casseius 2009 júl. 29. - 20:03:16 Előzmény stanmart
(230/610)
Még valami, 5. évad nem lesz, helyette 2 mozifilmet terveznek az alkotók
offtopic
casseius 2009 júl. 29. - 20:01:47 Előzmény stanmart
(229/610)
www.***MODERÁLVA***.hu
Ott megtalálod a 4. évadot szinkronosan és le is töltheted
10/10
rockqueen 2009 júl. 26. - 12:20:34 10/10
(228/610)
Tetszik ez a 3. évad. Remélem, hogy ezután a 4.-et is leadják. Sheppard-ot nagyon bírom. Az tetszik, hogy mindig õ kerül közel a lidércekhez. Pl.: volt olyan, hogy az egyik kaptárhajóban voltak, és jött egy másik hajó is. Sheppardnak pedig sikerült a két hajót egymás ellen uszítania. Aztán volt, hogy majdnem teljesen átváltozott õ is lidércé. Volt, olyan is hogy az az irátusz (vagy milyen bogár) bogár megtámadta, és végül pedig egy lidérc segítségével sikerült megszöknie, úgy hogy elõtte táplálkozott belõle, és utána pedig visszaadta az életét. Kíváncsi vagyok, hogy ezek után még mi fog vele történni. Egyébként amit utoljára írtam, az nagyon jó rész volt. Egyik kedvencem.
vighl 2009 júl. 04. - 16:20:19 Előzmény unisol1
(227/610)
Szevasztok!
hogy mi elképzelhetetlen, és mi nem, ezekkel óvatosan...
Ha egy száz évvel ezelõtt élõ fizikus kezébe egy mobiltelefont adtunk volna...
Ma meg az óvodásoknak is legalább annyira hozzátartozik a felszereléséhez, mint az uzsonnástáska.
pedig az akkori fizikus többet tudott a viágról, mint a mai óvodás.
Üdv:
Lajos
stanmart 2009 jún. 29. - 21:05:03 Előzmény kekcsillag
(226/610)
"Szerintettek lesz 4-ik évad szinkronosan???"

Az AXN Sci-Fin már van is, szóval tuti lesz a sima AXN-en is. És a csatornát ismerve az ötödik se kérdéses.
offtopic
Vinogradov 2009 jún. 29. - 11:08:27
(225/610)
Na igen, ebben is van valami...

Egyébként meg lehet, hogy már létezik is. :)

Sõt, egy haverom elmélete szerint az a tudományos vagy technikai újdonság, amit már annyira méltatnak odaát az Újvilágban, hogy filmet csinálnak róla, általában már egy legalább tíz éve létezõ dolog. :)
unisol1 2009 jún. 29. - 08:28:14 Előzmény Vinogradov
(224/610)
Én is ezt mondogatom, a filmben sem tud semmit a jónép az egészrõl, mi is azt mondjuk, á, ilyen nincs. És ha csak ugyanígy mi se tudunk semmit? Simán lehetne bármi hasonló, úgyse tudnánk róla...
kekcsillag 2009 jún. 26. - 19:33:36
(223/610)
Szerintettek lesz 4-ik évad szinkronosan???
stanmart 2009 jún. 25. - 19:22:08 Előzmény ChimeraPredator
(222/610)
Igen, én is átszoktam AXN-re az idõpont miatt. Iskola/munkaidõben egyszerûen nézhetetlen.
10/10
ChimeraPredator 2009 jún. 24. - 13:38:38 10/10
(221/610)
Gratulálok a TV2-eseknek a zseniális idõpontért, ezért is jobb AXN-en nézni.
stanmart 2009 jún. 19. - 12:07:11
(220/610)
"sztem a SG-ért nem is lehet rajongani."

De lehet. ;) Ismerek olyan embert.
Vinogradov 2009 jún. 19. - 09:57:09 Előzmény Miller69
(219/610)
"A csillagkapu vagy az attól kevésbé mozgalmas Atlantisz. Természetesen a többi komolyabb sorozat is megfelelõ mûszaki, és csillagászati hozzáértéssel készül. Megfigyelhetõ, a technológiai háttér fejlõdése. egy komolyabb sorozatban."

Csak kíváncsiságból: voltak példák szakszerütlenségre a Stargate-sorozatokban?

Nem értek hozzá, de a laikus fülemnek abszolút jól hangzanak a tudományos szövegek, és a gépek meg a konstrukciók is egészen valóságosnak tûnnek :)



"Míg mások repkednek a világûrben és kutatják a végtelent a jövõben, valahol az ember álmait teszik tényszerûvé, és keresik a leg-bevethetõbb technológiai kifejezéseket, addig itt egy valóságos, mai napi dologról van szó."

Ez így igaz: ezzel sikerül sokkal közelebb hozni a sorozatot az emberhez. Másokkal ellentében nekem pl. azzal sem volt bajom, mikor be-becsúszott egy-egy szabályosan inkább nyomozós hangulatú rész (a Baal-féle tröszt körül voltak ilyenek, ha jól emlékszem), ahol néha észre sem vetted, hogy egy sci-fit nézel.



"A "Csillagkapu bázis" létezik. Furcsaságok vannak. Titkos szervezetek is, és látszólag megmagyarázhatatlan háborúk is, bár ebbe nem érdemes itt, és most belemenni.
Történelmünkre és mitológiánkra épül minden. Amit eddig nyilvánosságra hoztak, azt elhisszük, és nagyokat nézünk, hogy vannak. Amit meg eltitkolnak az biztos nincs is? :D"

Van benne valami...
Ami a földi valóságot illeti abszolút létezhet ilyesmi (kivéve persze a kaput, ami egy nonszensz - bár még ez sem elképzelhetetlen), de azért nem kell mindent elhinni. :)
Vinogradov 2009 jún. 19. - 09:46:07 Előzmény Miller69
(218/610)
"Keresés közben, láttam van Csillagkapu topik, és van StarTrek topik is. Ott kellene kiélni az élményeket, azokkal kapcsolatban."

Ahogy már elõttem írták: "offtopic elrejtése" gomb. :)




"Ezt itt 10ezrek olvassák, és azt szeretnék tudni, mi van az Atlantisszal. Ha érdekel a többi, akkor a többi helyen keresem majd. Egyébként érdekel, de nem itt és nem most."

Ha azt szeretnék tudni, mi van az Atlantisszal akkor nézzék az Atlantiszt... :)

A topicot nem olvassák tízezren, mert még ötezren sem látogatták meg (ld. a topic címe mellett a fórumoldalon)...

És különben is: tán csak nem akarod megtiltani, hogy offtopic írogassunk ide?



"Én sci-fi rajongónak tartom magam, és szeretem mindegyiket. Mindnek megvan a maga varázsa. De a topikja is."

Én nem, de ez más kérdés. A Babylon 5 pl. számomra szórakoztató volt, a Start Trektõl herótot kapok, a Csillagközi szökevényeket élveztem, de az Andromédának már a látványvilágától is kidobom a taccsot, a Battlestar Galacticát a mûfaj csúcsának tartom, a Star Warstól ellenben megõrülök, és, hogy témánál maradjunk, a Stargate-sorozatokat idáig (a Univertõl tartok egy kicsit) nagyon élveztem...

Nem mintha kérdezted volna, csak a miheztartás végett...
Vinogradov 2009 jún. 19. - 09:32:46 Előzmény Anditos
(217/610)
Tényleg ne vesszünk össze a dolgon, de sztem a két sorozatban a színészi játék szempontjából nem sok különbség van - hozzák a szûkséges minimumot. A többit pedig bõségesen biztosítja a sztori, a fíling és a képi megjelenítés.

Én sem vagyok egy fanatikus típus - sztem a SG-ért nem is lehet rajongani. Lehet szeretni, élvezni, leginkább pedig szórakozni rajta.

És lehet persze utálni is.

És lehet a te világod, vagy nem a te világod.

Ezek szerint ez nem a te világod.

Ennyi...
Miller69 2009 jún. 16. - 23:56:05
(216/610)
Köszi az infót. Örülök neki. Cserében itt a retour.
A 3.évad, 17. része ment le, holnap (holnap? õõõ igen még holnap) lesz a 18. Már várom. Nekem bejönnek azok a sorozatok, ahol idõ, tér, quantum elmélet, szóval ilyeneket fejtegetnek. Egyiken másikon jókat mosolygok, mások viszont megdöbbentõen pontosak, szakszerûek. Pl. A csillagkapu vagy az attól kevésbé mozgalmas Atlantisz. Természetesen a többi komolyabb sorozat is megfelelõ mûszaki, és csillagászati hozzáértéssel készül. Megfigyelhetõ, a technológiai háttér fejlõdése. egy komolyabb sorozatban.

Míg mások repkednek a világûrben és kutatják a végtelent a jövõben, valahol az ember álmait teszik tényszerûvé, és keresik a leg-bevethetõbb technológiai kifejezéseket, addig itt egy valóságos, mai napi dologról van szó. Persze nem mindennapi ember számára szánt környezetben. Meg lehet figyelni, a technikai berendezéseket. Aki szakmailag képben van, simán látja, hogy milyen monitort használnak a film kellékeként. Ami pedig a fantasztikus technológiákat illeti, nincs is annyira elrugaszkodva, ha azt vesszük.
A "Csillagkapu bázis" létezik. Furcsaságok vannak. Titkos szervezetek is, és látszólag megmagyarázhatatlan háborúk is, bár ebbe nem érdemes itt, és most belemenni.
Történelmünkre és mitológiánkra épül minden. Amit eddig nyilvánosságra hoztak, azt elhisszük, és nagyokat nézünk, hogy vannak. Amit meg eltitkolnak az biztos nincs is? :D
offtopic
Anditos 2009 jún. 16. - 18:22:29
(215/610)
Köszi. :-) Akkor már értem, miért nem tudtam, egyik sorozat sem tartozik a kedvenceim közé.
stanmart 2009 jún. 16. - 15:55:28
(214/610)
Igazad van, bocs az offért. Egyébként az OFF elrejtése gombbal el tudod rejteni õket. De tényleg ideje abbahagyni. :)

Atlantisból ezen a hétvégén kezdõdik a sima AXN-an a 2. évad, és lassan hétköznaponként is Atlantis lesz. TV2-n is elkezdték a 2. évadot, de szerintem kicsit lehetetlen idõpontban. :) Azt, hogy az AXN Sci-Fi hol tart, nem tudom.
Miller69 2009 jún. 16. - 14:40:52
(213/610)
Szerelõ aknák, > alagutak, > csövek, de hogy jön ez ide?
Azt hittem olvashatok a Csillagkapu Atlantiszról érdekességet, infót. Erre A földi csillagkapuról, és a mindenféle csillag ösvényrõl hablatyoltok.
Keresés közben, láttam van Csillagkapu topik, és van StarTrek topik is. Ott kellene kiélni az élményeket, azokkal kapcsolatban.
Ezt itt 10ezrek olvassák, és azt szeretnék tudni, mi van az Atlantisszal. Ha érdekel a többi, akkor a többi helyen keresem majd. Egyébként érdekel, de nem itt és nem most.

Én sci-fi rajongónak tartom magam, és szeretem mindegyiket. Mindnek megvan a maga varázsa. De a topikja is.

Inkább azt mondjátok meg mikor lesz a következõ rész, és meddig élvezhetem még.

Más: Mire megfordítod a polaritást, lelépek a kapun át, aztán kereshetsz, a tér ugrással az életben sem érsz utol. Nahát. :D
offtopic
7szünyü 2009 jún. 16. - 14:37:25
(212/610)
Nem a House-hoz, hanem a Vészhelyzethez. Bárkit behoztak a sürgõsségire, annak minimum szubdurális hematómája volt :) Ez volt az alap :))) (Valamilyen vérömleny, sejtésem szerint koponyaûri - de lehet, hogy sima véraláfutás :)
offtopic
stanmart 2009 jún. 16. - 14:33:29
(211/610)
A Jefferies-csövek tulajdonképpen szûk szervízjáratok a föderációs hajókon. (Star Trek) :D A másik pedig szerintem a House-hoz kapcsolódik.