Téma: Coco Chanel

10/10
CoccoChannel 2009 nov. 07. - 00:57:17 10/10 Előzmény lilsom
(31/71)
Hát az amerikai Coco Chanel film sokkal jobban ábrázolja az eredeti Coco Chanelt! Ez sem volt rossz, de nem a lényegre összpontosít, hanem olyan jelenetek vannak kihangsúlyozva aminek nincs jelentõsége....
Amúgy mindezek mellet maradok egy igazi Fanatikus:D
lilsom 2009 nov. 03. - 11:24:58
(30/71)
...és a vége annyira, de annyira kiszámítható, amikor még utána szalad a kocsiba és a férfi bizonygatja, hogy este találkoznak.
lilsom 2009 nov. 03. - 11:23:57
(29/71)
Nekem nagyon nem tetszett a film.Semmi mást nem látunk benne, mint bálokat meg Coco szeretõit.Többet vártam ettõl a filmtõl.Azt hittem megmutatja, hogy hogyan jutott el a csúcsra, de ebbõl semmit nem kapunk.Nem arra koncentrál amire kéne, inkább belebonyolódik a szerelmi szálakba és onnan nem is jön ki.Unalmas.Engem Coco Chanel érdekelt nem egy unalmas nõ szerelmi élete.
4/10
savernake 2009 okt. 29. - 15:27:51 4/10
(28/71)
Ó bocsánat, úgy értettem ebben a filmben. Amúgy nagyon szeretem, ezért is sajnálom, hogy az Amelie óta nem nagyon volt emlékezetes alakítása. A mélypont szerintem a Da Vinci kód volt...az utolsó jelenetnél (annál a mondatnál, hogy õ lenne Jézus Krisztus utolsó leszármazottja) emlékszem hangos röhögés volt a moziban.
4/10
savernake 2009 okt. 29. - 11:41:13 4/10
(27/71)
Erõs hiányérzetem van, mert az elõzetes meg a nagy felhajtás alapján sokkal jobbra számítottam. Elszabott film. A szerelmi szál közhelyes, elõre lehet tudni a fordulatokat. A szakmai szál: felületes. Csak annyit látunk, hogy Coco összehúzott szemöldökkel és összeszorított szájjal ügyködik a szabásmintákon meg a kalapokon. Érdekes lett volna a "kitartott nõbõl hogyan válik anyagilag független nõ" szál. Ehhez olyan színésznõt kellett volna választani, aki ezt el is tudja játszani, akibõl pl. olcsó holmikban is süt az elegancia, a sikk. Audrey Tatou-nak 2-3 arckifejezése van, szürke, kopott és súlytalan.
Tanus 2009 okt. 24. - 15:21:10 Előzmény Obránszky Ármin
(26/71)
Szerintem mindenki egyet fog érteni azzal, hogy a 2008-as Coco film jobb volt. Ezt sem éreztem rosszank, tehát a ráfordított idõt megérte, de a másik film, sokkal kidolgozottabb, és ezereszer jobban beletudja magát élni az ember. Itt pedig mintha átfutottunk volna az életén, kinyújtva egy bizonyos fejezetet. Mindenkinek ajánlom a 2008-as Coco filmet! Kiválló alakítás, zene, és képi világ!
Obránszky Ármin 2009 szept. 25. - 12:46:33
(25/71)
Helyenként nagyon szellemes, Poelvoorde pazar, Audrey Tautout pedig az ember minden további nélkül el tudja nézni órákig is, de valahogy erõtlennek éreztem. Nem mondanám, h egyértelmûen csalódás, ahhoz magas elvárások kellettek volna, amik bennem nem voltak mielõtt nekikezdtem, de azért nem is valami eget verõ élmény.
tamaras 2009 szept. 04. - 11:50:08 Előzmény rapanui
(24/71)
Csalódás...fõleg olyan remek életrajzi (francia) film után, mint a Piaf.
Audrey Tautou alakítása sem volt olyan lehengerlõ, mint azt már megszokhattuk Tõle. Számomra kifejezetten unalmas volt a film, teletömve egy csomó klisével...elõre kiszámítható fordulatokkal.
De a képek tényleg szépek és Benoît Poelvoorde alakítása is megüti a mércét.
Sajnos a nõi rendezés igen csak rányomta a bélyegét...
rapanui 2009 aug. 16. - 16:53:48 Előzmény nandyska
(23/71)
talán azért nem, mert nincsen hozzá még felirat:)
mezsge 2009 aug. 16. - 16:27:17
(22/71)
ennél a filmnél úgy gondolom, kifejezetten elõnyös, ha az ember kicsit utánaolvas, és többször is megnézi a trailert - mivel így tudni lehet, h igen: lassú folyású a film, és Chanel fiatalkoráról szól. éppen ezért nem is vártam többet tõle, és nekem tetszett :) Tautou-t Amelie óta nagyon szeretem (a francia nyelvet meg különösen :))
érzõdik a filmen, h nõi rendezõ keze munkája. csodálatos képek vannak benne :)
elgondolkodtató, szép film.
Bellavita 2009 aug. 14. - 14:16:47
(21/71)
A film csalódást okozott. A 20. század egyik legmeghatározóbb nõalakjának életére vágytam - és erre egy fiatal fruska hányattatott életét láttam- amely alapvetõen bárkirõl szólhatna. Valaki írta, hogy a fordítás a rossz-hiszen a film címe Coco, mielõtt Chanel lett- és ez a cím már érzékelteti is, hogy az ifjúságkori életérõl szól majd a film. Na, ez az, ami így önmagában nem érdekelt. Kicsit lassú, részletes, vontatott volt a film, amelyben a hányattatott sorsú árva Coco próbál rátalálni az életútjára, önmagára - a zsenire, az újítóra, amely ott rejlik benne- hiszen ott feszít benne a tehetség, a dinamizmus, a dac, az akarat- én ennek kibontakozására lettem volna kíváncsi, ahogy felszínre tör mindez és egy alkotó mûvész válik a suta kislányból. Nem értem, miért döntöttek úgy a filmesek, hogy a lánykori életét filmesítik meg.
nandyska 2009 júl. 30. - 16:03:47 Előzmény Tanus
(20/71)
én letöltöttem a filmet, de nem tudok hozzá feliratot szerezni, tud valaki segíteni nekem ebben?
Tanus 2009 júl. 22. - 21:05:53
(19/71)
én a 2008-as változatot láttam az nagyon jó volt, ezt még nem, de legalább már van egy mércém, amihez tudom mérni, és elég magasra tette!:)
7/10
tündemamusz 2009 júl. 07. - 11:03:13 7/10
(18/71)
Nekem Audrey Tautou túlságosan lágy volt Coco szerepéhez, de nem volt rossz film.
adeline.v.s. 2009 júl. 02. - 23:23:50
(17/71)
Szerintem szép film volt, biztosan meg kell szerezni! =)
10/10
Lucaaa 2009 júl. 02. - 20:06:15 10/10
(16/71)
Anyira a hatása alá kerültem, hogy még most is a filmen gondolkozom. Különleges hangulata van, és üzenete. Azokat is megértem, akik többet vártak tõle, de szerintem nem fért volna bele 2órába az egész élete, nekem így is nagyon tetszett.
Egy a sokból.. 2009 júl. 02. - 17:32:46 Előzmény ruszi
(15/71)
Olyan szempontból többet vártam a filmtõl, hogy még jobban bemutatja Coco felemelkedését, hogy milyen problémákkal kellett megküzdenie még elfogadták - megszerették és hordani kezdték a ruháit..A nagy áttörésérõl sem mutattak semmit, nekem ez hiányzott, hogy hogyan is bontakozott ki benne az új stilus, mert biztos voltak dilemmái, megmérettetései mind önmagával és a világgal szemben is. Ellenben a magánéleti szálban ez szépen tükrözõdik. Audrey Tautou renoméjának pedig ez a film egyáltalán nem ártott.
ruszi 2009 júl. 01. - 09:16:50
(14/71)
En is tobbet vartam, a Piaf nekem jobban tetszett. Audrey Tautou sem volt annyira meggyozo. A filmnek van egy erdekes, kicsit melankolikus hangulata, Coco jellemerol is inkabb csak benyomasaink lesznek, de atelni szertintem sem igazan lehet a tortenetet.
Tacita 2009 jún. 30. - 01:31:28
(13/71)
Szerintem csalódás megnézni a filmet. Másra számítottunk. Az eleje kicsit "Piafos". 10-bõl 3 pontot adnék rá.
QT.buff.Lilcsy 2009 jún. 28. - 20:46:41
(12/71)
Végig fantasztikus volt nézni. Ugyan kicsit vontatott, de ezt jól egyensúlyozta az, hogy érzelmileg, tartalas. A karakterek hitelessége, különösen kiválló. Az egész film szép, én a végén még tovább tudtam volna nézni...:)