak egy full cgi karakter, aki nekem nem érdekes. Majd a galaxis õrzõi elkapják :D

8/10
iolaus1980 2015 máj. 14. - 08:54:44
(365/623)
Tegnap láttam IMAX 3D-ben. Nem voltak túlzott elvárásaim a filmmel kapcsolatban, de így is csalódás ért. Számomra ez túl sûrû volt, már ami az akciót illeti. Tudom, hogy ez nem a dráma kategóriába sorolandó alkotás, de hiányzott belõle ez a "fûszer". Natasha és Bruce kapcsolatszála tetszett. Sok vicces beszólás erõltetettnek hatott, pl. a Kapitány nem szereti a "csúnya" beszédet. Ez még rendjén is lenne, de nem a filmbéli tálalással. Loki zseniális fõgonosz volt az elsõ részben, ezt nem sikerült überelni. Többre becsülöm a jó humánerõforrást. Több harcot kapunk, de minek. Ezt a történet sínylette meg. Néha a kevesebb több. Az Tél katonája címû filmben sokkal jobb, kidolgozottabb akciók láthatók. Valaki írta, hogy a szereplõkrõl többet tudunk meg. Ez részben igaz, de kevésnek és felszínesnek érzem a "többletinformációt". Lehet, túl sok a "fõ"szereplõ. Mindezek ellenére jó volt újra együtt látni a Bosszúállók csapatát! Az elsõ rész egy jobban összerakott, ízlésesebben tálalt alkotás, összességében sikerültebb darab, és több olyan részlet rögzült belõle, amelyekre szívesen emlékszem vissza. Ettõl függetlenül senkit sem beszélnék le róla, már csak azért sem, mert én is megnéztem, és kikapcsolódásnak jó volt. Azok, akik 10/10-et adtak erre a filmre, ne sértõdjenek meg a kritikámon, mert az én véleményem is csak 1 a sok közül. ;)
Kpista007 2015 máj. 14. - 01:28:20 Előzmény kistejes23
(364/623)
Egyetértek...

Halálos iramban 7 maszlag csak szuperhõs dizájnban.

Katasztrofa