Gergely Kufcsak 2015 márc. 19. - 20:09:34 Előzmény Mr.Stájsz
(871/2291)
Te egy igazi hülyegyerek vagy :D, nézzél való világot az való neked :D
Mike088 2015 márc. 18. - 23:37:03 Előzmény Mr.Stájsz
(870/2291)
"Coopert(a véletlenül beállító parasztgyereket),,

Fater látszik, hogy nem figyeltél a filmre, vagy túl magas volt neked.


*SPOILER*
Cooper egy mérnök, ûrhajós volt akit a tapasztalata miatt kértek fel erre a feladatra.
A többi kérdésedre magad is tudhatod a választ ha egy kicsit elgondolkodsz. Túlnépesedés, háború, növényeket sújtó penész hatása az élelmiszer ellátásra.
offtopic
spekimen 2015 márc. 18. - 21:40:20
(869/2291)
Ja, többek között ez a mondat nekem is feltûnt, de már túl vagyok azon, hogy ilyen parasztoknak magyarázzam, hogy még a vak is jobban megértette és átlátta az összefüggéseket hallás útján, mint ez a szerencsétlen "látó".
10/10
eIemes 2015 márc. 18. - 19:18:09 10/10 Előzmény Mr.Stájsz
(868/2291)
"Coopert (a véletlenül beállító parasztgyereket)"

hm, lehet, hogy mégsem láttad a filmet?
10/10
eIemes 2015 márc. 18. - 19:17:30 10/10 Előzmény Mr.Stájsz
(867/2291)
mi vezetett a hagyatláshoz: nézz körül.

mi van a többi országgal: erre a válasz igen egyszerû, tudod, hogy hívják az amerikai országos kosárlabda-bajnokságot? világbajnokság :) ez egy ilyen ország. ez a termék.
10/10
Findzs 2015 márc. 18. - 18:33:27 10/10
(866/2291)
nekem úgy tûnik, hogy Nolan Filmet akar készíteni a többi rendezõ (pl:michael bay) meg inkább csak a pénzt hajkurássza
tiszteltet a kivételnek mert szerencsére vannak még páran

meg kéne venni blu-rayen csak még lejátszóm sincsen :(
Mr.Stájsz 2015 márc. 17. - 00:16:12
(865/2291)
Unalmas volt! Rengeteg mellébeszéléssel és értelmetlen jelenetekkel. Arról nem is beszélve, hogy tele volt logikai buktatókkal és alapvetõ tudományos tények semmibevételével. Nagy csalódás volt a film, pedig nagyon vártam. Nem számítottam egy akciókban bõvelkedõ, nagy ûrcsata jeleneteket felvonultató filmre, mint ahogy arra sem, hogy egy Alien-nel fognak harcolni, de attól azért még történhetett volna valami a filmben. Az is idegesített, hogy nem tudtunk meg semmit az elõzményekrõl.
SPOILER:

Mi vezetett a föld hanyatlásához? Mi történt a világ többi országával? Mekkora a népesség adott idõben a bolygón? Van-e egyáltalán reális esélye annak, hogy az "A" terv szerint minden ember el tudja hagyni a Földet?

Az pedig, ahogy a NASA egyik pillanatról a másikra felveszi Coopert(a véletlenül beállító parasztgyereket) a világ legfontosabb feladatának levezetéséhez, az már tényleg nevetséges volt.

Aztán átlépnek a féreglyukon az univerzum egy másik szegletébe, ahova elõzõleg több tudóst küldtek különbözõ bolygókra. Már most is tudjuk, hogy élhetõ bolygók egy naprendszerben csak egy bizonyos sávban létezhetnek, de ezek egymástól olyan távoli bolygókra is küldtek embert, ahová nincs elegendõ üzemanyaguk sem, hogy elérjenek. Pedig szondákkal tanulmányozták éveken keresztül a másik oldalt, ahogy azt a filmben is említik.

Arról nem is beszélve, hogy az egyik ilyen "lakható" bolygó EGY FEKETELYUK PEREMÉN VAN!!!! Ki a f.sz küldött oda emebrt??? Mit akartak ott? Oda akarták költöztetni az emberiséget?? Gratulálok!

Spoilre vége

Az egész film olyan volt, mintha a Szürke ötven árnyalata megb.szta volna a 2001:Ûrodüsszeiát: itt van egy sci-fi, amiben szinte nem történik semmi, mégis mindenkinek nedves lesz tõle a nacija, mert most ez a trendi!

Köszöntem szépen!
8/10
kobax 2015 márc. 16. - 20:05:32 8/10
(864/2291)
Tegnap volt szerencsém megnézni - eléggé vegyes érzelmeket keltett bennem. Igazából többet / jobbat / mást vártam volna tõle.
Nem mondom, hogy rossz, de azt sem, hogy kiemelkedõen jó film lenne.
Valaki azt mondta, hogy nagyon egyenetlen - van benne valami. Idõnként csak ámultam-bámultam, idõnként meg az ásítozás kerülgetett.
Mégis, valahogy szinte "elröppen" az a majd' három óra - ki tudja, talán azért, mert a sci-fi, mint mûfaj nem népszerû mostanság, és a sci-fire kiéhezettek (mint én) azt az évenkénti pár, valamire való alkotást úgy isszuk magunkba, mint száraz szivacs a vizet.
Szerintem amúgy az érzelmi oldal túl van hangsúlyozva a filmben, ettõl helyenként eléggé sablonossá és unalmassá válik (különösen a vége felé).
Nem akarom nagyon leszólni, mert összességében egy jó sci-fi, bár tény, hogy az igazán nagy klasszikusoknak (mint pl. a 2001) a nyomába sem ér.
Kis jóindulattal 8/10.
8/10
ichtys-g 2015 márc. 16. - 15:28:37 8/10
(863/2291)
Multidimenzionális intergalaktikus pszichodráma
10/10
eIemes 2015 márc. 16. - 15:26:17 10/10
(862/2291)
számomra kicsit egyenetlen volt a tempója.
(pont fordítva, mint a holnap határa - abban mintha kiporciózták volna a percenkénti akciósûrûséget.)
felváltva túlhúzott sírás és lelkizés (amikor csak történhetnének a dolgok), máskor meg túlhúzött feszültség, amikor csak történhetnének a dolgok. minap megnéztem a starwarst (a klasszikus elsõt), abban valahogy helyükön voltak az arányok. pedig majd negyven éves film
9/10
GuildWars2Haseo 2015 márc. 16. - 15:01:02 9/10
(861/2291)
Manapság alapjában a látványfilmek uralják a piacot, nem csak itt máshol is. Jön egy ilyen film, oké, áltudományos, de és? Rég láttam ennyire összetett és jó sci-fi-t, mint ez a film volt. Tény lehetett volna jobb is egy-két helyen, de én örülök hogy nem hagytam ki. Írtam róla hosszabban is: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/03/16/interstellarcsillagok-kozott/
10/10
godan 2015 márc. 16. - 15:00:16 10/10
(860/2291)
Tegnap megnéztem,-mit mondjak- az odakészített papírzsepi nem volt hiábavaló. Ma pedig nézegetem vissza a jeleneteket és ugyanúgy sírdogálok. Egy szentimentális barom vagyok.
10/10
eIemes 2015 márc. 16. - 08:51:00 10/10
(859/2291)
tegnap beszélgettünk szomszédokkal arról, hogy kétkezi munkát mennyire nem becsülik meg manapság, egy mérnöki diplomával simán könnyen lehet ötször annyit keresni, mint egy szakmunkával. a filmbeli világban meg pont a mérnökökre van igen kevés szükség :)
porthosz 2015 márc. 16. - 08:47:02
(858/2291)
Nekem is tetszett a film.
Egyvalamit nem értettem benne:
*** Spoilerveszély ***

Mi a lényegi különbség az A és a B terv között? Értem ezalatt hogy 7 milliárd embert még a Földön sem tudnánk egyik kontinensrõl a másikra átszállítani az összes szállító eszközünket felhasználva, nemhogy a Földrõl egy másik bolygóra ahová évekig tart az út ilyen p.csafing ûrhajókkal.
De még ha át is tudnánk, akkor sem mennénk sokra mert a földihez hasonló infrastruktúra nélkül az emberek heteken belül éhen, szomjan halnának a maradékkal meg végeznének a betegségek.

Következésképp csak kisebb önellátó kolóniákat lehetne ott létrehozni amik aztán majd az alapjait képeznék egy újabb társadalomnak, de ettõl még a Földön élõ 7 milliárd ember meghalna.

És ezért nem értem a különbséget, mert a B terv 10 béranyával számol meg elõre megtermékenyitett petesejttel, az A terv meg a fentiek alapján mondjuk néhány ezer fõs kolóniákkal. De a földön élõ 7 milliárd ember szempontjából gyakorlatilag nincs különbség a két terv között a végeredmény ugyanaz.
10/10
Attlas 2015 márc. 16. - 01:14:01 10/10
(857/2291)
Most néztem meg. A helyzet az, hogy hatalmas film! Az Alien óta nem gyakorolt rám ilyen hatást egy Sci-fi film. Egyszerûen nem találok szavakat... még nagyon a hatása alatt vagyok. Baromira elgondolkodtató alkotás.
Félve ültem le megnézni mivel olvastam róla negatív kritikát is. Gondoltam arra is, hogy majd nekem sem fog annyira tetszeni, de pont fordítva történt a dolog. Ez egy olyan Sci-fi amiben minden benne van. Egy kevés 2001 - Ûrodüsszeia, egy csipetnyi Alien, valamenyi Solaris és egy rakás emberi tulajdonság mint szeretet, félelem, önzés/önzetlenség, tudás, kitartás. A szereplõk kiválasztása az adott karakter betöltésére, szintén hibátlan. Hiteles minden jelenet amit senki nem vitt túlzásba. A film végére minden miért a helyére kerül. Az apa-lány kapcsolatát pedig ilyen tálalásban még nem láttam, ami szintén plusz varázst vitt a filmbe. Nem azt mondom, hogy a legjobb filmmûvészeti alkotás, de közöttük van. Akinek ez a film mégsem tetszik, az bizony önmagában keresse a hibát. Ja, a lányomat megtanítom morzézni. -soha nem lehet tudni
10/10
eIemes 2015 márc. 13. - 09:54:36 10/10
(856/2291)
én ezt nem tudom így megfogalmazni, és ha megpróbálnám is, a saját nyelvemenm szólna, de azt gondolom, (ez) a film nem csak szórakoztat és nem is annyira tanít, hanem inkább egy összetett érzést próbál átadni. amit persze csak az kap meg, aki kinyújtja érte a "kezét"
10/10
eIemes 2015 márc. 13. - 09:52:10 10/10
(855/2291)
"És ez még "csak" a fénysebesség, de mi van, ha olyan messzire akarsz menni, ami több millió fényévre van tõled? :) "

A dologban ott van a ravaszság, hogy ha ÉN, aki beülök az ûrhajóba, és tolom KETTÕ ÉVIG 1g-vel, akkor a saját méréseim szerint azt fogom észlelni, hogy a fénysebesség duplájára gyorsultam. akkor leállítom a motorokat, négy évig repesztek a fénysebesség duplájával, elkezdek fékezni és még kettõ éven át fékezek. így 8 év alatt megérkeztem a 12 fényév távolságban levõ tau cetihez.

A földön azt látják, hogy kezdetben rendesen gyorsultam, de egyre nehezebben ment, végül bõ két és fél év után, a fénysebesség 5/6 részét elérve kikapcsoltam a hajtómûvet. tíz éven át így malmoztam, és újabb bõ két és fél éven át fékezve, összesen több, mint 15 év alatt érkeztem meg a tau cetihez.
1/10
offtopic
Meklód fia 2015 márc. 13. - 09:26:04 1/10 Előzmény Front3r
(854/2291)
.
offtopic
spekimen 2015 márc. 10. - 21:06:20
(853/2291)
AZTA. LEHIDALOK. Te vagy itt már jó rég óta, aki újként ilyen szuper színvonalon szól a filmrõl. Talán szakmabelihez van szerencsénk, mármint valamilyen ûrkutatóhoz vagy fizikushoz? Egyet értek az emberi tudat iszonyú korlátoltságával, nagyon találó a hasonlatod. És micsoda szakszavakat használsz :D
Így van valahol el kell kezdeni feloldani a lehatároltságot és ez bizony a képzelettel kezdõdik. És amikor találkozik a képzelet az ismeretekkel és elkezd keveredni, akkor bizony ilyen alkotások születnek belõle.
offtopic
spekimen 2015 márc. 03. - 23:21:30
(852/2291)
Mulholland Drive + és A-S-B
Nagyon jókat írtok, kicsit hossszan, de elgondolkodtatón.
Igen, ha csak egy kicsit is belegondolunk, hogy mennyire abszurd a végtelen itt a földön és mégis létezik végtelen az ûr végtelensége,nagysága, akkor ráérezhetünk, hogy minden lehetséges még akár a filmben történtek is. Sokan nem tudnak elvonatkoztatni a földi élettõl, eseményektõl, pedig az ûrben bármi megtörténhet és meg is történik, fõleg hatalmas méretekben. Már maga a fekete lyuk is abszurd.
Ez a film közelebb vitt ehhez, az "abszurditáshoz" a végtelen-semmisem lehetetlen érzéshez és ezért hálás vagyok neki :D

Amikor ilyen nagyágyú filmeket nézek, utána, nehéz vissza térni a valóságba. Annyira a része akarok lenni és ezt bizony kevés film tudja elérni nálam.