6/10
sexykex 2023 júl. 22. - 10:15:35 6/10
(6/6)
Szemernyit sem vicces, inkább felkavaró. Ha ilyen családom lenne, biztos, hogy nem nagyon szeretnék találkozni velük. Főleg nem karácsonykor.

Isten óvjon a művészektől és a beképzelt bölcsész bagázstól. Egy átlagemberbe sokkal több empátia és józan paraszti ész szorult, mint a legtöbb tudományosan túlképzett fajankóba. (Saját tapasztalat, nem kell vele egyetérteni.)
Ebben a filmben a gyerekek és a legfiatalabb, elnyomott és kisemmizett testvér volt a legnormálisabb. Kivéve persze a lelkészék neveletlen és elkényeztetett kisfiát – de ő nem tehetett róla, hogy ilyen szülőket kapott.


Mondhatjuk persze, hogy ez a dán család így is – és ilyennek – szereti egymást. Tudom magamról: én mindent elkövetnék, hogy engem inkább utáljanak.
6/10
itsme1 2023 jún. 09. - 09:36:13 6/10
(5/6)
Gyenge forgatókönyv. A dráma csak a film közepén kezd alakulni, és az utolsó jelenetekben csúcsosodik, mintha lenne még egy második rész is, de nincs. Élménynek maradt a remek karakterábrázolás, mert a párbeszédeket sem tartottam túl ütősnek. A jelentek mégis odakötnek a képernyő elé, mert szórakoztató, hogy sok hasonlóságot vélünk felfedezni saját rokonságunkban is.
7/10
dt9250 2021 dec. 09. - 10:14:30 7/10
(4/6)
Kiknek ajánlott: akik el vannak keseredve/bizonytalanodva a saját családjukat illetően, és előre tartanak a közös karácsonyozástól (nekik vigasztalásul ajánlott, hogy másutt sem feltétlen jobb) :)

Kiknek nem ajánlott: akik számára érdektelen más család bensőséges problémahalmaza, és akik nem bírják, ha csak egy lakásban játszódik az egész történet.

(majdnem 8, de végül maradt 7)
7/10
dandelion83 2021 febr. 14. - 16:19:09 7/10
(3/6)
Ez nem egy cukormázas habcsókba bújtatott karácsonyi alkotás, ez egy valós, problémákkal, fájdalmakkal, sérelmekkel teli család ünnepi estéjébe enged bepillantást a nézőnek.
10/10
kollerne 2020 jan. 15. - 15:11:18 10/10
(2/6)
Szerintem nagyon érzékeny, őszinte film emberi kapcsolatokról a családon belül. Az északi emberek lelkivilágába, életérzésébe is komoly betekintést enged. De inkább 40 év fölöttieknek ajánlom. Az alatt is élvezhető a nem mindennapi humora miatt. Engem érzelmileg nagyon megmozgatott.
7/10
vandorbab 2019 dec. 25. - 17:12:23 7/10
(1/6)
Karácsonyi kamaradarab, bejgli nélkül, de háztáji indulatokkal alaposan megspékelve. Nincsen a filmben semmi újszerű, mégis kiváló iparos munka lett.