10/10
Mizantropeee aug. 11. 19:00:19 10/10
(13/13)
Nagyon jó film. Vince oltári jól játszik és nagyon szimpatikus. Ezt a filmet láttam vele először, ezután próbáltam több filmjét megnézni. Egy se jött be. Nem is értem, mit keres limonádékban ilyen jó adottságokkal, tehetséggel.
6/10
cinemad júl. 28. 00:43:15 6/10
(12/13)
Ez egy igazi B film, valami videótéka hátsó polcáról a '90-es években. Véletlen veszed ki, mert nem volt bent se a Rambo, se az Úszó Erőd, és helyette ezt nyomták a kezedbe. Semmi jót nem vársz tőle, de aztán egész kellemesen csalódsz. Kb. ilyen az egésznek a hangulata. Nekem az is sokáig tartott mire rájöttem, hogy ez tényleg Vince Vaughn és nem csak nagyon hasonlít (az elcseszett streaming platform még véletlen se írna egy fél mondatnál hosszabb leírást, vagy legalább feltüntetné a szereplőket az adatlapon...). Viszont számomra ez volt a film legnagyobb pozitívuma, nekem nagyon tetszik ebben a szerepben. Ahogy az egész karaktere is, amire példa rögtön a film elején, ahogy puszta kézzel csinál optikai tuningot a csaja kocsiján, majd besétál a házba és végtelen türelemmel, nyugalommal és értelemmel megdumálja a szitut. Ezután pedig ugyanígy minden más esetben is. Végre egy bűnöző, aki nem háborodik fel azon, hogy elkapják a rendőrök és nem hisztizik, utálja ezért őket. Sosem értem ezek felháborodását, csináltál valamit nem jött be, vállald a következményeket és kész, te kerested a bajt, nem ő tehet róla, csak a munkáját végzi. Egyébként örültem Jennifer Carpenternek is, de szegény gizdább itt mint valaha... Tetszik a film nyers brutalitása is. Nem valami hülye kungfu van, hanem igazi csontdarálás... Ugyanakkor a film egész története valami teljes hülyeség, gyakorlatilag a sztori minden eleme bugyuta vagy logikátlan. Igazi VHS feeling az egész, a maszkmesterek munkáját pedig különösen a végén már tényleg nem is minősíteném. A film nyerssége, Vaughn karaktere és a darabolása erős benne, mindezek miatt, még a hibák ellenére sem kellett volna túl sok a jó minősítéshez és a 7 ponthoz. Egynek teljesen korrekt volt.
6/10
sexykex jún. 02. 10:55:51 6/10
(11/13)
Ez egy bosszúállós tündérmese nagyobbacska gyerekeknek, akik már jól bírják a koponyák és végtagok recsegését. VV Bradley egyszer megy haza időben, de minek – viszont jön a nagy kibékülés, amihez komolyabb kecó dukál. Minimálbérből ez ugye nehezen jön össze, ideje hát jobban fizető állás után nézni. Főleg, ha jön a gyerek.
Na, jó! A többit majd máskor mondom el. A többi úgyis csak béna bunyó és ostoba ötletelés a hét szűk esztendő meghosszabbításáról. De, legalább vannak szerencsés véletlenek és nagy találkozások.
Persze, persze én is megnéztem, hiszen nincs igazán túl sok jó film ezen – a többihez hasonlóan béna – streamingszolgáltatón.
6/10
itsme1 ápr. 18. 07:07:26 6/10
(10/13)
Minden tiszteletem Vincének, hogy így le tudott fogyni, de ez a szerep nem állt jól neki.
A brutális záróképek eltúlzott maszkjai röhejessé tették, az amúgy jól felépített drámát.
9/10
nefefe ápr. 13. 05:46:17 9/10
(9/13)
Nem tudom, hogy kerülte el figyelmemet ez a film. 2017 óta sok idő telt el, egyszer sem láttam műsoron. Igen figyelemre méltó film, a maga hibáival együtt. Van egy ember, aki a maga szabályai szerint él, a végsőkig szereti a családját, a majdan megszülető gyermekét. Persze a piszkos anyagiak mindig keresztbe tesznek , ezért kényszerül letérni a szabályos pályáról. De abban is nagyon jó, és ott is követi a maga észjárása szerinti életet. Ebbe a viszonylagos status quo-ba rondít bele egy másik fél, aki természetesen ezek ellenkezője, így semmi jó nem sülhet ki a dologból. Bekerül a büntetésvégrehajtásba, és mivel a terhes feleségét elrabolják, kénytelen a másik fél szabályait követni. Persze ő kemény gyerek, ez nem probléma. Eközben több hibát is elkövet, és kicsit mint egy szemellenzős ló, törtet előre a cél elérése érdekében. És mint kiderül, ez maximálisan sikerül is neki. --- spoiler --- említettem a több hibát, amiket elkövetett. Az első az volt, amikor nem lépett le akkor, amikor az agyatlan társait elkapták, neki ott is hősködnie kellett. A második, amikor megölte az egyik őrt. A harmadik, hogy a végén a börtönigazgatónak nem mondta el a teljes történetet, mit miért tett. Így sajnos a vég elkerülhetetlen volt. --- spoiler vége --- Nem is a film története, és nem is a megvalósítása volt különleges. Viszont az egészen Vincent rezignált, holt nyugodt játéka dobott nagyot. Kicsit emlékeztetett a Góré c. filmre, az is nagy volt. Végig kiszámítható volt, tehát történetileg sok meglepetést nem tartalmazott. Ettől függetlenül szerintem nagyon jó film, érdemes megnézni.
7/10
3,14159 2023 ápr. 15. - 17:10:35 7/10
(8/13)
Jó film, érdekes hangulata van. Zene nincs, és sok helyen van kézikamera, (de nem a nézhetetlen ráncigálós stílusú!) ami miatt elég életszagú, néhol már-már dokumentum hangulatú film.

Akinek tetszett, ajánlom figyelmébe A Góré c. filmet, sok tekintetben hasonlít, de még jobb!
9/10
Sweet-But-Psycho 2021 dec. 28. - 23:40:37 9/10
(7/13)
Komor hangulatú, felkavaró, kemény, mégis empátiát ébresztő mozi, igazán meggyőző alakítással a főszerepben. Vince Vaughn jutalomjátéka.
10/10
Bannan 2021 dec. 12. - 12:05:34 10/10
(6/13)
Vince Vaughn-el egyébként lehetne forgatni egy Hitman filmet, ezen alakítása nagyon hajaz a 2007-es filmre.
8/10
vargama 2021 dec. 08. - 11:28:01 8/10
(5/13)
Akciófilmek között egyedülállónak mondható ez az alkotás. A főhős személye ellentmondásos, mert érző szívű, szeretni tudó, emberi kapcsolataiban megbízható, következetes férfi, de ha bekattan, legjobb elkerülni. Tűzzel-vassal keresztülviszi amit eltervez, képes magát feláldozni, hogy a feleségét és születendő gyermekét megmentse.
A film akár 9 pontos is lehetne, de legszívesebben 7-et adnék, mert a forgatókönyvben vannak durva buktatók. De maradok az átlagos 8-nál, nagyra értékelve Vincent Vaugh színészi teljesítményét.
Luigi di 2021 jún. 03. - 18:18:24
(4/13)
"Az egykori profi boxoló, Bradley (Vince Vaughn) elveszíti a munkáját és a házassága is válságba kerül. A férfi drogfutárként kezd el dolgozni, hogy kényelmes életet tudjon biztosítani feleségének (Jennifer Carpenter) és majdani utódjának. Amikor egy átadás brutális tűzharcba torkollik, Bradley hamar a hűvösön találja magát, ahonnan csak úgy tudja megvédeni szeretteit, ha teljesíti egy elvetemült bűnöző követeléseit. Ki kell nyírnia egy rabot, akit a börtön legveszélyesebb részlegében őriznek, ezért a férfinak be kell bizonyítania: van annyira elvetemült, hogy a hírhedt 99-es blokkba zárják."
luci87 2021 márc. 24. - 10:10:18
(3/13)
Hiányzik a film tartalom leirása...
9/10
bigfilmfan 2020 dec. 28. - 12:32:00 9/10
(2/13)
Nézzétek meg bátran. Több szinten tudott meglepni a film (Vince Vaughn!!!!!), pedig a hátam mögött van párezer film... Ez a darab zseniális!
5/10
pihes 2020 aug. 28. - 15:09:10 5/10
(1/13)
Ritka gyengére sikerültek az ütős-hentelős jelenetek.
A filmre se adok közepesnél jobbat!

5/10