Téma: Coming out

7/10
stop20 2013 dec. 12. - 11:26:46 7/10
(33/153)
Nekem tetszett! Mucsi Zoltán tényleg nagyot alakít. Voltak benne vicces részek, de én mondjuk nem mondanám kimondott vígjátéknak, azért elég komoly döntést kell meghoznia egy olyan embernek, aki világ életében melegnek vallotta magát.
1/10
Babi néni 2013 dec. 11. - 20:32:50 1/10
(32/153)
Ez a film nem a magyaroké, hanem a muziké, de azért köszönjük a hozzászólást.
10/10
csudijo123 2013 dec. 11. - 20:22:08 10/10
(31/153)
Nos, én nem szoktam hozzászólásokat írogatni sehova, de most annyira kiakasztottak ezek az ostobábbnál ostobább kritikák - miután megnéztem a filmet - hogy muszáj kiírnom magamból…
EZ A FILM NAGYON JÓ LETT!!!!! Fogalmam sincs, hogy kik ezek az egysejtûek, akik kritikusnak mondják magukat (tisztelet a kivételnek) és ennyire megpróbálták eltrafálni ezt a vígjátékot, viszont úgy érzem mindezt puszta irigységbõl, dühbõl tették, méltatlan írásaikkal.
Sokat járok moziba, és minden mûfajból válogatva nézem a filmeket… ilyen igazán jól megírt párbeszédekkel viszont ritkán találkozom, amin ennyit lehet röhögni, és amit nem utolsó sorban valami magyar srác talált ki… Gyerekek! Ez a film a miénk, a mieinkkel, nekünk szól, és a társadalmunknak… Mucsi egyszerûen zseniális, és végre Für Anikónak sem csak a hangját kell hallgatnom… és hát van egy pár maradandó idézni való is, amiken lefordultam a székrõl örömömben: „Apád?” „Oszlat valahol” „Csak azt mondtam, hogy muzik!!!”
Szóval szerintem tessék elmenni a moziba, mert igenis kell, hogy rájöjjenek az emberek, a magyar filmek is vannak olyan jók, mint bármelyik hálivudi kliséparadicsom! Apropó magyar filmek. Az Isteni mûszakot is láttam, és az is igen nagyon szomorú hogy nem nézik… miközben nagyon is érdemes!
10/10
4R 2013 dec. 11. - 16:39:11 10/10
(30/153)
Teljesen rendben volt a film. Hozta amit ígért. Laza,könnyû,szórakoztató. Rég ültünk úgy be filmre,hogy nem volt benne unalmas rész, és egy emberként nevetett rajta mindenki. Egy laza kikapcsolódásra pont megfelel.
7/10
Candy. 2013 dec. 11. - 12:14:44 7/10
(29/153)
Nem valami nagy durranás. Sokkal jobban meg lehetett volna csinálni ezt a filmet, több és jobb poénokat lehetett volna belerakni, ha már ezt a meleg témát bevállalták. A fõszereplõrõl már az elején sem lehet elhinni, hogy meleg...nem valami élethû.
Pikacsu 2013 dec. 10. - 22:12:19
(28/153)
Harcban élve, és Thor inkább, mint ez a film. És azért elég kevesen vannak ebben az országban, akik 3 filmet is megnéznek egy hónapban. Nem értem, hogy gondolták, hogy ez a film versenyezhet ezekkel.
Az egy dolog, hogy ezen a héten ez a legjobb, ami nem elhanyagolható, azoknak aki hetente járnak moziba.
De a 300K mozinézõ közül, hányan járnak hetente?
10/10
tixtina 2013 dec. 10. - 21:36:22 10/10
(27/153)
Sok fat@kû lepontozta-gondolom a témája miatt.
Jellemzõ,amilyen országban élünk:oo
CsiróCsiró 2013 dec. 10. - 11:08:44
(26/153)
Hmmm... ...Tompos Kátya... ...szerintem is bárkibõl heterót tudna csinálni, annyira bájos és elragadó. :-)
7/10
cereza 2013 dec. 09. - 23:12:38 7/10
(25/153)
Nem értem, miért csak 5,4 a film átlaga - szerintem könnyed szórakozásnak tökéletes :) 10/10 - pedig nem vagyok egy vígjáték-rajongó, de ez tényleg egy szórakoztató film (aki gyaloggaloppos agymenést vár, az ne is menjen el rá...)

Illetve van egy tippem, miért csak 5,4 - beléptem, és máris kiderült, hogy 7 pontot adtam rá - de hogy mikor és hogy, azt max a port.hu rendszergazdája tudja megmondani... Szóval csalódott vagyok, hogy nem tudtam szavazni, mert állítólag egyszer már megtettem... :(
10/10
supforsup 2013 dec. 09. - 18:05:18 10/10
(24/153)
A kritikákkal ellentétben remek film. A mozi tele volt és hallhatóan mindenki jól szórakozott. Mit várunk egy filmtõl? Arra az idõre elfelejtettük a külvilágot. Szerintem több nem is kell. A mélyebb tartalmakat mindenki intézze el magában ha akarja. Aki szórakozni akar nézze meg bátran.
10/10
foglov 2013 dec. 09. - 14:02:49 10/10
(23/153)
Ez egy nagyon jó humorú, szépen megcsinált film, ami még el is gondolkodtat. Szerencsére nem ciki viccek vannak benne, hanem olyanok, amikhez nem árt kis ész. Egy jó mese, egy kifordított coming outról, ahol szuperek a színészek. És a film mondanivalója, miszerint fogadd el magadat és másokat, eléggé ráfér a mai magyar társadalomra. Fõleg egy-két hozzászólást látva, úgy tûnik egyesek a középkorban élnek, akik azt gondolják, hogy a melegség betegség lenne, vagy gyógyítható. Õk nincsenek tisztában a világ dolgaival. De persze ez nem von le a film érdemeibõl semmit, mindenkinek csak ajánlani tudom. Remek szórakozás!
9/10
krolko16 2013 dec. 09. - 02:58:51 9/10
(22/153)
jav.: *elég bénát vártunk
9/10
krolko16 2013 dec. 09. - 02:58:19 9/10
(21/153)
A sok rossz lehúzó kritika után majdnem el sem mentünk megnézni, vagy legalábbis elég bénát. Viszont nagyon kellemesen csalódtunk (5 meleg és 1 hetero), nagyon tetszett a film mindannyiunknak, magyar film létére pedig még jobban. Sokat lehet nevetni rajta, és még ha néhol túloz is a melegekrõl(végül is egy vígjátékban miért ne szabadna), sok fontos dolgot is bemutat. Nézzétek meg!
10/10
ReGiny 2013 dec. 08. - 20:56:44 10/10
(20/153)
Remek film!!! Nagyon-nagyon tetszett!!!!!
1/10
offtopic
_Freddy_ 2013 dec. 08. - 20:19:22 1/10 Előzmény Kritikus01
(19/153)
Utánanéztem imdb-n mert unatkoztam, de nincs a szereplõk között, a rendezõt kérdezd õ talán tudja milyen jelentéktelen szereplõk voltak és hogy hívják õket, de lehet Csányi Sándor is tudja...az egész országban van kb 50 rajongója...csak visszaír. :D
perry 2013 dec. 08. - 18:10:07
(18/153)
Eddigi szerény ismereteim szerint az egyetemes filmmûvészetben két nagy, ilyen témájú mozit szokás megkülönböztetni.
Azok melyek erõteljesen drámai dramaturgiával közelítik meg a témát, hogy a közelmúltból idézzek Brokeback Mountain Ang Lee munkája, ahol a rendezõ az emberi drámára koncentrál a társadalom viselkedése a melegekkel szemben. Valamint a szereplõk belsõ és egymás közötti konfliktusára.
A másik csoport pedig a futószalagon gyártott komédiák a tutti-frutti típusú habkönnyû fogyasztásra alkalmas opusok.
Igazán nem nagy mondanivalóval, jobb esetben jó színészekkel és természetesen hatalmas adag felszínességgel.
A film védelmében annyit tudok felhozni mentségemre, hogy ha szórakozás kell, akkor mindképpen ez az a film amit érdemes
megnézni, mert ugye van sztár és van történet ami ugyan nem igazán emberekrõl szól, de tény, hogy klisékrõl ha nagyon vajákos akarok lenni akkor sztereotípiákról, vagy ezek tömegérõl köszönhetõ a kissé "bárgyú" forgatókönyvnek ami viszont tökéletesen szolgája a "haboska" filmet.
Mert ugye akárhogy is nézzük vannak melegek akik forrón szeretik és vannak bombázó lányért bomló machok és bizony olyanok is akik ebbõl is egy kicsit, meg abból is egy kicsit "fogyasztanak".
A film üzenete akkor kezd a szórakozást leszámítva igazán alpárivá válni mikor a szépen felvezetett gondolata azt sugallja, hogy elég egy fantasztikus hölgy és már tökre heteroszexuális lesz az alany.
Akkor szerintem a film dramaturgja és forgatókönyvírója sikeresen pályázhat a következõ év orvosi Nobel díjára ha a dolog ennyire egyszerû lenne.
Igazából nevezhetnénk a mozit csodafilmnek is aminek az a lényege, hogy minden melegnek legyen agyrázkódása, motor balesete vagy valami nagyon nagy fejbevágás netán basebal ütõ és klikk-klakk itt van az identitásváltás.
Ráadásul ezt az erõs felütést az alkotók a késõbbiekben erõsen hanyagolni szíveskednek.
Amiért igazán kár, mert ütõs jelentekben belepillanthatunk ebbe a világba -bár megint csak típusokat kapva- és már már szociológiai élethelyzetek bomlanak ki elõttünk ebbõl a világból.
Ezek után a filmnek ez a szála is "elvérzik" és marad a dilemma: Who is this kid?.
A film kb. azt sugallja , hogy minden meleg rózsaszínben jár testhez simuló trikóban , affektálva beszél, és annyira nõies, hogy az már..
Ettõl , hogy õszinte legyek saját tapasztalatomban meleg ismerõseim 70% különbözik. Bár meg kell jegyezzem ha 3 ember 100% akkor a statisztikám helytálló.
Mert szerintem mindenfélék vannak, úgy mint a heteroszexuálisoknál feminek , törékenyek, mackósak kis és nagydarabok szóval rengeteg típus létezik és ez így van a melegeknél is.
Az is tény , hogy ez a film nem meleg harcos élfilm és az is igaz, hogy a történet sem Proust tollából fogant helyzet, de hát nézzük el neki mert ugye lehet filmet készíteni Billy Wilder Van aki forrón szereti módon is és hát így is.
Ezért aztán kedvenc idézetemmel élve azt írhatom: "....Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk.”
Az meg, hogy a film ebben a témában egy blõdli, senkit se zavarjon minek ide üzenet, mikor a mûfaj jobbjainál ez divat volt, mára már csak a napi közízlés kiszolgálása is elég.
Már ha csak, nem az, az üzenet 180 fok és elõre a "sárga" és nem a pink úton. Akkor már csak abban lehet bízni, hogy aki megnézi annak épkézláb gondolatai támadnak, vagy vitára ingerlik a saját gondolatai.
1/10
Babi néni 2013 dec. 08. - 17:25:27 1/10
(17/153)
Melegpromo...
boom47 2013 dec. 08. - 11:59:12 Előzmény Kritikus01
(16/153)
Ilyen technikai információkkal a forgalmazót kell megkeresni. Õk az egyetlenek akik TALÁN elõ tudják bányászni ezt az infót.

De még most küldj emailt / telefonálj amíg a film friss!
10/10
Octomovie 2013 dec. 08. - 10:23:24 10/10
(15/153)
Nagyon tetszett !!:)))))) Gratulálok mindenkinek!! :D www.octomovie.com
1/10
Kritikus01 2013 dec. 07. - 10:54:28 1/10
(14/153)
Gyerekek nem tudja valaki annak a csajnak a nevét aki aaz elõzetesben szerepel.. Az a rész amikor 6 lány meseszép cicikkel megy a srác felé..egy fél fekete csaj bal oldalon!egyszerûen odavagyok érte. a stáblistában tuti nincs. :) segítsetekkkkkkkk