perry 2009 jún. 14. - 10:18:17
(49/249)
Elvileg ha levágják a szárnyad akkor az talán fájhat is, mivel a Pokol Ura mondja is e,e,e,
a Fõnök úgy látszik elvette a játékszered.
Viszont elképzelhetõ, hogy csak szeret medencézni, esetleg a rendezõ így akarta....
Dantes 2009 jún. 14. - 10:13:56
(48/249)
Na jó, igaz, lehetett másféle lándzsa is. De akkor se volt aranyozott, meg díszes semmilyen katona nem mászkál ilyennel. Tehát akkor késõbb aranyozták be. Engem ez a kérdés zavar...
pacica 2009 jún. 14. - 10:11:27
(47/249)
a végén miért mászott vissza a vízbe Gabriel?
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 14. - 10:05:40
(46/249)
Nem feltétlenül pilum volt.
A rómaiak használtak lanceát is (lándzsa) , vagy hastát (dárda).
A pilumot meg gerelynek írják le.

Ja és: nem írják le mi történt azzal a muksóval aki megkaparintotta ezt a tárgyat.

Õt is szétlõtte Constantine a szenteltvizes tusfürdõs jelenet után?
Dantes 2009 jún. 14. - 09:56:22
(45/249)
Nekem azt mondjátok meg, a végzet lándzsája mitõl ilyen díszes aranyozott izé, minden filmben, minden ábrázoláson?

Hiszen az egy római katona lándzsája, vagyis egy pillum . Az meg tuti nem volt aranyozott...Vagy késõbb aranyozták be, meg díszítették ki? Vagy hogy van ez?

Ezt úgy általában nem értem az ilyen filmekben.

Ami konkrétan nem tetszett, Gábriel hogy lehet gonosz? Hisz õ Gábriel? Az ÚR angyala, nem vagyok vallásos ,és nem ismerem részletesen a keresztény tanokat, de szerintem ez ostobaság volt.
bourne 2009 jún. 14. - 09:44:14
(44/249)
"És a mennybe igaz, tiszta, õszinte hittel juthatunk el, vagy önfeláldozásal, vagy mindkettõvel.
A katolikusokat többször elmlítik. De mi van a protestánsokkal?
Buddhisták, taoisták, hindu vallásúak, muzulmánok hová jutnak?"

szerintem ha még a többi vallást is hozzáveszik, akkor maratoni hosszúságú film kerekedik ki belõle ... bõven elég volt nekik a katolikus hit ... arról nem is beszélve, h amikor és ahol az eredeti képregény készült, nos ott a katolikusok vannak elnyomó többségben ... kit érdekelt volna egy buddhista, aki ilyeneken megy keresztül ? senkit ... ma már más lenne a helyzet és sokkal bonyolultabb és egyetemesebb sztorit kellene kitalálni, mert változott a vallási összetétel, arról nem is beszélve, h most már sokkal könnyebben juthat hozzá egy ilyen képregényhez a társadalom bármelyik rétege ... azért én kíváncsi lennék rá :))))))
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 14. - 09:30:43
(43/249)
Nagyon erõs idegzetûeknek való ez - kötélidegzet kell hozzá!
A perspektivikus ábrázolás az 5 felé osztott térrel... nagyon ott van a szeren!
Valamint a mindenféle lények kitalálásához is elég beteges fantázia kellett.

szóval a függõségeink is egyfajta befolyásoló "démonok". suttognak nekünk.
Ha jól értem a mûvet!

És a mennybe igaz, tiszta, õszinte hittel juthatunk el, vagy önfeláldozásal, vagy mindkettõvel.
A katolikusokat többször elmlítik. De mi van a protestánsokkal?
Buddhisták, taoisták, hindu vallásúak, muzulmánok hová jutnak?

Más:
A Pokol elég durván van ábrázolva.
Az egyik Kretén magazin szerint a Pokol a nyócadik kerület.

Feltûnõ még, hogy a pokoli -vörös szemû- kreaturák egy része egy földi bárban szteppel.
:) És hogy találja ki valaki, hogy mi van az õr által feltartott kártyán????

A Pénzt pedig gyakran kötik "Lou" fiához.

hmm
ha valami eszembe jut ideirom.
10/7,5*
twillight 2009 jún. 14. - 08:50:02
(42/249)
Nos, a bolond lány nem támad fel. Hanem ingyenjegyet kap a mennyekbe.

Lucifer mint "papucsos ápoló"? Nos, szerintem elég drága és ízléses öltöny van rajta, a mezitlábassága meg egyéni ízlés (a szenteltvízben bezzeg materializálódik rajta egy cipõ, nagy arc!). Plusz még van benne valami fenyegetõ is ... Nekem nincs bajom bele.

Keanu úgy néz ki, ahogy, nem tehet róla. Csontos arcberendezésével, visszafogott játékával szvsz jól adja a mindenbe beletörõdött, végsõ stádiumban lévõ, reménytelen, mégis küzdõ figurát. Ízlés kérdése.

Lucifernek az nem tetszik, hogy nem Õ (= Lucifer) uralkodna. A kölyke egy saját, tõle független birodalmat akar létrehozni. Vagy hozhatnám az "Angyalok Háborúja"-ból Vigo Mortensen szavait: "Két pokol már túl sok lenne."
ReignMan 2009 jún. 14. - 07:25:38
(41/249)
Mondjuk ez elég egyértelmû volt, az már nem világos, miért a bolond lányt támasztja fel, miért nem az egyik halott spanját, miért néz ki Lucifer egy papucsos ápolónak, miért Keanu játsza a láncdohányos, tüdõbeteg, életunt démonvadászt, mikor mindez ellentétjeként néz ki a filmvásznon, és miért nem tetszik Lucifernek, hogy Gabriel átállt a sötét oldalra, bár akkor már álmos voltam, talán nem figyeltem valamire...
Zomil 2009 jún. 14. - 01:05:58
(40/249)
köszi szépen, sztem a moziban is kihagytam :D
twillight 2009 jún. 14. - 00:22:33
(39/249)
A stáblista végén lévõt :)

***SPOILER***

Constantine megy temetni a srácot, az meg leszáll angyalként, mire C. cinikusan felnevet mikötben távozik.
Zomil 2009 jún. 13. - 23:37:58
(38/249)
még régen moziban láttam, demár nem emlékszek nagyon rá :(

melyik jelenetet vágták ki a végén?
twillight 2009 jún. 13. - 23:34:26
(37/249)
Na, hogy tudtam, hogy kivágják az utolsó jelenetet!


Mindenesetre a végén el tudom mondani, miért gyógyítja meg C. tüdejét a Sheitan.

Elõször van ugye, hogy C. pokolra van ítélve, mert bûnösen halt meg.
Másodszor van, hogy mennyre van ítélve, mert úgy halt meg.

Tegyük fel, hogy Lu egyszerûen csak a vágásait gyógyítja be, és C. romos tüdõkkel támad fel.
Ebben az esetben mennyi esélye van, hogy Constantin elszúrja a dolgokat? Mennyi ideje van hátra? Max. 1 év? Annak a nagyrészét úgyis egy elfekvõben kellene eltöltenie?
Következtetésképp Sheitan révén C. újjászületik, és bõven lesz ideje elkövetnie valamit, amiért Pokolra kerülhet.

Hát, agyjából ennyi a sztori.


Ps: az én kedvenc karakterem a filmbõl Midnight - mert õ egyik félhez sem pártol. Vajon mi lesz VELE?
bourne 2009 jún. 13. - 22:22:54
(36/249)
szerintem alapmû ... sokan jönnek azzal, h logikátlan és egy összecsapott hülyeség az egész ... lehet h így van és nem feltétlenül kell keresni benne az örök kérdésre a választ ... és egy halállal és tálvilággal foglalkozó filmnél nem tudom ki az a barom aki elvárja, h logikus legyen ?! ... mert a halál az logikus ha éppen egy gyermeket ragad el ????
10/10
kat_ 2009 jún. 13. - 19:49:48 10/10 Előzmény febkaa
(35/249)
Tényleg lenyûgõzõ film - a történet is és a látványvilág is.
twillight 2009 jún. 13. - 15:47:54
(34/249)
Talán mert nem, lol
10/10
febkaa 2009 jún. 11. - 22:55:17 10/10
(33/249)
Ott van a szeren a film! Vagy ezerszer láttam, de sosem tudom megunni! Kötelezõ megnézni! :)
twillight 2009 jún. 11. - 18:12:43
(32/249)
Nem, nem, "Sátán apó" mint a Sátánt játszó színész! LoL
Sz23 2009 jún. 11. - 15:50:28 Előzmény twillight
(31/249)
Azt a filmet nem ismerem. Annyira nem fontos, nem kutatok utána, csak eszembe jutott:)
twillight 2009 jún. 09. - 23:15:30
(30/249)
Valóban a karakterek a legerõsebb részei a filmnek.

Sátán apó se semmi, de az angyalt játszó nõ szerintem egész életében itt fog kinézni a legjobban (szép karriert is csinált erre a filmre alapozva). Kár, hogy nincs az angyallal poszter :(