fredi60 2009 jún. 04. - 15:03:54
(14/34)
Alkalomadtán olvasd el az életrajzát (akár a wikipédián), hogy legalább az évekkel tisztában legyél.
"1959 júliusban Fidel Castro kinevezte a Nemzeti Földreform Intézet, késõbb a Kubai Nemzeti Bank elnökévé, majd 1961-ben ipari miniszterré. A kubai gazdaság sztálinista típúsú átalakítását tûzte ki feladatául. Az új kubai állam egyik legfontosabb vezetõje, utazó nagykövete lett, sorra látogatta a harmadik világ legjelentõsebb vezetõit."
tiborz007 2009 jún. 04. - 09:56:59
(13/34)
Ez az "utcalány " hasonlat tetszik, egyébként minden sorod igaz
hegebite 2009 jún. 04. - 09:49:03
(12/34)
A forradalmi hadseregben Guevara vállalta a felelõsséget a kémek, dezertõrök, és informátorok vallatásáért és kivégzéséért. Személyesen, revolverébõl fejre leadott lövéssel végezte ki Eutimio Guerrát is, akit Batistának való kémkedéssel gyanúsítottak. A forradalmi hadseregben így alig pár hónap alatt elérte a legmagasabb rangot (Commandante, azaz Õrnagy lett).
1959-tõl 1963-ig a La Cabana börtönerõd parancsnokaként több száz politikai fogoly és rendszerellenes rab kivégzését rendelte el (a számukat ma 500 és 1700 közé teszik). Sokak kihallgatásában, kínzásában és kivégzésében Guevara személyesen is részt vett, például Armando Valladares költõ és emberi jogi aktivista esetében.

Hõs harcos, aki csak a jó ügyért ölt?!

A történelem olyan mint egy jó utcalány, oda fekszik ahol többet fizetnek!
tiborz007 2009 jún. 04. - 09:21:07
(11/34)
Beniciót elõször egy Bond filmben láttam, nagyon jó volt már ott is
gerlaip 2009 jún. 04. - 07:35:57 Előzmény Fenderblues
(10/34)
Milyen népírtásról? Guevara az, akihez pont nem fûzõdik népírtás. Ha végignézed a dél-amerikai államokat mindenütt pont nyírják egymást, de pont nem a komcsik csinálják.
Kata original 2009 máj. 17. - 06:23:27 Előzmény blowurmind
(9/34)
:) Én is spanyolul láttam, csak magyar felirattal. Néha elcsúszott a felirat, de gyönyörködtam Benicioban, úh. nem nagyon zavart. A második részt nem láttam, állítólag az jobb. De elfogult vagyok és az elsõ is tetszett. Tény, hogy Benicionak nem a legátütõbb filmje, de a jellemrajz okés. nem tudtam sokat Che-ról, most valamivel többet. Már kezdtem félni, hogy belevisznek valami szerelmiszálat a katonalánnyal, de szerencsére nem. És, ha ilyen volt Che, akkor egészen jóember volt.
Fenderblues 2009 máj. 17. - 05:58:02
(8/34)
Népirtásairól is van benne vajon szó?
bourne 2009 márc. 17. - 14:59:27
(7/34)
hát én végigültem mind a két részt ... lehet hogy az volt a baj, hogy a rendezõ és a fõszereplõ miatt tuti filmet vártam ...
ehelyett néhol borzasztóan unalmas volt és idegesítõ ... mert az szerintem inkább bosszantó, hogy 1o perc alatt 6szor váltunk idõsíkot ... ezzel nem érdekes lett a film hanem követhetetlen és élvezhetetlen ... nem csodálom, hogy Cannes-ban is vért könnyeztek miatta ... a fõszereplõ viszont tényleg nagyon jól hozza Che alakját, az kétség nélküli ... de aztán itt ki is merül a film tudománya
blowurmind 2009 febr. 11. - 18:40:58
(6/34)
az imdb szerint nem lesz mo-i bemutató.
sajnos igazat tudok adni az elõttem szólónak, nem túl összeszedett a film. ebben az is közrejátszhat, hogy zavart, hogy spanyolul néztem, angol felirattal.
benicio megtette a magáét, nem vitás. a rendezés és a vágás hagy némi kivetnivalót maga után.. de ez csak szerintem :)
viszont, mint "del toro fan", kötelességemnek éreztem megnézni :)
Guffy co. 2009 jan. 21. - 21:28:56
(5/34)
Tudja valaki, hogy Magyarországon mikor mutatják be?
Nagyon kíváncsi vagyok rá.

A bemutató alapján szépen fényképezett, igényes filmnek tûnik. Én nagy reményeket fûzök hozzá.
norton15 2008 dec. 14. - 20:11:37 Előzmény memmm
(4/34)
Én pont az ellenkezõjét hallottam, hogy szépen felépített, részletes és jó film.:) Már nagyon várom.
kaizer chiefs 2008 dec. 14. - 16:23:23 Előzmény memmm
(3/34)
cannesban csak del toro kapott díjat nem? rossz filmben jó alakítás, volt már ilyen
memmm 2008 dec. 14. - 15:35:56
(2/34)
Azt olvastam, hogy rettenetesen sikerült, teljesen rendszertelen, unalmas film. De ha ez igaz, akkor miért kapott máris Cannesban díjakat? Csak a téma miatt, vagy mi a szösz? Nem látta senki?
Deore LX 2008 jún. 23. - 13:41:16
(1/34)
Valaki tud valamit errõl a filmrõl vetítették e már valahol, mire várható a premier Magyarországon...
Valami infot, ha valaki tud írjon elõre is kössz!