petersson8 2019 dec. 03. - 14:42:24 Előzmény zee944
(15/15)
" Miért kell Allennek szinte minden egyes filmjében végül összejönnie a legjobb nõvel?"
Ember, te nem érted Allen filmjeit. :D
karlitomarsh 2013 okt. 19. - 20:28:09
(14/15)
A legWoodyAllenetlenebb Woody Allen és a legMiaFarrowtalanabb Mia Farrow játéka egy érdekes, de közel sem hibátlan komédiát eredményez.
7/10
deadscott 2013 okt. 09. - 23:24:45 7/10
(13/15)
hát, nem egy Annie Hall
6/10
10/10
abradan 2012 febr. 03. - 19:58:46 10/10
(12/15)
Az egyik legjobb Allen film, szerintem. Lehet, kissé öncélú, de nem tesz neki rosszat. A karakterek meg zseniálisan vannak kitalálva, jó történetbe ágyazva, hozva azt a színt, amit Woody nagyon szeret, amiben igazán jó. 10/10
1/10
baviki 2011 szept. 02. - 00:56:41 1/10
(11/15)
Próbálom, de nem megy, nincs türelmem végignézni... Nem tudom, de számomra a Woody Allen filmjeinek zöme valahogy olyan erõltetettek...
9/10
convar 2011 jún. 20. - 04:04:08 9/10 Előzmény Obránszky Ármin
(10/15)
"Hát igen, engem is mindig meglep, amikor Mia Farrow nem Mia Farrowt jeleníti meg a vásznon"

Én is meglepõdtem rajta. De am ebben (talán pont ezért) különösen elbûvölõ volt :)
7/10
sanderb 2011 ápr. 26. - 09:04:17 7/10
(9/15)
Tinédzserkoromban ez a film volt az, ami után érdeklõdni kezdtem Allen munkássága iránt. Most újranézve már erõtlenebbnek éreztem, mint egykor, bár a bája most is megragadott. Mia kifejezetten jól alakított. 10/7
10/10
greghouse 2011 febr. 02. - 20:42:44 10/10 Előzmény zee944
(8/15)
Miért ne jöhetne össze a legjobb nõkkel?
1. az õ filmje, legalalább a filmjeiben legyenek jó nõi.
2. Azért a való életben sem volt szimmetrikus a kapcsolata szinte soha. A fiatal Diane Keaton gyönyörû volt, Mia Farrow nagyon szép volt (és valahogy képtelen megöregedni), a kis vietnámit meg várjuk ki...
7/10
Obránszky Ármin 2008 nov. 08. - 20:15:27 7/10
(7/15)
Rögtönöztem. Igyekszik az ember! :-)
Hát igen, engem is mindig meglep, amikor Mia Farrow nem Mia Farrowt jeleníti meg a vásznon (ennyire radikálisan más nem is emlékszem, h lett volna bármelyik általam látott filmben, még a Rosemary's babyben volt nagyon más). Igazából mindegy, h neurotikus középosztálybeli háziasszony, tehetségtelen színésznõcske vagy a fejét kurtizánkodásra adó kardnyelõnõ valahogy mindig egylényegû az, amit látunk tõle. Van, ahol, mint a Kairó bíbor rózsájában, tündéri és imádnivaló, van, ahol, mint az Alice-ben irritáló. Azért Mia egy jelenség, nincs mese! Hû mekkorát röhögtem a múltkor, amikor egy Woodyról szóló könyvben azt nyilatkozta róla valaki, h Farrow a filmszakma valaha volt legintelligensebb színésznõje, egy kisfiú bõrébe bújt femme fatale. :-)
SPOILERre!
Itt engem nem zavart, h a végére beiktatott a Mester egy jókora happy endet. Danny megérdemelte! :-)
8/10
zee944 2008 nov. 08. - 18:26:28 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(6/15)
Ezt az összefoglalót rögtönözted? Mert olyan választékosan meg van fogalmazva :)

Épp most néztem meg a filmet. Nagyon jó. Nem olyan rendhagyó, mint arra számítottam, de majdnem olyan jó, mint a közismert remekmûvei. (Én mondjuk a Hannah és nõvéreit nem is sorolom a legjobbjai filmjei közé, mint ahogy a legtöbben teszik.)

Õszintén meglepett, hogy újraolvasva a hozzászólásodat kiderült, hogy Tinát Mia Farrow játszotta. Nem ismertem meg. Végig hatalmas napszemüveggel takarta az arcát és a haja is szokatlan volt, én valami olasz luvnyának néztem.

8/10

SPOILER
Azért egy dolgot mégiscsak kifogásolnék. Miért kell Allennek szinte minden egyes filmjében végül összejönnie a legjobb nõvel? Egy tömegfilmben ez OK, mindenki erre vágyna, de pont neki lehetne egy kis realitásérzéke. Abszurd humorként sem lehet mindig elsütni.
Moldávia bánata 2008 aug. 02. - 21:37:47
(5/15)
A legjobb jelenet, mikor elhívja magához a huszadrangú elõadókat egy kis "bulira", mikor ezt mondja:
- Tessék, vegyetek egy kis sültet (talán pulyka?)! Mirelit! Azt tudtátok, hogy a mirelit sokkal olcsóbb, mint a friss?

Az átlagos, szürke kisember, aki New Yorkban is ugyanaz, mint a világ bármely más városában.

Woody Allen tényleg egy zseni.
8/10
zee944 2008 aug. 02. - 19:46:05 8/10
(4/15)
A rendhagyó filmjei sokszor erõtlenek. Ez viszont állítólag tényleg jó. Amit a te értékelésed is alátámaszt. Adok a szavadra! :)
7/10
Obránszky Ármin 2008 aug. 02. - 19:41:33 7/10
(3/15)
Van pár rendhagyó filmje! :-)
8/10
zee944 2008 aug. 02. - 19:40:36 8/10
(2/15)
Jajj, de régen meg akarom már ezt nézni. Woody rendhagyó filmje.
7/10
Obránszky Ármin 2008 aug. 02. - 19:38:05 7/10
(1/15)
Még régebben olvastam, h Woody ezt a filmet azoknak a szívüket-lelküket tehetségtelen, kisstílû "sztárjaikért" kitevõ ügynököknek ajánlja, akikkel a '60-as években futott össze, amikor még a kabaréban volt érdekelt. Danny Rose (Woody), a címszereplõ is ilyen, aki most épp az elhízott, alkoholista Lout akarja visszavezetni egykori sikereihez és kivételesen ez nem is olyan lehetetlen feladat, mint a táncoló pingvint elindítani világhódító útján, mert nosztalgia-hullám söpör végig az országon. A kicsit már fényét vesztett olasz amoroso azonban úgy érzi nem lenne képes fényesen muzsikálni a nagy napon, ha nem lenne ott szívszerelme, a rémesen öltözködõ, hisztérikus Tina (Farrow néha mintha kicsit kiesne a szerepébõl). Persze az a feladat is Dannyre hárul, h az épp becsületében megsértett, meglehetõsen vérmes asszonyt valahogy elrángassa a nagy szereplésre. Hogy mégkevésbé legyen egyszerû üldözõbe veszi õket Tina egykori széplélek gengszter võlegényének két mindenre elszánt öccse (gengszter anyuka haláli :-))... Márpedig kevés viccesebb dolgot tudok elképzelni, mint egy ilyen üldözést Woodyval! :-)
A film báját egyértelmûen Danny és a sok lúzer szolgáltatja, akik a leglehetetlenebb módokon próbálják megcsinálni a maguk szerencséjét a Lehetõségek Földjén. A kicsit egy kevésbé harsány Benignire emlékeztetõ hõs vonzerejét egyértelmûen a többiek tehetségébe vetett hite adja.
A Broadway Danny Rose a mester legpozitívabb kicsengésû filmjei közé tartozik és tényleg tartalmas, kellemes kikapcsolódás, de senki nem várjon olyan mélyenszántó filmre, mint a Hannah és nõvérei vagy akár az Annie Hall.