luigipietro 2012 máj. 03. - 22:06:42
(630/1150)
Spoiler
csak a félreértések elkerülése végett (mert látom többen is mást hallottak...)
Hulk ezt mondta Lokinak az ominózus jelenetnél: "nyikhaj istenke"
10/10
Bigpapa 2012 máj. 03. - 21:49:49 10/10
(629/1150)
SPOILER SPOILER
Az mekkora poén volt,amikor Starkot kéri Sólyomszem,hogy repítse fel a tetõre,erre Stark: Gyere Legolas :DDDDDDDDDD
SPOILER vége
10/10
Bigpapa 2012 máj. 03. - 21:24:39 10/10
(628/1150)
Ma délben láttuk a filmet.Életemben nem voltam még délben moziban,fõleg hétköznap,de rá fogunk szokni,mert az arénában rajtunk kívül még 4-en voltak csak, így senki sem röhögte el a poénokat. Azok pedig voltak dögivel.
Nagyon vártam a filmet, azzal együtt,hogy nem vagyok Marvel fanatikus. Ráadásul az Amerika kapitánytól majdnem okádtam,olyan szar volt. Persze sok mindenkinek bejött,nekem nem.
De ez a film valami ultra brutális volt. Nem tudom,hogy csak nekem tûnik úgy,hogy a Sólyomszemet alakító Jeremy Renner kiköpött Daniel Craig? Minden karakter jó volt. Itt még az Amerika kapitány is. Azt hittem, hogy a sok szuperhõs agyonüti egymást (elnyomja),de nem így volt. Robert Downey jr. most is remek volt.Szét röhögtük magunkat az oltásain. Igazából mindenkinek jó poénokat írtak. Még Loki is fantasztikusan játszott. Amit Stark
SPOILER
Thor- nak lenyomott az erdõben..."Tudja jóanyád,hogy a ruháit viseled?" Na meg a legvégén Hulk: Loki mondja: Én egy féliste...Erre Hulk szétcsapkodja a földön...- nyamvadt félistenke :))))) na itt végem volt. mondjuk azt hittem, hogy Phil ügynök megússza,és Fury csak kamuzza ,hogy meghalt.
SPOILER vége
Szóval,aki tényleg jó akciófilmre vágyik,jó poénokkal és látvánnyal, az ki ne hagyja. Mi még biztos legalább egyszer megnézzük moziban.
10/10
9/10
ercypici 2012 máj. 03. - 18:59:21 9/10
(627/1150)
Azt kaptam,amit vártam...!!! Már a vasember óta,mikor Samuel L. Jackson megjelent Tony Starknal a legvégén.... azóta várom eme filmet:). Féltem azért egy kicsit hogy, magasra teszem a lécet és csalódni fogok,de megütötte a mércét.....sõt!:)
Egy igazi,kikapcsolódós film: Helyén való, jó poénokkal, látvánnyal, és nekem a sztori is tetszett. Én meg voltam gyõzõdve,hogy iron man lesz a középpont (spoiler: és persze rajta volt a legnagyobb hangsúly,és végül,azért õ mentett meg mindenkit) de a többiek,is elég sok szerepet kaptak.Lokit, és az õt játszó színészt,is imádtam gonoszként, jó karakter,jó alakítás.:) (spoiler:Kicsit hiányoltam, hogy célozgattak fekete özvegyre és sólyomszemre,de végül csak sejteni lehet ,hogy mi volt velük, a múltba,na meg ,hogy mi volt köztük).Ami még kicsit negatív,hogy Nick Fury,azért mindent túl él:P(spoiler: lelövik, felrobbantják,kiugrik egy helikopterbõl,ja! és sose fogy ki a tölténybõl:P) de ezen kívül,imádtam a filmet ahogy van, megkaptam amit vártam... 10/9 nekem:)
na és persze a többi színész is jó volt.
+ megjegyezném,hogy a szinkron,tetszett! de azért majd megnézem felirattal is:P
7/10
offtopic
Semprini 2012 máj. 03. - 18:18:36 7/10 Előzmény Thomasfrank8
(626/1150)
Ezúton is elnézést kérek, hogy NEM elvakult (és elfogult) rajongóként meg merészeltem nézni a filmet, sõt horribile dictu, még véleményt is mertem írni róla. :-P Mea maxima culpa. De talán egy fórumon ez azért annyira nem megbocsáthatatlan vétek.
10/10
Thomasfrank8 2012 máj. 03. - 17:00:16 10/10
(625/1150)
Szerintem, ha a Vasember vagy a Batman filmek nem tetszettek, nem is nevezheted képregény-adaptáció rajongónak magad :) Ez esetben azonban ezt a filmet is kár volt megnézned, hisz ez egyértelmûen a rajongókat célozta meg. Csak tudnám, hogy nem lehet szeretni Tony Starkot...
10/10
Thomasfrank8 2012 máj. 03. - 16:58:07 10/10
(624/1150)
Köszi, hogy utánajártál :) Így, hogy már vagy 20-szor láttam a Vasember filmeket, nagyon is feltûnt.
7/10
Semprini 2012 máj. 03. - 16:06:37 7/10
(623/1150)
Megmondom õszintén, hogy nem igazán értem ezt a nagy hype-ot és az ömlengõ kritikákat, pedig esetemben nem arról van szó, hogy ne szeretném a képregényfeldolgozásokat (bár eredeti képregényformájában egyet sem ismerek). A korábbi adaptációk közül az X-men széria és a Hellboy 1-2. volt a kedvencem, a nem szuperhõsös vonalból pedig a Sin city és a 300. A Batman, Iron man és Pókember nálam már szigorúan középmezõnyt képviselik, és vannak kifejezetten gyenge eresztések is (pl. Amerika kapitány, Daredevil, Macskanõ). Látható ebbõl a rövid összevetésbõl, hogy az igazi kedvenceim közül senki nincs benne a mostani filmben, viszont ott van a Vasember, aki messze nem a kedvencem, amerika kapitány, akit egyáltalán nem bírok, valamint több szereplõ is a Thor-ból, amit viszont nem láttam (és ezek után nem is vagyok rá kíváncsi.) A film elsõ felében szinte több volt a poén, mint az akció, a második felében viszont kb. egálba került a kettõ, de ha Hulk nem lett volna benne, alighanem sokkal rosszabb osztályzatot kapna tõlem a film. Persze örültem Scarlett Johannson Fekete özvegy-ének is, de lehetett volna még hangsúlyosabb a szerepe. Viszont egyáltalán nem tetszett sem a Sólyom, sem Loki, amiben alighanem az õket alakító színészek - és szinkronhangjaik - is ludasak (pedig Csöre Gábort amúgy bírom, na de fõgonoszként?!) Amerika kapitány szinte teljesen felesleges volt, a ruházatát pedig továbbra is a kínosan ciki-kategóriába sorolom. A Vasembert/Tony Starkot a saját önálló filmjeiben egyáltalán nem kedveltem, mi több, egyenesen irritáló figurának tartottam, itt viszont szinte õ vitte a prímet, legalábbis a film nagy részében. Thor és Loki cívódása nagyjából a helyén volt, viszont a film akkor kezdett feléledni, amikor beindult Hulk, az õ zúzásai adták a film sava-borsát, odáig csak döcögött, akkor viszont nagyobb fokozatra kapcsolt és ez szerencsére kitartott a végéig. Nem szerencsés, hogy rövid idõn belül már a harmadik színész játsza Bruce Banner-t, de Eric Bana és Edward Norton után Mark Ruffalo sem okoz csalódást, amikor meg átváltozik, minden korábbi verzióját felülmúlja. Azért ez a kocka-dolog kicsit a Transformers-filmekre hajaz, a párhuzamos világok közti átjárót pedig jó pár filmben elsütötték már (elég csak a Hellboy elsõ részére vagy a Csillagkapura gondolni), de hát Hoolywood és az eredetiség nem egy mondatba való fogalmak ugyebár...
Mindent összevetve kellemes kikapcsolódás volt, de a magam részérõl azt gondolom, hogy nagyon túl van értékelve a film, el kell még telni egy kis idõnek, mire a helyére kerül.
10/7,5
10/10
Sabyna 2012 máj. 03. - 15:44:44 10/10
(622/1150)
Nos, végre én is odajutottam, hogy írhatok a filmrõl. :)
Nem csalódtam... egyáltalán nem! A megelõlegezett 10-bõl 10 pont teljesen korrekt.
Imádtam a filmet az elsõ percétõl az utolsóig. Minden benne volt, amit vártam, és amire számítani lehetett.
RDJ ugyan valóban keveset szerepelt a filmben, de azok a rövidke feltûnései is hûek voltak hozzá, és Tony Starkhoz. Amerika kapitány, Thor, Sólyom, Özvegy, Hulk és a kedvenc ügynökünk is nagyon jók voltak a filmben, de a prímet (számomra legalábbis) ismét Loki vitte. Hihetetlen ez a karakter... a poén az, hogy a vége felé, mikor Thor és Loki harcolnak, és Thor mondja Lokinak, hogy "Nézd, mit mûveltél. Azt hiszed, így hatalomra jutsz?", vagy valami ilyesmi, Loki a válaszával egy pillanatra még engem is becsapott! Azt hittem, tényleg meggondolta magát, és visszafordítaná az egészet...! Nem semmi! :) Congrats Tom Hiddlestonnak a megformáláshoz (majd egyszer talán személyesen is gratulálok neki!:D)!
A látványvilág szerintem elsõosztályú volt, és akárki akármit mondd, nem sok film veheti fel a versenyt a Bosszúállókkal! Ja igen, és a humor is nagyon ott volt! Ütõsek a poénok benne! :) (kedvenc, mikor Hulk elintézi Thort és Lokit)
Az egyetlen dolog, ami meglepett, hogy Hill ügynök karaktere sokkal nagyobb hírverést kapott, mint amennyit "érdemelt" volna. Hiszen sokkal kevesebb szerepe volt a filmben, mint azt a korábbiak alapján vártam. Cobie Smulders minden premieren ott volt, pedig Maria Hill nem is fõbb szereplõ! Vagy talán a késõbbiekben játszik majd komolyabb szerepet a S.H.I.E.L.D., vagy a bosszúállók körében?
Illetve így a végére egy észrevétel: lehet Ti már többet tudtok, de van egy olyan sejtésem, hogy kedvenc Coulson ügynökünk nem halt meg! Szerintem fogunk még örülni neki! :)

Ja, és igen: magyarul néztem a filmet, és a szinkronhangokkal ugyan az ég világon semmi bajom nem volt, hiszen így is átjöttek a poénok, de minden esetre alig várom, hogy kijöjjön a film dvd-n. Eredeti nyelven szerintem lesz egy-két dolog, ami talán más értelmet ad egy-egy jelenetnek.

Az értékelés pedig még mindig 10/10.
Móni Póni 2012 máj. 02. - 23:59:55 Előzmény Thomasfrank8
(621/1150)
Közben utánajártam. Szabó Sipos Barnabás abbahagyta a szinkronizálást, de szerintem hasonló hangot találtak Jarvisnak. Hmmm, pedig én oda szoktam figyelni ezekre...:)
Móni Póni 2012 máj. 02. - 23:53:30 Előzmény Thomasfrank8
(620/1150)
Nekem ugyanannak tûnt...
10/10
Thomasfrank8 2012 máj. 02. - 21:23:54 10/10
(619/1150)
Akarom mondani Vasember rajongó lévén nem révén :)
10/10
Thomasfrank8 2012 máj. 02. - 21:22:34 10/10
(618/1150)
egy gondja van a filmnek: J.A.R.V.I.S., azaz Tony Stark/Vasember szuperkomputerének más a szinkronhangja, nem az, aki a vasember filmekben adta a hangját. Lehet ez szõrszálhasogatásnak tûnik, de vasember rajongó révén engem kicsit zavart. Persze ettõl még a film 10/10
8/10
kutip 2012 máj. 02. - 19:55:43 8/10
(617/1150)
hatalmas film....jók a poénok,a törtélnet nem unatkoztam:D...
9/10
Voldemort 2012 máj. 02. - 19:45:38 9/10
(616/1150)
Mikor láttam a jelenetet, majdnem megfulladtam a nevetéstõl. :)

spoiler
Hulk a földhöz veregeti a Lokit.
spoiler vége.
Sirius111 2012 máj. 02. - 16:10:27
(615/1150)
Hát ez fain volt! Rég nem éreztem magam ennyire jól moziban a napi költségvetés rovására...
Junior a király....annyira illik hozzá Vasember alakja, hogy ihajja! Továbbá Hulk talán eddigi legjobb megformálója volt Ruffalo...nekem Romanoff lóg ki egy kicsit a sorból, de hát kell egy hentelõ bombázó is....belefér...
A poénok hatalmasak! ( Sztárk és Hálk élen jár )
Sajnos volt egy negatívum is, de ez csak a szinkronban: egyszerûen rühellem Sólyomszem magyar hangját, ez van...
Lokinál Csõre viszont nagyon jó: már szinte vártam hogy megszólaljon egyszer csak: Megölték Kennyt!!! Szemetek!!!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 02. - 12:16:43 8/10
(614/1150)
A Botja nélkül már könnyen elintézte. :D És még szép, hogy neked nem mentek át a szörnyek. XDDD Tudom, hogy értetted. xD De ezt nem hagyhattam ki.
9/10
Voldemort 2012 máj. 02. - 11:22:26 9/10
(613/1150)
Valóban összejött ez a film. Nem hittem volna, hogy így be fog jönni nekem. Tudtam, hogy látványos lesz, de hogy még jól is meg tudták csinálni..., 2012 egyik legjobb filmje lesz, az biztos.
10/9.

spoiler
csak azért 9-es, mert a végén az ûrlények, nekem nem jöttek át. Még valami. Thor nem volt ilyen erõs, de az tetszett, hogy a Hulk volt a legerõsebb, mert tényleg õ az!
Hogy elintézte már a Lokit...:)
10/10
Sheena_Wilde 2012 máj. 01. - 23:47:41 10/10
(612/1150)
Most jöttem a filmrõl. Egyszerûen zseniális. (alább spoilerveszély)

Nagyon tetszett, ahogy szépen sorban találkozunk a hõsökkel, megtudjuk, ki hogy tengeti napjait, illetve Sólyom esetében az elrablását. Az az egy dolog zavaró, hogy sok visszautalás van a filmben az önálló filmjeikre, amibõl én nem sokat láttam, konkrétan csak az Amerika Kapitányt. A többit pedig ahogy olvasgattam a neten a képregényekrõl.

Az animáció itt egész barátságos mértékben volt jelen, plusz a színészek meggyõzõ alakítása miatt egyszerûen nem is tûnt fel, emberközelivé tették a játékukkal a "díszletet". Ritkán mondok ilyet, ugyanis különösen allergiás vagyok a mostani filmek mértéktelen animációhalmozására.

A film hossza... Nos, a két óra úgy elrepült, mint mostanában a filmek alatt ritkán. Ez egy olyan film volt, ami végig lekötötte a figyelmemet, nem volt olyan része, amikor az órámat nézegettem volna. Nem laposodott el, nem voltak benne klisék ( vagy legalább is nem akkora mértékben), és a képregényes hangulata is jól érezhetõ volt.

Humornak sem volt éppen híján. Tony Stark élcelõdése volt kiemelkedõ, de a többiek sem szûkölködtek az epés megjegyzésekben, vagy a szívbõl jövõ mondatokban és cselekedetekben, amik megmosolyogtatták az embereket. Gondolok itt Fury hasonlata után Cap "Én értem!" felkiáltására, vagy arra, mikor Hulk még egy boxütéssel Thort is leterítette.

A vége alapján lesz folytatás, úgyhogy lelkesen várom, remélem jó lesz. (És hamar jön!)
farmosi92 2012 máj. 01. - 21:25:33
(611/1150)
Ennyi bõrt lenyúzni a Marvel képregényekrõl....:( Komolyan, hol van az X-MEN 1.része vagy a Pókember? Ezek már csak azért vannak a mozikban, hogy az olyan fickók mint Robert Downey Jr. megszedjék magukat. Telenyomják számítógépes effektekkel aztán csá...történet nuku. Földmegmentés...nagyonizgi...:(