Téma: Csak te

9/10
NADAL14 2021 jan. 05. - 19:19:24 9/10
(5/5)
tetszett,tiszta érzések a jók és rosszak is vagyis maga az élet , összeillettek minden tekintetben.
7/10
itsme1 2020 nov. 28. - 08:03:07 7/10
(4/5)
A film egyetlen konfliktus körül forog, és kiszámítható. Teljesen indokolatlan a két órás hossz.
Ezt leszámítva tetszett.
10/10
Magnolia1 2020 szept. 06. - 12:42:02 10/10
(3/5)
Nagyon szép film, tele valódi érzelmekkel, érzésekkel, valódi emberekről. Minden percét imádtam.
10/10
lesilio 2020 jún. 20. - 22:55:09 10/10
(2/5)
Különleges, érzelem-gazdag és megindító film bármiféle nyálasság, manipulatív szándékú érzelem-fokozás, túlmagyarázás mellőzésével. Apró jelenetek láncolatában, gyakori időugrásokkal, szűkszavúan, nagyon hatékonyan teszi a nézőt hősei életének részesévé. Persze sivár/fejletlen érzelemvilágú, empátiahiányos és/vagy nehéz felfogású nézőknél ez nem fog működni -- ja bocs, mivel senki nem tudja magáról, hogy ilyen, inkább azt írom: ha az első három jelenet alatt nem fog meg, inkább hagyd abba, ez nem neked való! :)
Négy ember harmonikus együttműködése nélkül nem vált volna azzá ez a film, ami lett -- talán ők maguk sem tudják, melyiküknek pontosan mennyi része lehet az eredményben. A rendező/forgatókönyvíró már-már dokumentarista közeget teremtve segítette a két főszereplő szokványos filmszínészeten messze túlmutató kibontakozását. Laia Costa (nagyjából ugyanebben az időszakban) "Az élet maga" egyik fontos szerepében is brillírozott, de a természetesség, amivel itt minden porcikájával, rezdülésével, gesztusával megéli az élet boldogságát és kínjait: felejthetetlen! És az operatőr... Úgy gondolom, a fiú és lány közt fel-felcsapó vágy, odaadás hullámait ennél finomabban, szebben, érzékibben fényképezni nem lehetett volna! Intimitás és őszinteség árad a film minden kockájából.
Az első "köpni-nyelni nem tudok" hatás elmúltával elkezdtem utána olvasgatni; hát aki ismeri a Rotten Tomatoes rendszerét, az tudja, hogy egy 96% ott igencsak ritkaságnak számít, és nem lehet véletlen...
jonalind 2020 máj. 13. - 19:31:03
(1/5)
Az eleje tetszett a filmnek meg a hangulata is, illetve ezekre a karakterekre jól lettek kiválasztva a színészek. A lány szerintem labilis volt és engem zavart ilyen szinten a viselkedése a férfi felé. Illetve a szeretet játszmák is, elég éretlen volt, kb 20 évesnek felelt meg..