xdm 2015 máj. 10. - 21:56:35
(343/623)
Lehet, hogy velem van a baj, de én végig ultronnak drukkoltam :D Bár amerika kapitányt bírom, õ tényleg jó, csak hát a többi pojáca úgynevezett hõs, annyira irritáló, hogy megérdemelték volna.
10/10
zsotya010 2015 máj. 10. - 21:28:35 10/10
(342/623)
Bár a film összértékébõl nem vontam le semmit, lehet, hogy Ultron megállja a helyét, de nem akarok olyan filmekig eljutni pár éven belül, hogy mindent CGI-vel pótolnak ki.
10/10
zsotya010 2015 máj. 10. - 21:22:09 10/10
(341/623)
Bocsi, csak azt akartam kifejezni, hogy szerintem annyira nem féltek tõle:)! Fõleg nem ha azt a f*gyatékos szinkront kapta volna meg az elsõ elõzetesbõl. Félre ne érts, jól kidolgozták a karaktert, csak nem tudom egyenrangúvá tenni mondjuk Bukyval, aki közbe feltûnik más idõsávokban és leöl pártucat embert. De Joker tényleg klinikai eset volt, õ pontosan tudta mit, miért tesz, hihetetlen dolgokat mûvelt, még az elsõ Batmanban is.
Ultron azt mondta az ember továbbfejleszthetõ és meglesz az esélyük a továbbfejlõdésre, hogy képzelte, ha elpusztítja a Földet és kiírt mindent?! Hibás programja volt, vagy a jogarnak volt betudható az egész, hiszen az megmutatja a valóságot mindenkinek. De ne menjünk bele, mert egyre nagyobb hülyeségek jönnek ki belõle, a lényeg, hogy bejött és ez van.

Jah és a Jokerre visszatérve, azt többre értékelem, mert Nickolson és Ledger,színészi munka nem pedig CGI.
10/10
mro26 2015 máj. 10. - 21:06:43 10/10
(340/623)
Hát én nem értem mit akartál ezzel
4/10
trikaja 2015 máj. 10. - 21:01:31 4/10
(339/623)
Elõvetítésen voltam amúgy 4.-én vagy mikor. Akkor se tetszett. Tetszik akinek, de nekem biztos nem fog. Egy kaki.
Ottofan1 2015 máj. 10. - 20:26:59
(338/623)
Végre valaki egyetért velem!

A ,,korjelzés" egy rossz vicc. Egyáltálán kik adják ezeket a korhtárokat?
A Wall Street Farkasa 16-os karikát kap, és a J. Edgar is? WTF?
És az ,hogy a Schindler listája 12-es korhatárt kapott..., a Szlovák TV 15-ös karikát adott a Ryan közlegényre?
És ezt komolyan kéne venni?
Félre ne értsetek, most nem a HUN korhatárokat akarom ócsárolni, hanem az összeset. (fõleg az amerikait)
A kedvenc példám: a Hyde Park on Hudson(a király látogatása) Amerikában R besorolást kapott, tehát 17 alatt csak szülõi engedéllyel. Az X-akták: hinni akarok PG-13 besorolást kapott, tehát 13 évesek mehetnek rá.
Nos, az X-aktákban volt pár ,,szaftos" jelenet, a sztori végkifejlete elég durva és még pár jelenet amit spoiler miatt nem akarok említeni. Amikor a film után megnéztem, hogy ez milyen korhatár besorolást kapott azt hittem a Box Office Mojo és a IMDB trollkodnak velem :D.
A Hyde Park-ban semmi vér, erõszak nincs csupán egy 2 másodperces cenzúrázott, kivehetetlen ,,hand job".
És ezért R besorolás?(Magyarországon legalább 12-es)
Gratulálok...
10/10
zsotya010 2015 máj. 10. - 20:10:12 10/10
(337/623)
8-10 éves voltam, mikor láttam a Jurassic Parkot és a Predatort. Azok elsõre félelmetesek voltak és leizzadtam alattuk, azért van szintkülönbség köztük és eközött. A Jurassic Park most 3D-s lemezes Blu-Ray kiadáson 12 éven aluliaknak nem ajánlott (ott embereket esznek meg és emberdarabkákat találnak meg és van vér is, és kellõen sötét is), a Predator hazai kiadás továbbra is 18-as karikás, a külföldin 15-ös:). Na arról meg ne is beszéljünk mennyire véres és félelmetes.A kapitány 2 meg azért 16-os mert lelõnek benne pár embert, meg a történetet elsõre egy 12 éves lehet nem látja át rendesen. De Bucky egyébként Ultronnál félelmet keltõbb ellenfél volt szerintem, komoly volt és nem poénkodott, erõsebb volt a kisugárzása és Ultronnal ellentétben legyõzte a Kapitányt és meg is ölhette volna, ha akarja (jah, az mondjuk érdekes, hogy Rogers kapitány a gyomorlövést hogy élte túl, lábában is golyóval, láthattuk a vér rendesen átitatta a ruháját, meg zuhant is egy pöttyet). Tõle jobban féltem volna, mint Ultrontól.

Amik szerintem húzzák ezt a Bosszúállós vonalat, az a Vasember elsõ része, akkor nagyon betalált (legalábbis nálam), a Bosszúállók egyértelmûen betalált, mert ott elõször több hõs egy filmben és a pusztítás mértékei, a Tél katonája szintén kiemelkedõ (szerintem ha 2008-tól nézzük ezeket a filmeket történetben a legerõsebb) és ez az új film szintén húzza inkább (szintén monumentális pusztítások, jó poénok és új szereplõk). A többi film tölteléknek kiváló, egyik se nézhetetlen és a leggyengébbekre is tudnék 10/8-at adni.
10/10
zsotya010 2015 máj. 10. - 19:10:14 10/10
(336/623)
A 10 csillagból 1 az nevetséges, akármilyen mozifilmrõl van szó, az már olyan film kellene hogy legyen, amit nem nézel végig egyszer sem. Lehet hogy 12-éveseknek írták ki, de engem 25 éves fejjel is tökéletesen kikapcsolt másodjára is és sokkal jobb 2D-ben. Egyébként a korjelzések b*romságok úgy, ahogy vannak.
xdm 2015 máj. 10. - 18:53:33
(335/623)
Nemtudom mennyire tudsz angolul, de itt egy részletes elemzés a filmrõl: http://thefineartdiner.blogspot.hu/2015/05/peace-in-our-time-avengers-2-what-we.html
Itt fõleg a szimbólumokkal, és az átvitt jelentésekkel foglalkoznak.
4/10
trikaja 2015 máj. 10. - 18:45:03 4/10
(334/623)
Elmentem másodjára barátokkal. Eddig is gyengébbnek tûnt, de ez után ... Tényleg pénzkidobás volt. Többen is ezt mondták. Eddig 4-est adtam a látvány miatt meg nevettem egy jeleneten benne, de már csak egyet adok neki. Tényleg 12 éven aluliaknak tervezték. A vasemberben legalább volt valami felnõttes, igazi háború ebben meg csak animációs hitványság.
4/10
trikaja 2015 máj. 10. - 18:38:24 4/10
(333/623)
Hõsök azok, akik miatt a többiek elpatkolnak. Eddig is ezt mondtam ezután tényleg az összes Marvel-re ráillik.
4/10
trikaja 2015 máj. 10. - 18:35:14 4/10
(332/623)
Akkor nem csak én láttam az Ikaruszt két jelenetben is (miközben felemelkedett a város ott volt az egyik épület elõtt a képernyõ jobb sarkában). Kétszer visszatekertem itthon, hogy megbizonyosodjak róla és tényleg egy Ikarusz volt méghozzá egy 260-as a hátsórészbõl ítélve.
9/10
Tebby21 2015 máj. 10. - 16:24:00 9/10
(331/623)
Baromi jó film lett :D :D

10/9. :D
GuildWars2Haseo 2015 máj. 10. - 12:56:06
(330/623)
Jobb volt mint amit vártam, de ehhez hozzájön hogy semmit sem vártam tõle. Látványra jó volt, a történet viszont eléggé a szokásos alibi. Írtam róla: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/05/10/avengers-age-of-ultronbosszuallok-ultron-kora/
Kumpirka 2015 máj. 10. - 11:51:45
(329/623)
Kíváncsi vagyok rá, hogy más is észrevette-e rajtam kívül a filmben, hogy

SPOILER

az osloi jelenetben, mikor Vasember hekkeli a terminált, a háta mögött két technikus szelfit csinál Starkkal a háttérben?!


Illetve azt észrevette valaki rajtam kívül, hogy Fajankó ott van a háttérben a film elején, a laborban, igaz, eléggé mûködésképtelennek látszik (Arra is kíváncsi vagyok, hogy mikor jön az elsõ hozzászólás, hogy ki az a Fajankó!)?!
10/10
zsotya010 2015 máj. 10. - 11:04:32 10/10
(328/623)
Akkor miért nem adtad vissza a jegyet, vagy ha nem akartad megbántani, akitõl kaptad, miért nem dobtad ki utána, ha már eleged van és kinõttél a repdesõ akcióhõsökbõl, akik folyton megmentik a világot?!
Legalább is én, ha tudom, hogy nem fog tetszeni, biztos nem ülök be rá, ezért van az hogy 1 évben kb. 3 esetleg négy olyan film van, ami érdekel is moziban. És ez benne van az idei négyben a látványa miatt, amit jó nézni nagy vásznon, csak ennyi lenne.
Én meg sokszor azoktól a filmektõl tudnék okádni, amiket az Oszkáron tüntetnek fel, néhány kivételével. A kasszasiker filmek meg jelölést se kapnak, még látványkategóriában se nagyon.
Batmannek jól áll a sötétebb hangvétel, mert a karakter kisugárzása alapból olyan, de ezek teljesen mások.
AvatáR Gil Maerth 2015 máj. 10. - 10:11:49
(327/623)
Ultron olyan mint egy affektáló értelmiségi. inkább lett volna Kang. vagy dr.Doom, vagy Morgana.
mivan nemtom 2015 máj. 10. - 10:10:07
(326/623)
Maga a film nem rossz,sõt...De a háttérben szereplõ Ikarusz busz,Lada Níva,Skoda 120L...stb leszívta az agyam rendesen.
7/10
Atesz1987 2015 máj. 10. - 09:37:44 7/10
(325/623)
Elõfordulhatnak spoilerek

Most lehet, hogy nem leszek népszerû, de ez most nem tetszett annyira. Persze a mai filmek között bõven top listás, de a szériában szerintem az eddigi leggyengébb darab. Loki után Ultron kifejezetten könnyû ellenfélnek bizonyult. Nem igazán volt miért izgulni. Maga a karakter ötletes, és teljesen jól mûködik, de nem igazán tudta megizzasztani a Bosszúállókat, ezek a robotok nem jelentettek kihívást. Arra számítottam, hogy Ultron épít egy vibránium testet (neki is állt persze, de én egy robotra gondoltam), és minden szereplõ erejére szükség lesz, hogy valahogy legyõzzék. Ehhez képest egy könnyed robot hentelést kaptunk, ami szerintem nem nagy szám. Barton családi idillje kifejezetten zavaró volt abban az értelemben, hogy megtörte a film ritmusát. Kicsit olyan Mónika show-s volt. "Oké, hogy megmentitek a világot, meg összevesztek, meg támadnak az ûrbõl, de mindig a gyerek az elsõ.". Gondolom ez kellett a családi film fílinghez. A Marvel filmek persze sosem voltak komor, darkos alkotások, de a Tél katonája megmutatta, hogyan lehet egy könnyed szuperhõsös film egy kicsit sötétebb hangulatú. Ezek után ez a film visszalépés. Még az elsõ Avangers film klasszisokkal jobb volt. Ez egy kicsit izzadság szagú volt. A történetet sem igazán vitte elõre. Szóval összességében még így is egy kiemelkedõ alkotás (egy szar Transformershez képest), de a szériában messze nem a legjobb rész.
3/10
Simi03 2015 máj. 10. - 05:21:09 3/10
(324/623)
A második rész nagyon gyengére sikeredett. Nem ajánlom senkinek, mert másfél óráig teljes unalom. Az eddigi leggyengébb Marvel film amit láttam. Rég néztem ilyen gyönge és unalmas filmet egyben...:(