Téma: Csillagkapu

10/10
BLM 2009 febr. 25. - 21:10:40 10/10
(654/1434)
Három éve Luxemburgban:)HBO-n fogom nézni. Már, ha ébren maradok. Mûholdas kapcsolattal elég sok magyar csatornát tudunk nézni. Múlt héten én is lapátoltam. Itt nagyon ritka az ilyen élmény az óceáni éghajlatnak köszönhetõen:)
kerekgyar 2009 febr. 25. - 20:52:05
(653/1434)
Idõjárás jelentés: Idehaza pár napig erõs szél, hófúvás, évek óta talán a legmagasabb hó (lábszárközép), de mára már csak 2-3 cm maradt meg belõle. :( - Pedig végre olyan jó érzés volt havat lapátolni a házunk elõl. Jó ideje nem volt hozzá szerencsém.
Hogyhogy 10-kor kezdõdik? Megy mostanság a varázsdobozban?
Most Angliában, Londonban vagy? Mert mintha csak annyit írtál, hogy Európában. És akkor viszont elvileg csak a DUNA TV-t tudod fogni nem?
10/10
BLM 2009 febr. 25. - 20:26:59 10/10
(652/1434)
Csak, hogy ébren tarts! XD
10/10
BLM 2009 febr. 25. - 20:22:22 10/10
(651/1434)
Hát véleményem tutira lesz! Csak ne 10-kor kezdõdne:-(
Kicsit fáradt vagyok. Apropó! Milyen a hóhelyzet otthon?
kerekgyar 2009 febr. 25. - 20:12:04 Előzmény BLM
(650/1434)
Kíváncsi leszek a véleményedre!
kerekgyar 2009 febr. 25. - 19:49:50
(649/1434)
Hülyék paradicsoma nem egy szokványos sci-fi, de ilyet még nem csináltak. Abszolút limonádé vígjáték, egy lehetséges jövõképrõl, ami szerintem nem sok embernek jutott eszébe a sci-fi szó hallatán. :)
Attól még ugyanúgy elképzelhetõ... Sajnos...
10/10
BLM 2009 febr. 25. - 12:17:23 10/10 Előzmény kerekgyar
(648/1434)
A hülyék paradicsomát nem ismerem, ma megnézem, bízom az ítéletedben:)
10/10
BLM 2009 febr. 25. - 11:29:47 10/10 Előzmény kerekgyar
(647/1434)
Jajj!!! Nagyon! Szétröhögtem magam! Annyira jellemzõ!
Bevallom, jó volt a megérzésed az átlag amerikaiakról szerzett tapasztalatomról.
kerekgyar 2009 febr. 24. - 21:22:21
(646/1434)
Igen, igazad van, nem írtál semmi konkrétumot. Én szûrtem le belõle azt amit szerettem volna. Azért mi magyarok legalább tudjuk, hogy hány oldala van egy 3szögnek és MÉG MI IS tudjuk, hogy ki "nyerte" a Vietnámi háborút. Csak érdekelt volna, hogy tényleg olyan agyalágyultak-e, amilyennek gondolom õket (igaz, saját tapasztalat híján csak másokra hagyatkozok = pici elõítélet az átlag amerikaival szemben). De ez tényleg nem az a fórum és szitkozódni, szapulni se akarom õket, de "az ember kíváncsi" - ahogy Johnatan Archer kapitány szokta mondogatni az Enterprise-ban. Nem akartam bántani, mert én is szeretem a Star Treket (meg mindent ami sci-fi: Én, a robot; Lost in space; Terminator; vagy a Hülyék Paradicsoma: http://www.port.hu/hulyek_paradicsoma_idiocracy/pls/fi/films.film_page?i_film_id=86995&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2 - hehe)
Én csak azt akartam mondani, hogy a Csillagkapu vulkáni logikájú, kicentizett világához képest eltörpül. Mondjuk az is igaz, hogy a ST pár századdal odébb játszódik, mint a SG, de éppen ezért olyan zseniális, mert nem totális fikció az egész, hanem "létezõ" alapokon nyugszik. Könnyebben beleéli magát az ember, mert ha lehet így mondani: közelebb áll a valósághoz.
Azért megemlíteném azokat a sci-fi-ket is, amik nem feltétlenül plazma/lézer fegyverekrõl, meg technikai vívmányokról szólnak. Ilyen például "Az õslakó" (The Man from Earth), vagy a "Végtelen határok" (The Outer Limits). Aki nem látta volna, annak figyelmébe ajánlom.

Külföldön az a vicces és szomorú is egyben, hogyha azt mondod, hogy "Hungary" azt hiszik, hogy éhes vagy. De ha Budapestet mondasz, akkor meg azt hiszik, hogy Romániából jöttél. A 22-es csapdája... :)

Ha tetszett az elõzõ videó, akkor itt egy másik, ami az amerikai "Okosabb vagy-e mint egy ötödikes"-bõl van:
http://www.youtube.com/watch?v=ilzX-20L6rc&feature=related
Na, szerintem már megint kész egy kisregényem...
10/10
BLM 2009 febr. 24. - 20:10:56 10/10 Előzmény kerekgyar
(645/1434)
Én nem mondtam, hogy jó, vagy rossz, csak más...
Na jó, halálra kacagtam magam a küldeményeden és mindenki aki körül vesz! Köszi!
Ez nem az a fórum, ahol ez téma lehetne, de szerintem, ha Magyarországon megkérdeznél néhány embert, akkor tutira mi is hasonlóan hülyének néznénk ki:-(
Éltem Londonban is néhány évet és nagyon cikinek éreztem, ha megkérdezték, hogy honnan jöttem. Egy idõ után nem azt mondtam, hogy Magyarországról, hanem Budapestrõl, nehogy azt higgyék, hogy éhes vagyok... Az más kérdés, hogy nem vagyok benne biztos, hogy tudták, hogy ez melyik ország fõvárosa. Mindegy, eléggé egzotikusnak éreztem magam.:-)))
És igen, igen!!! Nagyon jó eljátszadozni a gondolattal! Én sem vagyok paranoid, de tényleg izgi például az, hogy mindaz, amit észlelünk, átélünk csakis a saját agyunk szüleménye. Ezért jó a sci-fi, mert alkalmat ad arra, hogy kicsit a saját, elképzelt világunkban maradjunk még akkor is, amikor már nagyon felnõttnek kell látszanunk.
A Star Trek-et ne bántsd! Bármennyire is bugyutának tûnik neked, én ennek a sorozatnak köszönhetem a nyitottságomat a mûfaj felé. Londonban kattantam a sorozatra. Szép lassan a rajongója lettem.:-)
kerekgyar 2009 febr. 24. - 19:17:17
(644/1434)
Úgy tûnik, hogy akkor még félénken saccoltam. Ez viszont azt jelenti, hogy érik lassan egy teljes újranézésre az egész úgy ahogy van. :)
10/10
Kitimi 2009 febr. 24. - 18:45:43 10/10
(643/1434)
A Stargate Sg-1 8. évada futott egyszerre a Stargate Atlantis elsõ évadával.
kerekgyar 2009 febr. 24. - 18:39:24
(642/1434)
Úgy tûnik egy "kicsit" le vagyok maradva hírek terén. Arról hallottam, hogy rebesgetnek valami új sorozatról híreket, de hogy már berendelték volna...
Egyébként meg (én nem ellenzem), de már annyi filmet csinálnak belõle, hogy kezd egy kicsit 007 szaga lenni!
kerekgyar 2009 febr. 24. - 18:31:14
(641/1434)
Húúú... A legelsõ filmrõl meg is feledkeztem! De azért emlékszem, amikor elõször láttam a TV-ben (lehettem olyan 12 éves) odáig voltam tõle ugyanezen okok miatt. Aztán amikor ebbõl egy sorozat kerekedett ki... :)
Eleinte néztem, élveztem a különálló részeket, aztán amikor már összefüggõbb lett és nekem kimaradt pár rész nem egészen értettem, hogy mi a harci helyzet így abbahagytam. Jóval késõbb megismerkedtem az internet csodáival és volt szerencsém egyhuzamban 8 évadhoz. Akkor döbbentem rá, hogy ehhez az összetettséghez képes például a Star Trek smafu. Egyiptomi és kelta istenségek, Arthur király és Merlin legendája, mindez vegyítve azokkal a bizonyos kis szürke idegenekkel... Nagyon össze van rakva ez a puzzle. És az a leghihetetlenebb az egészben, hogy talán mindez akár valóság is lehet, mert nem lehet se bizonyítani, se cáfolni (félreértés ne essék, azért tudok különbséget tenni valóság és fikció között, de valljuk be: jól esik eljátszadozni a gondolattal)
Az Atlantis-t én az elejétõl néztem, ahogy elkezdõdött. Sõt, mintha az elsõ évadot párhuzamosan forgatták és sugározták volna az SG1 10. évaddal... Ha jól emlékszem. Viszont a 10. évad utolsó részén nagyon felhúztam magam, hogy annyi sok akció és küzdelem után a sorozat abszolút utolsó részének (már lehetett tudni) azt készítették el, amit...
És végül, hogy az amerikaiakhoz is hozzászóljak: Röviden a véleményem róluk csak annyi, amennyi nekik önmagukról:
http://www.youtube.com/watch?v=VZ_i0mPkN-U
"Nagyon más világ, mint amit ismerünk, nagyon más emberekkel." Ezt felteszem negatívumként írtad. Gondolom ezért örülsz földrészünknek...
10/10
Kitimi 2009 febr. 24. - 18:23:55 10/10
(640/1434)
Hát igen. De meg lehet érteni õket. Most minden kapacitásukat a 3. csk sorozatra: a Stargate Universe beinditására fordítják. Na meg a színészeknek is ott van a saját elfoglaltságuk, már pedig szereplõk nélkül kicsit körülményes filmet forgatni.
10/10
BLM 2009 febr. 24. - 18:02:17 10/10
(639/1434)
Nagyon lassan dolgoznak:-(
10/10
Kitimi 2009 febr. 24. - 17:52:12 10/10
(638/1434)
A Continuum NEM az utolsó Csk film. Már tárgyalnak a 3. dvdérõl, ami talán 2010 nyarán fog megjelenni. Az elõzetes információk szerint O'Neill központú film lesz.
A Continuum, amúgy szerintem nagyon jó, bár én sem vagyok oda az idõuatzós részekért, de ez valahogy megfogott.
10/10
BLM 2009 febr. 24. - 16:52:41 10/10
(637/1434)
Amikor megnéztem az elsõ nagy filmet, az igazi Csillagkaput, teljesen el voltam tõle bûvölve. Minden benne volt, amiért rajongok. Egyiptom és sci-fi együtt. Hatalmas ötlet! Aztán jött a sorozat, ami minden képzeletemet felülmúlta. Amikor vége lett és elkezdõdött az Atlantis, én jó néhány részt végigduzzogtam. Tüntetõen nem néztem. Aztán valahogy bekapcsolódtam és visszamenõleg megnéztem minden részt. Ma tartok az utolsó, befejezõ résznél. (sokadszor persze, nem tudom megunni). Az utolsó elõtti rész már annyira gyengécske, hogy csak na:-(
Ami pedig az amerikaiakat illeti...
Nem igazán tudsz túlzásokba esni velük kapcsolatban. Minden álmom beteljesülésének éreztem, amikor végre megérkeztem az "ígéret földjére". Nagyon más világ, mint amit ismerünk, nagyon más emberekkel. Most már örülök, hogy ismét Európában élek.
10/10
BLM 2009 febr. 24. - 16:26:05 10/10 Előzmény hengelhoffer
(636/1434)
Igazad van. Jonas sokkal karakteresebb, mint Daniel. Macsóbb:-)Ha már a hajviseleteknél tartunk, akkor Daniel kiszedett szemöldöke mindent üt!!! A szemüvege miatt eleinte nem is vettem észre. Sajnos mióta látom, azóta csak azt figyelem XD
Teal'C sminkje úgy jó, ahogy van. Illik hozzá, nem zavar,tetszik. Ami Valát illeti, tényleg dögös!:-)
kerekgyar 2009 febr. 24. - 14:17:13 Előzmény BLM
(635/1434)
Azzal kezdem, hogy imádom a Csillagkaput! A legjobb sci-fi sorozat!
Az Ark of truth nagyon jó, izgalmas lezárása volt az Ori elleni küzdelemnek. De amit a Continuumban elõadtak... Nagyot csalódtam benne. Az oké, ha 1-2 rész idõutazásos, de utolsó SG1 filmnek ezt a témát választani szerintem hiba volt - valahogy többre számítottam, bár az Ori legyõzése után nem tudom mit vártam, de mindenesetre nem ezt.
Az Atlantis meg... Az elsõ három évad rendben van, de a negyediktõl már valahogy nem az igazi és ellaposodik (attól még természetesen néztem és élveztem - mégiscsak Csillagkapu univerzum). Viszont ha jól tudom cancelt kapott - de ez talán annak is betudható, hogy Péntek este vetítették, akkor meg az emberek inkább kimozdulnak és nem a TV elõtt ülnek. (vagy túl sokat nézek ki az átlag amerikaiból???)

Amúgy ami a legnagyobb fogás az egész Csillagkapu világában az ahogy beleszövik a mitológiát és megmagyarázzák az "isteneket"! - Ez nekem nagyon bejön