Téma: Cápamese

offtopic
mamo33 2009 márc. 15. - 20:00:29
(24/44)
Nézd a Hídembert! Az is ma megy! Nem kötelezõ ezt nézni! Azonkívül te is leírtad: kereskedelmi csatorna. Ez a kulcsszó! Nem a nemzetre mennek rá, hanem a nézettségre! Érted?
violet.hill 2009 márc. 15. - 19:38:55
(23/44)
Aki okulni akar, az ne nyafogjon, hanem vigye rá az m1re -.- Amúgy meg egy aranyos, vicces animációs film, én biztosan megnézem.
Silentium 2009 márc. 15. - 19:21:57
(22/44)
Nem tudom, hogy neked hanuka mióta nemzeti ünnep, és, hogy te hol látsz nemzeti mûsort a kereskedelmi adón orrba szájba. Azt meg végképp nem tudom, hogy mennyire érzed át egy történelmi esemény lényegét, de én igen. És valami olyan mûsort akarok látni ilyenkor ami errõl szól. Nem pedig egy huszadrangú animációt.

Ha te pumpika na szereted a magyar ünnepeket az a te bajod. Maradj csak a semmitmondó filmjeidnél.
10/10
pumpika 2009 márc. 15. - 18:56:24 10/10 Előzmény Silentium
(21/44)
miért? hanukakor meg a hegedûs a háztetõn-t kéne nyomatni orrba-szájba???
D.O. 2009 márc. 15. - 18:49:50 Előzmény Silentium
(20/44)
Akkor neked tudom javasolni m1 20:00 az biztos jobb lesz!
monnci 2009 márc. 15. - 18:15:00
(19/44)
Jézusom.-.-" ez a "rajzfilm" egy katasztrófa. Csodálom, hogy leadják a TV-ben. Inkább játszanának egy jó filmet, vagy ha már mindenáron rajzfilmhez ragaszkodnak, akkor valami jót.
Silentium 2009 márc. 15. - 18:10:51
(18/44)
Bevallom, nem értem, hogy ennek a filmnek mi köze van Március 15.-éhez, az egyik nemzeti ünnepünkhöz.

Lehet, hogy jó vagy valakinek van benne két jó poén, de akkor mi van. Ma nem az amerikai animációs stúdiók évfordulóját ünnepeljük.
vedder 2009 márc. 15. - 16:31:52
(17/44)
a zárójelest nem fogta a srác
10/10
Goped 2009 márc. 15. - 13:08:32 10/10
(16/44)
Mindenkinek ajánlom hogy legalább egyszer megnézze. Szerintem rajzfilmek között az egyik legjobb, és nem csak gyerekeknek való. Ja, és nekem nincs még olyan ismerõsöm se aki ismerne olyan embert hogy a Cápamese nem tetszett neki. Szóval ez a mese még a nagyszüleimnek is bejött.
Hjarnaldsson 2008 máj. 24. - 15:32:05
(15/44)
A húgom egyik kedvence.

Részemrõl viszont gyûlölet csimporasszója záporozik reá..
A "hipi-hopi vicces feka"-karaktert élbõl gyûlölöm.
Erre itt egy fim, ami ráadásul gyerekfilm, rajzfilm, halak vannak benne(a kisebbségi problémák rájuk vetítése nem igazán jön be), és a hülye, vitéz szabólegény-szerû niggergyerek ökörségei köré szövõdik az egész. Ráadásul az egész sztori csak azért van, mert a srác genetikailag egy semmirekellõ tirpák, ékes esete azoknak, akik a Lágymányosi híd környékén...
Plusz az identitászavaros cápa.. ..agyrém.
Ilyen az igazi kútmérgezés. Amikor egy ilyen manipulatív hányást tálalnak a gyerekek elé, jobban irritál, mint bármi más a filmvilágban.

Ha valaki azzal jön, hogy õ márpedig élvezte, vagy hogy a gyerekek nagyonis szeretik, vagy netán morálkodni kezd, hogy a gyerekek jó, ha találkoznak a jelenlegi világrend struktúrájával, akár a rajzfilmbe ágyazva, inkább ne jöjjön vele..
4/10
Semprini 2007 nov. 04. - 14:40:11 4/10
(14/44)
Háááát... ennél azért jobbat vártam! Kétségtelenül vannak benne jó poénok (bár nem kifejezetten gyerekeknek valók), de ez a víz alatti város, a kissé túlságosan "emberszabású" állatszereplõkkel nekem nem igazán jött be. A szintén nagyrészt víz alatt játszódó Némó nyomában nekem összehasonlíthatatlanul jobban tetszett (persze tudom: "ízlések és pofonok...)
(Hozzáteszem: a Deamworks azóta a Madagaszkárral és a Túl a sövényen-nel jócskán kiköszörülte a csorbát!)
wiki-piper 2007 nov. 04. - 14:18:52
(13/44)
Hihi, én már kivülrõl fújom az egészet :D. A hugom (4 éves!) állandóan ezt nézte tavaly...szal az elejét azt tom, a végét nem annyira, mert útközben mást kellett berakni :).
Azért elég jó kis film...A barátságról is szól, az érdekrõl is, de közben egész humoros..:) (Jó, 30. megnézésre már nem az de hát..) Szerintem hasonlítanak a valódi szereplõkre a halak, mert pl. Lolának a nagy szája, olyan mint Angelina-é az életben...
Az tök szomorú rész, mikor meghal a Fredy, vagy mi a szar a neve...:S
Nah, látjátok, igen sokat beszélek, dehát augusztus óta nem írt senki, nah majd énnn :D..
Puszi: Viki
Toroco 2007 aug. 26. - 01:58:30
(12/44)
Birom ahogy nyomják a vakert, meg a zenék is nagyon jók voltak.
Vikke 2007 aug. 19. - 17:55:49
(11/44)
Nem volt rossz :)
zszoltan 2007 aug. 19. - 16:56:35
(10/44)
Az engem is szokott zavarni, amikor olyan dolgokat mûvelnek a rajzfilmfigurák, amik náluk teljesen természetellenesek. Tudom, hogy többnyire valamilyen poén kedvéért teszik õket ilyenné az alkotóik, de azért picit jobban is figyelhetnénk, hogy milyen információkat építünk be védtelen gyerekeinkbe. (Tekintve, hogy a célkorosztály pl azzal az ominózus villámokat szóró medúzával még nem találkozhatott.)
A fogakkal nem lenne semmi baj. A cápáknak tudtommal van. Néhány. Sor. :) Viszont díszhalnak még én sem láttam protkót betéve. :)

A film végének a hangulatát nekem is kissé szétzilálták ezek a puhány cápák. De így legalább teljes erejével és egyértelmûen kijött az erkölcsi tanulság: a békés egymás mellett élés, a különbözõségek ellenére.
A sztori vezetése is kicsit gyenge lett, de szerintem csak ilyen filmedzett veterán nézõknek tûnt annak. A gyerekek még nemigen ismerik a sablonokat. De a mondanivalója nekem összességében tetszett. Meg természetesen a kidolgozása is. :)

A 'Némó nyomában'-t meg igyekszem pótolni.
PszichoCica 2007 jan. 02. - 12:30:38
(9/44)
Szerintem a Némó egyszerûen csak viccesebb. Azok az idióta "vega' cápák eszméletlen jók :D
De még egyszer mondom, én ezt a mesét is szeretem :)
Facing.the.Plastic 2007 jan. 01. - 14:56:41
(8/44)
nagyon nagyon szeretem az animációs filmeket, mert kikapcsolnak :D

de ezt az egyet nem szeretem..nem értem, miért kell egy ilyet megcsinálni..gyenge a sztori...már már unalmas, a poénok idegesítõek, és egy gyerek nem is érti....na mindegy... nem tetszett és kész...de azért nyílt utalás a másság elfogadására...ha a cápa szeret delfinnek öltözni abban mi a baj???? ötletes... :P

nah..ennyit errõl...ajánlom fõleg a nahgyon fiatal korosztálynak, a kis 5-6 éveseknek...
na persze...
Zombecz 2006 dec. 26. - 23:23:03
(7/44)
Nem nagy sztori, de a mese azért még jó.:-)
Nem Will Smith tehet arról, hogy poénkodós szövegeket adnak neki. Ez a stílusa, nyilván tudna mást is.
ShinyLicious 2006 dec. 26. - 21:09:35
(6/44)
Én szeretem amit Will Smith csinál.Tetszik a stílusa sztem helyes és azt a pár megjelent számát is szeretem mint pl:Party Starter.
Anteris 2006 dec. 26. - 20:12:12
(5/44)
wil szmisz élõben is rossz meg halnak is az. Az Én a Robot-ot is ugy tönkrevágta a "viccelõdésével" ahogy illik.