nagi 2009 márc. 07. - 20:30:21
(201/381)
Nem is rád gondoltam ;)! De inkább nem szólok többet, Isten ments, hogy újabb vitát szítsak :)!
offtopic
Sz23 2009 márc. 07. - 20:23:35
(200/381)
Nem háborgunk!:) Csak beszélgetünk:) Kérdés, ki hogyan:)
nagi 2009 márc. 07. - 16:52:50
(199/381)
Most megint egy kicsit OFF leszek, bocs. Olvastam a bemutatkozó oldaladat, hasznos :). Ezzel kapcsolatban kérdezném: a következõ párbeszédben - mondjuk a dacos gyerek és a bepöccent szülõ között - a szülõ nem helyesen fejezi ki magát?

- Nem csinálom meg a házi feladatot!
- Nem-e?

Úgy látom, te otthon vagy a magyar nyelvben, várom válaszodat, köszi :).
nagi 2009 márc. 07. - 16:46:05
(198/381)
Nna remélem, azért elõbb-utóbb elcsitulnak a háborgók és senki nem marad rosszkedvû :).
Nekem meg az a vesszõparipám a BJ-vel kapcsolatban, hogy idõrõl idõre feltûnik a hozzászólásokban a "duci", "terebélyes", "terjedelmes" (ilyen-olyan testrész), stb. és ezzel nem értek egyet. Mert hogy BJ nem duci, de nem ám! Jó pár hsz-szel korábban írtam is, hogy miért, ill. kérdeztem férfiak véleményét, de senki nem írt választ, brühühü. Pedig komolyan kíváncsi vagyok, szakmai ártalom :). (Mondjuk a BJ2-re sztem egy kicsit többet sikerült felszednie RZ-nek, de még ott sem igazán duci, csak tokás.)
Methos82 2009 márc. 07. - 15:23:15
(197/381)
Sziasztok! Imádom ezt a filmet! De miért van az, hogy ha az ember megtalálja egy jó film topikját, és beleolvas csak veszekedést talál? Mi a vita tárgya??
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 07. - 15:17:21
(196/381)
Miért volna ciki? Belenéztem Tomio hozzászólásaiba - mindig az éppen adott filmrõl beszél, mindig az adott topichoz kapcsolódik. Ebben semmi ciki sincs. (De nem akarok vitatkozni).
Tomio 2009 márc. 07. - 14:43:58
(195/381)
--> "lehetne változtatni az emberek ízlésén más irányban is, mindenhez hozzá lehet õket szokni"

Vicces, hogy milyen sokan - és milyen reménytelenül! - próbálunk hatni egy olyan hozzászólóra, aki szíve szerint mindannyiunkat egy virtuális átnevelõtáborba küldene... Miközben õ maga képtelen bármiféle, a sajátjától eltérõ vélemény befogadására.
Szinte látom, ahogy korbáccsal a kezében dühöng a mi igénytelenségünkön(?), és azon, hogy az õ magasan szárnyaló kulturális igényességét képtelenek vagyunk respektálni.

Semmi konkrét érvelés, filmelemzés, kritika - csak a személyeskedés és a toporzékolás, amiért - természetesen rajta kívül - mindenki csak az ízléstelen gagyit szereti(??) Brrr!
Kíváncsi vagyok, hogy a saját (fenti) elméleteit mikor lesz hajlandó önmagára is alkalmazni...
offtopic
Sz23 2009 márc. 07. - 11:53:45
(194/381)
Nem csak a szingliknek jön be ez a film!

Nem baj, ha neked nem tetszik, de ez már a sokadik hozzászólásod, amiben megpróbálsz minket meggyõzni, hogy pocsék az ízlésünk! Elsõre is vettük!:)

A "nem BJ-ról moralizáltam" mondatodról csak annyit, hogy ez itt a BJ-topic. Nem csoda, hogy félreértették néhányan!

A kertévék meg olyanok, amilyenek. Én pl. eleve csak akkor kapcsolom be a tévét, ha olyan mûsort adnak, ami érdekel. Ha olyan filmeket adnak, amik szerintem gagyik, másképp töltöm el az estéimet!:P
Sz23 2009 márc. 07. - 11:46:06 Előzmény norton15
(193/381)
Jajj, tényleg, bocsánat!:))))
1/10
Nodddy 2009 márc. 07. - 10:31:16 1/10
(192/381)
jajj, ez a film egy katasztrófa, legalább is nekem az volt! :S Nagyon nagy csalódás! :( /de persze ez csak az én véleményem :)/
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 07. - 00:39:00
(191/381)
:) Oké, értelek. Már régóta nem nézek tévét, így ez nem irritál. Magáról a filmrõl pedig: tényleg csodálkoztam, hogy fanyalogtál rajta. Még ha pasi lennél, de így... Persze ízlések és pofonok: a limbó hintónál nekem jobban tetszik. (Ezt úgy írom, hogy nem láttam a filmet - de kedvem sincs hozzá, egyszerûen nem jön be a Hungária).
nagi 2009 márc. 07. - 00:13:24
(190/381)
Sztem még a legmagasabb szépirodalom sem tetszhet minden embernek, még csak minden olyan szinten mûveltnek sem, aki meg tudja érteni az adott mûvet.
nagi 2009 márc. 07. - 00:09:17
(189/381)
OFF
Érteni vélem, mire gondolsz és egyet is értek veled. Nekem is meggyõzõdésem, hogy a mûsorkészítõk igénytelensége volt elõbb. És az is, hogy bizony nevelni akarnak minket. Lehetõleg igénytelen, de sokat FOGYASZTÓKKÁ. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden mûsor értéktelen, csak az arányok nagyon rosszak. A köztévében egy lehelettel jobb a helyzet, de ott sem rózsás.
OFF

Így már remélem, senki sem gondolja, a fentiekkel jelen filmet szeretném kritizálni ;).
nagi 2009 márc. 06. - 23:51:20 Előzmény Francuss
(188/381)
Kedves Francuss!
Sztem egyáltalán nem gyerekes, amit írtál. Nekem tetszik, hogy két olvasatot (pardon, "nézetet")is találtál a sztoriban. És aranyos az õszinteséged. Kívánom, hogy teljesüljenek a vágyaid :)!
10/10
lenccs 2009 márc. 06. - 19:40:43 10/10
(187/381)
Éppen tegnap néztem meg...valahogy hiányzott egy kis romantika...bridget nagyon szerethetõ:-)

És valóban; amit Darcy mondott a pöffeszkedõ családosok estélyének a végén...olyat én is szeretnék!:-)

Gyorsan el is olvastam tegnap este a könyvet...sok- sok fokkal jobb a film, mint az alapjául szolgáló könyv:-)
És a 2. rész valóban gyengusabb, de csak azért mert már láttuk az egyet:-)
Heathcliff 2009 márc. 06. - 18:00:02
(186/381)
Lehet, hogy kifinomultabb film A másik ember iránti féltés diadala - de azért Brody, ne nézz le egy ilyen mainstream mûvet. Fõképp, hogy szépirodalmi alapja van, ami más szépirodalmi mûre épül. Nem is Austenre gondolok, hanem Henry Fielding: Tom Jones c. pikareszk regényére. (Ezt csak megjegyeztem, nem akarok vitatkozni).
Tomio 2009 márc. 06. - 16:48:27
(185/381)
Én úgy gondolom, hogy ha valami nagyon rágja az ember lelkét, akkor el kell dönteni, hogy az a bizonyos dolog árt vagy zavar.
Ha árt, aki minden erõnkkel fel kell lépni ellene - úgy gondolom, hogy a kertévék mûsorválasztéka messze nem ez a kategória...

Ha viszont zavar, akkor magunkban kell megkeresni a megoldást. Kikerülni, másként állni hozzá stb. Tehát a jobb filmek videóra vétele egy nagyon is intelligens megoldás! (Már megbocsáss, de sokkal intelligensebb, mint agresszív demagógiával leszólni azokat, akikenek más az ízlésük, mint a tiéd - és mindenáron átnevelni õket...)

Azok is megérdemlik a tiszteletet, akiknek a Bridget Jones filmek tetszenek! És ha te megveted ezeket az embereket, akkor egyszerûbb lenne messzire kerülnöd ezt a fórumot.
norton15 2009 márc. 06. - 13:54:36
(184/381)
"Úgy látom, Shirley néni sem kapta meg az üzenetet.":D
9/10
Francuss 2009 márc. 06. - 09:40:10 9/10
(183/381)
Hétvégére meg lesz az 1 is végre :D Én elõbb láttam a 2t. De sztem nem olyan rossz, mint ahogy mondják. Nem tom, h milyen a könyv meg én úgy láttam, h elõször a 2t utána az egy és viszonyítási alap nélkül nekem tetszett, miután láttam az egyet sztem még mindig jó :) Mark Darcy (L)
Sz23 2009 márc. 06. - 09:39:01
(182/381)
Na még egy utolsó:

"Nálunk senkit sem rúgnak ki azért, mert dug a fõnökkel! Ez nálunk alapszabály!" (-mondja a leendõ fõnök:P)