Téma: Castle

halaci 2012 ápr. 22. - 22:28:58
(840/1240)
Egyrészt nagyon sokszor a megoldás kulcsa olyan nyomozati baki, amit egy logikára épülõ krimiben nem "illik" bedobni. Pl. a nyitórészben, amikor a helyszínelõk nem vették észre a vérfoltot az ágy alatt, vagy egy másik részben amikor elõbb Esposito igazolta az alibit, mondván, megkérdezte a portást, utána pedig kiderült, hogy volt egy hátsó kijárat. A dupla rész teljes illogikátlanságáról jobb nem is beszélni.

Az sem szerencsés a számomra, hogy Beckett, de úgy általában a hivatásosok egyre gyakrabban kétbalkezesek. A Mentalistát pl. pont ezért hagytam abba, mert idegesítõ volt látni, hogy egy kiemelt ügyekkel foglalkozó csoport óvodásokként toporog a külsõs zsenire várva. A Castle itt még nem tart, de azért, hogy kompenzálják a kényszerû passzivitását, mindent õ old meg. Ráadásul nem is íróként, más oldalról közelítve a dolgokat, hanem egyszerûen csak a logikus nyomozási következtetésekre mindig õ jön rá a profik helyett.

A harmadik pedig a jellegtelenség. Az elsõ évadokban pont az volt a Castle egyik erénye a számomra, hogy az ügyek nem voltak extrák, a gyanúsítottak, tanúk, hozzátartozók tették egyedivé és emlékezetessé az eseteket. Most a legtöbb esetben arra sem emlékszem, hogy kit miért öltek meg, a többi szereplõ pedig teljesen jellegtelen, elsõ, második, harmadik gyanúsított, slussz. Sokkal nagyobb hangsúly van a körítésen, hogy egy - lehetõleg sikeres - másik mûsor hátán lovagolva szerezzenek nézõket (mint pl. a Once Upon a Crime a Once Upon a Time-mal, vagy a következõ zombis rész a Walking Dead sikerére építve), mint azon, hogy saját maguk legyenek olyan jók, akiket mások akarnak meglovagolni. A szereplõgárdán nem múlna, ez az írók dolga lenne.
10/10
keril 2012 ápr. 22. - 21:34:47 10/10
(839/1240)
Igaz, hogy lényegében egy állandósult állapot hogy vágyakoznak egymásra és eleve ezért vannak együtt, de ha ez nem mellék szál akkor nagyon keveset foglalkoznak vele és ahogy írtad, azt is bénán, logikátlanul.

Az esetekkel mi a problémád??? Szerintem kifejezetten izgalmas jó kis történetek voltak.
halaci 2012 ápr. 22. - 18:34:43
(838/1240)
Tévedsz, a készítõk szerint ez nem mellékszál, a Castle egy "hõsi szerelmi történet" - Andrew Marlowe-t idézem. Nem a rajongók kattantak rá erre, ezt helyezték az írók a középpontba. A mellékszereplõk karakterizációja nulla, Ryan és Esposito holnap lecserélhetõ lenne két új zsarura. A szerelmi szálon kívül semmilyen alternatív vonal nem volt az elmúlt két évadban, az egyetlen 3XK epizód kivételével - aminek a folytatását most megint elraktak a következõ évadra, hogy "kicsit több tartalom legyen" (szintén by AM). De a fõszereplõk is kizárólag egymás "szerelmeiként" léteznek, az egyetlen problémájuk a világgal és egymással, hogy szeret-nem szeret. A bûntények olyan irgalmatlanul pongyolán vannak megírva, mint ha eleve felmentést adnának maguknak az ilyen igényesség alól, mondván, hogy a nézõk úgy sem ezért nézik a sorozatot - ami egyébként igaz.

Az utolsó három résszel pedig nem az a bajom, hogy nem borultak egymás nyakába, nagy ívben nem érdekel a "Caskett" édibédiség. Az a bajom, hogy megint ugyan azt a két éve nyúzott sablont erõltetik, az egyetlen konfliktus forrás, hogy a két szereplõ nem beszél egymással. Vagy ha beszélnének, akkor gyorsan valaki belép és félbeszakítja õket - ami után természetesen már egyáltalán nem akarnak újra beszélni.

Ráadásul visszamenõleg értelmetlenné tesznek dolgokat, csak azért, hogy ezt a helyzetet fenntartsák. Beckett az elõzõ részben megijedt, hogy Castle lehet, hogy észrevette, vannak érzései iránta - akkor mégis mirõl szólt az egész évad eddig, ha nem arról, hogy szeretne képessé válni ennek a kimutatására? Ha nem ezt akarta, akkor miért mondta a következõ részben, hogy úgy érezte, közelebb kerültek egymáshoz? Vagy az, hogy Castle négy évnyi egymás mellett élés után csak azt tudja elképzelni a hallgatás okaként, hogy nem szeretik?

A készítõknek úgy látszik az a véleményük, hogy a nézõk döntõ részét csak az érdekli, hogy MI történik. Nekem a MIÉRT és a MIKOR is fontos, különben egy karakter központú történet semmit sem ér, a három dolog nem elválasztható egy jól megírt sztoriban.
10/10
zora 2012 ápr. 22. - 15:15:51 10/10
(837/1240)
Igen ám, csakhogy most - 4x20 - ott tartunk, hogy mostantól Kate szenvelgését fogjuk látni."jajistenem,szeretnemszeret??" az elsõ húszban ugyanez volt Castle részérõl. Tehát ábránduljanak ki szépen egymásból, Castle írjon még egy világhíres regényt, aztán váljanak el az útjaik. Vagy ne, de akkor ezt az íróknak nagyon meg kellene okolniuk, hogy C mi másért maradna, ha nem B két szép szeméért...
10/10
keril 2012 ápr. 22. - 11:52:09 10/10 Előzmény halaci
(836/1240)
Abban igazad van, hogy ha kettejük kapcsolatának alakulását nézzük, ugyan úgy húzzák a dolgokat, és valóban nem várható igazi elõrelépés, de ugye ez nem egy lányregény, ez csak egy mellékszál, még akkor is ha a rajongók nagy része erre kattant rá. Tehát ha nem nézzük hogy 4 szérián keresztül szenvednek egymással, és azt nézzük hogy krimi, szerintem az utóbbi részek kifejezetten jók és izgalmasak, nem úgy mint az eddigi sablon/lapos részek, amit a színészi játék vitt csak a hátán. Persze a kapcsolatuk szerves része a történetnek, és ebben is erõsebbek a mostani részek, hogy sokkal jobban kapcsolódik a történethez, nem csak céltalan Caskett jeleneteket rakunk a promóba, hogy a rajongók várják a következõ részt.

Történet szempontjából nagyon jól oldották meg, azt ahogy Castle elfordul Beckett-tõl, bár nem arra fordul a kapcsolatuk amit szeretnénk, de ez a történet egyértelmûen nem akkor igazán jó amikor langyosvízben bazsajognak egymásra, hanem amikor egymás idegeire mennek, különbözõ okokból.

Szóval én kifejezetten elégedett vagyok a történet jelenlegi alakulásával.
halaci 2012 ápr. 21. - 07:14:30
(835/1240)
Ja még egy: ezt az át kell gondolja a jövõjét (mert nem konkrétan a rendõrségrõl van szó a pletykákban) tavaly szinte szó szerint elsütötték már az akkori finálé elõtt. Ahogy azt is, hogy majd most kiterítik a kártyáikat. Egyik sem volt teljes hazugság, Beckett alig tudott utána visszarázódni és Castle szerelmet vallott neki - de nézd meg, mi maradt ebbõl az évadban. Az, hogy ugyanazokat a sejtetéseket el lehet mondani egy évvel késõbb is, pontosan mutatja, mennyire semmit sem haladt a történet egy év alatt.
halaci 2012 ápr. 21. - 07:00:15
(834/1240)
A színészek mindig ezt mondják. Láttál te már olyan interjút, ahol valamelyik szereplõ azt nyilatkozta elõzetesen, hogy ez egy tök unalmas rész lesz, már háromszor elsütöttük ezeket a poénokat, de jobb nem jutott a készítõk eszébe?

A bombasztikusságában egyébként én sem kételkedem, AM imádja a nagy melodrámákat. Azt, hogy utána hogyan fogok felállni a székbõl - mondjuk úgy, hogy ebben az évadban a maradék elõzetes bizalmamat is eljátszotta.
halaci 2012 ápr. 20. - 20:54:07 Előzmény kitti8916
(833/1240)
Legfeljebb úgy lesz két részes, ahogy az elõzõ évad vége, de ez minden cliffhangerrel véget érõ sorozat évadra igaz: a következõ évadnyitónak szervesen kell kapcsolódnia az évadzáróhoz.
A neten egyébként fõleg pletykák vannak, legalább is C/B vonalon. A vendégszereplõk alapján azért lehet sejteni, hogy milyen történetszálak lesznek benne, de ehhez amúgy sem kell nagy fantázia: van két titkunk, meg Beckett anyja ügye, egyikkel sem foglalkoztak semmit idén. (Ezt az elmúlt három résznyi rémséget, aminek a végére ugyan ott, vagy még távolabb vannak, mint elõtte, inkább elfelejteném.)
Egyébként a sorozatjunkie Castle kibeszélõjében az összes hírrõl pletykáról volt szó, ott megtalálod.
10/10
kitti8916 2012 ápr. 09. - 22:36:49 10/10
(832/1240)
Megnéztem a 4x20-as részt. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem nagyon szeretem ezt a Castle és Beckett közötti kapcsolat idõhúzását. De próbálok nem a szerelmi szálra figyelni elsõsorban, hanem a krimi részére, hisz azt hiszem ez a fontosabb. Egyébként tud valaki valamit az évadzáróról? Két részes lesz? (Castle - Episode 4.23 - Always)
Ilyenkor rossz, hogy nem tudok angolul, az angol fórumokon írt infókból nem sokat tudok kihámozni. De legalább az epizódokhoz mindig idõben megkapom a magyar feliratot, ahogy levetítik amerikában, 1-2 napra rá már nézhetem is. :)
A 4x21-es április 16-án lesz, ha jól tudom.
http://www.youtube.com/watch?v=EpqsjYkidbo
10/10
kitti8916 2012 márc. 31. - 23:45:56 10/10
(831/1240)
Én is így vagyok ezzel. Régen néztem a Bones-t, mára kicsit alább hagyott a lelkesedésem (lehet, hogy a szünetek miatt amit be kellett iktatniuk a készítõknek). Most a Castle-re vagyok rákattanva inkább. Valami nagyon megfogott ebben a sorozatban.
10/10
keril 2012 márc. 22. - 07:25:59 10/10 Előzmény dominoizzy
(830/1240)
Naja, van benne egy férfi meg egy nõ és összesen 4 fülük van. Tényleg ugyan az :))) nem is érdemes TV-t nézned, hiszen mindent láttál már, és Homérosz óta már úgy is csak ismétlik a történeteket....de lehet hogy Homérosz is plagizált, csak korábbról nem nagyon maradt fenn írás.
10/10
zora 2012 márc. 17. - 22:22:24 10/10
(829/1240)
Oltári nagy tévedés!
dominoizzy 2012 márc. 17. - 19:27:44
(828/1240)
Ez a Bones egy íróval és egy nyomozóval
halaci 2012 febr. 29. - 22:29:45
(827/1240)
Csak a magyar fordítás hülyesége.
batagy 2012 febr. 29. - 20:33:03
(826/1240)
Beckett és Castle az I/8. részben minden elõzmény nélkül kezdett el tegezõdni? Tegnap, az I/7. részben úgy emlékszek még magázódtak.... (jóhogy angolul nincs különbség, de gondoltam valami alkalom lesz amikor átváltanak tegezõdésre a magyar szinkronban.)
Luke2135 2012 febr. 28. - 20:21:04 Előzmény keril
(825/1240)
Bocs, de mi van? Adtam neked, mint kezdõnek néhány tanácsot. Természetesen, ha te annyira tudsz, hogy nincs rá szükséged, akkor nem kell értened, amit írtam.
10/10
kitti8916 2012 febr. 21. - 17:16:11 10/10
(824/1240)
Azt hiszem amit keresel, az a 3.évad 10. rész.
Takito 2012 febr. 21. - 16:04:59
(823/1240)
Nem tudja valaki, hogy Castle melyik részben veszi meg a bárt, ahol korábban sokat írt?
7/10
csikrisz 2012 febr. 18. - 14:34:57 7/10 Előzmény Niquist
(822/1240)
OFF

Kiragadsz hülyeségeket. Én nagyon szeretem a Bones-t, ezért vagyok nyilván a Bones fórumon. Ami nem mellesleg egy nagyon jó kis közösség (0.01%-ban szól a magánéletünkrõl), aki azokból áll akik szeretik a sorozatot vagy tudnak normális keretek között kritikát tenni. Az hogy te erre nem voltál képes, nem minket minõsít.
(és köszi hugoxD, egyet értek).

Elnézést a kicsit off-ért Castle-esek, de mivel egy másik topic-ban rólunk beszél, gondoltam reagálok.

Jó nektek hogy minden héten tudjátok nézni az új részeket, nekünk áprilisig várni kell még... :(
halaci 2012 febr. 18. - 13:41:57
(821/1240)
Cask szólok, hogy holnap este lesz a Cool-on az a CSI Miami rész, amelyikben Stana is szerepelt.