Kisharry 2007 jún. 08. - 12:35:49
(43/523)
Én pont ellenkezõen látom a mûsort mint, ti nekem nagyon tetszik, hogy mai elõadók éneklik a régi nagy slágereket. Egyébként is van olyan elõadó , akinek hatalmas siker a mai napig a zenéje, de õ már nem él, akkor az õ dalát ki énekelné el?
Igaz van néhány elõadó, aki kicsit átalakította az eredeti dalt, de vannak akik, nagyon magas színvonalon adják elõ a slágereket, és végre hallhatjuk, hogy a mai elõadók között is vannak hatalmas tehettségek, Szinetár Dóra, Péter- Szabó Szilvia gyönyörûen énekelnek, nem beszélve a számomra hatalmas meglepetést okozó Csipáról.
dreen 2007 jún. 02. - 17:33:02 Előzmény oncogito
(42/523)
Bár sok mindenben egyetértek Veled, mégis nekem tetszik ez a mûsor. Nem árt a nótákat önállóan is megméretni, hátha az eredeti elõadó nélkül is értékesek. Néhány esetben ez beigazolódott. Máté Péter számai nekem azért továbbra is Vele az igaziak. Mindent összevetve, egyszer érdemes megnézni.
1/10
oncogito 2007 máj. 15. - 15:29:45 1/10 Előzmény scick
(41/523)
Kész, én kiakadtam, nem nézem tovább.
Ez egy olyan egyveleg, ami sem nem nosztalgia, sem nem mai.
A mûsorvezetõk alacsony szinvonalán már tultettem magam, igyekeztem csak a nótákra figyelni.
De azokat megvágják, megmásítják.
Miért jó mai elõaókkal énekeltetni a sok évvel ezelõtti dalokat, akikhez az énekesek összenõttek?
Nem igy kezdték, eleinte az eredeti elõadók szerepeltek, miért változott ez meg? Miféle turmix lett ebbõl?
Én inkább kiöntöm!

Akik a régi dalokat szerették, azoknak szerintem torz a mai elõadásban hallani.
Akik nem ismerik a dalokat, azok meg nem fogják megismerni a régi elõadõkat a dalaik idejébõl.

Most a mai percemberkék elvennék a régiektõl az emlékezés értékét?
Nincsenek mai szerzõk, akik a mai énekeseket futtatnák? A régi dalokat akarják a maiak meglovagolni és azon befurikázni valamiféle megismerésbe?
Mert örökzöld dal ma már nincs - megtépázta ez a "fesztivál".

Kár. A ma embere nem tanulja meg az értékeket õrizni, ezért nem is tud létrehozni.
scick 2007 máj. 08. - 15:53:49
(40/523)
Újabb halálosan gagyi "zenés" mûsor... Lehetnek jók a mûsorvezetõk (bár ha igazán kekec lennék, ezzel sem értenék egyet). És miért gagyi?? Megmondom. Én sajnos nem tudok elképzelni zenés mûsort élõ zene nélkül. Eljátszuk, hogy zenélünk, aztán meg az egész cd-rõl. Egy hulladék az egész. Illuziórombolás a köbön.

Majd mindjárt jön a sok okos, hogy "ez nem is pléjbekk", meg "ne beszélj már, élõ ez". Gyerekek, nem az. Hidjétek el. Akinek meg ez is elég, annak meg ajánlom a romantika csatornát.
balazsele 2007 máj. 05. - 08:07:53
(39/523)
Nagyon jó a középdöntõ! Mind a két középdöntõ nagyon tetszett eddig!!!
Byk 2007 ápr. 27. - 16:07:05 Előzmény Kagome3
(38/523)
A számokat újságokban megjelent szavazólapokon és az interneten lehetett beszavazni a mûsorba. Így elvileg a szerkesztõknek csak annyi beleszólásuk van, hogy melyik adásban melyik 12 adják le.
Gorove 2007 ápr. 20. - 22:19:38
(37/523)
Nagy öröm volt ma hallani a legendás ECHO-együttes "Gondolsz-e majd rám?-címû örökzöld számát, amelyet a Kárpát-mecencében minden zenész ismer és játszik 40 éve. Kár, hogy a klipp kissé szerencsétlenül volt szerkesztve, a zenekart egyáltalán nem mutatta. De ettõl függetlenül biztosan sok szavazatot kap a régi rajongóktól.
Kagome3 2007 ápr. 20. - 15:01:24
(36/523)
Én nagyon szeretem a mûsort, végre valami értelmes zenés mûsor! :) Én speciel a mûsorvezetõket is bírom, mindkettõ teljesen más személyiség, más véleménnyel. Szerintem érdekesek a hozzászólásaik is.
Az engem is nagyon zavar, hogy vannak olyan számok, amiket nem adnak le végig. Sõt, még a felét sem adják le. :S
Valamint az zavar még, hogy rengeteg Korda-, Omega-, Demjén-dal jutott be a selejtezõbe. Mindhárom elõadótól volt már 3-4 dal, ha nem több. Én elhiszem, hogy ezek nagyon jó számok, nekem is tetszik némelyik, de annyi jó elõadó van még, akiknek helye lenne a mûsorban, ezek a számok pedig elveszik a lehetõséget. Például szerintem Ákos igenis nagy alakja a magyar zenei életnek, ennek ellenére nem emlékszem, hogy adtak volna tõle egy dalt is (ha volt, akkor elnézést, de nem láttam mindegyik adást). Kispál és a borz sem volt még, pedig néhány bejutott dalnál még az õ dalaik is jobbak...
És én azzal sem vitatkozom, hogy 20-30 évvel ezelõtt még jobb zenék voltak, mint ma, de ha már az elmúlt 50 év dalaiból válogatnak, akkor legalább selejtezõnként 2-3 újabb dal is kéne a mûsorba, hogy a fiatalabb koroszálynak is legyen miért nézni a mûsort..
VonalZoo 2007 ápr. 20. - 08:49:30
(35/523)
Mondjuk ez a lekeverés dolog érdekes... Ha már lekeverik a dalokat, akkor miért van az, hogy az egyik dal 54 másodperces, a másik pedig 3 és fél perc. Ha lekeverik, akkor legyen minden dal egyforma hosszú, mondjuk 2 és fél perc, vagy pedig adják le végig minden dalt, persze egy adott hosszal limitálva.
10/10
klaraszabo 2007 ápr. 16. - 18:44:14 10/10
(34/523)
Nem az volt felháborító a pénteki mûsorban, hogy ilyen klippek készülnek, mint a Harangozó Teri-é , hanem az, hogy pont nála volt, hogy - személyét nem - csak egy dobozt lehetett látni, mely gusztustalan volt.A többi elõadónal ezt nem csinálták. Ha csak ez az egy felvétel készült volna ezzel a számmal, akkor megértem. De számos felvétel készült. A "Mindenkinek van egy álma" cimû számát is a felénél lekeverték. Errõl ennyit. Nagyon sok énekes kimaradt, vagy csak olyan slágereit adták, melyek nem e legemlékezetesebbek. Pl: Mátrai Zsuzsa, Késmárki Marika, Mikes Éva, Tárkányi Tamara, Dékány Sarolta, Solymos Tóni, Pannónia együttes, Kozák Péter, Izsmán Nelli, Atlasz együttes, Vincze Lilla, Bojtorján együttes, Echo együttes, és még sorolhatnám.
balazsele 2007 ápr. 15. - 20:55:02
(33/523)
Igen! Én pl. a Nemcsak a húszéveseké a világ c. dalt hiányoltam - hiányolom! (Vagy már volt, csak én nem láttam?)
VonalZoo 2007 ápr. 15. - 18:58:17
(32/523)
Az szerintem nem a szerkesztõk hibája, hogy annak idején ilyen kritikán aluli klip készült...
rapanui: azért összességében lefedi a magyar könnyûzenei életet a mûsor, csak Kordából kezd egy kicsit sok lenni...
Tényleg, feldobhatnánk egy pár nevet, akinek jelen kellene lennie a mûsorban, és még nem volt...
rapanui 2007 ápr. 15. - 08:55:21
(31/523)
Helló:-)

A müsor még érdekes is lehetne.
Sajnos a két müsorvezetô kritikán aluli.
Nem tudom ki írta meg számukra az összekötô szöveget, de valahol a Marianna árok környékén el kellene veszíteni az illetôt, nehogy a magyar tv-hez köze legyen még1x.
A dalok felénél meg sokkal jobb dalokat is lehetett volna válogatni az említett elôadóktól.....
Lehet csak ezek a klippek maradtak fenn?
All-in Gyuri meg maradjon inkább a pókernál, ahhoz legalább nem ért:)

peace

rapanui
10/10
klaraszabo 2007 ápr. 14. - 23:31:27 10/10
(30/523)
Most pénteken néztem a mûsort. Nagyon felháborító volt számomra a 11. dalnak a közvetítése. Majláth Júlia szép számát Harangozó Teri énekelte csodálatosan, de a múltidézés felháborító volt, Terikét nem mutatták, csak egy dobozt melyen a fényképe volt, nem tudom miért kellett így lejátszani ezt a számot. Szerinte sértõ volt... erre oda kellene figyelni....ebben a mûsorban ez a bejátszás nem volt oda illõ. Lejáratták a szerzõket és Harangozó Terit is. Arról nem beszélve, hogy Korda György csak önmagát és Klárikáját reklámozza állandóan. Korda Györgynek nem szabad lenne saját számáról állandóan áradozni, õ nagyon nagy elõnyre tesz szert....maximum 1 számot kellett volna neki énekelni...
VonalZoo 2007 ápr. 06. - 06:08:04
(29/523)
Nem tudjátok, hogy most pénteken miért nem lesz adás? Kezdõdnek a középdöntõk?
Más:
A "Postakocsi" címû dal szerintem Komár Laci nem szólistaként, hanem a Sprint zenekar tagjaként énekelte, a klipben is így látszott, nem tudom, miért õ volt kiírva elõadóként....
Carlos 2007 márc. 31. - 12:36:43
(28/523)
Ugyanannyi meccs-labdát adtatok egymásnak, legyen döntetlen.
Klaudia sem vitázik tovább, de ez nem is nevezhetõ vitának. Sokszor leírtátok a véleményeteket, ezzel hergeltétek egymást.
Nem fogunk ömlengeni, inkább foglalkozzunk a számokkal a mûsorban!
Végszóként nem változott egyikõtök álláspontja sem, mert nem az volt a cél, hogy megváltoztassuk a másik véleményét! Fontos, hogy tiszteletben kell tartani a többieket! Ne kezd, hogy Klaudia támadott, mert már leállt, és nem volt szándékos!!!
1/10
oncogito 2007 márc. 30. - 21:54:39 1/10
(27/523)
Carlos, ha megnézted az elõzményeket, akkor nem értem, hogy mit kérdezel tõlem?
Egyébként Klaudia legalább annyiszor védte a saját véleményét, mint én, õ sem egyszer írta le.
Miért pont az enyém zavar?

De tudjátok mit?
Átadom a terepet- ömlegjetek tetszés szerint.
Ugyan kinek is jutna ma eszébe egy kritikából profitálni?
Nem is értem, miért reménykedtem.
Minden nagyon szép és minden nagyon jó.
Klaudia_18 2007 márc. 30. - 10:22:44
(26/523)
Nincs is szükség leülni megbeszélni oncogito-val, mert ellentétes véleményt nem lehet a másikra ráerõltetni.
Tudomásul vettem, hogy oncogito-nak és még sokan másoknak nem szimpatikus Levente a mûsorban.
Carlos jól írta, hogy elfogadtam a negatív véleményeket, nem várható el, hogy mindenki ugyanúgy gondolkodjon.
Én senkit nem akartam "támadni", de azért van a fórum, hogy mindenki elmondhassa, mit gondol errõl a témáról!
Az a jó mûsorvezetõ, aki sokaknak tetszik, jól írod, Leviék is sokaknak tetszenek! Ennyi!
Vita lezárva részemrõl!
Carlos 2007 márc. 30. - 08:27:52 Előzmény oncogito
(25/523)
Képzeld, vettem a fáradságot, és mielõtt még írtam volna, utánanéztem az elõzményeknek. Elhiszem, hogy nem rossz szándékkal írtad le a véleményedet, de nem gondolod, hogy elég egyszer is leírni?
Klaudia is elmondta a véleményét, reagálva a tiedre.
Üljetek le és beszéljétek meg, abban semmi rossz nincs, v beszéljetek msn-en. Mégegyszer mondom, felesleges hajbakapni a másikkal csak azért, mert neked nem tetszik Levi a mûsorban.
Klaudia megértette a negatív véleményeket, így a továbbiakban szerintem nem fog vitázni, mert felesleges, õ is tisztában van evvel. Szerintem beszélhetek az õ nevében is, hiszen tudja, hogy nem tetszhet mindenkinek Levi, de ezt nem kell nagy dobra verni! Talán bántja a dolog, hogy ennyien támadják Harsányit, de elfogadta és ez a lényeg!
VonalZoo 2007 márc. 28. - 20:27:53 Előzmény Carlos
(24/523)
Nekem Korda szimpatikus volt, de talán túlzás ennyi dalát indtani a versenyen (és nem is túl sportszerû)
A Lady M-nek természetesen helye van a 'magyar pop-történelemben', de pl. a Szeress úgyis, ha rossz vagyok címû dalt túlzásnak tartom (tõlük).
Persze, gondolom nem Korda György válogatta össze az induló dalokat, de azért így keserû az ember szájíze....