Téma: BÚÉK

2/10
branko 2020 ápr. 15. - 16:05:11 2/10 Előzmény janderka
(145/185)
azért lett elküldve újra, mert a rendszer nem engedi hogy amit már beírtam, módosítsam.. avégéről ezt vágták le: a film egyetlen használható újdonsága/üzenete az volt számomra, hogy a forgatókönyvíró jól meg akarta sajnáltatni nézőkkel a homoszexuálisokat, egyértelműen kijött a végén hogy a h-szexuális szereplőt kívánták a legpozitívabb figuraként beállítani. úgy tűnik, aki ezt manapság nem vállalja be egy filmben, az nem trendi, így hát minden alkotó iygekszik beállni a sorba..szánalmas! egyébként semmi baja a magyar társadalom 99%-ának a hszexuálisokkal, az viszont mindig kontraproduktív, amikor a filmesek újra és újra megfutják ezeket a köröket! a port.hu pedig azonnal kimoderálta a végét, feléjük is biztos ez a lobbista elvárás..avagy "éljen a szólásszabadság", gondolta a port.hu moderátora - ja, nem!....
10/10
csonakos 2020 ápr. 14. - 23:35:16 10/10 Előzmény branko
(144/185)
Mondj egy filmet, ami tetszett.
8/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 14. - 23:14:36 8/10
(143/185)
Nekem tetszett. Már attól is, hogy magyar színészekkel készült magyar film. Kellemes szórakozás volt.
Frony 2020 ápr. 14. - 21:51:21
(142/185)
Nekem nagyon tetszett....jókat röhögtem rajtuk....
janderka 2020 ápr. 11. - 21:44:59
(141/185)
Plusz egy mondatért elkülted kétszer?
2/10
branko 2020 ápr. 11. - 17:34:51 2/10
(140/185)
Felháborítóan gyenge és erőltetett a sztori, Goda pedig szégyellheti magaát hogy csak ennyire tellett : lemásolni egy külföldi ötletet és azt magyarítani..
okok : már egy tizenéves is tudja, mer taz iskolában megtanulja, hogy az emberek hazudnak egymásnak, nem őszinték és színház az egész világ ! nomost ezt megfilmesíteni ? semmi értelme, mer taz emeber könyökén jött ki már eddig is ! sziveszterre átvinni a sztorit pedig szánalmas, mert a való életben nincs az az emeber, aki szilvezsterkor bevállalna egy ilyet, főleg ha tudja hogy azsretőjétől jöhet akár hívás, akár sms ! elkézelni persze minden elképzelhető, csak éppen ez az alapsztori még s szilveszter nélkül is irreális, 100 esetből előfordulna max. 1-szer, hogy egy 8 fős társasásgnak ezt minden tagja kivétel nélkül bevállalaná !
mindehhez persze semmi köze a színészeknek, ők hozták a kötelezőt és jól eljátszották, ezt a irreális ökörséget – és hogy ezen mi tetszett az előttem szólóknak ? teljesen érthetetlen, de inkább arról árulkodó, mennyire sekélyes értelmi színtes van a mai kor embere, hogy egy ilyen szánalmasan megkomponált 1000%-os művi és irreálsi történet neki tetszett ?! emberek, én azt hittem nem az oviban vagyunk, de akkor mégis...óriási nulla ez a film, a rendező szégyellje magát a forgatókönyvíróval együtt !!!
janderka 2020 ápr. 10. - 16:46:45 Előzmény Greeneyed Lady
(139/185)
Tehát lehetségesnek mondod, hogy az eredeti olasz csóka is nyúlta valahonét a témát?
Engem inkább az izgat, hogy mitől kezdék el szakmányban copy paste honosítani a filmet? Ennyire nem volt saját témája senkinek?! Mert még csak az sincs, hogy 50 év után vette volna elő valaki. Ráadásul annyira kamaradarab, hogy semmi nacionális nincs benne.
Greeneyed Lady 2020 ápr. 10. - 14:17:40
(138/185)
Szerintem majdnem pontosan ugyanaz, mint a Teljesen idegenek című olasz film volt, amely jóval előbb készült. Nyilvánvaló, hogy mindegyik film kicsit más, de én most már arra lennék kíváncsi, hogy ki találta ki ezt a sztorit. Maguk az olaszok, vagy valaki még régebben.
Lyanos1 2020 márc. 23. - 21:01:17 Előzmény Pünkösdi Kató
(137/185)
Lehet, hogy a film azért született, mert valamelyik alkotónak valamilyen afférja volt egy pszichológussal?
Ha az átlagember elégedetlen a pszichológusával, azt szűkebb körben vagy esetleg egy online fórumon kibeszéli és el van intézve. De ha valaki filmművész, akár beletehet negatív figuraként egy pszichológust is a következő alkotásába.
Akár ezért, akár másért, mindenesetre a pszichológus ebben a filmben nem olyan figura, akire a néző szívesen bízná magát. Nem csak hogy vizet prédikál és bort iszik, de láthatólag a saját életét sem bírja rendben tartani.
10/10
caomilla4 2020 febr. 01. - 19:33:27 10/10
(136/185)
Nagyon tetszett! Rengeteget nevettünk! Láttam a francia verzióját, az nem tetszett. Ez viszont fantasztikus volt. A szereplők, a párbeszédek, a helyzetek! 10/10
1/10
kinguci18k 2020 jan. 26. - 20:57:45 1/10
(135/185)
Hagyjuk már ezt a mindenki 10-re értékelést.
Ide csak a saját szereplők pontozhatnak,vagy mi??
Szánalmasan gyenge és pont nem vicces.
Jaaaa,talán mert magyar.Ami = béna,gagyi.
0/10
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 15. - 18:24:36 10/10
(134/185)
Megnéztem a Teljesen idegenek filmet, pedig nem terveztem. De már annyit írtunk róla, hogy gondoltam, megnézem és reálisabb véleményem lesz. Tetszik, hogy a miénk Szilveszterkor játszódik, valóban élethűbb, hogy ekkor több sms érkezik, mint egy hétvégi összejövetelen. Tetszett, hogy bár több párbeszéd szinte azonos volt, de én javaslom megnézni az olasz verziót is, mert ott lesznek újabb történetek. A vége valóban más lett az olasz verziónak, a miénk jobban tetszik, mert lett egy csavar a végén. Szerintem a miénk eseménydúsabb, az olaszban többször csak úgy sztoriznak a semmiről.
Én nagyon kíváncsi vagyok a többi feldolgozásra, remélem összefutok velük vmikor a neten. :)

Fura volt, hogy összevesztek Biancáék - aki újként csatlakozott a barátokhoz - aztán együtt indultak haza. Meglepő volt, hogy az este után senki nem bánt meg semmit, ott folytatták, ahol abbahagyták. Ide írd a spoileres tartalmat


10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 21:29:39 10/10
(133/185)
Szívesen.
janderka 2020 jan. 13. - 19:18:15 Előzmény Pünkösdi Kató
(132/185)
Én egyébként fiatal koromban nagyon vágytam olyan magyar filmekre, amik szakítva végre a magyar búskomorsággal, olyan képi és környezeti világban játszódnak, mint a habkönnyű amcsi filmek. (Vágytam magyar akciófilmekre is - pláne hogy annyi világhírű kaszkadőrünk van. De sajnos azoknál is sokáig csak bénázások jöttek létre.)
Tehát egyfajta stílus-remake-re vevő vagyok simán. De amit ől sorozatok terén láthatunk mostanság, hogy ez az egyben átvesznek latin-amerikai és/vagy szlovák, horvát szériákat és kockáról kockára lemagyarítják, miközben tele az eredetiekkel is a paletta... Az végülis elég nagy szakmai cikiség szerintem...
janderka 2020 jan. 13. - 19:00:17 Előzmény Pünkösdi Kató
(131/185)
Egy kortárs dal az nem egy kategória szerintem egy kortárs filmmel. Mert egy filmet (eredeti hangon és feliratozva, vagy egy jobbféle szinkronnal) bármikor meg lehet nézni újra és máris ott az eredeti élmény. Sőt akár még moziban is újra elővehetik. Egy dal az más. Ott a jelenlét és az élő hangzás is fontos. Tehát azt egy jobbféle előadó újra előveheti, vagy épp átalakítva tovább gombolyíthatja. De ezt még színház esetében is oké. Mert egy nemzetközi színdarabot, még ha hihetetlenül egyedi volt is az eredeti előadás, élőben értelemszerűen nem láthatja egyszerre az egész világ (de még egy ország sem). Ott újra elő lehet és érdemes adni. De az egy nem megismételhető műfaj. Nem mint egy kortárs, szinte még sütőmeleg film.
Viszont itt is bejön amit korábban mondtam, hogy egy bizonyos idő után ilyenkor már nem maga a sztori lesz beszédtéma, hanem annak előadása - hacsak nem csavarnak rajta akkorát, hogy kvázi új mű jön létre általa. Ahogy pl a Kabay féle förtelmes Hippolyt/Meseautó/Egy bolond... remake-ek sem a sztorik miatt voltak érdekesek (már ameddig és már akinek), hanem a kortárs "sztárok" által felmelegített színes-szagos megvalósításuk miatt. Kortárs licence esetén viszont mozifilm általában vagy csak simán érdektelen lesz, vagy meg is bukik. Pláne ha túlontúl közismert az eredeti anyag. Itt, a Teljesen idegenek-nél ez nem volt teljesen így, ezért is tudott létrejönni és megkapaszkodni a "licence" BUÉK a máig élő - és csak a forgalmazók miatt kevésbé felszínen tratott - "eredeti" mellett/helyett.
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 16:07:54 10/10
(130/185)
Akár Tőled, akár mástól, de olyan lehangolóan lehúzósnak értettem az összehasonlítást. :( Mikor végre egy olyan filmet sikerült készíteni, ami elgondolkodtató, amin lehet témázni, ami nem annyi, hogy de jó volt, de sz.r volt, sokszor olvasni ennyi véleményt a film oldalán... Odavagyok a vígjátékokért, de az is sokszor hasonló, félreértéseken alapul. A horror, thrillernek is vége van, megoldódik minden. A krimiben is. Erre itt a BÚÉK, és azon témázunk, hogy koppintás-e vagy sem. Miközben ott a téma, az is, amikor annyian mondták már, hogy csak részeg ember őszinte. De Lizi lánya is, amikor a telefonban Kristóffal beszél, miközben nem tudja, hogy az anyja is hallja. És ott van újra Lizi, aki műtétre menne, miközben az elfogadásról papol. Nem is gondolná az ember - gondolnánk -, hogy néha nem mindig uazt mondjuk, mint gondoljuk. De lehet, hogy éppen ez a jó, hogy nem vagyunk szögletesek, nem teszünk mindent mindig mindennap uúgy. Mint Lizi, "vizet prédikál és bort iszik". :)
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 15:41:54 10/10 Előzmény janderka
(129/185)
De akkor szerinted ne legyen feldolgozás? A youtube-os riportban megemlíti Goda Krisztina, hogy elég sok magyar sorozat mostanában nem magyar fejből pattant ki. Attól még tetszik sokaknak, sokunknak. Szóval akkor pl. amikor meghal egy dal előadója, akkor onnantól ne tovább? Temessük el azt a dalt is? Ezt a kérdés hasonló szituációban már feltettem másnak, azt volt a válasz, hogy jóóó, hááát, lehet, hogy nem. Akkor megint előjön a kettős mérce. Nem vitatkozni akarok, csak érdekel a véleményed vagy másé ezzel kapcsolatban.
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 15:39:05 10/10
(128/185)
Jó kérdés, ez nem derült ki. De a riportban elhangzik, hogy egy másik alkalommal nem érkezik ennyi sms, üzenet. De legfeljebb kimarad a tűzijáték rész, attól még megemlíthetik, hogy szilveszterre készülnek.
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 15:35:14 10/10
(127/185)
Elfogult pedig azért vagyok, mert több jelenetben is átéreztem a problémát, hogy valójában én sem raknám ki a telefonomat egy buliban, lehet, haza is mennék... Barátságok mehetnek tönkre az húdenagyőszinteségiroham miatt. De akár családi kapcsolatok is a őszinteségiroham miatt.
10/10
Pünkösdi Kató 2020 jan. 13. - 15:34:25 10/10
(126/185)
Nem, félre értessz! csak arra a hsz részekre gondoltam, ahol lehúzták a filmet, mert hogy csak utánzat. De most újra átfutottam a topicot, végül is, ez is egy vélemény, maradhat. :)) De komolyan, minek ez az összehasonlítás? Jó, legyen összehasonlítás, de ne ennyire lenézően, legalábbis én így olvastam, hogy újat nem tudunk kitalálni, az olasztól csak rosszabb lehet. Én pl. megnézném a többi ország feldolgozását. Sőt, az olaszt nem is akartam megnézni, mert azt gondoltam, inkább azalatt az idő alatt megnézem újra a magyart. Aztán láttam a riportot, amit belinkeltem, hogy azért az olaszhoz képest van vmennyi változás, sőt, írtátok, hogy a vége sem teljesen egy az egy. Így a napokban megnézem én is az olaszt, mert most már kívincsi vok.