Téma: Csillagkapu

10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 19. - 20:52:15 10/10
(1154/1434)
Az is érdekes hogy a Kull harcosok páncélzata óta se az oráj se senkinek de fõképp az oráj harcosoknak se volt olyan erõs a páncélzata.Igaz a replikátoroknak igen, de az õsök tudásával hatalmával rendelkezõ Ori hitközségnek nem.
Már ez a nap is letelt, az a jó hogy minden nap adják a viasat6on meg a többi rendes adón a sorozatokat csak jó is hogy ha esik ha fúj adják a sorozatokat mert akkor van értelme ha minden nap megnézheted.
Speciel qrva xar volt hogy heti egyszer volt régen meg állandóan össze vissza adták mert úgy már igencsak *-*
Így meg sokkal több minden meg sokkal normálisabban megnézhetjük.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 19. - 08:49:45 10/10
(1153/1434)
Mindenesetre csak jó hogy itt annyi idõ után végignézhetjük a sorozatot, a tvbõl csak jobb nem a semmiért fizetek a tvért 1800at havonta.

Meg kezdjük ott hogy nagy képernyõ meg szép képhatás s kényelmesen elhelyezkedve tudod nézni stb. a géphez épp csak idefér az ember.stb.

Akkor a nézettség blogról tudom hogy Dobogón van a sorozat.

Akkor a mostani részhez annyit fûzök hozzá hogy nem is tudtam hogy a Kullharcosokba kukac is van, úgy látom ez már tradíció, azon túl tudjuk hogy kell mert így is nagyon selejtek mert csak úgy rakta össze õket a csukjásfickó.
A76 2012 okt. 18. - 13:07:49
(1152/1434)
A CSK-Atlantisz az AXN-en ment végig. Meg amúgy már le is lehet full-ba (az egészet) tölteni.
A76 2012 okt. 18. - 13:04:59 Előzmény Fõnix császárnõ
(1151/1434)
Kedves Fõnix Császárnõ!
Köszi a tippeket majd bekapcsolódom vmelyik ázsiai soriba.
A Smallville-t szereted, Az is megy a Viasat6-on (ugyan már sokadik része megy, a 8.ik évad holnap kezd, és ez folyt.köv.-ös).
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 18. - 08:32:11 10/10
(1150/1434)
Hoppá, elfelejtettem leírni hogy;

Nemcsak a Jaffa családba nagy a testvérek közt a korkülönbség, az én családomba 1000%ba megvan ez, én pl. több mint 20évvel vagyok a tesóimnál fiatalabb, lehet a Jaffáknál ez 50is de a lényeget el is mondtam ezzel.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 18. - 07:03:02 10/10
(1149/1434)
Most már többször van, pl a tegnapira nem is emlékeztem, igen annyit jelent hogy sok sok éve csak heti egyszer volt.

Akkor Teal'c nek ez volt a 3.asszony a szívébe,
Ezek igazi Amazon Jaffák voltak, viszont sajnos sok szabadságért küzdõ testvérüket meg kellett ölniük a kukacaik miatt, a tretonin ezt a problémát legalább megoldotta.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 17. - 19:09:41 10/10 Előzmény atomotnektek
(1148/1434)
Amit a v6 ad BSTG az egy remake, végül is mindegy, a v6ot nézem a legtöbbet, utána film+ s azután m1 (20csatornából)

Én is a klasszikus sorozatokat szeretem, meg sok mindent, pl a film+ rengeteg olyan alkotást ad ahol a csillagkapusok a fõszereplõk, például a Telhetetlen Ûr ott a Hegylakó meg Carter alkot egy párt, Carter ott is fizikus.
S ott is õ jön rá hogy vége a világnak mert az az erõmû egy fekete lyuk lesz.
Az a vicces hogy a Hegylakó minden nõt megdug :) Cartert is ágyba vitte
Mindenesetre az a jó hogy egy sokunk ízlése.

A remake alkotások nálam se nyerõk , sõt a remake Dallas is a nézõi 40%át vagy többet elvesztette.
Meg sok alkotás ilyen, a remake mûfaj sokaknak nem tetszik, ne jön be.
Pl. már attól is sóhajtottam hogy olvastam hogy megint akarnak Marco Polot pedig azt láttam a sorozatot, s színes is volt.
A remake azt példázza hogy nemigen van ötletük.

A csillagkapunak volt még az Atlantisz meg az univerzum, az Atlantiszt se adta végig a tv de az még tûrhetõ, viszont az Univerzumba sok szabályra meg mindenre hánytak PL Mozgó ûrhajóra nem nyithatnak féregjáratot,
s az Univerzum meg is bukott s pont amiatt mert a nézõkre/rajongókra ily módon hánytak.

Ez van, engem speciel néha csak a lehetetlen késõi idõpontok blokkolnak meg.

Lefekszek 21-22fele s kelek egyszer ekkor máskor akkor.
A lényege az hogy az alvás immun erõsítõ meg este csak jobbat pihen az ember.

Mindenkinek további szép estét, jó filmnézést!
atomotnektek 2012 okt. 17. - 17:20:28
(1147/1434)
Azért vagyunk egypáran, akik... khm... finoman szólva nem tudjuk értékelni a BSG-t.
Engem a világból ki lehet kergetni vele.
(érdekes módon, pl. a Stalkert még orosz hanggal, magyar felirattal is képes voltam legalább ötször megnézni...)
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 17. - 16:58:56 10/10
(1146/1434)
Igen, én az ilyen alkotásokat imádom.

Köszi, hogy megtöltötted élettel a fórumot, köszi hogy ajánlottál sorozatot.

Én is ajánlok: Ázsiai sorozatok nagyon ritkák, viszont akadnak, a részek szintúgy összefüggõek de totálisan végig izgalmasak , s azok is a csodálatos/lehengerlõ/magával ragadó kategóriában vannak.

A magyar címük teljesen -*- de igazán kiválóak.

Eddig hazánkba volt:
A palota ékköve(Dae Jang-geum)
A Silla királyság ékköve ( Seonduk yeowang)
A királyi ház titkai (Dong Yi)
A korona hercege(Yi San)

Itt végig a fõhõs neve volt az eredeti cím, de a párászt m1esek sose hagyják meg.

Igaz szappan-operázzák, így aki sima szappanoperát nem néz az nem tudja meg a magyar címük miatt, de véletlen ráakadtam s egybõl magával ragadtak.

Ha azt vesszük az összes film/sorozat az emberi kapcsolatukra épül s emiatt is nézek inkább sci-fi meg több olyan alkotást amik nem sima szappanoperák.

Az általam említettek, megtörtént valós eseményekre épülnek.
De a zenéjük a harcmûvészetük meg sok sok minden miatt nézek ilyen alkotásokat is.

A Dragon Ball is egy Ázsiai sorozat s az se sima rajzfilm lökött szereplõkkel történettel.
Mindenesetre ha kedved van hozzá belenézhetnél, igaz lehet szerencsén is múlt, hogy felfedezzem.


Úgy találtam rá hogy, 2010 januártól adták a DzsánGümöt akkor anyumék a hírek miatt bekapcsolták s ment s elsõ látásra magával ragadott. Azóta lesem mikor lesz ilyen alkotás a tvbe.

Mindenesetre ha nem tudtál róluk akkor most már tudod.

Köszönöm még egyszer , remélem hasznos volt az én tanácsom is.
A76 2012 okt. 17. - 15:23:28 Előzmény Fõnix császárnõ
(1145/1434)
Kedves Fõnix Császárnõ!
Én tudok jobbat! A Csillagközi Rombolót (Battlestar Galactica) v. a Caprica-t láttad már? Az elég összefüggõ, de nagyon izgi és fordulatos. Én elõször a Caprica-t néztem meg (a Csillagközi Romboló elõzménye), utána a Csközi Rombolót, és nagyon jól szórakoztam rajta. De hát ízlések és pofonok...
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 17. - 07:19:00 10/10
(1144/1434)
Az a lökött tudós gondolhatta volna hogy a vírus az terjeszkedik meg tovább fertõz.
De ezek az idióták mintha elfelejtették volna a vírus fogalmát.
Leállt az egész kapuhálózat, de természetesen ez is megoldódott lehet hogy de nem Báál belepiszkálásával volt a gond.
Hanem már azzal hogy nem gondolkoznak elõre, igaz mindennek van kockázata s emiatt nem is tudnának mozdulni ha csak a kockázatokra gondolnának.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 16. - 11:31:48 10/10
(1143/1434)
Ezek a Narimok majdnem úgy néznek ki mint az Unasok.
Valószínûleg ahhoz a fajhoz tartoznak.
Csillagkapu forever.
Ennél a sorozatnál tényleg jobbat nem tudok.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 15. - 03:33:25 10/10
(1142/1434)
Úgy látom hogy egyedül az Unasoknál találkozhatunk nyelvi akadályokkal.
Testfelépítésükbe is eltérnek, de a lényeg az.
Daniel a nyelvészprofesszor nélkülük hullák lennének, azon túl szó szerint igaz hiszen ha minden részbe a nyelvi akadályok lenének akkor ráfáznának mert rég hullák lennének meg akkor mi földiek is már vagy egy gazdatest vagy egy rabszolga vagy valami egyéb áldozatunk lettünk volna réges régen.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 13. - 20:41:46 10/10
(1141/1434)
Jé, ez mekkora,
kétszer egymás után mentették meg civilizáció utolsó tagjait.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 13. - 07:21:40 10/10
(1140/1434)
Tegnap lebuktak..

Ugyebár simán beszéltek egymással, Daniel meg megkérte Evallát hogy segíts lefordítani, tehát gond nélkül kommunikáltak, de az írásos szövegek már gondot okoznak.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 11. - 07:35:16 10/10
(1139/1434)
Ha az írók annyira akarták volna akkor megmenekült volna az Asgard faj.

Valaha õk is emberei kinézetûek voltak de a torzulás megállíthatatlan volt, viszont olyan embert kerestek aki betudna akkora tudást fogadni.

Jonas Quinn a kulcs, hisz nagyon sokkal gyorsabban tanul, Nirtinél is a gép nem tett kárt benne, csak egy pár rész után volt egy tumora, ami miatt látott a jövõbe.

De az írók úgy döntöttek hogy kihaljon az Asgard faj.

Lehet nem akartak akkora sok Happy Endet, mert tudták hogy az élet se mindig (szinte soha) Happy.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 10. - 06:30:41 10/10
(1138/1434)
Egyébként azt az Óriáskígyóst is azért néztem meg mert a Danielt alakító Michael Shanks volt a fõszereplõ meg a Darazsasba is.
A 20csatona közül azért is jó a Film+ mert egy csomó filmet ad, igaz mindig ismétlik is de ép most is a Film+t nézzük mert csak ott van még mûsor.
Egyébként Kábeltvre 1800ftot fizetünk csak az internet kerül sokba 4280ftba.
De õszintén a viasat6nál meg a film+nál több csatornát nem is nézek.
Érdekes, bátyám intézte a több adót, s tényleg jó mert sose látott mennyiségbe élményekbe lehet az embernek része, s annyi idõ után mondhatom hogy tv nézõ vagyok.
tomecs 2012 okt. 09. - 19:25:28 Előzmény Fõnix császárnõ
(1137/1434)
Bál - Boál... azonos szerintem is.
Amúgy a multkor Syler(Szájler - a szemüveges) hívta magát Silarnak vagy Silernek :)
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 07. - 08:25:03 10/10
(1136/1434)
Nos, aki nem látta nézze meg, neves színészek Adrian Paul (hegylakó)és Amanda Tapping (Carter, aki itt is tudós) játszanak benne, itt egy mesterségesen készített fekete lyuktól mentik meg a világot, a Film+ sikerére való tekintettel újra adja, jövõhéten délután pótolja aki lemaradt róla.:

http://port.hu/telhetetlen_ur_the_void/pls/fi/films.film_page?i_film_id=52805&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 07. - 08:13:11 10/10
(1135/1434)
Érdekes;

A szinkronnál, Pap János megmaradt Hammond tábornoknak, s Jakab Csaba is megmaradt Apófisznak.

Mert sorozaton belül pl Carter Te'alc Daniel, meg O'neill is több hangjuk volt.


O'neill hangja pl a Kontinuumba a Kaméleon Gerold hangja volt, de az igai hangja szerintem Szervét Tibor, jó mostmár Szabó Sipos Barnabáshoz is hozzá szoktam de idõ kell még az új magyar hangjukhoz igazodik az ember.

Lehet, itt a színészek elfoglaltsága is oszthat s szorozhat.

Pl a Kungfuba meg a KillBillbe is Pap János volt a magyar hangja David Carradinenak

Viszont amiket adnak ázsiai sorozatok az m1en ott 4szer volt 4más hangja ugyan annak a szereplõnek, de ez filmenként többszõr elõfordúl, pl minden filmbe más a hangja Tia Carrerene is.

De XXL példám is van, van egy film ahol Carter meg a Hegylakó szexelnek és ott is más a hangjuk, ja és ott is asztrofizikus Carter, és a Génrejtekbe is tudós, mindjárt ki is keresem.