Téma: Chicago

dave1 2009 febr. 03. - 23:25:43
(43/63)
Megérdemelt volt az Oscar-esõ, de valóban konkurenciája, a Moulin Rouge tényleg ütõsebb. Én azonban vizuális és auditív orgazmusok tömkelegét kaptam ettõl a filmtõl (is). Az ami esetlegesen hiányzik a filmbõl, az a drámaiság. Nincs eléggé kiélezve Chicago sötétsége. Inkább a revü mocskos, de élvezetes világára ment rá az egész. Azt viszont lenyûgözõen oldotta meg. A látványeffektek, díszletek, jelemezek annyira hitelesek voltak, hogy néha el is felejtettem, hogy ez egy 2002-es film. Remekül vannak a szituációkba beleépítve a dalok, mintegy azt sugallva, hogy az egész élet egy színház. De leginkább ugye Chicagoban, ahol ugye az nyer, aki hazudik. A legjobb jelenet minden kétséget kizáróan a remekül bohém és már-már nevetséges tárgyalási jelenet, ami tulajdonképpen egy óriási paródia a '20-as évek Amerikájára, és a revüvilágra nézve. Az amerikai álomra pedig még ma is érvényes igazságot jelenít meg a film. Minden csoda '7 napig' tart. Kivéve, ha valaki nem képes megújulni, átlépni elvein és korlátain, ahogy azt Velma és Roxie tették a végén. A technikai megoldásokat tényleg halomba lehet dicsérni, az összes Oscar megérdemelet volt ilyen téren. Én megvédeném Zeta-Jonest is, Beetlejuice-zal ellentétben én úgy érzem hatalmasat alakított a filmben, kibújt a jókislány szerepbõl végre, és ének tekintetében veri Zellweggert, aki viszont tényleg a film nagy szenzációja volt, hiszen valószínûleg tényleg ez volt élete legjobb alakítása. Én ezt a darabot Gyõri Színház elõadásában láttam, ott Mahó Andrea alakította Roxiet, egyszerûen zseniálisan. Kíváncsi voltam Zellwegger is tudja-e hozni azt a szintet, nemhogy tudta, talán túl is lépett rajta. Nekem néha konkrétan Marilyn Monroe jutott róla eszembe, valószínûleg tudatosan építette bele ezt a fajta dívás butukodást, és hiteles volt, egy percig sem éreztem mûnek, "teszem magam, mert Oscart akarok"-nak. Õ Roxie Hart volt. Queen Latifah vitte hangban a prímet, dehát õ eredetileg énekesnõ, ez talán el is várható. John C. Reilly is nagyon tetszett, szólódala tele iróniával, mintha kicsit saját magát is parodizálta volna. Nekem az egyetlen gyenge pont Richard Gere volt, akit én sosem szerettem, és itt sem nyûgözött le. Néhány macsós tekinteten kívûl semmi pluszt nem adott, és nem is egy George Michael (Haumann jobb volt Gyõrben.). Összességében ez egy igazi-revü film, ami a rendkívûl igényes szórakoztatásra megy, de hát egy ilyen filmet elsõsorban ezért nézünk meg, nemde?
10/10
ShelbyGT0303 2009 jan. 31. - 18:35:19 10/10
(42/63)
Ez a film fantasztikus!
gyoppka 2009 jan. 23. - 08:48:56
(41/63)
Azért gondolom úgy,hogy Zellweger jobban táncol, mert valahogy jobban kimozogja a dolgokat, csak nem áll jól neki, az itteni alkata miatt. A legvégén, az utolsó közös számuknál figyelhetõ meg, szerintem:)(Most nem jut eszembe annak a számnak a címe, bocsi.)
tommytm 2009 jan. 04. - 01:32:26
(40/63)
Orosz Anna szinkronizálja, nem Básti Juli!
10/10
Istenasszony 2008 dec. 27. - 12:29:44 10/10
(39/63)
Fantasztikus film, imádom! A zene is csúcs :-)
norton15 2008 nov. 19. - 19:38:54
(38/63)
A Cell Block Tango a film egyik legjobb része.:) A másik még a Mr. Cellophane, ott John Reilly isteni.
gyoppka 2008 nov. 02. - 21:38:06
(37/63)
Nekem a film maga egy kicsit unalmas volt ami feldobta számomra, azok a zenék, és fõleg a táncok(szakmai ártalom), de azok nagyon:)
A Cell Block Tango, valami eszeveszett jó, de persze az eredeti hanggal, a magyar szinkron nagyon nem jön be. Zellwegernek sokkal jobban állt szerintem a Bridget Jones-os husis test, mert így kicsit "inas" szegénykém. Zeta-Jones pedig hú, jó nõ, még így nõi szemmel is. Zellweger jobban táncol, viszont Zeta-Jones sokkal jobban el tudja adni magát!
Ja, és nagyon bírtam Queen Latifah-t! Bírom azt a nõt!
9/10
Semprini 2008 aug. 21. - 00:55:39 9/10
(36/63)
Azt hiszem, keverik a szó szerinti nyersfordítást a G.Dénes György féle énekelhetõ fordítással, legalábbis a moziban így volt...
Ezüstliliom 2008 aug. 20. - 22:21:38
(35/63)
Köszi, majd kifigyelem.:)
Ezüstliliom 2008 aug. 20. - 21:11:57
(34/63)
Magyarul? Hm... Jobban oda kell figyelnem. Nem vettem észre. Vagy csak nem emlékszem már rá.:) De az a szám a kedvencem a filmbõl.
Samantha Todd 2008 aug. 20. - 20:53:43
(33/63)
Ez a film nagyon király Velma Kelly a legjobb személyiség. És Cathrine Zeta-Jones nagyon jól énekel. Megvoltam lepve. De kellemes meglepetés volt.
jolimadár 2008 aug. 20. - 19:21:24
(32/63)
R.De Niro szerint az Oscar-t a sz*r filmek kapják.
Mindenesetre én kiváncsi vagyok.
perry 2008 aug. 20. - 19:05:37
(31/63)
:)
bourne 2008 aug. 20. - 18:12:40
(30/63)
én azt vágom, h tulajdonképpen úgy lett összeszedve az alapanyag ... de azt azért nem vitathatja senki sem, h csodálatosak lettek az átdolgozások ... ahogy elõadják a like a virgin-t ... vagy a roxanne-t ... arról nem is beszélve, amikor éneklik a come what may-t ... jesszus, így is kiráz tõle a hideg ...
és vágom, h kinek a munkája a Chicago ... de nem õk rendezték a filmet .. tehát itt is hozott alapanyagból dolgoztak ...
ez azonban szerintem egyik film értékébõl sem von le semmit ... nekem azonban akkor is jobban tetszett a moulin rouge ... :)))) ennyi
perry 2008 aug. 20. - 18:05:17 Előzmény bourne
(29/63)
Pedig ha tudnád , hogy a Moulin Rouge nem több és nem kevesebb mint a huszadik század számos népszerû popslágere, többek között Sting, Elton John, Dolly Parton, David Bowie, Lennon és McCartney dalait vonultatja fel. A történet sem igazán eredeti.
A Toulouse-Lautrec témakör sem igazán új, ami nagyszerûvé teszi a filmet az a színészek a felvétellel egy idejû zenei felvétele és a briliáns koreográfia valamint klipes fényképezés.
A Chicago koreográfiája viszont Bob Fosse és Kander musicalja. A film pedig teljesíti mind azt az elvárást amit egy musicalnak tudnia kell.
Ének tánc és színészi teljesítmény.
sushi 2008 aug. 20. - 17:50:25
(28/63)
nem tetszett...furcsa hogy egy golden globe meg oscar díjas film nem jön be, azt várná az ember egy ilyen rengeteg díjat kapott filmtõl hogy csak jó lehet, de most nálam bebizonyosodott hogy nem...jó, a jelmeztervezés tetszett meg a látványtervezés se volt rossz...
bourne 2008 aug. 20. - 02:40:08
(27/63)
nekem tetszett a film és szerintem tökéletesen teljesíti azt, amit bevállalt ... de azért kár lenne a moulin rouge-al egy lapon emlegetni ...
abban volt eredetiség és egy csomó ötlet ... a Chicago ben egyiket sem találjuk meg ... egysezrûen volt egy darab, amihez szereztek pár jó színész és megcsinálták a filmet ... megjegyzem jól, de azért annyira nem halhattak meg a gondolkozástól, h akkor most mi legyen a következõ képkocka lényege ...
bennem a végsõ Zellweger - Zetha Jones jelenet maradt meg , ahogy a fegyverekkel táncikálnak ... az nagyon poénos :)))
Annie92 2008 aug. 15. - 23:46:21
(26/63)
sztem is egy nagyon jó film, pedig amikor elõször hallottam róla és láttam jeleneteket belõle, nem tetszett...bár nem tudom mióta vígjáték...szerintem simán csak musical:)
ritaegypt 2008 júl. 23. - 18:16:32
(25/63)
Nekem is megvan a DVD-n és tényleg az extrák között ott vannak a próbák, énekórák, minden... Dehát mindenki elöbb okoskodik, mint utánajárna. Amúgy szerintem ez egy fantasztikus film, a kedvenc filmem!:D
7/10
movie.watcher. 2008 júl. 13. - 13:00:29 7/10
(24/63)
talán velem volt a gond, hogy túl sokat vártam ettõl, nekem nem nagyon jött be 7/10