6/10
vandorbab 2022 jan. 02. - 09:22:12 6/10
(5/5)
A karakterábrázolás elég felületes és a sztori is olyan lassú, mint egy finn gleccser, de a film nyugalma mégis a fotelben marasztal. Cserébe megtudjuk, hogy a finnek sem egészségbajnokok és a vodkát is úgy isszák, mint az oroszok.
Szeretem a finneket.
7/10
kecsup 2020 dec. 22. - 23:19:36 7/10
(4/5)
Korrekt film a finnekről, tényleg eléggé fapados a konyhájuk összességében, és valóban krumpli meg virsli van sokszor a menzákon. A magyar feliratban a "makkara" rosszul volt fordítva kolbásznak. A finneknél nincsen kolbász, csak különböző méretű virsli meg szafaládé. A kínai karakter nagyon sztereotipikusra meg nem valószerűre lett megcsinálva. Az meg nettó nem életszerű, hogy a csávó a kínai nagyvárosi forgatagból a finn csendességben leli meg önmagát. Az aztán nem tipikus kínai jellemvonás, ők épp az ellenkezőjében nőnek fel a nagyvárosokban, imádják a tömeget. Meg a tai-chizás...illetve, a kínai konyhában nincsen nagyon rénszarvashús, esetleg nagyon fent északon. Ezektől eltekintve viszont, a zene, a fényképezés, a színészek meg a forgatókönyv rendben voltak.
7/10
Karczaghy Gábor 2019 dec. 30. - 22:06:23 7/10
(3/5)
Úgy éreztem, jól mutatja be a nyugis, természetközeli finn vidéki életet, lelkületet. A kínai mester és fia is segít az eleinte nem túlzottan nyitott (de elfogadó) falusiak/kisvárosiak sajátos finn lelkivilágát kidomborítani. A büfés lánnyal kialakult egymás megsegítése már már hollywoodi történetté alakul. Annak ajánlom, aki egy nyugodt, derűs filmre vágyik. Annak nem, aki izgalmas, pörgős, "minden második másodpercben kapjon az agyam egy ingert" típusú filmet nézne.
7/10
Maskaport48 2019 nov. 30. - 19:31:14 7/10
(2/5)
Kedves film, semmi több!
8/10
kispalissaci 2019 nov. 17. - 20:06:30 8/10
(1/5)
Bar a rendezo testverenek (Aki K.) filmjeinek nagy rajongoja vagyok, Mikatol most neztem eloszor es teny, hogy humoraban, hangulataban, ertekrendjeben a testveretol eltero vilagot hoz, ami persze nem baj. Helyenkent klises, neha mar-mar giccsbe hajlo tortenet, viszont nagyon bajos es szeretheto karakterek vannak velunk, es helyenkent hosszu (egyeseknek talan unalmas), de szamomra kellemes snittek. Sajnos a “Don’t tell it, show it!” elv ervenyes a filmre, viszont ez a mozi jot tesz a leleknek, meg akkor is, ha erezzuk hogy egy fairy tale. Mivel a hibai ellenere is hatott, joindulattal ugyan, de tolem megkapja a 8 pontot.