2/10
offtopic
Semprini 2012 ápr. 28. - 20:33:11 2/10
(543/1523)
Tökéletesen egyetértek, nagyjából hasonlót írtam én is pár hozzászólással lejjebb.
Niquist 2012 ápr. 28. - 20:28:50
(542/1523)
Igen, ez és a hasonló mûsorok – csak és kizárólag – a pénzért mûködnek, ameddig tényleg megunják a nézõk (csorbulnak a nézettségi mutatók, amit máig sem tudom, hol regisztrálnak). Ugyanakkor kérdezem, mit tesz a TV a felfedezettjeivel? Addig „használja” õket, ameddig „nyereségesek”, utána pedig elfelejtik/eldobják (mi is elfelejtjük) õket nagyon kevés kivétellel. Ebbe aztán páran bele is rokkannak, mert nem tudják feldolgozni, hogy ejtették õket.
Az Zeneakadémiát végezett igazi profi zenészek, a Színmûvészeti Egyetemet végzett színészek, a profi artisták, stb. színpadhoz, dobogóhoz, porondhoz sem juthatnak, de nekünk ezt kell nézni? Néha – véletlenül – betévedek valamilyen magyar szappanoperába (TV2, RTL). Ennyi tehetségtelen amatõrt egy rakáson ritkán látni, de már „sztárok” a bulvárlapokban. A fõleg külföldi tulajdonban mûködõ csatornák pedig kihasználják az igénytelen plebszet, mondván: „õk a vásárlóerõ”. A nagy ’szoáré gazdasági helyzet ellenére azért van pénzük a drága emelt díjú SMS-ekre?
Jó, legyen tehetségkutató, de az itthoni népességet figyelembevéve elég lenne 1-2 évente!
Darth Plagueis 2012 ápr. 28. - 20:19:50
(541/1523)
Ez a produkció is elég gyenge volt...
Darth Plagueis 2012 ápr. 28. - 20:17:35
(540/1523)
Ez a hörgõ hangú paraszt majomivadék nem szereti a Terence Hill-Bud Spencer filmeket ? :(
Baszki ! Ezért fogsz kiesni !
pimi 2012 ápr. 28. - 19:44:58
(539/1523)
Hogy ez a Puzsér mekkora bunkó. Tetszhet valami, vagy nem, de arra senkinek nincs joga - pláne nyilvánosan - hogy megalázzon egy vagy több embert. Ha valaki pusztán önimádat okán mesterkélten kitalált sértõ fordulatokkal sérteget másokat, az nem való a képernyõre. Ha igy viselkedne társaságban, akkor még egy kifinomult, alanyi költõkbõl álló baráti kör is szétverné azt a modortaln, bunkó, faragatlan fejét. (Enyhe képzavar volt, de pipa vagyok!)
Seven7Crown 2012 ápr. 28. - 17:07:17
(538/1523)
A versenyzõk többnyire más produkciók riportalanyi is egyben.
Pl.a Fókusz 60%-a is róluk szól.
Ez amolyan láncreakció, kiszolgálják a tv-ket, amibõl a mûsorvezetõk/pl.a Balázs és a Lilu/ rendkívül jól megélnek, a reménykedõ szereplõk, pedig halálra izgulhatják magukat cserébe.
Talise 2012 ápr. 28. - 16:24:41
(537/1523)
Igazad van, DE itt másról van szó! Ez egy tévémûsor, szórakoztató mûsor a nézõknek. Szóval használják a többé kevésbé tehetséges jelentkezõket és szereplésükkel eladnak egy szombat esti mûsort, egyikük kap érte egy nagyobb nyereményt, a többiek pedig némi ismertséget, amit majd így vagy úgy használhatnak valamire. Egyébként sok mai mûvész is így kezdte. Lehet a mostaniak között is olyan, akit érdemes felfedezni. Szerintem elsõsorban mûsor, másodsorban tehetségkutató. Sokan valóban perc sztárok, de azért az szerintem jó pl. hogy Rúzsa Magdi nem munkanélküli egy Vajdasági kisfaluban, Caramel nem rokkant bele az üvegtáblák további cipelésében, Oláh Ibolya nem takarítónõként tengõdik, hanem kaptak olyan lehetõséget, amit máskülönben sohasem, mert hiába a tehetségük, nem erõs kapcsolati és kultúrális tõkével rendelkezõ családba születtek.
2/10
Semprini 2012 ápr. 28. - 14:16:13 2/10
(536/1523)
tökéletesen igazad van, érdekes módon ezek a tehetségkutatók által mesterségesen generált "PERC-sztárocskák" valahogy érdemtelenül jóval több figyelmet kapnak, mint a befutott, évek óta mûködõ profi nagybetûs M Û V É S Z E K. Ez mélységesen igazságtalan (persze maga az élet is az), hiszen ennyivel nem jobbak náluk, SÕT, a legtöbbje meg se közelíti az élvonalbelieket szakmai szempontból. Attól hogy valaki képernyõre kerül és érdemtelenül nagy nyilvánosságot kap, az egyszerû átlagember képes belelátni olyasmit amivel az illetõ nem is rendelkezik, s mivel összehasonlítási alapja talán nincs is, azt hiszei, hogy EZ ma a színvonal, pedig dehogy!
oldbone 2012 ápr. 28. - 14:08:07
(535/1523)
Most volt vége az elõzõnek, a TV2-õn pedig még nincs is vége a Megasztárnak, hát tényleg röhej. Már a barátom unokái sem nézik, mert a könyökükön jön ki.
Tényleg ennyi alvó-csillag van nálunk, akik folytonosan ráébrednek arra, hogy milyen zseniálisak és könnyebb „sztárnak” lenni, mint dolgozni? Nálunk ugyan mindenki már „sztár” lesz, aki egyszer már „böfögött” valamilyen TV csatornán. Aztán "celebbé" válik jó esetben. És mi van az igazi mûvészekkel?
Sajnos õket nem divat „sztárolni. :DDD
1/10
pegyor 2012 ápr. 28. - 11:48:30 1/10
(534/1523)
Elszomorít, hogy ilyen mûsort szabad csinálni.
olahmiki1959 2012 ápr. 26. - 18:29:04 Előzmény tompika74
(533/1523)
A hamis hangokat én is észrevettem, írtam is róla lejjebb, de miután János szinte végig egy hajszállal fölé énekelt, szerintem nem hallotta jól a magnóról bejátszott zenei kíséretet. Önmagához képest nagyon tisztán énekelt, ami azt jelzi, hogy alapból nem hamis, a hamisság ugyanis azt jelenti, hogy valaki hol alá, hol fölé énekel, mert a zenei hallása nem tökéletes. (A zenei hallás nem tévesztendõ össze az abszolút hallással, ami egy hang magasságát, mint valami belsõ mérõmûszer, olyan pontossággal képes megállapítani. Semmi köze a zenei tehetséghez, bár szerencsés esetben összeadódhat a kettõ.)
Azt egy hozzáértõ ember - mint én, - néhány taktus után meg tudja állapítani, hogy egy elõadó hamis-e vagy sem. Ezért csodálkoztam kissé a zsûri azon szövegeit hallgatva, hogy nem baj, ha valaki idõnként hamis, majd ha levetkõzi a képzelt, vagy valódi gátlásait, akkor tisztán fog énekelni.
Nem fog! Vannak dolgok, amiket lehet csiszolni, vért izzadva gyakorolni, és meg lesz az eredménye, de ha valaki nem hallja, hogy hamisan énekel, azon gyökeresen nem lehet változtatni.
Az operaénekes hölgyet egyébként, - attól függetlenül, hogy én most már, miután egyedül maradt, Jánosnak szurkolok, - valóban tovább engedhette volna a zsûri, ha már a kis énekes lánnyal és Szirota Jenniferrel megtette.
tompika74 2012 ápr. 26. - 13:31:55
(532/1523)
Nekem is nagyon szimpatikus a Mészáros János, mint jelenség. Sajnos a Hazám, hazámat hamisnak hallottam pár helyen, és ez az operaéneklésben elég nagy bûn. Már sajnálom, hogy nem az operaénekes nõ jutott tovább. (Pedig akkor még helyeseltem a döntést.)
pneklara 2012 ápr. 26. - 06:32:11 Előzmény olahmiki1959
(531/1523)
Egy ilyen vetélkedõ szerintem fõleg arra jó, hogy megláthassuk, akik csendben vannak, azok között sok tehetséges ember van.Ki tudja, Mészáros János mióta készül erre a bemutatkozásra. Lehet, hogy már az elsõ széria idején elszánta magát. Ajánlatot biztos nem fog kapni operatársulatoktól, igazságtalan dolog is volna, hisz egy operaénekestõl jóval több várható el, mint hogy elénekel 2-3, neki tetszõ, alkatának megfelelõ dalt. Még ha egy rendezõ esélyt adna neki, mint Patai Annuskának, Oláh Ibolyának, Múri Enikõnek, lehet, hogy a Bánk bán többi áriája kifogna rajta.Mindenesetre kuriózum egy operát éneklõ szõlõsgazda, inkább, mint a társastánc. Én is drukkolok Jánosnak,megmutathatja, mire képes még.Sokszor az elsõ bemutatkozás szól nagyot, és aztán már csak gyengébb produkciók jönnek. Majd meglátjuk:)
A népdallal kapcsolatosan az a baj, hogy azt a 20-30 népdalt gondoljuk népdalnak, amit az iskolában tanultunk. 25 év óta minden osztály mindig azt a 25-öt. Béres legény, Volt nekem egy kecském, Hull a szilva a fáról...
Pedig aki tud válogatni, az olyan szövegre akad, ami vetekszik egy költõével.
Miért írjon valaki csasztuska szintû , bár korszerû, napi eseményt bemutató kínrímeket, ha van jobb?
Hát igen, aki nem tud kottát írni-olvasni, az érzésbõl ír zenét, komponál próbálkozás alapján,ütögeti a zongorát, és próbálgatja szabály nélkül a melódiát. De egy több hangon elmondott vers még nem zene. Nekem ezek nem is tetszenek, bár nagyon korszerûeknek számítanak.
Puzsér, mint ítész, nem nyilvánulhatna meg ilyen könnyelmûen, és meggondolatlanul.
Ezüstliliom 2012 ápr. 25. - 21:04:20 Előzmény Semprini
(530/1523)
Félreértések elkerülése végett: tiszteletben tartom a nálam sokkal inkább hozzáértõk szakmai véleményét, és semmit sem akartam bizonyítani azzal, hogy nekem ki a szimpatikusabb. Csak egy szubjektív vélemény volt.:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 25. - 21:02:08
(529/1523)
Erre én sem emlékszem, pedig szivesen megnézném. Valaki meg tudná mondani, hol, mikor volt ez?
Ezüstliliom 2012 ápr. 25. - 19:35:00 Előzmény Semprini
(528/1523)
Vettem a fáradtságot, és megnéztem az általad említett két tenorista elõadásában ezt az áriát, aztán újra Mészároséban. Elõre bocsátom, hogy bár tanultam zenét, az operában nem vagyok szakértõ, így csak mint egyszerû nézõ mondok véleményt. Engem Mészáros János Elek elõadása fogott meg leginkább. Igaz, hogy technikailag nagyszerû, és pontosan elõadott a másik két énekes áriája, de lelkileg jobban megérint az övé a maga egyszerûségével, lelki tisztaságával, mesterkéletlenségével, pedig technikailag nyilván hagy kifogásolni valót maga után, és mint írtam még aznap este, kicsit magas volt ez már neki. Lehet, hogy ha már õ is sokadszor fogja énekelni, az sem lesz majd olyan nagy hatással rám, de most még szívvel, lélekkel énekli. Az meg még szubjektívebb dolog, hogy nehezen viselem azt az erõs vibrátót, ami a profik sajátja. Ezt az "egyenesebb" hangot jobban kedvelem.
ledi 2012 ápr. 25. - 17:35:31
(527/1523)
Ez a Puzsér mekkora egy bunkó! A Fáy Miklós is az volt,de nem ekkora.Leszólni egy ex-csisz-t? Megérdemelte Varga Viktortól a sz*r alak jelzõt.
olahmiki1959 2012 ápr. 25. - 16:54:57
(526/1523)
Viszockíj Marina Vlady férje volt 1970-tõl 1980-ig, Viszockíj haláláig. (Ezt a netrõl néztem ki).
Hihetetlen, hogy mennyire egyformán gondolkodunk. Egy másnak írt privát üzenetemben pontosan Kincses Veronikát említettem meg, mint aki csodálatosan énekel, és senkit sem zavar, hogy finoman szólva is "nõiesen gömbölyded", magyarul, jelentõs túlsúllyal rendelkezik.
Mészáros Jánosnak én tiszta szívembõl szurkolok, egy egyszerû, nagyon tiszta, a médiában szemmel láthatóan kissé gyámoltalanul mozgó embernek tartom, és nagyon sajnálnám, ha ez a gyönyörû hangú, a nézõk szívét megérinteni tudó tehetség elkallódna.
A gitáros sráccal kapcsolatban, én most meglepõ módon, inkább Puzsérról írnék, annak ellenére, hogy másokkal együtt már rengeteget írtunk a stílusáról, megosztó egyéniségérõl, egyrészt vitatható döntéseirõl, más esetekben viszont nagyon találó véleményeirõl.
Akkor nehezteltem meg rá kissé, amikor a gitáros fiúnak elkezdte mondani, hogy ne népdalokat, hanem aktuális, a mai problémákat feszegetõ, saját dalokat énekeljen inkább.
Ezzel csak két probléma van.
Egyrészt fel kellene ismerni, hogy bizonyos módon elénekelt népdalok nagyon is maiak tudnak lenni, mert az azokban megfogalmazott életérzések, bölcsességek, néhol balladai mélységû gondolatok a mai emberekhez is eljuthatnak, és megérinthetik õket.
Másrészt a zeneszerzés az teljesen más dolog. (Errõl is írtam már).
Ha valaki tehetséges elõadó, az még nem garancia arra, hogy zenét is tud szerezni. Ha igen, annak csak örülni lehet.
Kíváncsi vagyok, ez a srác meddig fog eljutni, mert õbenne is érzek egy bizonyos fajta tehetséget, ami megfogja és elgondolkodtatja az embert. Neki még - kivételesen - azt is elnéztem, hogy a gitárja nem volt tisztán behangolva...
pneklara 2012 ápr. 25. - 12:40:31 Előzmény olahmiki1959
(525/1523)
Igen, hallottam Viszockijról - Marina Vlady élettársa volt?
Vannak olyan szép népballadáink, s ha ilyen énekmondó stílusban tudná ez a fiú színpadra vinni, akkor sokkal nagyobb hasznot hozna, mint értelem nélkül leutánozni angolul az amerikai üdvöskéket.
Nem tudom, hogy Mészáros Jánosban hogy lehet fel nem fedezni a tehetséget, a gyönyörû hangot?
Csavlek Etelka is, ha jól tudom keramikus volt, egy kiállításán maga énekelt népdalokat, s képességei alapján szerzõdtette az Operaház. Jó szakember ebbõl a férfiból is gyúrhatna hiteles mûvészt.
A testalkat meg? Remélem nem bántom meg, de Kincses Veronika sem tökéletes alkat, mégis hiteles szerelmes nõ szerepében is.
olahmiki1959 2012 ápr. 24. - 21:22:25 Előzmény Semprini
(524/1523)
A "Csillag születik" egy olyan tehetségkutató verseny, amely a kultúra - bár lehet hogy ennek a mûsornak az esetében ez a kifejezés nagyon erõs túlzás - legkülönbözõbb területeinek tehetségeit próbálja megtalálni, felkarolni, pályájuk alakulását elõsegíteni. Te is látod, hogy a döntõbe jutott mezõny színvonala milyen elképesztõen hullámzó, sokszor kifejezetten gyenge, harmadrangú rapperek, átlagos zenekarok, énekesek jellemzik.
Ezek közül magasan kiemelkedik Mészáros János, akinek minden, - általad említett - hiányossága ellenére helye van a döntõben, és ha nem is nyer a legvégén, remélem, valaki felfigyel rá.
Hogy miért védem, ha védem? Mert az a véleményem, hogy ebben a kulturális szemétözönben, ami kis túlzással naponta ránk zúdul a médiából, meg kellene becsülnünk valakit, aki végre nem egy divathullámra felülve, nem az emberek zsigeri ösztöneire, láthatóan nem csak a médiaismertségre, és az abból következõ anyagi jólétre számít, hanem végre a "magas kultúrát" képviseli, amire állandóan hivatkozunk, te is meg én is, és amit annyira hiányolunk mostanság.
Rám nem haragudj, én ennek az egyszerû embernek csak azért drukkolok, hogy végre valaki olyan is nyerjen a mai világban, vagy legalább képes legyen elõrejutni, aki megérdemli.
Végül eszembe jutott, hogy tulajdonképpen egy Simándy díjas énekesrõl beszélünk. Én nem tudom, kik adták neki, egyáltalán, hogy ki kaphatja meg, és milyen teljesítmény után, de azt gondolom, azok, akik kiosztják ezt a díjat, talán értenek a szakmához valamennyire.