Téma: Castle

10/10
zora 2011 máj. 02. - 10:53:33 10/10
(561/1241)
Még 22 óra és láthatom!!!!! Szerintem C nem olyan szándékkal áll fel, hogy kimenjen a szobából, hanem õ is a másik szoba kilincséhez készülõdött... Jajj, de nagyon várom!!!
Hú, de pofára esés lenne, ha valami tök más történne... Pláne, hogy Kate még nem szakított Josh-sal...
10/10
zora 2011 ápr. 30. - 13:55:39 10/10
(560/1241)
És megnéztem újra, és újra és újra... Angolos vagy? Le tudnád nekem fordítani, hogy mit beszélnek?
10/10
Samantha2 2011 ápr. 30. - 13:16:09 10/10
(559/1241)
Én is most kezdtem el olvasni a könyveit.Nagyon tetszik :D Mindjárt befejezem A holtak beszélnek címût.Nagyon érdekes :D
10/10
zora 2011 ápr. 30. - 12:40:13 10/10
(558/1241)
Hát persze, hogy megnéztem!!!
B*sszus!!!!! - és ezt sem mondtam még soha... Még 68 óra, mire láthatom!!! Bár elképzelhetõ, hogy addig meggondolom magam, 4-kor felkelek, letöltöm és megnézem... Gyorsan, akarok egy idõgépet!!!!
Most pedig megint megnézem!
10/10
zora 2011 ápr. 30. - 11:49:59 10/10
(557/1241)
Hûha, te aztán tényleg tovább mentél! Hogy már eleve tudott volna Beckett-anyuról...? Elgondolkodtató!
Azért érdekes, hogy engem már nagyon irritál Kate személyisége - vagyis amit az írók adtak neki. Ha szereti Castle-t, szakítson Josh-sal és álljon C elé. Ha nem, akkor oké, húzhatja az agyát, mint ahogy Espositóét vagy Ryanét, vagy õk Castle-ét, de ne flörtöljön vele! Mi az, hogy fél egy kapcsolattól??? Merthogy C esetleg átvágná??? Tényleg nem ismerte meg õt ebben a 3 évben, hogy õ egy hûséges típus? C meg jóhogy nem kezdeményez, õ egy Grál-lovag, aki más nõjét nem szedi el.
Ebbõl is látszik a különbözõ mentalitás Európa és Amerika között. Ott simán ellavíroznának még 2 évig így, itt meg már a plafonon vagyunk tõle. Ha nem lett volna a 2. évad utolsó 5 perce, én is ellavíroznék itt még 3 évig.
Na, jó, kipanaszkodtam magam. Ha most az évadzáróban nem lépnek komolyan, akkor mérges leszek!!! Abba nem hagyom, ahhoz túlságosan is vicces. De talán képes leszek mindig megvárni a feliratig a megnézést... Most egyedül ennél és Bones-nál nézem rögtön másnap.
10/10
zora 2011 ápr. 30. - 11:40:35 10/10
(556/1241)
OFF

Én is tavalyelõtt nyáron kattantam rá a K.R. könyvekre, mert Bones-hiányom volt. Sajnos, csak németül, de sikerült mind a 10 könyvet elolvasni - egyet magyarul megtaláltam, meg is vettem. Már várom, hogy a Hate Wave-et olvashassam! Azt hiszem, megkeresem, még ha használtan is, az egyetlen Bones-könyvet és elolvasom. Bár azt olvastam róla, hogy nincs sok B&B kémia benne, a csapat is alig bukkan fel... De azért legalább megismerném!
Jobb híján ff-et olvasok, a rossz google-fordítással, amivel végülis a lényeg érthetõ...
10/10
keril 2011 ápr. 30. - 10:15:23 10/10
(555/1241)
Nézegetem a sneek peekeket a 3x22 L.A.-i részhez.
Izgalmasnak ígérkezik minden téren.
A #6 sneekpeek viszont túl sokat elárul, szerintem azt ne nezzétek meg, mert rontja a meglepetést.
10/10
keril 2011 ápr. 30. - 09:55:17 10/10 Előzmény zora
(554/1241)
Hû ez a gondolat menet tiszta Castle-s :D
Csak a CIA-t és az UFOkat hagytad ki :)

Spoiler találgatás:

Hogy Castle apjának köze van Johanna Beckett halálához?
Szerintem nem úgy, ahogy gondolod, inkább gondolnám Castlet rendõ vagy hasonló igazság harcos árvájának, azaz bele keveredett az esetbe de a jó oldalon.
Az tényleg beleillene a képbe, az elszórt apró infómorzsák alapján. Pl. amikor az UFO-s részben az ügynök súgott valamit Beckettnek, számomra egyértelmû hogy valamit Castleról mondott el, mert ha kémügyeket kitárgyalják elõtte akkor kizárólag személyes dolgot titkolhatnak elõle.

Vagy hogy mi az a trauma, ami Castlet érte, mi van az apjával. Montgomery persze tudhat valamit, és ezért támogatja Castlet, lehet hogy valamilyen szintem benne is volt, mint társ, vagy egy elszúrt nyomozás résztvevõjeként, de a kapitány túl tisztességes karakter egy tisztességtelen múlthoz.
Persze lehet hogy én vagyok ilyen naív csak.

Még az is lehet, hogy Castle azért tapadt Beckettre, mert neki is köze van anyja révén az esethez és így kerül közelebb a megoldáshoz, ez valóban okozhat olyan konfliktust ami a sorozat követelményeinek megfelelõen szétrobbantja õket egy idõre, mégis közelebb kerülnek egymáshoz.
Az is lehet hogy maga a krimi írás is csak egy eszköz, hogy alvilági körökhöz hozzáférjen.

Az elsõ részben amikor elemzi Beckettet, akkor is lehet hogy saját magát vetítette ki rá és a végén elrévedõ a tekintete mintha valami kellemetlen emlékre döbbenne rá, ami persze beillik "zavarba jöttem, mert érzékeny témára tapintottam" nézésnek is.
Egy ilyesmi tényleg jó fordulat lenne.

Egyre jobb történeteket találunk ki :))) ezen a fórumon van annyi ötlet, hogy már könyvet is lehetne írni belõle :D
10/10
keril 2011 ápr. 30. - 09:37:50 10/10 Előzmény zora
(553/1241)
Szerintem eléggé zárt közösséget alkotnak ezek a csapatok.
Gyakran tisztelegnek egymás elött ilyen utalásokkal.
10/10
keril 2011 ápr. 30. - 09:33:55 10/10 Előzmény zora
(552/1241)
Epekedve várjuk a hétfõi részt, akkor lesz mirõl dumálni :)

Offtopik:

Most egyébként a nagy sorozat hiányban, rákattantam a Kathy Reichs krimi regényekre, ami a Dr. Csont sorozat eredetije, bár sok részletben eltér a sorozattól, de ez direkt jót tesz a történet hitelességének és hangulatának. Nagyon jó karakter ábrázolásai vannak és ami tetszik, hogy a fõszereplõ érzelmeit, ilyedségét úgy adja át, mintha én magam lennék az. Maximálisan bele tudom élni magam a történetbe, pedig nem vagyok egy Bones rajongó.
10/10
zora 2011 ápr. 28. - 19:52:30 10/10
(551/1241)
SPOILER gondolatok az évadzáróhoz:

Az, hogy Montgomery a hunyó, nagyon beleillik, mert most a 2. évad egyik részében nagyon nyomatékosan azt mondta Castle-nek: Szerintem a maga apja zsaru lehetett, mert magában is csörgedez egy kis zsaruvér! - és ezt nem poénnak szánta! Tehát, lehet, õ tudja, ki az apja - amire végül is minden esély megvan, mert a DNS-ét már rég megvizsgálhatta, és valahol találhatott egyezést! És ha ennek még Beckett-anyu halálához is köze van...!
10/10
zora 2011 ápr. 28. - 19:47:38 10/10
(550/1241)
Már tavaly is, mikor a 2. évados dupla rész volt, a "Tik-tak, tik-tak/Bumm!" akkor írni akartam, hogy az a bûnügy, amit az FBI-os nõ oldott meg (nagyon jó szerep, én õt szeretném többször is látni), Castle meg annyira beizgult tõle: mikor a gyilkos az áldozatai fejét a következõ áldozat nyakára helyezte: na, szóval egy pont ilyen szerepelt a Médium 3. évadának utolsó 3 részében. És az is Phoenix-ben játszódik... Azt hiszem... És nem ugyanaz a cég forgatta!
10/10
zora 2011 ápr. 28. - 19:36:10 10/10
(549/1241)
Hát, jól elpártoltunk innen, de azért én írok valamit.
A 2x14-ben, mikor külön-közös randijuk van, nekem nem tetszik Kate ruhája. Nagyon nem tetszik...
10/10
memari 2011 ápr. 20. - 18:07:09 10/10
(548/1241)
Az évadvégrõl már elég sok infó van, sejtelmesen megfogalmazva, s így egyáltalán nem túl megnyugtatóak. Nagyon nem.
Kezdem megérteni azokat, akik spoilermentes életet élnek
10/10
memari 2011 ápr. 20. - 18:04:32 10/10 Előzmény keril
(547/1241)
keril, részben igazad van, a romantikus oldalon állok már inkább, de ez nem volt mindig így.
A 2. évad közepéig még jobban érdekelt a nyomozás, mint a kettejük kapcsolata, s simán el tudtam volna még nézni 1-2 évig, h semmi nincs közöttük. (Bones érzés csak egy kicsit Castlesebb) Erre jött a 2. évadvég, ahol B majdnem elõállt a dologgal. Teljesen váratlan volt számomra, h már ott tartana, h valljon, az nagyon nagy elõrerohanás volt, ráértek volna a 3. évadban is az elsõ ilyen lépést megtenni.
Szóval õk tehetnek róla, h a romantika kicsit jobban érdekel, mint az ügy. Ami azért nem mindig acélos.
10/10
keril 2011 ápr. 17. - 20:54:13 10/10 Előzmény zora
(546/1241)
Azért ez nem az "Esmeralda" :)
Több lehetõség van, de sokat már kijátszottak tehát játszunk kizárósdit.

Tények: Azt mondta, nem kívánjuk majd a francba, és nagy durranás lesz a lezárás, ráadásul Johana Beckett ügyével variálnak.

-Azt a kártyát, hogy Castle nem fogad szót ezért haragudni kell rá pár részen át, de azért lehetõséget megkapja már kijátszották.
-Beckett is puskázott el lehetõséget, már illetve barát/barátnõ is zavart be az utolsó pillanatban.
-Mentették meg egymás életét és ugrottak egymás nyakába.
-Életveszélyben is voltak ahol majdnem vallottak.

Szóval mindent kizárva, most össze akarnak jönni, hiszen elég jól egymásra hangolódtak már, de pl. az ügy kapcsán kényszerülnek elkülönülésre, de azért még utoljára színt vallanak, valószínûleg csak szavak nélkül. Könnyek, összebújás, összekulcsolt kezüket elszakítják...

Persze eddig még semmi nem jött be amit logikai úton kitaláltam, a forgatókönyv írók eddig meg tudtak lepni a leleményességükkel, hogy kerüljék el a színvallást :D
De addig is jó elfoglaltság :D
10/10
zora 2011 ápr. 17. - 20:45:12 10/10
(545/1241)
Most néztem a 2x06-ot. (A vámpír-hétvége) Ez a jelenet tök poénos:
10/10
zora 2011 ápr. 17. - 10:28:13 10/10
(544/1241)
Fent van a 3x20 felirata!
10/10
zora 2011 ápr. 16. - 20:14:18 10/10 Előzmény keril
(543/1241)
Új szintre lép, de nem lesznek egy pár??? Hadd találjam ki: kiderül, hogy féltestvérek... Mert nem az Beckett apja, akit annak hitt... Ha már szappanoperánál tartunk... :-((((
Na, jó. Tényleg nem érdemes magam felhúzni... Megyek Firefly-t nézni. Még hátravan 3 rész. Meg a film.
10/10
zora 2011 ápr. 16. - 20:11:04 10/10
(542/1241)
Most megnéztem a 2x04-et. Egy szélhámos északi-sarki expedíciót tettetett, Alexisnek fiatal hegedûtanára van, Beckett pedig a kádban és a klotyón olvassa Castle könyvét. Ahol C meg is lesi... Annyira jó ez a rész, ahol egymást ugratják de mégis meghallgatják a másik véleményét. Végignézem az évadot nosztalgiából, így talán lenyugszom és nem dühöngök a nem létezõ Caskett miatt...