offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 12. - 20:50:42
(29/129)
Ha nem vagy tisztavérû bõregér, vagy/és nem tudod kutyabõrrel hitelt érdemlõen igazolni, jobb ha gyorsan arrébbsuhogol innét. :)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 aug. 12. - 20:46:39
(28/129)
Nem gondolom, h az vagy, nem is ismerlek, csak arra akartam kilyukadni, h ha az lennél akkor meg pláne beírhatná az a könyvcímet... Különben sem értem, h mi értelme van itt a titkolózásnak. Ennyire nem lehet felvállalni azt a könyvet?
Moldávia bánata 2008 aug. 12. - 20:43:13
(27/129)
Vajon miért éreztem a topic címének elolvasásakor, hogy mirõl megy majd itt a duma? :)) Vagy inkább :((( De leginkább :///
offtopic
nihilke 2008 aug. 12. - 20:41:44 Előzmény Obránszky Ármin
(26/129)
na, mivel a vége félig-meddig rámvonatkozik, ismét beleszólok (csak sok lesz már megint az off, de mind1:))...én nem húztam fel magam rajta, lehet, mert jó napom van:D amúgy meg azért csak úgy megemlíteném, hogy nem feltétlenül vagyok rosszul informált és a tévhitek rabja sem, sõt (ilyen értelemben véve) hülye sem, még mielõtt így látatlanban bárki is ezt hinné:)

de Humpy, akkor ne csak nekem kelljen már jó indokot adni egy könyv címért, mert ez így nem ér:D
Obránszky Ármin 2008 aug. 12. - 20:39:12
(25/129)
Minden jóérzésû ember! Viszont egy egész népcsoportot nem lehet megítélni egy ilyen szélsõséges eset alapján. Éppen olyan gyûlöletesnek és károsnak tartom az ilyen kezdeményezéseket, mint amikor a katolikus egyház egészére próbálják ráhúzni a pedofília vádját néhány egyedi esetbõl kiindulva.
Obránszky Ármin 2008 aug. 12. - 20:31:23
(24/129)
Nem vagyok benne biztos, h ez a hozzászólás a megfelelõ helyen hangzott el. Értem, történész hallgatóként pedig tudom, h vannak olyan tömeggyilkosságok, amelyek figyelmet érdemelnének és mégsem kapják ezt meg pusztán azért, mert senki nem húzhat hasznot a felhánytorgatásukból. Viszont az, h ebben a topicban hozod fel a német hadifoglyok (!!) esetét (már nem azért, lehet, h rosszul informált vagyok, de az asszonyokat nem sorolhatjuk a hadifoglyok közé...), ráadásul anélkül, h legalább említést tennél az eredeti témáról, az úgy jön le, mintha elbagatellizálni akarnád a cigány-holocaust tragikus voltát. Ha szomorúan ecsetelem valakinek azt, h épp eltörtem a lábam és õ erre -egy sajnálkozó gesztust meg nem eresztve felém- azt feleli, h õ is, de ez senkit nem hat meg, akkor szükségtelenül tapintatlannak fogom tartani. Elhiszem, h nem volt semmi bántó szándék benned, amikor felhoztad a német áldozatokat, de teljességgel idõszerûtlen volt és felvet az olvasóban bizonyos kérdéseket.
Erre végképp nem értem, mi szükség volt:
"Megmondom. Csak egy jó indokot adj, hogy nem hiszel el minden dajka mesét és képes vagy mindent egészséges kételkedéssel olvasni." Ha valaki rosszul informált vagy tévhitek rabja, akkor nem az jól informált honfitársának feladata, sõt érdeke, h hozzásegítse a tudás megszerzéséhez? Ez elképesztõen leereszkedõ, kioktató megnyilvánulás volt részedrõl.
Amúgy én is kíváncsi lennék az említett könyvre. Tudom, mi az a forráskritika, ha ez megnyugtat. ;-)
offtopic
Humpy 2008 aug. 12. - 20:14:22
(23/129)
Nocsak, mit értesz itt? Vagy inkább félreértesz?!
offtopic
nihilke 2008 aug. 12. - 20:12:22
(22/129)
ja, hogy úgy...mondom, lemaradtam az elsõrõl:OO (de õ ma már engem is felbosszantott)
...meg azt hiszem ma nekem vannak szövegértelmezési problémáim:D
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 12. - 20:06:30
(21/129)
Miért ne? Nekem egy fajgyûlölõ ne tartson kiselõadást az együttérzésrõl.
offtopic
nihilke 2008 aug. 12. - 19:55:52
(20/129)
Miért ne? amúgy én lemaradtam az elsõ hsz-rõl, sz'al nem tudom, mirõl van szó:) csak úgy beledumáltam, mert úgy láttam ezen a fórumon ez a szokás:D...ja, de a könyvcím tényleg érdekelt:)
pozsizsuzsi 2008 aug. 12. - 19:50:22
(19/129)
De aranyos kis topic lett ez. Emlékeztetõül: A nyitó hsz rögtön leszögezte, hogy mit nekünk a cigányok siráma, mert hány tisztavérû honfitársunk, és szín teuton kevésbé honfitársunkért nem szól a harang. Azóta is ezen megy a rugi, kivel érdemes/szabad együttérezni, és kivel nem. De az együttérzéssel ez esetben könyörgöm, ne takarózgasson senki!
offtopic
Humpy 2008 aug. 12. - 19:29:33
(18/129)
lehet, h a fordítóban volt a hiba. :)
offtopic
nihilke 2008 aug. 12. - 19:27:55
(17/129)
így is jó, értem. csak akkor ezek szerint ez a mondata nem egyértelmû...belõlem meg biztos már megint a "terrorista" énem szólt:D
offtopic
Humpy 2008 aug. 12. - 19:24:05
(16/129)
Sztem Shaw a közömbösség alatt a részvétlenséget értette, nagyon helyesen. Pontosan ez az, ami leginnkáb hiányzik belõlünk. Ha nem tudsz fizetni, akkor nem tanítunk. Ha nincs elég pénzed akkor nem gyógyítunk meg.
És ha embertársaink szenvedésén, pusztulásán nem esik meg a szívünk, akkor az mennyivel jobb, mint ha gyûlölnénk õket? Az ölés csak mindezek után jön.
offtopic
Eper006 2008 aug. 12. - 19:17:59
(15/129)
Humpy!
Engem érdekelne az a szakirodalom,amit emlegettél.Vagy Shaw könyvére gondoltál??
Elõre is köszi!
offtopic
nihilke 2008 aug. 12. - 19:08:38
(14/129)
hát nem tudom, ha közömbösek vagyunk, akkor legalább békénhagyjuk õket, és nem gyilkolászunk halomra...de ha meg valaki gyûlöl, és az az abban mutatkozik meg, hogy öl vagy bánt, vagy akárhogy, de árt, akkor azzal elindít egy folyamatot, aminek sosem lesz vége....õt is elkezdik gyûlölni....aztán gondolom nem kell magyarázni tovább...
offtopic
zee944 2008 aug. 12. - 19:02:39
(13/129)
Én nap mint nap gyökerekkel beszélgetek!
offtopic
Humpy 2008 aug. 12. - 18:59:46
(12/129)
Azzal elég ritkán. Inkább a caries-szel (fogszuvasodás) meg a sérült fogzománccal, fogínnyel, ha mindenképpen az 'Off topic'-ra hajtasz :)
Geri23 2008 aug. 12. - 18:48:14
(11/129)
Azért sokan visszatértek a gyökerekhez! A fogorvosok is nap, mint nap gyökerekkel foglalkoznak! :-D
Humpy 2008 aug. 12. - 18:24:09
(10/129)
Na, most h végre vincent takarodót fújt, azért ideírom, mi is áll ennek a könyvnek az elsõ oldalán.

"A legrosszabb bûn, amit elkövethetünk embertársainkkal szemben, nem az hogy gyûlöljük õket hanem az, hogy közömbösek vagyunk irántuk; ez az embertelenség leglényege."
George Bernard Shaw

Ehhez nincs mit hozzátenni. Ezt kellene mindekinek végre elfogadni, hogy visszatérhessünk a gyökereinkhez. Emberek vagyunk, semmi más.