10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 21:22:24 10/10
(463/623)
Hidd ez az eredeti nyelv szerint SEM "mutánsok"... :DDD
4/10
egon12 2015 máj. 24. - 18:07:41 4/10
(462/623)
Nekem ez második rész nem jött be,szerintem az elsõ jobb volt. Mostanra kissé eröltetett lett,(Ultron)unalmas,közhelyes és ostoba!A harmadikat már meg sem nézem,ez biztos. Jobbat vártam,csalódtam.Robert Downey "gyenge" benne(kevésbé sziporkázik mint az elõzõ részben),lehetett volna fordulatosabb,és több meglepetést vártam a filmtõl ,csavarosabb sztori kellett volna,pl.: valamelyikõjük komolyabban lesérül,(amibõl aztán felépül) lásd: a Tél Katonája,(FURY esete) az ilyesmi míndig letaglózza a nézõt,aztán persze jön az eufória mikor ismét feltûnik kedvelt hõsünk.Szóval akár valami ilyesmi meglepi, lehetett volna a részben.Az ilyesmiktõl mídig feldobódik a nézõ!A másik dolog,hogy már túl meseszerû,mintha egyre fiatalabb korosztálynak készülne,egyre több a baki,amit persze óvodások biztos nem szúrnak ki,persze hacsak tudatosan nem nekik készül:)Egyszóval kicsit több realizmust srácok,HAJRÁ!!!
10/10
Destroid 2015 máj. 24. - 16:23:36 10/10
(461/623)
"Egyébként vicces, mert látszólag feje felett lévõ fényes kör olyan, mintha egy glória lenne."

Hopp, lemaradt a kép. Úgy tûnik, túl nagyra sikeredett.

http://kephost.com/images/2015/05/24/Ultron_AOU_Textless.jpg

Hát nem aranyos?
10/10
Destroid 2015 máj. 24. - 16:21:36 10/10
(460/623)
Voltak poénok amik alatt kicsit kínosan éreztem magam (Disney, please...). Mindenesetre én is nagyon várom már a 3 órás változatot és az alternatív befejezést is (ha jól informáltak). Annyira örülnék neki, ha ott "kicsit" másképp alakulnának a dolgok.

Angolul meg már lassan meg kéne nézni. Elvileg (bár hallottam itt-ott) Ultron hangja is iszonyat jó, és tényleg, mert nem kis ember adja.

Viszont Ultront és a kegyetlenséget nem tudom összekötni. Én valahogy nem találom õt kegyetlennek. Lehet valami bajom van, de én így érzem. Egyébként vicces, mert látszólag feje felett lévõ fényes kör olyan, mintha egy glória lenne.
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 15:42:03 10/10
(459/623)
Haha...Sólyomszem hangját megértem és teljesen így vagyok vele én is (ezért vagyok nagy dilemmában mikor a Sötét Lovagot nézem, mert Joker eredetije az igazi, viszont Batman számomra érthetetlen amit hörög a film alatt). Mindenképpen megnézem eredeti nyelven, szinte az összes filmet megszoktam, sõt van amit csak úgy bírok megnézni pl:
Expendables 1-3 csak eredetiben, mert olyan kínos a fordítás, hogy már nekem fáj, az X-Men filmeket is eredetibe...Farkas...mikor meghallom már szidalmazok :D
Viszont a szinkron miatt ebben a filmben használhatták gond nélkül az ikrekre a mutáns szót annak ellenére ...

SPOILER

hogy történet szerint nem azok.
10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 15:29:46 10/10
(458/623)
Nekem sem volt eddig bajom a szinkronhangokkal - neveket szándékosan nem említek- ( leszámítva Sólyomszemét, mert Õt zsigerbõl gyûlölöm...) sõt Vasember hangját imádom, Fury magyar hangja jobb, mint az eredeti, Gollum hangja jól eltalált stb :)
DE az ikrek hangjai nagyon nem jók, az eredetiben nagyon jól sikerültek ( már csak ezért is ajánlom az eredeti nyelvû megtekintést ) Ultron meg AWESOME :P
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 15:10:17 10/10
(457/623)
Tény, hogy nagyon sz*rul tudnak fordítani (bár az is igaz, hogy ami eredetiben jól hangzik, az magyarul egyáltalán nem, vagy ha szó szerint fordítanák akkor nem értenék a nézõk), a szinkron hangok a szereplõknek szerintem jók, a szövegek már kevésbé. De a bõvített 3 órás változat úgyis csak eredeti nyelven lesz, már alig várom.
Sajnos én nem tudtam eredeti nyelven nézni még.
10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 15:09:28 10/10
(456/623)
Igen erre én is most figyeltem fel....
És nem hinném, hogy a látomásból, mivel azt mondja: "Ez már a 4. kõ ami pár éven belül felbukkan..."
A látomásáról máshogy beszélne és a többiek is tök egyértelmûnek veszik ezt, mivel senki nem ágál ellene....bár vicces lenne, ha Tony elkezdené: " Te mirõl beszélsz Szöszi?" :DDD
10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 15:05:40 10/10
(455/623)
Én is ma néztem meg másodszor és tényleg kevesebbet nevettem, de sajna ez a szinkron hibája szerintem...
Elõször angolul néztem meg és valahogy jobban ütött...

SPOILER:
Pl amikor Stark a fészerbe megy és "Drágámnak" hívja a traktort ami John Deer márkájú... Alá "Dear"

Ultron is "kegyetlenebb" Spaderrel....

Persze ez mind "szerintem" :D
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 12:54:38 10/10
(454/623)
Tegnap mindenki nevetett a poénokon, én már nem mindegyiken, lehet azért mert tudtam, hogy most az lesz. Majd megnézem fél év múlva a bõvítettet, addigra már leülepszik. Most kétszer bõven elég volt :D
De még mindig jó film az a lényeg. :)
eIemes 2015 máj. 24. - 09:07:55
(453/623)
"ezúttal a legvégsõ megmérettetésen kell helytállniuk"

nahát, a Marvel nem csinál több bosszúállók filmet...?
végülis van benne valami, a csúcson kell abbahagyni.
KurtWagner 2015 máj. 24. - 03:07:51
(452/623)
Nem törvényszerûen. Emlékezz csak vissza, hogy
SPOILER
Thor alámerül abban a tóban és akkor látja a köveket (gondolom ez a bõvítettben talán jobban ki lesz bontva, bár így is érthetõ volt). Gondolom innen tudja, hogy ez a negyedik, ami felbukkant "rövid" idõn belül.
SPOILER vége
10/10
Destroid 2015 máj. 23. - 23:43:41 10/10
(451/623)
Én is meg akarom nézni még egyszer. Bár nekem már az elsõnél is volt 1-2 kínos poén, de ott senki nem nevetett úgyhogy nem gáz. De, második nézésre az ember másképp áll hozzá. Mondjuk ezt is inkább Ultronért tenném. :D
10/10
mro26 2015 máj. 23. - 23:19:40 10/10
(450/623)
Én ma néztem meg másodszor moziban (ez a második film amit többször néztem meg moziban mint 1 alkalom) és most 2D-ben.
Másodszorra már jobban észrevettem, hogy volt pár kínos poén benne, lehet azért nem nevettem mert 2 hete már láttam...
De még így is nagyot ütött és még most is jobbnak tartom az elsõnél :) de már "csak" 9.5 pontot adnék rá.
10/10
Destroid 2015 máj. 23. - 20:26:10 10/10
(449/623)
A bõvített változatra és az alternatív befejezésre már nagyon kíváncsi vagyok.
sirdltd 2015 máj. 23. - 19:01:42
(448/623)
Nos, én a dunában néztem meg, de nem a film kötött le, hanem egy kb 8 éves gyerek, akit apu hozott le és leadott a film teljes hosszában egy showmûsort..de olyat, hogy a mögötte ülõ filigrán fiatal lány már lassan ott tartott,hogy egy képzeletbeli kötelet...(de szerencsére nem történt meg,ha igen akkor láttatok volna az esti híradóban)...ugrált az ülésben, karfán játszott mászókásat, de az apja csak akkor foglalkozott vele, amikor a kisgyerek a fülébe könyörgött, hogy menjünk már innen, mert nagyon unja..persze a film csendesebb, dramaturgiailag esetlegesen fontos részeinél (pl:.Fekete özvegy+Banner a bárpultnál..),az már csak ráadás volt, hogy az otthonról hozott popcornt csomagolták ki (tudom..spórolni kell).
Na kb, ha jó is volt a film,ez erõsen rontott rajta.
Az elsõ Avengers jobb volt, az a helyzet,hogy ami még érdekes volt az Amerika kapitány és a Vasember filmeknél, az mostanra tényleg kicsit gyártósori termék lett, és persze akció dús meg minden, de ha az ember hozzászokik, akkor egy idõ után azt veszi észre az ember,hogy nézi,de csak nézi és nem szórakozik.Most mindenki Thanos-t várja,mint a messiást...
Még egy vicces dolgot tapasztaltam, miután lement a bye-bye jelenet Thanos-al, sokan a helyükön maradtak, hogy várják a Pókemberes bejátszást, hát így én is maradtam, fõleg úgy,hogy az apukás gyerek már elment, így volt egy ki nyugalmam üldögélni..vártuk...vártuk:) már a szinkronok nevei is lementek és vége lett...a mozi dolgozói nagyon örültek, hogy ott kellett állniuk és várniuk arra,hogy kitakarítsák a helyet utánunk....
Ottofan1 2015 máj. 23. - 18:20:09
(447/623)
Lehet ezt már valaki leírta, ha igen, akkor én leírom még 1szer:D.
***SPOILER***
Észrevettétek, hogy Thor azt mondta, hogy már 4 kõ megvan?
Tehát ez azt jelenti, hogy...
Valaki ismer valakit :D.
***SPOILER VÉGE***
10/10
mro26 2015 máj. 23. - 16:57:24 10/10
(446/623)
Én nem szeretem a 3D-t, de szerintem érdemes, késõbb otthon is meg lehet nézni majd 2D-ben a TV-n, szóval érdemes, mert van olyan látványa.
Thorstein222 2015 máj. 23. - 16:30:12
(445/623)
Hétfõn akarom megnézni. Érdemes 3D-ben?
9/10
Corvin0716 2015 máj. 21. - 23:29:06 9/10
(444/623)
Nekem tetszett a film.

1. Végre nem azt éreztem, hogy felnõtt emberek bohóckodnak a kamera elõtt jelmezben, mivel élettel sikerült megtölteni a karaktereket. A látvány is sokat fejlõdött. Captain America úgy mozgott, ahogy egy képregényhõstõl elvárja az ember, és a többi karakterre sem lehet panaszom.
2. Hulkot végre valahára úgy jelenítették meg, ahogyan mindig is kellene. Nem jöttek ezzel az oly divatos baromsággal, hogy Banner és Hulk valójában két külön személy, akiknek csak annyi köze van egymáshoz, hogy egy testen osztoznak. Az ilyen megközelítéssel éppen kiherélik a karaktert. Itt viszont Hulk az ami: Banner feldühödve, aki amikor megnyugszik szépen visszaalakul. Ehhez pedig passzolt a Black Widow-val kialakított viszony is.
3. Nem arra ment el az összes energia, hogy évtizedek karakterleírását próbálják belesûríteni egy filmbe feleslegesen. Aki olyan minimális ismeretekkel sem rendelkezik, hogy melyik karakter kicsoda és mit tud, az ne nézzen képregényfilmet. Ez olyan mintha valaki beülne egy középhaladó kínai nyelvtanfolyamra, majd õ lenne felháborodva, hogy nem ért belõle semmit. Ez egy rétegfilm. Annyira nem lehet nehéz ezt felfogni.
4. Az elõzõ részhez képest sokkal jobban kidolgozott és végigvezetett történeti szál.
5. Nyílván jellegüknél fogva nem ezek a szerepek jelentik a színészek számára a legnagyobb kihívást, de azért meg kell jegyeznem, hogy Scarlett Johansson nagyon hitelesen közvetítette karaktere minden érzését.

8/10