Téma: Cigányok

emirates82 2012 szept. 29. - 23:11:08
(29/29)
Ennyit arról hogy be tudnak épülni hasznosan a társadalomba...
vondermonarchie 2012 szept. 29. - 20:29:11
(28/29)
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 13. - 11:14:53 1/10
(27/29)
Bár szerintem lassan nélkül is szinte minden településén ez van. :((
vondermonarchie 2012 szept. 12. - 23:36:24
(26/29)
Akinek van gyomra nézze ezt is meg :

http://www.youtube.com/watch?v=1S0-BMpHDSI&feature=player_embedded


- lakbért nem kell fizetnie, eddig ingyen lakott ( szegény cigányok...)
- majd fizet lakbért ha felújítja a lakását az önkormányzat ( pofátlan cigányok)
- áram nincs, de a tévé az megy Csak nem lopják, vagy feltaláltak valamilyen spéci szerkezetet áramfejlesztésre?)
- kenyérre sincs pénze mondja a cigány, de a cigi lóg mindegyik szájából ( na igen, tudjuk mennyire elsõ a család cigányéknál )
vondermonarchie 2012 szept. 12. - 23:32:47
(25/29)
Szia ! :)

Nem is tudtam hogy abban az utcában laksz ahol én ...
Bár szerintem lassan Mo minden harmadik településén ez van. :((
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 12. - 17:09:51 1/10
(24/29)
Csak jó hogy beregisztráltam, legalább tudom hogy sokan egy húron pendülünk.

Én is részletezhetnék egy pár dolgot de a lényeg egy.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 12. - 16:04:51 1/10 Előzmény vondermonarchie
(23/29)
Egyetértek. Csak a Dzsipszik hazudnak mint a vízfolyás há nem mi vótunk dik má meg az uzsora akármi is kölcsön ad neki nem adja vissza vissza akarod kérni uzsorás ezekkel még szóba se érdemes elegyedni sajnos még a purdéjuk is össze vissza ugrándozik az utcán és még mi legyünk a hibásak ha kirabolnak elvágják a torkunk vagy éppen védeni akarod a portát és még jobban meghurcolnak mint az igazi elkövetõt.
Na hátha minden probléma megoldódna a közel vagy távoli jövõbe de ahogy azt a múltkor az a francia hölgy mondta ez csakis õrajtuk múlik hogy alkalmazkodjanak a mi társadalmi normáinkhoz. De amíg úgy szaporodnak mint a baktériumok meg direkt úgy viselkednek hogy az nem fogadható addig nem sok minden fog változni max akkor ha tényleg lejönnének az UFÓK rendet rakni de azt valaki csak kitalálta nem hinném hogy megtörténne de gondolatelterelésnek jó ötlet.
vondermonarchie 2012 szept. 09. - 22:49:46
(22/29)
"Mit szólnak ahhoz, hogy Kanada a Magyarországról érkezõ romákat már a repülõtéren le akarja tartóztatni, mindenféle elõzetes vizsgálat, vagy meghallgatás nélkül? Tehát, eleve feltételezve ezekrõl az emberekrõl a rosszat, ami szerintem az elõítéletesség legtisztább formában történõ megnyilvánulása."


Tévedsz ez tapasztalat és nem elõítéletesség !

Egyébként rég el kellett volna venni azoktól a cigányoktól a magyar állampolgárságot akik rasszizmusra és üldöztetésre hivatkozva mentek ki Kanadába bûnözni. Hogy ide többet a lábukat be ne tehessék.
-csengõzoli-- 2012 szept. 09. - 21:20:29
(21/29)
Sajnos megoldhatatlannak látszik...
olahmiki1959 2012 szept. 09. - 19:16:54
(20/29)
Én megnéztem a filmet.
(Az is megérne egy misét, hogy vajon a Duna tv miért az éjszaka közepén adja le az ilyen filmeket. Adok is, meg nem is, hozok is, meg nem is? Teljesítem a közszolgálatiság kritériumait, azaz bemutatok érdekes, a társadalmi problémákra rámutató dok.filmeket, ugyanakkor olyan idõpontban teszem ezt, hogy minél kevesebben lássák, tehát ne legyen belõle baj, sikkadjon el, ne keltsen nagyobb médiafigyelmet? Bátornak mutatom magam, mint szerkesztõ, de valójában gyáva vagyok???)

A film borzasztó.
Az életkörülmények, a munkanélküliség, a higiénia hiánya, a megszámlálhatatlan mennyiségû gyerek, a teljes kilátástalanság bemutatása az egyik oldalon, a linkség, a potenciális bûnözéssel a környezet veszélyeztetése, a hivatalos szervek átverése, a rengeteg gyerekkel a szociális segélyekre való bazírozás nyilvánvaló szándéka a másik oldalon.
Az ember csak kapkodja a fejét, és nem tud igazságot tenni, mert mindkét oldalnak van felelõssége, nem is kevés. A kiutat ebbõl a majdhogynem kilátástalan helyzetbõl a film nem mutatta meg, talán nem is volt a szándéka, inkább csak egy pillanatképet tárt elénk.
A film utolsó kb. tíz perce volt számomra a legtanulságosabb.
Amikor a szimpatikus, tanult, kulturált külsejû, ápolt fiatal cigánylány el akar helyezkedni, és mindenhol - valamilyen ürüggyel - elutasítják. Szemforgató módon, mellébeszélve, hebegve-habogva, mindenfélére hivatkozva, kerülve a szemkontaktust, vagy éppen humorosra véve a figurát, elbagatellizálva az ügyet, de végeredményben mindenhol az elutasítás a próbálkozás vége.
Még az sem számít, hogy mindez a kamera és a mikrofon jelenlétében történik.
Ez volt az igazi dráma, és katarzis, és a valódi elgondolkodásra okot adó momentuma a filmnek.

Aktuálpolitikát nem akartam idehozni, de nem tudom kihagyni a lehetõséget.
Minket magyarokat mostanában mindenféle emberijogi szervezetek hajlamosak kikiáltani rasszistának, kirekesztõnek, elõítéletesnek. Valószínûleg van némi alapja a dolognak, bár a miértek kitárgyalása megint csak borzasztóan bonyolult lenne, és nagy terjedelmet igényelne.
De akkor ezek a szervezetek mit szólnak ahhoz, hogy Szlovákiában egyes városok egyes városrészeit kõfallal kerítik el, hogy elszeparálják magukat a helybeli romáktól?
Mit szólnak ahhoz, hogy Franciaország, Spanyolország, Olaszország ingajáratban toloncolja ki, és küldi haza a nagyvárosaikban ideiglenesen megtelepedett kelet-európai, többségükben romániai és bolgár romákat, nem törõdve a nemzetközi tiltakozással, és szemérmeskedés nélkül kimondva, hogy ezekre a lépésekre a romák bûnözõi életmódja miatt van szükség?
Mit szólnak ahhoz, hogy Kanada a Magyarországról érkezõ romákat már a repülõtéren le akarja tartóztatni, mindenféle elõzetes vizsgálat, vagy meghallgatás nélkül? Tehát, eleve feltételezve ezekrõl az emberekrõl a rosszat, ami szerintem az elõítéletesség legtisztább formában történõ megnyilvánulása.
Kanada egyébként a romák miatt Magyarországgal szemben a vízumkényszer újbóli bevezetését fontolgatja, ugyanis többé nem hiszik el, hogy ezek az emberek a rasszizmus elõl, félelembõl akarnak odamenni, sokkal inkább az a tapasztalatuk, hogy a kanadai, rendkívül kedvezõ szociális körülmények, segélyek, támogatások, és más igénybe vehetõ anyagi kedvezmények motiválják ezeket a kivándorlókat.

Jelenleg itt tartunk. A probléma él, és megoldatlannak látszik...
1/10
borasz82 2012 szept. 08. - 19:54:49 1/10
(19/29)
Pusztuljon az összes egytõl egyig.
MuZ 2012 szept. 08. - 18:15:59 Előzmény Flóra_kisasszony
(18/29)
Megjött a liberális aki csak gyõzit nézve ismeri õket:-(
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 21:26:02
(17/29)
Modi?
1/10
k11zoltan 2012 szept. 07. - 18:07:05 1/10
(16/29)
Sosem fogom megnézni, de adtam rá egy 1-est.
Bár kb nullát ér a cigányok egész társadalma!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 14:46:49
(15/29)
Meg a filmmel kapcsolatban írogass, ha javasolhatom!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 14:46:07
(14/29)
Offolj, wazze...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 14:45:30
(13/29)
Érdekes, az IMDB-n 92 perces....
adamnagysweetmovie 2012 szept. 07. - 14:36:30
(12/29)
Imádom, hogy ennyit írtok a filmrõl....
Komolyan, a port helyében a filmtõl független hsz-eket simán törölném....
Amúgy Stanislaw Mucha az egyik legismertebb lengyel dokfilmes, érdemes tehát meg is nézni a filmjét.
És írni is róla.
offtopic
baribarany 2010 dec. 14. - 09:56:36
(11/29)
na azért...szakmunkásképzõbe sokan járnak közülük. annál följebb tényleg kevesen.
offtopic
wukovsky 2010 dec. 14. - 09:34:08
(10/29)
Ez aztán a hozzá állás :) Ezt nevezem.

Egyébként meg kapnak munkát, ha akarnak dolgozni, csak a gond ott kezdödik, hogy nem akarnak dolgozni, és amelyik tanul közöttük, az olyan ritka mint a fehér holló.

Tehát innentõl ezt besorolhatnánk sci-fi nek, vagy mitikus filmnek is, mert kkevés a valóság alapja