1/10
offtopic
ceia 2013 márc. 31. - 23:26:43 1/10
(893/1093)
Na igen, inkább 'Túl a jóízlésen' szerintem is >(
1/10
ceia 2013 márc. 31. - 14:29:28 1/10
(892/1093)
Ehhez nem bátorság kellett, hanem némi hajlam rá. Normál hetero férfi nem képes ilyesmire!
Még mindig nem hiszem el, hogy ilyet kiadtak.. Ez a film nagyon gáz!!!
- ∞
gladiolus 2012 nov. 08. - 16:05:58
(891/1093)
Azért ehhez nagy bátorság kellett ennek a két pasinak, hogy bevállaltak egy ilyen szerepet, de nagyszerûen helytálltak. Ez a film is hozzájárult ahhoz, hogy talán néhányunkban felmerül, hogy nem az ilyen emberek teszik tönkre a világot és nem õk az emberiség szégyenei. Látni lehetett, hogy nekik többet kellett bevállalni, mint egy úgymond tisztességes hetero átlagembernek, mert nekik pluszban még fel kellett építeniük egy kívülrõl tisztességesnek tûnõ látszat életet, és emellett maximálisan meg kellett tagadniuk önmagukat, saját vágyaikat, és az igazi, felszabadult boldogságból csak morzsák maradtak. Mások meg apróságokon hisztiznek és tönkreteszik egymást, mert minimális dolgokról sem tudnak lemondani azért, hogy esetleg másoknak jobb legyen. Mint ahogyan arra sem képesek, hogy elnézzék, hogy nem minden ember egyforma, és nem minden ember tudja megvalósítani különféle okok miatt az etalonnak és normálisnak tartott apuci anyuci meg 2-3 egészséges sikeres gyerek sztereotípiát. Sajnos vannak sokan, akiknek itt ott becsúszik egy két dolog, ami miatt kénytelenek a piedesztálra emelt ideális élethez képest más módon élni.De ettõl még ezek az emberek is részei az univerzumnak, amely így van egyensúlyban, és joguk van a boldogsághoz, mint bárki másnak.
Szegény srác, amikor sírva fakad a végén-hát megszakad a szívem érte.
wrossi 2012 júl. 21. - 13:57:13
(890/1093)
Olyan embereknek akiket én közvetítõnek hívok a vallás üzlet,bigott embereket próbálnak egy helyre terelni,hogy imádjanak egy olyan istent akinek erre a legkevésbé sincs szüksége.Biztosan vannak olyan ismerõseid is akik úgy vallásosak,hogy nem is tudsz róla mert nem verik nagydobra.Akik úgy közelednek hozzád,hogy szia Béla vagyok és vallásos azokat jobb elkerülni.A vallás nem kell,hogy téma legyen két ember között,de még két vallásos ember között sem és akkor nem az határozza meg a kapcsolatotokat.
A kérdésedre azért nem tudok válaszolni,mert nekem nincsenek ilyen tapasztalataim.Persze én is találkoztam már túlzozzan befelé forduló emberekkel,akiket hidegen hagy mások problémája,de ennek semmi köze a valláshoz.
wrossi 2012 júl. 20. - 00:41:18
(889/1093)
Mondhatnám,hogy vágnak egy lyukat a lepedõre,de komolytalannak tûnnék.
Az én hitem csak Istenre és rám tartozik,nincs szükség közvetítõre aki megmondja,hogy milyen feltételekkel lehetek "klubtag".
agarik 2012 júl. 18. - 23:26:35
(888/1093)
Tehát semmi nem marhaság amit felhoztam. Okééés.
citanafful 2012 júl. 18. - 22:54:07
(887/1093)
Ti mit gondoltok, mire gondolt Ennis a film végén: "Jack, esküszöm..."
Igen, tudom, hogy viszonylag 'régi' film, az is lehet, h mások idegeire meyek a kérdéseimmel, de egyszerûen nem megy ki a fejembõl.
Egy kedves barátom ezt mondta:
"a film után azt éreztem, hogy végre megtettem az utolsó apró lépést ahhoz, hogy 100%ig toleráns tudjak lenni. Pedig elõtte se voltak elõítéleteim"
offtopic
agarik 2012 júl. 17. - 22:19:43
(886/1093)
Ööö, mi marhaság?
offtopic
kõmacska 2012 júl. 17. - 18:06:42
(885/1093)
Igen, igen, igen!! :) Pontosan ez a benyomásom nekem is - hogy Jack a nõi pólus, Jack lehetne akár nõ is, a kapcsolat problémái (Ennis hallgatag zárkózottsága, hogy egyáltalán nem hajlandó beszélni a problémákról, mindent magába zár) - meglehetõsen ismerõsek a heteroszexuális viszonyokban; egyszóval az írónõ gyakorlatilag úgy ábrázolt egy homokos viszonyt, ahogyan õ maga megélte a szerelmet heteroszexuálisként. És nyilván erre figyelt fel az a nõ is, aki a forgatókönyvet írta stb... ez a film tehát egy "látens" heteroszexuális szerelem leírása. Persze ettõl még lehet hiteles egy homokos viszony ábrázolásaként is, ezt nem tudom, az viszont kétségtelen, hogy mind az eredeti regény írója, mind a forgatókönyv írója nõ. (És nem hiszem, hogy leszbikusok). Állítólag minden kapcsolatban van egy "kõszikla" és van egy "mocsár" - lehet, hogy a homokos viszonyok is így épülnek fel, nem tudom. Persze még az sem biztos, hogy helytálló a "kõszikla" és "mocsár" kategória (mint kommunikációs módszer) általánossá tétele. De hogy erre a filmre igaz, az biztos.
agarik 2012 júl. 17. - 15:50:01 Előzmény vénasszonyok -nyara
(884/1093)
Hah, most hogy támogatom a kereszténységet (mert ha nem teszed, azzal sérted az alaptörvényt. Légy büszke Hitlerre! Igen, kinyírtunk 6(vagyhány)millió zsidót - igen, megcsináltuk!), már az is baj?

Akkor inkább visszamegyek útálni õket xD
offtopic
kõmacska 2012 júl. 16. - 16:57:54
(883/1093)
Szerintem teljesen igaza van a hozzászólónak, ez nem egy "tipikus buzifilm" (bár nem tudom, az milyen lehet).
A regényt nõ írta, aztán egy nõ olvasta el és ajánlotta Ang Lee figyelmébe, õ (tehát egy nõ) írta a forgatókönyvet, nõ volt a producer, a jelmeztervezõ, a látványtervezõ és a vágó.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 júl. 16. - 13:23:29
(882/1093)
Parthenogenezissel. Engem sem foglalkoztat különösebben a vallás témája, de negatív kontextusban sem, mint Agarikot, aki a szúnyogcsípésért is a kereszténységet tartja felelõsnek.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 júl. 16. - 12:25:16
(881/1093)
Reménytelen eset! Mindent csak a keresztény vallással szembeni gyûlölet szemüvegén keresztül lát. Nem tudsz olyan témát felhozni, amirõl nem mindig ugyanaz jut eszébe, mint Mórickának.
agarik 2012 júl. 16. - 11:30:14
(880/1093)
Teljesen mindegy szeretik-e egymást. Egy keresztény országban, mint pl. Agyarország, ki kell mindet végezni, ahogy Jahve megparancsolta!
vénasszonyok -nyara 2012 júl. 16. - 08:24:17
(879/1093)
nem láttam a filmet és tõled hallom elõször ezt a verziót:
SPOILER
hogy az egyik cowboy nem homoszexuális, hanem ebbe az egy férfibe szeret bele. Szerinted lehetséges ez? Hiszen érezhetünk egy másik férfi iránt is nagy szeretetet, ezt hívják barátságnak, de ez egyáltalán nem az erotikáról szól. Azt megengedem, jobban vonzódunk esetleg barátilag is egy jó külsejû férfihoz, de azért nem kívánjuk meg, nem kelt bennünk szexuális vágyat. Az közismert, hogy a nõknél ez másképp van. Õk sokkal több gyengédséget visznek a barátságba is is sokkal könnyebben elmosódnak a határok a barátság és az erotika között. Tehát, ha ez a film két nõrõl szólna, akkor talán el tudnám képzelni a szituációt.
10/10
Thorstein222 2012 júl. 16. - 03:28:27 10/10
(878/1093)
Kár ennek a filmnek a kapcsán a melegfelvonulásokról beszélgetni (amit én is elítélek). Ez a film nem egy, bocsánat "buzi film". Aki nem lát át ezen, az nem értette meg a filmet. Itt sokkal többrõl van szó.

****SPOILER****

Az egyik férfi nem homoszexuális, Jack-en kívül egy férfival sem volt kapcsolata. Õk egymásba szerettek bele, mint "EMBERBE". Jack már kicsit más, õ a férfiakat is szereti. De Ennis csak és kizárólag Õt szereti, amúgy nem vonzódik a férfiakhoz. Válása után is csak nõkkel próbálkozott, férfiakkal nem. Ez teszi széppé és magasztossá az egészet!
Csodálatos film, ami a szeretetrõl/szerelemrõl szól. Eszméletlen hangulata van. Ang Lee-tõl megszokott színvonal.
Aki nem láttam, nézze meg. És próbálja meg félretenni az elõítéleteit, úgy feltárul a mû igazi mondanivalója!
10/10
BabyBaba07 2012 júl. 15. - 16:08:51 10/10
(877/1093)
A film nekem tetszett, bár nagyon elszomorított.
Minden tiszteletem azok elõtt a meleg emberek elõtt, akik felmerik vállalni másságukat ezelõtt az intoleráns, álkeresztény világ elõtt. Ebben a filmben is láthatjuk, hogy a gyûlölet milyen könnyen eladható, úgy képesek megferõzni egymást vele az emberek, mint egy náthával. Rávenni másokat, hogy egy kisebbséget kezdjünk el utálni és üldözni, mert élnek és léteznek (ez lehet bõrszín-, vallás- vagy nemi identitás miatt ) elképesztõen egyszerû... Szégyen!
citanafful 2012 jún. 29. - 14:18:35
(876/1093)
Sziasztok!
Új vagyok itt. Az elmúlt 3 napban 3x néztem meg a filmet és nem is tudom, mit mondjak... Szívszorító volt, megható. Nem olyan film, ami után az ember csak úgy feláll és továbbmegy, hogy na ezt is megnéztem, ok. Valami van benne, ami elragad, és nem bírok úgy rágondolni, hogy el ne sírjam magam. Sosem voltak elõítéleteim semmivel és senkivel szemben, nem is igazán tettem különbséget, nem úgy gondoltam az emberekre, hogy a melegek, az ilyenek, az olyanok, egyszerûen csak embereek; érzésekkel, vágyakkal. Nincs is jelentõsége annak, hogy ki kit vagy mit szeret, hisz ha elveszti szerelme tárgyát, - ha végképp elragadják tõle - sosem fog begyógyulni a sebe. Minden ilyen seb ugyanolyan mély, ugyanúgy fáj. Nagyon fáj.
macskacicó 2012 ápr. 20. - 15:23:33
(875/1093)
Érdekes, mikor másodszorra láttam a filmet egészen más érzelmeket keltett bennem mint elõször. Eleinte még én is csak a szép, örök szerelmet láttam...hozzátenném nem véletlenül "örökké tartó", hiszen nélkülözi az együttélés összes buktatóját és sokszor lélekölõ egyhangúságát, ráadásul kiegészül a tiltott gyümölcs zamatával. Nem véletlenül mondják, hogy csak a plátói szerelem tart örökké, én ezt kiegészíteném azzal, hogy a soha (úgy igazán) be nem teljesülõ szerelemre lehet igaz még ez. Amikor mindig csak morzsákat kap meg valaki az ételbõl, folyamatosan éhes marad.
Na és itt jön az, hogy amikor másodszorra néztem meg a filmet, leginkább azt láttam benne...
*****SPOILER****
...mekkora kib@szás valakit akit állítólag még szeretünk is egy életen át hitegetni. Amikor 20 év múlva Jack valami olyasmit mond Ennisnek, hogy "Én nem vagyok Te, a boldogsághoz nekem nem elég évente egy-két magaslati baszás......menj csak vissza a nyomorult életedhez, Te rohadt, kibaszott f@sz" na akkor nagyon igazat adtam neki! Tényleg milyen önzõ, nyomorult felfogás ez, elvárni a másiktól, mikor tudjuk, hogy neki ez kevés és szenved ettõl, hogy viselje el és tûrjön, mert nekem ez megfelel? Milyen szeretet ez? Hozzáteszem szerintem tipikusan férfi játszma a szeretõjükkel és itt most tényleg lényegtelen, hogy az illetõ férfi vagy nõ, talán csak annyiban nem, hogy egy nõt nem lehetne ennyi ideig hitegetni. Õk elõbb-utóbb "kihisztiznék" maguknak vagy a választást, vagy a szakítást. Ámbár én is tudok több mint 30 éven át tartó titkos kapcsolatról, de azért nem ez a jellemzõ. Szóval másodszorra már nem tartottam Ennis érzéseit olyan szépnek és fõleg nem mélynek. Csak magával törõdõ, döntésképtelen, önzõ, gyáva alak aki csak a kabátja elvesztése után jön rá, hogy mocskosul fázik nélküle!
borbolya71 2012 márc. 18. - 07:26:52
(874/1093)
Én ezt a filmet egymás után ,vagy 6x néztem meg. Teljesen a hatása alá kerültem.... a színészek / nem mellesleg mindkettõ színész nagy kedvencem/ hatalmasat alakítottak! Én abszolút elfogadok minden olyan viselkedésformát, esetleg devianciát stb... amit a társadalom nem kultivál, én nem teszek emberek között különbséget, nekem a melegek is ugyanolyan emberek,mint bárki más. A film rendkívül tanulságos, mély érzelmekrõl mesél, ez nagyon tetszett... ja igen, és vagy még 100 x megnézem! :)))))))))