metan 2015 máj. 07. - 10:09:32
(283/623)
Ez nem magyarázat, nem mentség. HA kivágtak egy órát, attól könnyen összecsapottá válhat. Ezt sem elõször játsszák már el.
4/10
trikaja 2015 máj. 07. - 10:06:41 4/10
(282/623)
Igaz, hogy nem annyira poénos. Én fapofával néztem végig egyedül, akkor nevettem rajta mikor kalapálta Hulk-ot. Nagyon gyenge lett. Még jó, hogy a premier elõttit félárral megúsztam és tényleg csak a haverok miatt megyek el újból. Kár, hogy elviszi az ezrest. Vehetnék rajta valamit mondjuk 2-3 napra élelmet.
4/10
giggs985 2015 máj. 07. - 09:38:00 4/10
(281/623)
Kedves barátom, azért fejtse ki, mert nem értem, hogy egy teljesen kiszámítható és sablonos befejezést miért / mi miatt tart "mindenidõk egyik legjobb befejezésének". Remélem megengeded, hogy rákérdezzek. És a film alapján sok minden teljesen sötétségben marad, mert összecsapott a forgatókönyv. Meg egy szóval sem mondtam, hogy másnak ne tetsszen, mert ízlések és pofonok... Remélem te meg leszel olyan kegyes, hogy megengeded, nekem ne tetsszen ez ez a tákolmány. Köszi!
10/10
mro26 2015 máj. 06. - 23:44:27 10/10
(280/623)
Na én is megnéztem, nem vártam annyira mint az elsõ részét, az akkor nagy durranás volt, hogy összejött a csapat
DE EZ MÉG ÍGY IS KÖRÖKET VER AZ ELSÕRE! :D

Érdekes, hogy sok helyen hibának tartják amiért a film pörög és több akció van mint mondjuk történet (bár szerintem nem rosszabb mint az elsõnél a történet csak itt nincs úgy kiemelve mint abban, amiben az elsõ óra mondhatni unalmas és döcögõs). A több mint két óra úgy eltelt mintha fél óra lett volna.
Igazi képregényes hangulatot árasztott a sok különbözõ filmekbõl most egy helyen feltûnõ arcok. Az egész film olyan látványos mint az elsõben a New Yorki csata.
Szerintem nagyon jó lett és nagy különbség a két rész között: míg az elsõ az Elsõ Fázist zárja le, itt inkább a következõ Fázist készíti elõ (persze a Kettes Fázis történései itt is jelen vannak, de nem igazi lezárás mint az elsõ filmnek volt).

Alig várom jövõre a Civil War-t, az amúgy is jobban érdekel mint a megtekintése elõtt az Ultron kora.

(SAJNOS A FILMBÕL NEM DERÜLT KI IGAZÁBÓL ULTRON KORA... NEM TUDTUK MEG HÁNY ÉVES (konkrétan) :DDDDDDD )
esernyo 2015 máj. 06. - 22:17:20
(279/623)
Mert nem is igaz. (illetve nem tudom, még nem láttam a filmet... :)

Csak arra próbáltam rávilágítani hogy... szóval olvasd el azt amit utána írtam... ha eddig nem tetted. Ha már megtetted, akkor értelmezd! ;-)
4/10
giggs985 2015 máj. 06. - 18:22:21 4/10 Előzmény Ottofan1
(278/623)
Láttam a filmet, de ezt kifejtenéd?
"-A filmnek mindenidõk egyik legjobb befejezése van, tényleg nem számítotok rá" Miért??? Mi ebben akkora nagy durranás?
10/10
mro26 2015 máj. 06. - 15:38:54 10/10 Előzmény !%
(277/623)
Már régóta TUTI, hogy benne lesz az Avengers 3-ban, mivel a szerzõdése már megvolt. Az nem volt tuti, hogy a Kapitány3-ban fog-e szerepelni, de elvállalta. Ettõl függetlenül a korábbi szerzõdése még nem bontatott fel.
4/10
giggs985 2015 máj. 06. - 14:33:20 4/10
(276/623)
Ezt a részt természetesen ismerem, és felfogtam, de a MIÉRT kérdésemre nem kapok választ a film alapján... Bár ettõl a filmtõl nagyon ne is várjon az ember gondolatiságot...
domo.robi 2015 máj. 06. - 13:26:52
(275/623)
*** SPOILER ***

"Cselekményleírás következeik: Ultron vmilyen homályos okból (igazából nem derül ki) el akarja pusztítani az emberiséget. "

Az ok nem homályos, hanem unalomig ismert. Sajnos egytõl egyig erre a következtetésre jutnak azok a robotok vagy mesterséges intelligenciák, amelyek a Föld vagy az emberiség megvédését kapják feladatul. A robot így gondolkodik:
1. Meg kell védenem a Földet
2. A Föld problémáinak a fõ oka az emberiség
3. Meg kell védenem a Földet az emberiségtõl
4. Kiirtom az emberiséget.

Ha éppen az emberiség megvédése is cél, akkor nem a kiirtás a megoldás, hanem a rabszolgasors - lásd I, robot. És ha már itt tartunk, a jó robot - rossz robot gondolat is Asimovnál gyökerezik. Rossz robot az, aki a parancs buzgó teljesítése közben az emberiséget még saját magától is megvédené, ezért leigáz, vagy kiirt. A jó robot pedig az, aki - még a parancs figyelmen kívül hagyása árán is - tényleg az emberiség érdekében cselekszik. És kinyírja a rossz robotot.

A kérdés morális gyökere még mélyebb: vajon a tévedés (bûnelkövetés, gonoszság) szabadsága teszi-e boldoggá az emberiséget, vagy a steril, szétkamerázott falanszter, ahol senki nem fél a bûntõl (mert nincs, vagy hamar szankcionálják), viszont emiatt egy élhetetlen élet alakul. A rendpártiság és szabadságpártiság kérdésében ezek a filmek a szabadság mellett teszik le voksukat, és csak kevés film meri bevállalni, hogy a gonosz gyõz. Ilyen például a Watchmen, ahol a rendpártiság gyõz a végén, hatalmas emberáldozat árán.
domo.robi 2015 máj. 06. - 12:46:07
(274/623)
*** SPOILER ***

Egy szál virág néha jobban beszél, mint egy csomó színes, szagos, harsány virág csokorba erõltetve. Elsõre ez a véleményem a történetvezetésrõl, amely oly mértékben volt kesze-kusza, hogy volt amikor két kesze, illetve két kusza követte egymást. Hogyaszongya: dehidratáljunk, jé jogar, jé ikrek, jogar sitty, ikrek sutty, rémálom ON. De jó lenne hazamenni, és megmenteni a Földet, és megmenteni Thorlandot is, és nem gyilkosnak lenni, heje, huja, haj. Miután mindenki elsírja az álmait magának, majd késõbb másoknak is, a Vasembernek kiváló ötlete támad. Kit érdekel az I, robot, Terminátor, Mátrix, és még további száz történet tanulsága, a legjobb az lesz, ha egy mesterséges intelligencia kezébe adjuk az irányítást. Igen, így kell lenni. Hát mi baj történhetne? Nyilván a filmbeli Tony Stark mindezeket a filmeket nem látta, a huszadik századi sci-fik egyikét sem olvasta, de legalább az amerikakapitány télkatonás sztorijából okulhatott volna, hogy: nem adjuk egy számítógép kezébe az emberiség jövõjét. De sajnos megteszi, és amikor erre rájön, akkor csak rándít egyet a vállán. Ejnye, Tony több felelõsségérzetet...

Az Ultra program természetesen tisztára akarja mosni az emberiség jövõjét, csak ehhez már ember nem nagyon kell. Haha, ezt se hallottam még ezerszer. Amíg a huncut szoftver bevásárol az apokalipszishez, hõseink szépen lemennek vidékre egy wellness hétvégére sólyomné pörköltjét kajálni koviubival. Közben dúl a láv, és nézhetjük, hogy mutat az oroszlány zöld háttérrel. Tiszta szafari, csak éppen a robot megy vadászni.

A további részek már összefolynak, kiderül, hogy Merev Tóni bácsi jobbik énje (Jarvis) legyõzi a rosszabbik énjét (Ultra), és létrejön Agykövi Vízió, aki már annyira méltó, hogy akár mindenkit szögnek is nézhet, mert kalapácsa is lesz hozzá.

Valaki megkérdezte az elején: szerinted mi lesz a vége, legyõzik az ellenséget? Röhögtem a kérdésem, hát persze. A Marvel nem engedheti meg magának azt, hogy egy jó kis Watchmenes lezárást alkalmazzon, mert abból nehéz további 10-20 folytatásfilmet forgatni. Úgyhogy nem mondom meg mi lesz a vége, csak annyit, hogy nincs stáblista utáni jelenet, hanem stáblista elõtti jelenet van.

Összesített vélemény? Hát, kissé kaotikus lett a film, de aki a fenti komoly hibáktól el tud tekinteni, az akár jól is szórakozhat. A galaxis õrzõin.
4/10
giggs985 2015 máj. 06. - 09:37:56 4/10
(273/623)
Sajnos rémesen gyenge alkotás lett. Ennél többet vártam.
A látvány azt mondom rendben van, bár a 3D nem túl erõs benne, de maga a forgatókönyv / cselekmény egy nagy nulla, tele lyukakkal, megmagyarázatlan dolgokkal. Egyes szereplõk cselekedetei érthetetlenek, több szál a semmibe veszik, és ami még nagyobb baj, hihetetlenül lapos az egész film, annak ellenére (vagy éppen azért?), hogy a játékidõ viszonylag nagy részét akciójelenetek teszik ki, amelyek legfõbb hibája az, hogy tét nélküliek. Iszonyat erõltetettek és gyengék a humorosnak szánt részek is.
Cselekményleírás következeik: Ultron vmilyen homályos okból (igazából nem derül ki) el akarja pusztítani az emberiséget. Persze hõseink mindenkit megmentenek, de úgy, hogy egy civil sem hal meg (nemhogy a Föld teljes lakossága), sõt a végén még egy kiskutya is nagy farok csóválva beszalad a mentõhajóba... Egyszerûen nem érzed azt, hogy bármi tétje lenne a dolognak.
A támadó robotoknak sincs semmilyen súlya. Mert egyrészt kell hozzá Thor isteni ereje, vagy a Vasember fegyverei, hogy elpusztítsák õket, de amúgy SJ egy sima pisztollyal is lepuffogtatja õket gond nélkül. Aha...
Vagy amikor több kilométer magasan, egy égbe emelkedõ városban, gyilkos robotok támadása közepette arról beszélget Scarlett Johansson és az íjász srác karaktere, hogy milyennek kellene berendezni a nappalit. Aha. Mert õk kemények. Könyörgöm, azért az ilyeneket nem kellett volna...
HATALMAS CSALÓDÁS!
4/10
trikaja 2015 máj. 06. - 09:15:38 4/10
(272/623)
Én is ezt mondom. Sok a remake. Pl nem volt jó nekik a Fantasztikus négyes, vagy a Pókember úgy ahogy volt? A Vasember 1-et még felnõttként is szívesen megnéztem sok év után néhány napja, de ezt az új Ultronos valamit a gyereknek se fogom megmutatni, ha lesz és tv-t nézni tud. Nagyon összetákolt lett, de néhány ember kedvéért elmegyek megnézni velük 3D-ben. Majd meglátom, magyarul, 3D-ben milyen lesz, de szerintem ugyan az a hatás. Skynet helyett Ultron fenyegetõzik. Hát ez tényleg gáz. És még tényleg nagyon Transformers-esre sikeredett. Tavaly ráförmedtem és beültem megnézni 22 éves létemre a 4-et. Hárman voltunk a moziteremben :)
10/10
zsotya010 2015 máj. 06. - 08:57:44 10/10 Előzmény esernyo
(271/623)
Ezt a SPOILERT nem veszem be!
10/10
zsotya010 2015 máj. 06. - 08:42:15 10/10
(270/623)
A Galaxis õrzõében meg is pusztult:)! Szerintem Ronen kitörte a nyakát, ha jól emlékszem.
Most felesleges azon vitatkozni, hogy melyik sorozatban vannak erõsebbek, az X-mennél is esett a színvonal, ha már azt írjátok ennél is esett, az a lényeg kössön le két órába és kész, akkor már megérte megnézni.
Meg aztán megmondom ahogy van, az új X-mentõl se szálltam el nagyon, jó film, de azért 1 évben 1x-i nézés elég belõle. Nekem majdhogynem az újabbik Farkas jobban tetszett, pedig abban is voltak kivetnivalóim.
Magnetó meg szétszedne minden fémet nem? Most teljesen mind1, hogy Adamantium vagy Vibránium.

Annyira nem jönnek be ezek a húzások, hogy van egy komplett sorozat, van már benne 3-4 film biztos és egy újjal meg visszamennek és mindent megváltoztatnak. Most ugyanezt megcsinálják a Terminátorral is. Minek?
!% 2015 máj. 05. - 11:48:46
(269/623)
Szerintetek ki lehet az aki Thanos-szal van az 1. rész végén?
KurtWagner 2015 máj. 05. - 11:39:18
(268/623)
A marvel univerzumban a legerõsebb az az Adamentium. A Vibránium csak a legritkább (Wakandában és valaemlyik sarkon, ha jól tudom a délin lehet találni - a képregényben - és még ott is van a kettõ között különbség) és amiatt olyan erõs, mert képes elnyelni a rezgéseket. Egyébként a képregényben Ultron adamentiumból van - legalább is valamelyik reinkarnációja és ha Magneto szét is szedné, mit érne el vele, attól, amíg az elektrónikája müködik vagyis az agya ép, ugyanolyan veszélyes.
4/10
trikaja 2015 máj. 05. - 11:22:48 4/10
(267/623)
De Magneto néha farkast is megröptette, simán összezúzhatta volna nem egy alkalommal, pedig az adamantium volt a vibrádium rokon fémje. Az adamantium karom szétvágta volna a vigrádium pajzsot, vagy Thor kalapácsát?
4/10
trikaja 2015 máj. 05. - 08:46:21 4/10
(266/623)
4/10
trikaja 2015 máj. 04. - 21:39:07 4/10
(265/623)
Jut eszembe. Kombináltak bele a G.I. Joe legújabb részébõl, valamint a Transzcendens-bõl és a korábban említett kreálmányokból. Miért nem raktak bele több x-ment. Csak a futóbolond volt benne :( közülük, láttam volna benne szívesen Magnetot. Szétszaggatta volna Ultront egy pillanat alatt, vagy egy galacsint hajtogatott volna belõle. Mondjuk, ha 4-5-ös osztályú mutánsok is közbelépnének egy ilyen filmben, akkor nem sokáig tartana a harc, ilyenkor ki kell húzni valahogy pl egy elektromos Hulkverõvel. Xavier egy pillanat alatt besz@ratta volna a "nagyfiút" pusztán elmetrükkel. És itt jön az adóász Jean Grey, hát neki kellett volna még megjelennie benne.
4/10
trikaja 2015 máj. 04. - 14:49:54 4/10
(264/623)
Szerintem, ha már ezt írják. Most néztem meg és azt írja, hogy még 2014-ben léptem be utoljára, pedig most írtam több filmhez is véleményt.