Téma: Clickbait

1/10
Johnny_Cash 2023 nov. 18. - 21:06:40 1/10
(24/24)
Igazi ZS kategóriás, tipikus gagyi Netflix sorozat, nulla izgalommal, borzalmasan ellenszenves színészekkel, megtekintését senkinek sem ajánlom
10/10
DoMo 2023 jan. 13. - 10:06:55 10/10
(23/24)
Elkezdtem nézni este 7-kor. Hajnal fél 2-kor a végére is értem. Egyszerűen nem tudtam félbehagyni, nagyon tetszett. Végig lekötött.
9/10
Cukros csirkecomb 2022 nov. 10. - 23:50:12 9/10 Előzmény aFuzet
(22/24)
Egyetértek. Ennek az erkölcsi szálnak a boncolgatására kicsit jobban rámehettek volna a forgatókönyvírók is. De több más fontos kortárs és aktuális téma is bekerül a sorozatba: az internet világának ártatlannak tűnő, mégis sötét bugyrai. Hányféleképpen tud veszélyes lenni bármi, ami elektronikusan elérhető, pláne netes tartalom... A sorozat fontos témákat érint, hasznos rákattintani. (Szerencsére nem ölünk meg vele senkit.)
10/10
MaZsola_Megmondja 2022 júl. 02. - 22:16:34 10/10
(21/24)
Zárj össze néhány okos forgatókönyvírót és bízd meg őket a szereplőcentrikus csavarkeltéssel. Ezt lötyöld le jó sok produkciós pénzzel, így elfedi az izzadtságszagot a profizmus és a viszonylag jó színészek. Ezzel kész van a kiválóan fogyasztható krimi. Én majd újranézném, majd egyszer.
2/10
Miszi 2022 jún. 18. - 09:45:26 2/10 Előzmény egap87
(20/24)
Nem olyan bonyolult a sztori, hogy értelmezesi problémak legyenek szerintem. Vagy maximum bonyolultnak akar tűnni, de sajnos nem lesz az. Valakinek tetszik valakinek nem én inkabb az utóbbit mondanám, ennyi. 🤷‍♀️😄
10/10
egap87 2022 jún. 17. - 21:26:35 10/10 Előzmény Miszi
(19/24)
huu akkor Te totál nem értetted az egészet 😬 ezek a dolgok amiket felvetettél, tökre érthetőek és van rájuk magyarázat.. azért ennyire ne rágják már a szánkba a készítők ezeket... 😬😬🙆🏻‍♂️
9/10
zazee 2022 jún. 01. - 18:38:51 9/10
(18/24)
Ütős, izgalmas sorozat, végig tartja a feszültséget, nagyon tetszett a helyenkénti logikátlanságok ellenére. A színészek remekelnek!
8/10
Timy38 2022 febr. 13. - 00:35:33 8/10
(17/24)
Én is abba a kategóriába teszem, hogy mindenképpen érdemes megnézni, és egy két estét rászánni. Szerintem nem időpocsékolás. Igaz, hogy vannak benne kifogásolható részek, de szerintem egy kis izgalmas, érdekes hétvégi filmnézésnek mindenképpen ajánlatos...
5/10
Gaddemon 2022 jan. 24. - 17:36:10 5/10 Előzmény Miszi
(16/24)
Bennem ugyanezek a kérdések merültek fel :D irtó logikátlan volt nem is egyszer az egész cucc.
5/10
Gaddemon 2022 jan. 24. - 17:34:08 5/10
(15/24)
Összességében nem volt rossz, érdekes volt, ahogy árnyalódott a sztori, minél több szemszöget ismertünk meg. Ennek ellenére azért volt pár agyament hülyeség benne, meg tök logikátlan lépés, ami nyilván csak arra kellett, hogy a szószt tovább lehessen kavarni. Illetve volt 1-2 dolog a végén, ami nem lett megmagyarázva, vagy legalábbis nekünk egyáltalán nem volt világos.
9/10
aFuzet 2022 jan. 18. - 16:10:08 9/10
(14/24)
„Ez a videó nem egy vallomás, hanem egy halálos fenyegetés” – állítja Nick húga, Pia, és valóban igaza van, hiszen a videó felér egy ígérettel. Pontosan emiatt, a végzetesnek számító nézőszám elérése egyfajta „időzített bombaként” lebeg a szereplők és a nézők szemei előtt egyaránt. A feszültséget tovább fokozza az a tudat, hogy manapság az ötmilliós megtekintés nem elérhetetlen, hiszen az internetes tartalmak gyorsan terjeszthetőek, különösképpen, ha még a sajtó munkatársai is teret adnak nekik. Ezzel pedig felmerül egy morális kérdés is: Ha az elrablók tartják magukat az ígéretükhöz, akkor vajon mennyire vonhatóak felelősségre mindazon emberek, akik rákattintottak a videóra, vagy segítették annak terjedését?
https://afuzet.hu/clickbait-sorozatajanlo/
2/10
Miszi 2021 dec. 28. - 23:17:35 2/10
(13/24)
Az alap ötlet jó, az elején izgalmasnak is tűnt a sztori. Szuper ötlet a különbőző nézőpontok bemutatása is ami egész jól össze is lett hozva. Azonban tele van hibákkal, óriási logikai bakikkal. A főszereplő csaj női terminatorként mindenkinek megmondja a tutit rezzenéstelen arccal, akinek folyton csak a hátát látni mert folyton elviharzik valahová....
Jó kis sorozat lehetett volna, de így a végére csak egy nagy katyvasz alakult ki az egészből.

Ide írd a spoileres tartalmat


A sorozat hemzseg a hibáktól, amik főkét abból adódnak, hogy semmi következetesség nincs a történetbe. A csavar a végen egy olyan csavar, amire semmi féle korábbi utalást nem kapunk csak odalökik, hogy az öregasszony unatkozott otthon, ezért álnévvel és profillal csetel nőkkel... (ennyi erővel magát is regisztrálhatta volna egy társkeresőre...)
Az is érdekes, hogy Emma váltig allította, hogy szeretői viszonyban állt az áldozattal, majd a végen közlik, hogy hát valójában ezt az egészet csak szerette volna, hiába adta az interjút, kereste fel a feleséget stb. Legalább utalhattak volna a mentális állapotára, hogy hihető legyen, hogy hirtelen megváltoztatja a véleményét.
Az sem világos hogy a közös szerkesztett képekre miért is volt szükség, ha a nők is tisztában voltak azzal, hogy sosem talalkoztak a férfival...
A nyomozók is radom információkat kapnak ami alapján nyomoznak, szinte semmit nem köszönhetnek saját eredményüknek.
Az amit előttem is írtak, hogy külön vicc, hogy egymást folyton hivogatják, de a videó hívás fel sem merül senki esetében sem.
Az pedig hogy random zölfülű hackerek csak ugy random meghatározzak, hogy ki hol lakik vagy honnan tölt fel képet, de a rendőrség nem képes rá pedig még külön nevetségesse teszik az egész sztorit. Igazábol az ügyet a 3. részben is felgöngyölíthették volna az akkori információk alapján, lehet jobban jártunk volna.
7/10
Vadrenalin 2021 dec. 24. - 12:35:44 7/10
(12/24)
Amiért alapvetően tetszett, az a sorozat két fő érdekessége:
1. Igazi klasszikus krimi, ami mégsem készülhetett volna el húsz évvel korábban, mert ízig-vérig korszerű témákat feszeget, körbejárja az online lét számos előnyét és hátrányát.
2. Epizódonként más szereplő szemszögéből viszi tovább a történetet. Ezt ugyan nem annyira ütősen teszi, mint az olyan csavaros filmek (pl. a 11:14), ahol ugyanazt egy másik szemszögből látva világosodunk meg egy csomó korábbi részlet értelméről, de azért egy sorozattól érdekes megközelítés.
Ugyanakkor azért messze nem mentes a hibáktól sem, érthetetlen, hogy az utolsó két részbe hogy kerülhettek annyira átgondolatlan elemek, amik addig távol álltak a forgatókönyvíróktól:

- A utolsó előtti részben a srác elbizonytalanodik, hogy valóban egy lánnyal chatel-e, és ennek feloldására az egyetlen megoldás, amit el tud képzelni, az a személyes találkozás. Pedig egy real time videohívás erre ugyanúgy megoldás lett volna, és ez a szociofóbiás lány a valóságban biztosan azt ajánlotta volna fel. Talán azért sem így lett megírva, mert ezzel felhívták volna a figyelmet az alapsztori egyik fő gyengéjére: Ha el is hisszük, hogy a nőkkel soha nem volt élő találkozás, azt nehéz elhinni egy ilyen online szerelemnél, hogy csak sima telefonhívás volt köztük, de videohívás soha.
- Az utolsó részben semmi magyarázata nem volt, hogy a kisebb srácot el akarták tüntetni az öregek. Semmi olyan nem volt, amit csak ő tudott volna, és mondta is, hogy a bátyjától kapta a címet, és mások is úton vannak oda. Az öregek igazából azt sem tudták, mit tud pontosan a srác, és ha tudták volna, akkor is csak az öreglány játékára lehetett volna bizonyíték. Erre az egyetlen olyan dolgot tették, amiről biztosan tudhatták, hogy kimagyarázhatatlan rossz döntés: Nekiálltak eltüntetni a semmi extrát nem tudó srácot, akiről mások is tudják, hogy hozzájuk jött.


10/10
Minniemousee 2021 nov. 27. - 11:44:44 10/10
(11/24)
Nagyon jó kis sorozat, mindenki gyanús, mindenkinek vannak titkai. Szépen építkezik a film, rengeteg kérdés, aztán a végén jön az arconcsapás, akire a legkevésbé is gondolnál az a tettes. Ezt jól eltalálta a Netflix. A közepéig azt hittem végre egy olyan Netflix sorozat amiben nincsenek melegek, de persze tévedtem. A főszereplő csaj ronda szőke parokája nagyon gusztustalan volt. Csak ez a két negatívum volt számomra.
8/10
itsme1 2021 okt. 17. - 13:22:08 8/10
(10/24)
Csak nekem tűnt fel Pia Brewer karaktere mennyire hasonlít Pataki Helgára (Hé, Arnold!) ?
8/10
itsme1 2021 okt. 17. - 13:12:17 8/10
(9/24)
Lassan indul be a történet, a második rész után ki akartam szállni. Jó, hogy nem tettem. Egy Agatha Christie stílusú krimit kaptam, jó nagy csavarokkal, meglepő végkifejlettel.
10/10
mthmsz 2021 okt. 09. - 15:09:26 10/10
(8/24)
érdemes megnézni.
8/10
zolnagy10 2021 szept. 25. - 19:08:19 8/10
(7/24)
Jól lekötött. Érdemes megnézni.
10/10
Peti1230 2021 szept. 25. - 00:02:38 10/10
(6/24)
Nagyon tetszett, izgalmas, fordulatos!
DrumWednesday 2021 szept. 19. - 21:36:22
(5/24)
Ügyes kivitelezés!
A sztori akár átlagosnak is nevezhető, de a sorozat felépítése kiemelkedővé teszi.
Nagyon tetszett, végig lekötött, sajnálom, hogy vége lett. Nem éreztem benne üresjáratot.
Egy "negatívum" van számomra: a kötelező (!) meleg-szál, ami a történet szempontjából ennél a sorozatnál is irreleváns. Viszont azért visszafogott és diszkrét, és ezt pluszpontnak veszem.