Téma: Breaking Bad

p.joco 2011 febr. 22. - 22:02:38 Előzmény tanhu
(32/252)
A szökésnek az elsõ évada azért nem volt olyan rossz!
tanhu 2011 febr. 20. - 20:31:07 Előzmény bamboo
(31/252)
Hát a szökés az sz.v.sz egy nézhetetlen színtelen lapos unalmas,ötlettelen idõhúzós rágógumi azonos szinten van a loszttal, vagy bármelyik tucat sorozattal,amit benyal és fal a nagyérdemû akár kacsa a nokedlit, számomra emészthetetlen idõrablás lett volna végignézni, amit láttam az köszönöm sok is volt belõle bár az alapötlet nem volt rossz ez a szökésre vonatkozik most.
A Breaking Bad azonban egyáltalán nem rossz egyes pillanatai hektikus hullámai ellenére a legjobbak ami valaha sorozatban látható volt, ezért az egészet bûn kihagyni!Olykor olyannyira zseniális, annak ellenére, hogy hemzseg a véletlenektõl,és alaposan el is száll a dráma szelein,vagy éppen érzelgõssé, amerikaimód gusztustalanul moralizálóvá válik- amire persze a tömeg jobban ki van hegyezve, vagy hegyeztetve- ez a képmutató kép-mutatós sajnos nem mutatós; sokat von le az élvezetébõl, ám ha a nézõ erre iróniával tekint, akkor képes lenyelni a békát,és már nem is olyan rossz az sem...
A 3.évad legyes epizódja pedig nagyon csalafinta,és emellett kacagtatóan súlyos látlelet, a szürreálitás fényszûrõs fókuszba vonása, a valóság leszûrt tanulságával, mesteri játék ez,lecsapódott finom aranyfüstös ide-odacsapó jellemformai átváltozáselegye Kafkának, hõsének Gregor Samsának vagy éppen Whitmannak, a hétköznapokba berobbanó precizitás ünnepi furfangos boszorkánykonyhája csak ínyenceknek, hasonló csalafinta "totemek" leszámítva nehány más jellegû sorozatot - ezeket az alkotásukat éppen zsánerüknél fogva nem említem- kizárólag a hasonszõrû Sopranosban voltak élvezhetõk és ez nem kacsa...))))
A Breaking Bad olyan mint egy szabódó szeretõ,ami új és új bájait tárja fel, és osztja meg a szemlélõvel,kell hozzá türelem,odafigyelés,humorérzék,és minden más ami egy vonakodó ám valójában igen tüzes szeretõ meghódításához szükségeltetik, aki feladja az keressen más könnyebb léhább kalandokat, aki azonban nem az számítson arra, hogy igen élvezetes és titkos meglepetések érik majd eme valóban páratlan szellemi csemege elfogyasztása közben...amit csak ilyen pokolian remek színészek képesek csak fel és elétárni...amit már csak ezért is megéri kellõ örömmel, és utólagos elmélkedõs jelenetifelidézgetéssel fogyasztani akár többszörösen is)))
10/10
Lazzlow 2011 febr. 19. - 12:40:39 10/10
(30/252)
Csak te. Dráma kategóriában az egyik legjobb sorozat, hidd el nekem, én már az összes részt láttam amit levetítettek Amcsiban, és annyit elárulok, az elsõ évad és annak elsõ pár része csak bemelegítés ahhoz képest, ami a továbbiakban jön!!
10/10
Zolorado 2011 febr. 17. - 22:12:25 10/10
(29/252)
A "yo"-t magyarul "b@szdmeg"-nek lehetne fordítani (mint kötõszó), de arra biztos nem fogják :)
10/10
MiaLarge 2011 febr. 15. - 22:10:33 10/10
(28/252)
Én eredeti nyelven nézem(ahogyan minden más filmet is).
Nagyon jó film,teljesen leköt!
A Jesse Pinkman-t alakító színész gyakran használja a "yo" kifejezést.
Ez mit jelenthet?
A magyar szinkron mire fordítja le?
bamboo 2011 febr. 14. - 21:30:06 Előzmény paszuy
(27/252)
Egyetértek a szinkronnal és a vagdosással (FÚJ) kapcsolatban.
A sorozat annyira jó, hogy 2hete amikor az elsõ részt adták, felfigyeltem erre a sorozatra, azóta megnéztem 33részt, tehát felzárkoztam az amerikaiakhoz, nagyonnagyon várom a 4. évadot. Legutóbb a szökés volt az a sorozat ami így lekötött.
paszuy 2011 febr. 13. - 21:28:00
(26/252)
Ez egy nagyon jó sorozat csak ajánlani tudom.
Sokan kritizálják a szinkront, miután megnéznek egy sorozatot angolul,én nem szoktam és nem is akarom most sem,mert ízlések és pofonok.(én sok sorozatot jobb szeretek szinkronnal még ha nem is adja vissza az eredetit.)Az viszont ,hogy azért megnyirbálnak egy részt mert az nem fér bele a mûsoridõbe...
Most néztem meg az elsõ részt magyarul és negyedóra után kikapcsoltam.
Szerintem fontos részeket,jeleneteket kihagytak belõle és ezen aztán tényleg felháborodtam!Soha nem hittem volna ,hogy magyar adó leadja bármikor is,de ha már megteszi legalább adná le egészében...
10/10
Zolorado 2011 febr. 13. - 02:07:44 10/10
(25/252)
Angolul láttam az elsõ évadot, álmaimban sem gondoltam volna hogy leadják nálunk is.

De azt az ötletes fõcímet így elb...szúrni...
Ezúton közölném az RTL Klubbal, hogy sem "To" sem "Sz" vegyjelû elem nincs a periódusos rendszerben...
Lehetett volnaa címe ennyi erõvel mondjuk "[K]ábszer [La]bor"
K mint Kálium és La mint Lantán.

Nem az a fõ, hogy milyen lett a szinkron, hanem az, hogy így sokkal több emberhez eljut a kémia üzenete!
tigerland 2011 febr. 10. - 22:40:59
(24/252)
A sorozat az elsõ két érsz után nálam nagyon bejövõs. Érdekes, hogy az eddigi kommentekben senki sem említi a Weeds c. szintén hasonló témájú sorozatot.
Bár ez lehet, hogy a késõbbiekben valamilyen más fordulatot vesz, de az elsõ rész után nekem tiszta olyan feelingem volt mint a Weeds-nél.
aberalt 2011 febr. 09. - 00:47:57
(23/252)
nem mondta el, mert még õ se dolgozta fel vagy valmai ilyesmi miatt
wrossi 2011 febr. 09. - 00:43:38
(22/252)
Ezek nagyon pancserek.Lemaradtam az elsõ részrõl,a feleségének elárúlta,hogy haldoklik?
aberalt 2011 febr. 09. - 00:06:53
(21/252)
lehet van 4 évad, de az idõben lehet mindössze 1 év, ezt csak abból gondolom mert multkor az elsõ részt láttam és az is max 3 napot foglalt magába, de legyen igazad me ako szegény mégse hal meg :D
wrossi 2011 febr. 09. - 00:00:57
(20/252)
Ennek a sorozatnak van 4 évada,ezekszerint mégsem krepál be az ürge egy éven belül.
10/10
5i 2011 febr. 02. - 06:46:34 10/10
(19/252)
Végre egy nézhetõ, jó sorozat.
Szerintem a szinkron is okés.Ezt mindig nézni fogom, ha tehetem...DE azért a Szomszédok a császár-kilááá!!!!!:-)

"Jááók...Kajate...Kibokh"(LCSCS)
10/10
maszat77 2011 febr. 02. - 01:08:22 10/10
(18/252)
szuper sorozat! de egyben brutál is...
vannak lightosabb részek, de a legtöbbje naggyon-naggyon ütõs!
magyar cím, szinkron fura...
p.joco 2011 febr. 02. - 00:47:48
(17/252)
Na akkor meglesem ha ennyit jót írtatok!
10/10
Desire_ 2011 febr. 02. - 00:06:34 10/10
(16/252)
az egyik legzseniálisabb sorozat...és nem krimi, hanem dráma...

a magyar cim az tényleg szivás...

aki kihagyja az életéböl, az sokkal szegényebb lesz
ebedido 2011 febr. 01. - 21:59:30 Előzmény balazsxxxx
(15/252)
Kösz .
Még nem hallottam soha errõl a sorozatról.
Mindig tudtuk hogy némelyik tanár pénzért mindent megtesz .) ( az össz)
algi 2011 jan. 23. - 08:44:01
(14/252)
Hát, tök kíváncsi vagyok, mert eddig csak a Malcolmban láttam.
10/10
Szike00 2011 jan. 19. - 17:50:53 10/10
(13/252)
ez a magyar cím -totál szívás.