Téma: Bunker

7/10
danek87 2020 ápr. 15. - 10:15:26 7/10
(9/9)
Méltatlanul alul értékelt film itt,simán odatehető az Outpost és a Deathwatch mellé,noha ennek inkább egy nyomasztó misztikus hangulata van de a háborús légkör ugyanúgy megvan.Amit itt többen kifogásolnak hogy nem egy jumpscare parádé,de ez a film pont így van jól ,itt a rejtély a lényeg hogy mi lehet a lenti alagutakat övező titok,mi van odalent?!Nekem emiatt egy percig sem volt unalmas,nem kell ahhoz percenként az arcomba ugrani egy rémnek hogy fenntartsa a figyelmem a film.Remek atmoszférája van és a vége sem az a tipikus elcsépelt lezárás,több ilyen film kellene... 10/7
1/10
Rahar 2013 márc. 31. - 22:23:07 1/10
(8/9)
Aki már látott Asylum filmet azt tudhatja, hogy eme alkotással kapcsolatban mire számíthat. Szerintem ennek a filmnek az alaptörténete és a cselekményvezetése azt a szintet képviseli.
6/10
KissBela84 2010 máj. 28. - 20:20:03 6/10
(7/9)
Az én értelmezésem szerint, az egység összes katonájában, az kivégzés okozott rémképeket, hangokat, hallucinációkat.
Emiatt kezdték egymást öldösni. Az öreg külön szál, õ a fia elvesztésétõl volt bolond. Azért voltak hibák benne.
6/10
KissBela84 2010 máj. 28. - 20:02:29 6/10
(6/9)
Az én olvasatomban, mindegyikükben az okozott lelki törést, mikor nekik kellett kivégezni a dezertõröket. Ennek következtében gyilkolták egymást. Ennek némileg ellentmond az öreg saját kis világa a félelmeivel. És nem illenek a képbe a hangok, amiket folyamatosan mindegyikük hallott.
Geri23 2009 nov. 28. - 16:55:13
(5/9)
Most néztem meg a filmet, hát mit ne mondjak, eléggé össze-vissza! Elméletileg, a dezertõr katonák szellemei öldösték a németeket? Csak mert ha a félõrült katona öldökölt volna, akkor a végén nem jelentek volna meg a bekötött szemû katonák! Akkor viszont, az öreg miért halt meg? Mert leengedte a katonákat az alagútba? Többet sem nézem meg ezt a filmet, az tuti! Azt hittem, jobb lesz, de tévedtem!
4/10
shann 2009 márc. 02. - 16:49:33 4/10
(4/9)
az hogy a ruhájuk nem egyezik meg még meg is lehetne érteni, hisz tudjuk h a németek rengeteg féle ruházatot használtak "megkülönböztetésre", a nagyobb probléma az, hogy ez a film majdnem teljesen eseménytelen.és igazat adok az elõttem szólónak: Mitõl is kell félnünk??????
spoiler gyanús rész:
hallunk ugye egy rémtörténetet, de marhára semmi nem derül ki, hogy most akkor a szellemek öldöklik a népet vagy az alagútban garázdálkodó félõrült katona.és ezen az sem segít, hogy mikor Jason Flemyng mászik ki a hullák közt a gödörbõl akkor egy másik félõrült katona is ottvan a szellemkatonákkal...ilyen mondatot bazz...és ezek szerint a pestises hullák között mászkáltak...hát marha jó..
spoiler vége
az elején a Nietzche idézet az tetszett,de a filmet unalmasnak találtam és õszintén szólva csak fetrengtem, pedig ez nálam ritka...sõt...ilyen nem szokott elõfordulni.
Sajnálom, hogy Jason Flemyng ilyen filmekben játszik, mert nagyszerû színész!
A film összességében egy 3as alát ér véleményem szerint (rendezés,forgatóköny,történet,zene,stb.), de a rengeteg következetlenség lehúzza az öszképet egy jó erõs 1,5-re, amibõl mégis úgy hozunk ki egy 4est,hogy a színészek aránylag el lettek találva (a fiatal srác marha jó),az alapkoncepció sokat sejtetõ, gondolok itt a második VH-ra meg a természetfelettire és szépek a színei a visszaemlékeknek is meg a bunkernek is.
Nem sajnálom rá ezt a másfél órát, de elõször és utoljára láttam abban teljesen biztos vagyok.sajnálom, hogy ezt mondom, de nem érdemes megnézni... :(
10/4
1/10
colorstar 2008 jan. 31. - 11:43:18 1/10
(3/9)
Igen, elég gyengére sikeredett. Egyszerûen az sem világos, hogy mitõl kellene félni... :D
Tudom, ...
Brambilla 2007 dec. 04. - 22:53:27 Előzmény Bigpapa
(2/9)
Szerintem ez a valaha készült egyik legrosszabb háborús film, ha egyáltalán annak lehet nevezni. Végig várja az ember, hogy most végre történik valami és aztán vége a filmnek úgy, hogy nincs semmi, nincs csúcspont. Ráadásul még az egy alakulatban lévõ katonáknak sincs egységes egyenruhájuk, sõt, az egyiknek még a kitûntetése is tengeralattjárós!
Egyébként megjelent itthon DVD-n, a szinkron már nem tudott rontani rajta, de egy pár hét után már le is került a polcokról.
Bigpapa 2007 jún. 15. - 12:37:27
(1/9)
Sziasztok!
nem nagy tûz,de azért nézhetõ.. Nem értem, itthon miért nem elérhetõ.
Ha valakinek mégis megvan, itt van hozzá egy dvd borító,amit én csináltam. Itt megtaláljátok :