Téma: Cloverfield

Ghost7 2008 júl. 01. - 01:49:15
(163/383)
Nos. A filmmel kapcsolatban vegyes érzelmek keringenek bennem.Bizonyos szempontból nem volt sablonos.A drámaiság,a képi és hangeffektek elég tûrhetõek.De mindennél ott az érem másik oldala is.Színészi játék közepes se.Képi alapkoncepcióját tekintve semmiképpen nem nevezhetõ úttörõnek.Dokumentum film jelleggel talán képi sémát tekintve nem is, de alapötletként mindeképpen megemlíteném az 1980-as Cannibal Holocaust címû klasszikust.19 évvel késõbb már bemutatásra került a The Blair Witch Project címû film, amely már szinte 99%-ban felveszi a Cloverfield koncepcióját.De ne feledkezzünk meg horror témában méltán hû elõdökre, alig egy évvel a Cloverfield elõtt készültek.Lásd: George A. Romero Diary of the Dead-je, vagy az általam is kedvelt spanyol darab, a REC(-az amcsik meg elmehetnek a remake-jükkel a .....:),még ugyanbban az évben remake-t készíteni, úgyanúgy kockáról-kockára,pff.. szánalom-).És még sorohatnám a listát. De talán ide is illik a latin mondás: Nincs új a nap alatt
Szörp 2008 jún. 29. - 11:41:37 Előzmény Henci8
(162/383)
hú,csak most látom mennyi hozzászólás van..na erre reagálva pl..sorry de nekem tök egyértelmû volt,mikor bevitték a csajt a sátorba,fogta a katona és fejbe lõtte......na most ez nem 100%szóval lehet más verzió is persze.nekem ez jött le elõször.
Szörp 2008 jún. 29. - 11:38:03
(161/383)
noh.most csak azért beregisztráltam,hogy oktondi hozzászólásotokra reagáljak:D legalábbis az elsõk laikus véleményét illetõen.
az már a premier elõtt köztudott volt,hogy kamerás film lesz.ergo ez ennek a mûfajnak egy szerintem elég jól sikerült darabja.aki nem ért hozzá ne szóljon bele.nekem speciel az volt negatív,hogy mindegyik fõszereplõ meghalt.igaz egy ilyen eseménynél ez nem irreális.na de nem fecsegek:D mindent összevetve,jó film volt.
2/10
ILMET 2008 jún. 29. - 00:25:32 2/10
(160/383)
Egyszerûen nem jó! Koppintás az egész történet és a megvalósítás is. Nem ér egy forintot se.
1/10
rudolftamas 2008 jún. 26. - 11:43:45 1/10
(159/383)
Nagyon gagyira sikerült ez a film.................
10/10
Chester 2008 jún. 23. - 22:20:27 10/10
(158/383)
Nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, jó. :)
10/20. :D
gellerzeller 2008 jún. 23. - 22:08:39
(157/383)
a film egy forintot se er.most neztem meg.tehetsegtelen barmok akik ilyet csinalnak.ez olyan mint az alternativ zene.azt hiszed muveszet mert nem erted,kozbe meg csak siman szar az egesz.
Millagro 2008 jún. 23. - 17:29:37
(156/383)
Lesz második rész, abból sokminden kiderül.

SPOILER:
Szörnyi az ûrbõl jött álítólag, látszik, amint lezuhan valami, amikor a tenger mutatják. Kiszivárgot képek alapján látszanak a kicsik egy tengeri furótorony lábánál.
Szvsz emésztõenzimet kapott a lány.
Végén hallani, hogy segítséget kérnek, de visszafelé túléltének hangzik már:)
8/10
efes 2008 jún. 23. - 15:34:04 8/10
(155/383)
Az Ideglelés sem készült volna el, ha nincs az otthoni videokamerák, a technológiai fejlõdésbõl fakadó rohamos elterjedése. És ha nincs a CNN gerjesztette Öböl-háború (köztudomású, hogy a támadások idõpontját az USA-beli fõmûsoridõhöz hangolták...)

Egyszóval, nem koppintás a film, hanem természetes következménye a ma tapasztalható médiakörülményeknek.
Roldo 2008 jún. 23. - 15:06:46
(154/383)
...és, ha nem készült volna el 1999-ben az Ideglelés...
Henci8 2008 jún. 23. - 12:18:09
(153/383)
Naaa... Hát megnéztem a filmet pedig sokan azt mondták ne tegyem. Remekül le lehet szûrni az emberek lelki világát, abból hogy milyen filmeket húznak le, vagy csak egszerûen nem értik a mondanivalóját, nem érzik amit kéne. NOs én naon éreztem. Velõig hatolt. kb 3 órája láttam, de azóta is olvasom a neten a hozzászólásokat, háttéranyagokat.
A kritikákban irják, hogy a színészek játéka nem tetszett. Szerintem naon is jó volt, hiszen szorosan kapcsolódik a film témájához, hogy az átlag emberek küzdelmét mutatja be egy katasztrófa alatt. Hogy vette volna már ki magát, ha mondjuk Brad Pista, v. Kovács Wilmos elkezd iszkolni a nála kb 100* nagyobb cucc elõl. Normál esetben ezek szétcincálják egy lefûrészelt csõvû légpisztollyal.
A másik hogy a kamera állandóan mozog és hányingert kapunk tõle meg ilyenek. Sztem ez is pont kellett ahhoz hogy hihetõ legyen a dolog. a másik meg hogy én legalább is simán leküzdök egy kis hányingert egy ilyen jó film kedvéért.

SPOILER
Az egyetlen ami nem tetszett benne, hogy nem tudtam meg honnan jött a szörny, mik pattogtak le róla. Nekem hiányzik a tudományos háttér. Persze értem én hogy pont e miatt is szerethetõ.
A lényeg hogy megõrülök hogy nem tudom meg ezeket a dolgokat, meg h mondjuk mitõl pukkant szét a csaj? Valami virust terjesztettek a csótányok, v. mi?
Ha valaki tud valamilyen infót azonnal irja meg itt.

a film 9/10 ez viszont tuti
Millagro 2008 jún. 19. - 15:07:46
(152/383)
Spoiler:
Volt néhány dolog, amit nem értettem, zavart:
- Kicsi volt a Szabadságszobor feje, valóságban annál jóval nagyobb.
- Túl jól bírta a strapát a kamera, és nem tiszta, hogy szalagra vagy kártyára vett-e fel, korábbi felvételek miatt szalag, de a srác mintha kártyát mondana.
- Lily akkor megmenekült? Látszik egy lezuhanó helikopter, de mintha több is felszállt volna.
- Szörnyike is túl sérthetelen volt.
- Néha túl eröltetett volt a filmezés, kiváltképp a végén, amikor ott volt elõttük a szörnyi, de meneküléskor még gyorsan felkapták a kamerát.
- Zuhanást õk túlélték, de a katonák nem. Srác üvöltött a fájdalomtól, amikor megsérült a lába, mégis szuperül tudott futni, pedig olyan streszhelyzetben csak az igazán komoly sérülések fájnak annyira.
-Barátnõ is túl jól volt.
SPOILER vége!

Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, aki szereti a szörnyes filmeket! Bár az elején lehet tudni, mi lesz a vége (feliratból az elején).
10/10
petyaaa6 2008 jún. 19. - 14:51:10 10/10 Előzmény Bius1990
(151/383)
Wow! Ezt a filmet nézve...WOW! Teljesen hitelesnek tûnt..szinte azt hittem énis ottvagyok köztük...ahogy a kamera mozog,az események mintha énis ottjárnék,ott sz*rnám össze magam velük,a hangok...szerintem ez a film nagyon el lett találva basszus. Hatalmas ötlet,szerintem kíválo a maga kategóriájában,bár szerintem ien : Akci-thriller szerûség, és mondjuk nem 12 -es =) Szerintem.
Én csak ajánlani tudom 10/9,5
10/10
mmt1 2008 jún. 15. - 17:38:44 10/10
(150/383)
Érdemes megnézni. Amint elkezdõdnek az igazi történések végig izgalmas és pörgõs. Jobban bele tudja élni magát az ember mint a nagy amcsi hõs eposzokba. Végre egy olyan film ahol lõnek, de nincs benne egy jó nagy adag amerikai patriotizmus. Kis névtelen színészek, de pont ettõl lett hiteles a film. Mindenkinek ajánlom aki csak szórakozni akar egy kicsit. Nem kell tõle lelki katarzist várni. Ez a film csak szórakoztat, de azt kiválóan.
10/10
10/10
Bius1990 2008 jún. 15. - 16:11:43 10/10
(149/383)
Nemrég néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett! Egyedül annyi a baja, túlságosan rövid :) Szerintem az hogy nem híres színészek játszanak benne direkt jó, mivel ha pl. Brad Pitt lenne a fõszereplõ akkor egybõl azt várnánk, hogy majd õ megmenti az egész világot... :D De így hogy kevésbé ismert személyiségek, még élvezetesebb a film, mert akármi történhet a végén... És sokkal jobb volt ez a befejezés, mint ha valami agyoncsépelt Happy End lett volna... :) Legalább akinek tetszett a film, az várhatja a 2. részt, mert sztem lesz... ;) Én ajánlom mindenkinek!!! :)
Platypus L.K. 2008 jún. 11. - 00:32:56
(148/383)
Akárhogy is nézzük a dolgot, az ilyen filmnek mostoha sorsa lesz Hollywoodban... Már most el van nyomva az ilyen Legendavagyok-világokharca-godzilla filmek által, pedig már ezek sem képesek senkit lenyûgözni úgy mint 10 éve, annyira de annyira tipikus hollywoodi rókabõr produkciók készülnek, azok mi újat tudnak mutatni, és milyen sztorival vagy frappáns sítlussal tudnak minket elvarázsolni, amit ne láttunk volna már milliószor? És ha a Cloverfield az ami valóban kifosztja az embereket a kevéske pénzükbõl, akkor a Tom Cruise Will Smith nevével fémjelzett hányingerkeltõen csillivilli fényûzõ de legbelül egy mocsadék pénzhajhász sz_r "produkciók" micsodák? Wááá, azoknak van történetük? Csakhogy remake-ek meg lerágott csontok sorozatáról van szó, ezzel szemben a Cloverfield az aminek nem a sztori az erõssége de ennek ellenére is KIFEJEZ valamit...

De hogy õszinte legyek, se a Cloverfieldben, sem a szokványos, de valóban pénzhajhász hollywoodi moziban nem látom a(z ideális) jövõt. Talán ezért is hagytam abba a mozifilmekért való pénzkidobást már jó ideje.
hunbumby 2008 jún. 10. - 20:54:48 Előzmény beo71
(147/383)
Beo71!
Ajánlom neked (meg mindenkinek) a The Mist-t. (2007) http://www.imdb.com/title/tt0884328/
Bár a Cloverfieldet nem láttam, de a hozzászolások szerint nagyon hasonló a téma/kidolgozás...
1/10
Guj György 2008 jún. 07. - 22:20:12 1/10
(146/383)
Ez egy rohadtul unalmas,semmirõl szóló gagyi film,ráadásul alig mutatnak valamit.Külön idegesítõ hogy rángatják a kamerát össze-vissza.10/1
8/10
efes 2008 jún. 06. - 12:06:01 8/10
(145/383)
Az, hogy elsõre tetszett, de másodjára már nem, az azért lehet, mert a film - és ez a nagy hibája is egyben - egyetlen hatásra épít. Mivel azt már ismerted, így az nem is mûködik. Ritkán röhögünk egy viccen kétszer, a második általában csak udvarias mosoly, legfeljebb. Éppen ezért ennél a filmnél fokozattabban káros mindenféle spoiler is, hiszen a legnagyobb értéke éppen a sztorija, annak megvalósítása, és a benne rejlõ poénok. Ha ezeket lelövik, az egész film herélõdik ki. Hogy technikailag nem jönnek ki a dolgok tévén/monitoron az egy dlog, de itt szvsz nem túl lényeges.
pacica 2008 jún. 06. - 11:42:50
(144/383)
Tényleg jó film. Moziban láttam. Aztán letöltöttem és itthon meg unalmasnak találtam. Moziban jobban átjött a feelingje, hangok stb.