1/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 24. - 08:46:22 1/10
(911/2291)
ezekkel felesleges leállnod vitatkozni,de szerintem erre rájöttél Te is :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 08:30:05 8/10
(910/2291)
A-S-B:
örülök, hogy kiálltál mellettem még ha némiképp apu az idegbeteg kisfiához stílusban is tetted
igen nem olvastam el mond az 1200 HSZ-t az utolsó 90-et futottam át amiben leginkább te offolod szét a témát
meg még pár kritikát olvastam róla
azért köszönöm, hogy leírtad hogy 150 kommentel ezelõtt volt róla szó
de hogy ez megmagyarázná a felvetetett kérdéseimet azt nem hiszem
ha valaki konkrétan elmagyarázza nekem mér pont a lánya szobáját látta az összes idõsíkon esküszöm soha többet nem hozom fel
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 08:15:23 8/10
(909/2291)
Kedves Spekimen!

örülök, hogy az aki mer gondolkodni egy filmen kifejezetten egy tudományos-fantasztikus filmen az szemedben idióta
ha ezt kifejezi és esetleg nem egyezik a véleménye a nagy többséggel akkor idióta provokátor
elég nagy birka lehetsz ha még egy filmrõl sem vagy képes vitatkozni

Tisztelettel: Irgum76
puszi
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 07:41:02 10/10
(908/2291)
...aztán Ádám szívét darabokra töri Éva. :)))

A Déja Vu-ról azt gondolom, genetikai emlék. :))) "A vérünkben van" Ez egy...hát, a Föld történetének sajátos legendáin nevelkedtem. (Nagyon sajátos! Noha sok mindent ellenõriztem az információkból, és eddig sok minden mutat afelé, hogy nem is annyira legendák ezek) Olyan legendákon, eredet-elméleten, olyan távoli idõkbõl, olyan meteorokon át, Csín keresztül, hogy...irtó sok az információ. Anyai dédszülõktõl maradt a családunkra, és szájról-szájra adják tovább; mili pontossággal. Magyar nyelv történelemmel. :))) Vo-dédszülõktõl. :)) (Na igen, mit jelent a Vo? :))) Ebbe nem megyek bele, mert egyrészt vaskos off - nagy feladat lenne úgy fogalmazni, hogy az alkotás tematikájánál maradjak, még nekem is -, másrészt, hiába logikus - félelmetesen! -, hiába vagyok úgy egy legenda hallatán másnap, miután aludtam rá egyet, "hogy ezeket én mindig is tudtam...", tényleg nem való ide.

Csak nagyon röviden próbálom megfogalmazni, milyen elmélet a Deja Vu egy Vo...nak. ;)

A fogakkal álmodás legendáját.
A nép hiedelem szerint, vagy az álmoskönyvekben - Krúdyéban, például -, de közhelyesen szólva is, a foggal álmodás mindig valami rosszat jelent, sok esetben a halál hírnökének tartják.
A fogak...- fú, de nehéz errõl írni?! :D -, a Föld történelmének különleges történetében, amiket homokba, talajba rajzolt a dédapám, egy már kifejlett életet katasztrófa sújtott. (Ezt is ismerem, a "Futó föld legendáját, Csírõl, a "másolóról" (ez maga a genetika), azt, miként pusztult el az elsõ keletkezett élet a bolygón.) Két faj, egy-egy egyede élte túl: egy Vo kisfiú (Vo=egy békés, nyugodt, vízi-faj, növényevõ, még foga sem volt.) és egy Ragadozó. (Ragadozó= világ leg-leg-leg kegyetlenebb, legönzõbb, legkíméletlenebb, legöncélúbb kannibál faja. Egy brutális nõstény.)Összeházasodtak.
Kettejük genetikája szép eredményhez vezetett; noha máig fog nélkül születünk, és legtöbbünk megszenvedi az összes kibújását, sõt, el sem fér a szánkba - a szemfog?! van, akinek máig vámpírszerû, és kiálló -, a bölcsességfognak gyakorlatilag semmi-de semmi funkciója nincs, csak úgy van, kellõképp sok problémát okozva az ínynek. Rendre eltávolíttatja, aki csak tudja.
Az õsi magyarok a fogukat - a férfiak kiváltsága volt -, gyógyításra használták. Szó szerint kiharapták a betegséget, a bajt a testbõl a legenda szerint. Elõfordult, hogy egyszerûen kiköpték, de volt olyan is, hogy a fogat a betegséggel együtt eltávolították. (Vadul hangzik? ;)
Namármost: ezekre a tettekre a genetikánkon keresztül emlékszünk. Gyakran csak tudat alatt. Álmainkban visszaköszönnek az õsi gyógyítások. :)) Ha a valóságban beteg valakink, aki közel áll hozzánk - de van, hogy megérezzük a közelgõ bajt, fõleg a nõk -, vagy csak vészjóslóan megjelenik a fog valamilyen formában egy álomban, szinte azonnal tudjuk a megoldást, csak már használni nem, nem ismerjük már a módját, a titkát, de tudjuk, hogy létezik. Bennünk maradt az õseinktõl, a genetikán keresztül.
Tehát az õsi magyarok legendája szerint a fog nem a halál (!), hanem a gyógyítás szimbóluma. (Csak olyan mélyen van, hogy mesterségesen nem tudjuk elõhívni az emlékét, gyakorlatilag vagy jön magától, vagy nem - intenzíven csak álmainkban.)

Ilyen az "ismétlõdés" is - számomra.
Mintha valakinek az emléke lenne...Szinte a miénk. :)))

Szerintem az agy, az emberi agy a titok kulcsa. :))) Szerintem több mindenre képes, mint amit eltudunk képzelni. Talán okkal van a nagy része blokkolva, olyan, mintha kivették volna a kezünkbõl a teljes uralmat felette. Szerintem elképesztõ kölcsönhatások, komplikált, bonyolult kapcsolat rendszerek együttállásával, vegyi és elektro-mágnesesség, hullámok, a rezgése - ami szerintem sosem lesz mesterségesen elõállítható, sõt, állítom, mi magunk, az egyén sem képes a mûködésébe beleavatkozni, csak rendkívül kis mértékig -, dimenziót lehetne nyitni - vajon innen ered a hit kérdése? -, valami olyan energia szabadulhat fel, ami személyhez köthet "szellemet" - ebben szkeptikus vagyok, mert szerintem ezt is (!) az egyén idézi elõ azzal a bizonyos energiával -, szó szerint világokat mozgathat meg.
Az emberi szervezet néha olyan, mintha az Univerzum egy sajátos tükörképe lenne: megfejthetetlen. :)))) Lehet képlettel dolgozni benne - anatómia? -, lehet vázolni, kutatni, a mozgások törvényszerûsége, a kettõ szisztémája hihetetlen azonosságokat mutat.
"Önmaga tükörképére teremtette" ? :)))
Úgy gondolom, hogy ha megfejtjük az agyunk összes titkát, megfejtjük magát az Univerzumot is. :)))


Remélem, nem offoltam szét - igyekeztem úgy fogalmazni, hogy releváns maradjak a témához -, a fórumot, és elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült a hozzászólásom. :)))

Ui.:
"A magyarok a nyelvükben õrzik a történelmüket." :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 06:50:36 10/10
(907/2291)
OFF:

Lehet, hogy Spekiman abból indult ki, hogy néhányan válaszoltak - mert õk sem látták a hozzászólásokat, akármi -, és a feleletet a kérdezõ felhasználó minõsítette. Vagy valami ilyesmi. (Én sem tudtam, hogy voltak már ilyen jellegû hozzászólások, de jó képben lenni, és ha legközelebb nem ért valaki valamit a filmmel kapcsolatban, akkor odairányítom.:))))
8/10
Atis88 2015 márc. 23. - 21:00:28 8/10
(906/2291)
Valóban jó témákat feszeget, és nem is keveset. Van ebben minden és ahhoz, hogy ezek megfelelõen ki legyenek bontva bizony kell ez a terjedelmes hossz, ami ennek ellenére egyeseknek sok lehet. Nekem szerencsére nem tûnt hosszúnak. A nolan testvérek egy igazán jó forgatókönyvet alkottak, jó karakterekkel és jó kivitelezéssel. Kicsit hideg stílusban van tálalva na de ne feledjük, hogy itt igen súlyos kérdések vannak feszegetve és bizony bizony rá kell döbbennünk, hogy lókakit sem tudunk még a világegyetemrõl. Ráadásul a dimenziók is valószínûleg rendesen meg tudnának viccelni bennünket ha nem csak 4-rõl tudnánk :D

Szóval jó agyalást mindenkinek és le a kalappal Nolan elõtt amiért ilyen gondolatébresztõ filmet hozott össze. 8/10.
offtopic
spekimen 2015 márc. 23. - 20:55:48
(905/2291)
Csak jelzem, hogy szerintem irgum76 szándékosan kérdez újra és újra, úgyhogy próbáljátok visszafogni magatokat a válasszal. Kissjani irigyellek a türelmedért, hogy próbálod itt magyarázni neki, aki nem elég, hogy idióta, de még kérkedik is vele. Felesleges pocsékolni az idõt és energiát rá, hisz szándékosan nem akarja megérteni, de ha akarná se tudná. Vagy érti csak provokál, hisz azért kérdezni azt tud, igaz jó nagy baromságokat.
10/10
eIemes 2015 márc. 23. - 20:47:04 10/10
(904/2291)
ha elég "nagy" a fekete lyuk, az eseményhorizont lehet olyan "puha", hogy emberi léptékkel nem észrevehetõ az átlépése.
8/10
Irgum76 2015 márc. 23. - 19:55:26 8/10
(903/2291)
Hülyeség

SPOILER

ha igazi, természetes fekete lyuk lett volna Cooper elõször atomjaira hullik szét aztán az atomjai belecsapódnak a fekete lyuk magjába nem pedig úszkál benne
a robot mondja is, hogy az 5 dimenziós teret kivetítették neki 3 dimenzióssá
tehát egy mesterséges szerkezet volt ami fekete lyuknak tûnt

azt meg, hogy ki tette oda
eleinte ugye idegenekre gyanakodtak de a "fekete lyuk"-ban rájön Cooper, hogy ezek is emberek csak ép a jövõbõl
aztán, hogy melyik igaz az konkrétan nem derül ki de Cooper felismerése olyan drámai, hogy biztos igaza van

viszont mint alább írtam:
ha feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem a jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon
kissjani 2015 márc. 23. - 19:08:13
(902/2291)
###SPOILER###
a Feket lyukat senki a féregjáratot talán az emberek rakták oda ezt is taglalták Cooperék
###spoiler###
9/10
ElFary 2015 márc. 23. - 18:51:34 9/10 Előzmény borkasztik
(901/2291)
Spoler!
A robot adatokat rögzített a 5.dimenziós térben, csak nem tudta kiküldeni. Átformáztatta morzéra a robottal és azt küldte az órával. Amit én nem értek, hogy ki építette a feketelyukat?
kissjani 2015 márc. 23. - 17:00:54
(900/2291)
##SPOILER##

A csaj a végén az Edmunds bolygójára megy de ezt mondják is a vége fele (elvileg Cooperel ment volna de ugye Cooper inkább a fekete lyukba megy) hogy csak oda van üzemanyaga vissza már nincs és ugye az kiderül hogy az a egyetlen élhetõ bolygó a 3közzül.Szóval több évtizedet elvesztegettek kamu jelentések (Mann Doktor) és hibásan küldött szonda jelek miatt (Az elsõ bolygó)

###SPOILER###

Hihetetlenül erõs és mély film ez nem egy délutáni matiné az biztos
8/10
Irgum76 2015 márc. 23. - 16:21:41 8/10
(899/2291)
SPOILER

ha nem volt kiválasztott akkor mért építettek a jövõbeni emberek direkt az õ számára egy komplett ûrszerkezetet a fekete lyuk közepén ami csak és kizárólag a lánya szobáját kapcsolja össze vele?

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni

ha egy fekete lyuk generátort képesek készíteni egy gravitáció alapú kommunikációs eszközt nem?
nem "építsünk egy 5 dimenziós szerkezetet egy fekete lyuk közepébe hátha valaki belepottyan és elkezd a kislánnyal morzézni"

és ha már itt tartunk és feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem az jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon

Hogy a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,

azt viszont tudjuk, hogy kb 40 éves + 27 év együtt és amikor fölkel 127 évesnek mondják tehát 60 földi évet töltött a fekete lyuk belsejében míg a csaj csak a közelében volt pár percig a fekete lyuknak
(de ez csak részletkérdés nem ez a film nagy hibája)

számomra a vége olyan volt mikor a big bang theory-ban Amy tönkretette az Indiana Jones
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 23. - 15:53:29 10/10
(898/2291)
SPOILER!

Utolsó töltény a csehovi puskához: számomra a "szellemes" mondat, az óra, a tudomány és szeretet, ami apa és lánya között van, illetve a gravitáció, féregjárat miatt az elsõ gondolatom egy másik gravitáció volt. :))) Ezekbõl az elemekbõl nem is tudtam másra következtetni. Apróságok, de a részbõl valahogy mindig kijön az egész. Tény, hogy szabadidõmben amatõr sci-fi írók novelláit (is) szegelem. ;) Tény, hogy a környezetemben szinte - fõleg írók :))) -, olyan téma a dimenzió, vagy az fantázia, tudomány, lélektan, mint mondjuk az árfolyamok változása. És ehhez hozzájön egy nagy adag sci-fi rajongás, és a sajátos, kislány koromból fennmaradt elméletem: mi szerint "Apu! Ufók nincsenek. Szerintem idõutazók, azért tudnak ilyen hirtelen felbukkanni és eltûnni, szórakoznak a térrel. Apu! Ezek mi vagyunk."
Báj hatodikos elemi elgondolásom. :D
Szóval, nem, engem (sajnos!) nem lepett meg a dimenzió. ;) Sem a speciális tér-idõ egybe-esése. Sõt! ;)

SPOILER VÉGE!

A Dolog? A sejt-szintû sci-fi, pazar Morricone zenével? Kamaszkorom egyik legegyedibb, legmeghatározóbb sci-fije volt, máig kedvelem. :))) Karakterek közül pedig a Predatort. Minden idõk egyik legötletesebb idegen-harcosának tartom, ritka eredeti ötlet alapján. :))) (Érdekesség: úgy tudom, a karaktert eredetileg Jean-Claude Van Damme-nak szánták.)
Illetve a Nyolcadik utas a halál. (Könyvben is tetszett. :)))
10/10
eIemes 2015 márc. 23. - 15:22:02 10/10
(897/2291)
SPOILER

"mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???"
- nincsen "kiválasztott" az apuka korábban ûrhajós,
aki késõbb farmerkedni kezdett. a fekete lyukban õ
maga üzent a saját lányának, mert õ volt az, akiben
volt motiváció az üzenet fogadására, és értette is
az üzenet tartalmát.

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni (az
elektromágneses erõk nem) *

"akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít"
- a filmben szerepel, hogy az elsõ bolygó (amiben térdig
ért az óceán de százméteres cunami söpört végig rajta
és doyle meghalt), szóval az volt annyira közel az
eseményhorizonthoz, hogy Cooper és Brand húsz évet
"átugrott" (míg Romlly várt rájuk). Tehát itt a csaj
nem elõzte meg.

Ezután volt még egy közös utazásuk az eseményhorizont
közvetlen közelében, ahol Cooper kb az utolsó percben
vált le a nagy ûrhajóról, amin Brand ottmaradt, tehát
eddig a pillanatig megint nem elõzte meg a csaj. Hogy
a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,
ahogy azt sem, hogy hol tart a csaj az építkezéssel.

* ugyan még nem született meg a nagy egyesített elmélet,
amely egy fedél alá hozná einstein két szellemi gyermekét,
a kvantummechanikát és az általános relativitáselméletet,
de úgy néz ki, hogy a gravitáció sem kap ilyen felmentést.
a drámaiság kedvéért elnézzük ezt.
8/10
Irgum76 2015 márc. 23. - 14:44:24 8/10
(896/2291)
esetleg válaszolnál a kérdésre és nem cseszegeni?
10/10
eIemes 2015 márc. 23. - 14:38:31 10/10
(895/2291)
na ez a hátránya, ha nem nézed meg a filmet, és úgy akarod értékelni
8/10
Irgum76 2015 márc. 23. - 14:15:25 8/10
(894/2291)
a franc mellényomtam értékelésnél
7/10 jó idulattal
8/10
Irgum76 2015 márc. 23. - 14:12:34 8/10
(893/2291)
oké jó film fõleg a drámai oldala miatt
de ezt az ajnározást ami itt megy nem tudom szó nélkül hagyni

***Spoiler***


mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???
mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???
bármilyen egyszerûbb módszert is választhattak volna a jövõbeliek a képlet átadására pl elküldik e-mailben :)
szóval az egész 3 órás katyvasz kavarás értelmetlen

az elõzõhöz képest apró baki de a végén ugye elmegy megkeresni a csajt (aki nem mellesleg nagyon jól néz ki ilyen rövid hajjal) sáz huszon akárhány évesen köztük lévõ korkülönbség kb 15-20 év akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít hanem csendesen oszladozik valamelyik völgy aljában
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 23. - 12:56:34 10/10
(892/2291)
Hogyne, a csehovi puska, avagy az értelmezhetetlen, ami késõbb válik értelezhetõvé. :)));) Vagy a periódus rendszer, amibe szerintem simán beleférhet olyan elem, ami csak egy tudósra vár, aki megtalálja - esetleg fantázia, vagy sci-fi írók elméletein át vezetõ úton. ;)Vagy a poltergeist, ami szerintem egy olyan energia, amivel az emberiség még nem találkozott, illetve igen, csak nem tudja megnevezni, még lokalizálni sem, a jelenség furcsa találós kérdést játszik a tudósokkal: pulzál, mint az áram, ereje van, mint a víznek, megváltoztatja a levegõ hõmérsékletét, mint a tûz, gyors, mint a fény? És még lehetne sorolni. De egyenlõre csak olyan szavakkal, ami a jelenlegi ismereteinkbõl áll, pedig én is úgy érzem, hogy csak el kellene vonatkoztatni attól, hogy amit nem ismerünk, az nem zárja ki annak lehetõségét, hogy nem is létezik.

Egy fikciót azonban sok minden bezár, rengeteg apróság korlátozza: van célja a csehovi puskának, elvileg, sok szerzõ kerüli a "cilinder esetét a nyúllal", vagyis a légbõl kapott lezárást egy történethez, amire semmi, de semmi jel nem utal, ki kell dolgozni a karaktereket, és ez csak a jéghegy csúcsa; egy sci-finél, ha az ember közönséget akar, közérthetõvé kell tenni, a szakzsargonokkal is óvatosan kell bánni, hogy úgy mondjam, olyan, mintha végig-egyensúlyozná az alkotást. És lehet, hogy túlzónak hatok, vagy a mûfaj iránti rajongásomnak tûnik a véleményem, de nem beszélek haza, amikor úgy érzem, Nolannak ez nemhogy sikerült, és nem esett le a cselekmény a kötelérõl, hanem kijöhet a moziból, velünk, bennünk, és visszük is magunkkal egy jó darabig. :)))

És most már tényleg rohannom kell. :)))