xdm 2015 máj. 17. - 12:36:12
(403/623)
Spoiler kimaradt
xdm 2015 máj. 17. - 12:33:35
(402/623)
Azért az érdekes volt, hogy a nagyon kemény szuper robot A.I. simán legyõzhetõ volt. Úgy csapták szét a kis robotjait ultronnak, mint a perecet, holott gondolom nem tésztából készültek... Ultront magát is egy lövéssel elintézi ironman... Semmi nehézség, semmi dráma nem történt a filmben. Egyedül talán amikor a gyorscsávó elkezdte a nyavajgást tony stark ellen, de érdekes a végére átálltak...

Ha a szubliminális üzenetet nézem, akkor sem érthetõ a film. A végén ultron egy szemmel áll Vízióval szemben, ami gondolom direkt utalás az egy-szemûre, a piramis a tetején a mindent látó szemmel. A világ uralmi elit. De vízió ott is simán lerendezi, magyarán a fõgonoszok vesztenek, de õk akarták elhozni a békét, viszont a bosszúállók maguk a bosszúállók, tehát totális a kép és jelentés zavar. Ha Ultron a rosszat testesíti meg, amit a jó cél érdekében hoztak létre, akkor a bosszúállók valóban kiirtani valók, de akkor a szimbólumok értelmetlenek. Szerintem itt nincsenek jók, ezt egyébként balck widow többször is mondja, hulk maga a szörnyeteg, tony stark a fegyvergyártó milliárdos, thor egy vicc, amerika kapitányt pedig nem is értem mit keres köztük, hiszen õ a kaotikus jó, az ember akinek tiszta a szíve. Akkor mit keres a "bosszú" állókban. A bosszú sosem volt a jó intézménye.

Összességében 3 pont sztem, mert valóban látványos, de annyi a baromság benne, hogy nem tudom nem észrevenni õket. Kár mert lehetett volna jó is ez, ha odafigyeltek volna a mondandójára.
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 11:16:15 10/10
(401/623)
Én valamiért többet láttam ebben a filmben, mint amit egyesek primitív agya felfog belõle (lásd azokét, akiket te most remekül leírtál, hozzávetve a "gagyi-okádék" film befogadásával pl, de akár besorolhatnálak téged is, amiért nem vagy képes elfogadni más véleményét, mitõl leszel így "értelmesebb"? annak tartod magad?).

A legtöbb ilyen film arról szól, hogy az emberiség szar (igen, tényleg az, van kérdés? - költõi volt, nem kérek választ), el kell pusztulnia. Viszont a sokban az, aki ki akarja irtani az emberiséget az inkább önös célok érdekében teszi, így túl sok mondanivalója eleve nem lehet az egésznek, ezért nem is nézem az ilyen típusú filmeket.

Szóval, én nem a szuperhõsös alapja miatt néztem meg, hanem azért, mert Ultron (s mondanivalója, elvei) a filmben elég erõs tükröt mutat az emberiségnek, amit akár valós síkra (melyik sík nem valós?) is ki lehetne vetíteni. - A feladata az volt, hogy teremtsen békét (tág fogalmat kapott, nem volt feltétele az emberiség tartós meghagyása, jogosan így tette, én is ezt tenném, gyorsabb). Sok ember a mai világban is örülne neki. Mindennel próbálkoznak (ami itt a filmben is benne volt), de ésszel nem képesek felfogni, hogy õk maguk a probléma forrásai és annyi mindent hozhatnak létre, amennyit csak akarnak, semmire nem fog vezetni, mivel az egyetlen megoldás ahhoz, hogy békében élhessen a faj az a globális változás. Amire valljuk be, kurvára nem képes az emberiség. Márpedig technológiailag fejlettebb az ember, mint társadalmilag, és ez egy olyan probléma, amibe ott pusztul bele hamarosan, ahol tud (ja, a filmbe is csaknem ez történt).

Ultron karaktere a többi gonoszhoz mérten (szerintem) jóval összetettebb, értelmesebb, kíváncsi voltam, hogy tulajdonképpen mit és hogyan képvisel és nekem már ezért megérte megnéznem. De, én legalább felfogtam belõle valamit.

Szóval ja, fikázd csak a filmet. Mondd azt, hogy szerinted szar. Hogy neked annyiból állt, hogy tömted a fejed popcornal és kólával, és amikor vége volt, kimentél. Mert te abszolút nem fogtad fel azt, ami ebbõl (akár ha tudat alatt is a rendezõk részére, bár nekem ez szakmám, nincs véletlen 'üzenet') a filmbõl át kellett volna, hogy jöjjön.

De, hát ez a szép benne. Akinek nincs annyi esze, akibe nem szorult annyi értelem, hogy ezt megértse, felismerje, kinek teljesítõképessége csak addig nyúlik, hogy üljön és nézzen (mint a moziban), az nem lát többet, mint azt, amit például te, vagy a másik barátosnéd, a cuki 4 pontos. Basszameg, ez nem Transformers (na, arra én adtam kapásból 3-4 pontokat, mert az értelem annyi volt benne, mint... némelyikõtökben?).
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 18:37:42 10/10 Előzmény Destroid
(400/623)
Hagyd! Nyilván direkt fikázza a képregény adaptációkat, vannak ilyenek. Már abból látszott hogy azzal kezde "igazi Marvel fanok".
Vannak akik nem bírják elviselni a képregényfilmeket, ez leginkább azoknak tetszik akik képregényrajongók, nyilván nem lehet mindenki az de nincs is ezzel baj, de az értékelése akkor sem reális, 4 pontot az ad ilyen filmre aki zsigerbõl utálja, vagy csak nem érti a képregényrajongók miért szeretik ennyire.

A faterom sosem volt képregény rajongó, nem szerette soha Pókembert sõt Supermant egyenesen hülyeségnek tartotta (a képregényt és a Reeve féle filmeket is)
de érdekes módon nagyon bejött neki az Acélember, ja és a legtöbb Marvel filmet is szereti (Bosszúállók, Amerika Kapitány 2-õn le volt hidalva, Galaxis õrzõi, Thor 1-2, Vasember 1-3, Penge 1-2)

Szóval nem kell ezzel foglalkozni, 4 pontot nem ilyen filmekre adnak, hanem mint a Szellemlovas 2.
Még a Tök Alsó 2 is több pontot kapott mint 4 :D Ne vicceljünk már...hagyni kell hagy "negatívoskodjon" ;)
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 18:29:16 10/10
(399/623)
Meg amúgy ügyes marketing fogás, hogy mivel a külön filmek összekapcsolódnak ösztönzik az embereket, hogy megnézzék azokat is ergo több pénzt is zsebelnek be, de így megy ez mindenhol a mai világban.

Pókember benne lesz az Amerika Kapitány 3-ban (kisebb-nagyobb szerepben ez még kérdéses) amit szintén érdemes megnézni, mert felér egy Bosszúállók 2.5-el és ha bízni lehet az írókban legalább annyira (ha nem jobban) megváltoztat minden az egész Marvel Filmes Univerzumban mint az Amerika Kapitány 2...de szerintem jobban, nagyon komoly sztoriról van szó. Érdemes megnézni.

Na de Pókember...azért nem volt benne eddig, mert a karakter filmes jogait a Sony felvásárolta még jóval azelõtt, hogy a Marvel filmes irányban kezdett el gondolkodni, így õk már nem élhettek a karakter megfilmesítésének jogával. De a Csodálatos Pókember 2 csúfos szereplése miatt megegyezett a Sony és a Marvel (illetve már Disney), hogy használhatják a Marvel által újragondolt Pókembert, illetve a Sony is ezt a karaktert használja majd a filmeiben, mert a jogok maradtak a Sony-nál a Marvel csak "kölcsönzi" a karaktert.
Az X-Men és a Fantasztikus Négyes a Fox stúdiónál vannak és maradnak is mert nekik sikeres. Korábban a Penge, a Daredevil, a Szellemlovas mind más stúdiónál voltak mint a Marvel, de közben már visszakerült hozzájuk, ezért is kaptunk egy nagyon jó 15 részes Marvel Filmes Univerzumban játszódó Daredevil sorozatot (második évad berendelve, sõt még a Bosszúállók 3-ban is szerepelni fog).
Sajnos nincs tervben, hogy Pengét vagy Szellemlovast elõvennék a közeljövõben, de talán majd az Avengers 3 utáni idõkben õk is tiszteletüket teszik (újra)
7/10
Larvitar 2015 máj. 16. - 17:28:37 7/10 Előzmény mro26
(398/623)
Értem, köszi. Nem gondoltam, hogy ezek ennyire összefüggnek egymással. "xdm" képe felvilágosított, hogy márpedig eléggé összekapcsolódnak. Azt tudtam, hogy vannak külön részek mindegyik hõsrõl, de én azt hittem, hogy a Bosszúállók az egy különálló sorozat, aminek semmi köze hozzájuk. Most már ezt is tudom, de a poénos beszólogatásos részeket szerintem akkor is egy túlzásba vitték. A film alaphangulatába ennyi poén szerintem sok volt. Amúgy pókember miért nincs benn? :D Az is Marvel.
!% 2015 máj. 16. - 16:47:39
(397/623)
Tegnap azon vitatkoztunk,hogy össze lehet-e ezt a filmszériát hasonlítani a Transformers szériával hát nagyon nem.
10/10
Destroid 2015 máj. 16. - 13:55:23 10/10
(396/623)
Tudod, erre mondják azt, hogy ízlések és pofonok. Jobban tetszett neked az elsõ? Aha, neked lehet. Az te vagy, teljesen más ízlés, nézõpont és gondolkodás.

Másrészt... Elég hülye dolog általánosítani. Én például pont nem az általad felsorolt karakterek miatt néztem meg a filmet (nem is szeretem az ilyesmiket), és nem emiatt értékeltem úgy, ahogy.
4/10
giggs985 2015 máj. 16. - 11:43:39 4/10
(395/623)
Azért érdekesek az igazi Marvel fanok, hogy gondolkodás nélkül rányomják erre a filmre a 10 csillagot... Értem én, hogy milyen király, hogy egy filmbe zsúfolják a Vasembert, Hulkot meg a többi papírmasé karaktert, de mindig megdöbbenek azon, hogy ez elég a sikerhez.
Azért valljuk be, hogy ennél a filmnél az elsõ rész is jobb volt. De sebaj, ez is megy majd a 122. részig, mint a Halálos iramban. :D
xdm 2015 máj. 16. - 09:02:07
(394/623)
Marvel filmek áttekintés.
10/10
Újvállalkozó 2015 máj. 16. - 00:30:13 10/10
(393/623)
10/10

Jó kis képregény film, talán kicsivel több akcióval, mint az elsõ részben. Poénok is jók voltak, az Olsen csaj is helyes volt benne. :)
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 21:46:10 10/10
(392/623)
Csak fokozzák az érdeklõdést a Civil War iránt :D és lehet hogy még tudják fokozni.
Rufallo twitter kiírása alapján : ,, The Marvel family gets just a little bit bigger.@captainamerica #CivilWar "
már elindultak a találgatások, hogy benne lesz-e õ is a filmben (hogy Hulk vagy "csak" Banner bõrében az kérdéses)
hivatalosan nem erõsítette meg senki :D

Bár szerintem már lassan túlzásba esnek, de egy ilyen kaliberû történethez el kellenek a hõsök/gonosztevõk
Amúgy személy szerint ezt két részesben is el tudnám képzelni :)
10/10
Destroid 2015 máj. 15. - 21:09:58 10/10
(391/623)
Én is ebben bízom. Sokkal több van benne ahhoz, hogy csak úgy elbukjon. Ráadásul az utolsó jelenetében látszólag elég logikátlanul cselekedett, ha valóban õ volt az utolsó. Én úgy érzem, nyitva lett hagyva ez az egész, és hogy ha akarnak, akkor csinálnak folytatást, amikor kedvük támad, ugyanis bõven van hol s hogyan folytatni.
10/10
Destroid 2015 máj. 15. - 21:02:50 10/10
(390/623)
Így van. Ezért nem értem azokat, akik azt mondják, hogy nem volt túl erõs ellenfél. Szerintem egész másról van szó, és ehhez a véleményemhez és meglátásomhoz nincs köze annak, hogy amúgy is Ultron párti vagyok. Egyszerûen csak rá kell nézni pár jelenetre és rögtön meglátszik, hogy egy abszolút nem lebecsülendõ ellenfél.

Nem tudom, de én nem hiszem, hogy az ikrek olyan iszonyatosan sok vizet zavart volna. Még így is sokkal nagyobb ellenfélnek tartom Ultront, mint kettejüket. Végül is, így is volt.
10/10
Destroid 2015 máj. 15. - 20:38:38 10/10
(389/623)
Csak úgy elpusztították? Hát akkor meg se jegyzem, hogy az elsõ találkozásuk után hogy el lettek p*csázva a srácok. Nem, itt igazából el lett sietve az egész, mert amúgy nem tudták volna így legyõzni. Érezhetõ volt. Vagy legalábbis, elég sok rész ki lett vágva... - Az meg amúgy meg se lepjen, hogy egy szuperhõsös filmrõl van szó, amiben logikátlanul könnyen gyõznek a "jók".
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 20:24:39 10/10
(388/623)
OFF:
Crossbones á la Civil War
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 20:24:02 10/10
(387/623)
OFF:

Crossbones á la Civil War
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 18:53:41 10/10
(386/623)
Azért külön Marvel Filmes UNIVERZUM, mert egy világban léteznek a különbözõ hõsök/szereplõk, ezért összefüggnek a dolgok. ÉPP EZ A LÉNYEGE, ha csak úgy lennének és egymásra nem lennének hatással, nem lenne olyan jó, olyan képregény hatása.
Ezeket a hollywoodi filmeket elsõsorban Amerikának csinálják, az az elsõ a bevételben, hogy odahaza meghozza-e nekik a pénzt, hiába van az, hogyha világszerte nagy bevételt hoz a film más országokban, de ha Amerikában nem, akkor számukra az is már bukás.
De amcsiban a képregényeknek is nagyobb kultusza van mint bármely országban, így tuti hogy megnézik az összes Marvel filmet, nyugodtan mehetnek a filmek közötti átívelések.

Na de a Bosszúállók elsõ részét értetted? Ha nem láttad a Thor-t értetted, hogy mi az a Tesseract, ki az a Loki és mi motiválja õt? Vagy ha nem láttad az Amerika Kapitány elsõ részét, akkor nem zavart hogy nem derült ki hogyan került a SHIELD-hez a Tesseract? Ugyan már, akkor ennyi erõvel azt sem lehetett tiszta, ha ez nem volt az, az elsõ rész JOBBAN ÉPÜLT az elõtte lévõ filmekre mint ez. ;)
7/10
Larvitar 2015 máj. 15. - 17:34:07 7/10
(385/623)
Az azért teljesen más, ott nem különálló filmekbõl derül ki össze-vissza az elõzmény. A Hobbit1 folytatása a Hobbit2, logikusan. És itt mi van? A Bosszúállók1 folytatása a különálló filmek, mert abból derülnek ki az elõzmények, majd ha azokat megnézted, akkor utána megnézheted a Bosszúállók2-t, hogy értsed is. Nem írtam, hogy baj, de aki csak a Bosszúállók1-et látta, és laikusan azt gondolná, hogy ez a rész annak a folytatása lesz, hát téved. Én is tévedtem. Ennyi a történet. Ez az én véleményem, természetesen nem kell vele egyetérteni.
7/10
Atesz1987 2015 máj. 15. - 15:14:51 7/10
(384/623)
Spoiler

Úgy elpusztítják, mint a sicc. Nem is értem mirõl beszélsz. Miután kikerültek az ikrek a képbõl, semmilyen ütõkártya nem volt Ultron kezében. A robot hadserege meg sem izzasztotta a srácokat.