10/10
IldiCo80 febr. 24. 14:17:01 10/10
(22/22)
10/10
10/10
Fő kritikus úr 2023 júl. 30. - 19:08:35 10/10
(21/22)
Zseniális. amikor beültem a mozi terembe azt hittem csak egy ujabb elbaltázott gyerek mese de pont inkább a felnőteknek tudnám ajánlani rengeteg bölcsessèg ès mèg a halál felemèsztèse is “a halál mindenkièrt eljön” megjelenik ebben a műben mindenkinek ajánlani tudom
1/10
3,14159 2023 ápr. 18. - 07:14:09 1/10
(20/22)
Borzasztó csalódás, hogy ezt is feláldozták a woke propaganda oltárán, egy kiherélt töketlen lúzert csináltak a címszereplőből, a főszereplő pedig az őt folyamatosan megalázó női szereplő lett.
Hányinger.
6/10
itsme1 2023 márc. 31. - 08:28:08 6/10
(19/22)
Ebben a részben talán kevesebb a poén, de a medvecsalád vicces. (Főleg eredeti hanggal.)
5/10
pihes 2023 márc. 04. - 14:19:26 5/10
(18/22)
Nem okozott semmit ÖT/TÍZ
9/10
RonaldoHUN 2023 márc. 01. - 21:01:34 9/10
(17/22)
A sok egykaptafa animáció után nagyon ideje volt már a vérfrissítésnek. A Pókember óta imádom, hogy végre egyre több animációs filmben alkalmazzák ezeket anime és comic-szerű stíluselemeket. Az eltúlzott színek, a formák pózok, mind egyedi jelentéssel bírnak. Aki bénázza, az nyilvánvalóan egy begyepesedett őskövület, akinek konkrétan nincs ízlése és nem ért hozzá.
9/10
Atis88 2023 febr. 26. - 19:48:13 9/10
(16/22)
Mostanában nem készülnek már ilyen animációs filmek. Mi több, a rendes filmeknek sem mindnek van ennyi mondanivalója mint ennek. Jó a sztori, jók a karakterek, teljesen élvezhető felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.
9/10
APBT 2023 febr. 25. - 09:04:02 9/10
(15/22)
Teljesen rendben volt, mondanivalója is van, vicces. Nekem talán 38 éves fejjel túl pörgős volt, de ezen legalább biztos nem alszik be a szülő sem. El is érzékenyültem néhány jelenetnél.
10/10
RigbyTheMad 2023 febr. 24. - 22:10:22 10/10
(14/22)
Tökéletes minden szempontból. És nem volt gyerekes, aminek nagyon is örültünk. Volt benne minden, vicces is volt, komoly, és érzelmes. Ilyenekből kellene még több. Szinkronok nagyon jók voltak végre. Mindenhol sikeres lett. Még jó, hogy nem ennek az elmaradott Magyar népségnek a véleménye számít...
1/10
agi8881 2023 jan. 29. - 16:34:47 1/10
(13/22)
Nem tetszett.Harsány,keszekusza borzalom.
9/10
DoMo 2023 jan. 28. - 12:07:01 9/10
(12/22)
Tetszett
1/10
Yas Sf 2023 jan. 06. - 19:27:38 1/10
(11/22)
Igénytelen, horrorisztikus köntösbe bújtatott mese, nem való kisgyerekeknek. Bántóan primitív, gusztustalan szereplők. Borzasztóan sajnálom, hogy beültettem erre a kalap szarra a családot.
2/10
Engeln 2023 jan. 06. - 10:49:54 2/10 Előzmény kakukkfű
(10/22)
LOL, nem persze, ékes magyarságot lehet tanulni mindtől.
2/10
Engeln 2023 jan. 06. - 10:47:00 2/10 Előzmény regnig
(9/22)
Húha, na tisztázzuk, nem gondolom magam "filmkritikusnak" - gondolom TI mind azok vagytok. Elnézést, én a saját véleményemet írtam ide, mint ahogy Ti is. Egyetérthetsz bárkivel.
Engem meg személy szerint elkeserít, hogy elmegyek a moziba és ideológiákat, véleményeket, mintákat tolnak rám egy gyerekeknek szánt (?) mesében. Jó persze tudom, ez régen is így volt, csak most itt az a minta, hogy nem baj ha együgyű vagy, igazából minél inkább az cuki (jó ez csak egy a sok közvetített értékből, nem fair ezt kiragadni, elismerem).
Ja, nagy poén a kisípolt trágárság, óriási, az első részből nagyon hiányzott és az is, ahogy a bumbi medvecsalád nem tud beszélni (tudom, ez is nagy poén és hihetetlen karakterek, csodás mind).

Más: Van kutyánk, családtagként szeretjük, tiszteljük. Erre itt kapom az érzékenyítést, hogy kell tartani kutyát. Szerintetek, aki állatkínzó, ettől a filmtől fogja meggondolni magát - remélem egyébként, bár kicsi rá az esély.
8/10
regnig 2023 jan. 05. - 22:38:09 8/10
(8/22)
Ha lehet " egy utolsó kívánságom": Engeln! Kérlek, ne menj filmkritikusnak! A kritikád nem kis túlzással kritikán aluli.

Egyetértek Kakukkfűvel.... A film nagyon is bravúros. És tudott újat mutatni az elcsépelt 3D világában. Remélhetőleg nem egy ilyen tudatlan, hozzászólás veszi el a kedvét bármely mozirajongónak, a film megnézésétől! 🙏😇
9/10
kakukkfű 2023 jan. 05. - 22:04:02 9/10 Előzmény kakukkfű
(7/22)
egyéb egyébként egyik szereplő sem beszél csúnyán viszont egyszer t sok cenzúrasípolás egy ki nem számított szereplőtől amit egy ember háromnál több agysejttel fel tud fogni, hogy a humor kedvéért van ( ráadásul a moziban ahol néztem imádták a gyerekek )
9/10
kakukkfű 2023 jan. 05. - 22:01:29 9/10
(6/22)
Nagyon ritkán szoktam hozzászólást írni de szinte kötelezőnek éreztem mivel a film alatti megjegyzések nem tesznek igazságot vagy legalábbis nem tükrözik a valóságot, viszont a 9/10-emből, amit csak azért adtam mert 10/10-es film nem létezik, ki lehet találni, hogy nem fogok sokat panaszkodni és most elmondom hogy mindenképpen megéri megnézni mielőtt bármit is olvasnál. A hozzászólás elején általánosan fogok beszélni a filmről de később bele fogok térni a spoilerekbe de semmi fontosat nem fogok lelőni viszont előtte ki fogok kitenni egy figyelmeztetőt.

Általában senki sem szokott filmfolytatásoktól sokat várni főleg nem egy olyantól ami 11 évbe telt elkészíteni ( feltehetően némi halasztásokkal a produkcióban ) viszont egy előzetes megnézése után rájön az ember hogy itt tényleg raktak bele szeretetet mivel a ,,Pókember: Irány a Pókverzum,, vízfestékes stílusát követi valamennyire ami után az a film hatalmasat aratott viszont raktak bele elég személyiséget is hogy ne legyen vak stílusrablás. Ez alatt arra gondolok, hogy például a harcjelenetek képregényesen vannak megcsinálva szinte elgondolkodik az ember hogy nem-e kézzel rajzolt és 2D-s poreffektek is vannak hogy azok mégjobban fokozzák ezt a hatást, viszont nem az egész film ebben a stílusban készült hogy ne lehessen olyan gyorsan megunni . Személyesen nekem ez nagyon tetszik mivel nem mégegy lelketlen animációt kaptunk valamelyik nagy stúdiótol akik rájöttek hogy mindegy mennyi szeretetet raknak a filmbe úgyis elég pénzt keresnek rajta és mindegyik ugyan. úgy. néz. ki. Az utóbbi alatt az ,,Énekelj,,-re és a ,,Zootropolis,,-ra gondoltam csak az utóbbi legalább élvezhető volt. Visszatérve a Csizmás Kandúrra, jelenleg 3 film van ami valamennyire használja ezt a képregényes stílust de mindhárom elég különböző mennyiségben és elég eltérően ugye, végülis nem véletlenül ért el magasabb értékelést mint az új Avatar film. Egyébként mind a ,,Csizmás, a Kandúr,, és a ,,Csizmás, a Kandúr: Utolsó Kívánság,, 130 millió dolláros költségvetéssel készült. Ennyit a művészeti stílusról

A hangdizánjról nagyon sokat nem lehet mondani, Spanyolországban játszódik tehát gitár és vonósok a főhangszerek, kalandjelenetekkor kalandos zene megy - szomorúnál szomorú, viszont a szinkronszínézek nagyon jó munkát végeztek bár lehet csak azért gondolom így mert nem egy kanapébahervadt vén penész vagyok aki hangosabb jelenetet nem tud eltűrni kivéve ha az egy haldokló Jugoszláv halálsikítása egy balkánfrontról szóló filmben, de ez lehet csak én :/ 0 passzívagresszió senki iránt természetesen

A Karakterek teljesen hűek maradtak az eredeti énjükhöz és a film során és a nagyjuk mégtöbbet fejlődik. A kutyáról az előzetesek alapján szinte mindenki, magamat beleértve, úgy gondolná hogy ő lesz a tipikus piacolható és relatívan aranyos de felnőttszemmel idegtépően idegesítő szereplő mint például a minyonok vagy az Olaf a jégvarázsból, de ebben meglepően nagyon nagyon kellemesen csalódtam sőt meg is könnyezteti a kutya az érző nézőt néhol, bár persze néhol vannak megkérdőjelezhető részei de mit is tehetünk, ez a film gyerekeknek készült, apropó...

[ enyhe spoiler, szülőknek talán fontos!] ...úgy tudom szinte minden előzetes 6-os korhatárt mutat, viszont a film 12-eset és még azt mondanám hogyha nagyon túlozni akarunk 16-os is lehetne mivel kettőször vér is megjelenik amiből egy seb. A film néha nagyon sötét, nem csak palettailag hanem mondanivaló ügyileg is és vannak őszintén ijesztő részek amikmiatt csodálkozom hogy egyik szülő sem panaszkodott még itt a megjegyzésekben hogy a drága gyermekük nem bír aludni viszont jogosan panaszkodnának. Nem akarok senkit elriasztani nem olyan képernyőbeugrós olcsó "horror"-ról beszélek amivel minden """""horrorfilmet"""" telenyomnak mostanában hanem őszinte terror-ról. Pici letérő a témáról de a horror és a terror között az a különbség hogy a horror egy ideiglenes pulzusugrás de hamar elmúlik a hatása a terror pedig az hogy tudod hogy valami jön érted és a pontos idő és alkalom tudatának a hiánya okozza a libabőrt és a film nagyon szépen épít eköré. Nem titok, hogy a film arról szól hogy Csizmás meghalt és már csak egy élete van. Ezekkel az információkkal együtt gondolom már ki lehet találni hogy miféle terror-ról meg félelemről beszélek de többet erről a spoilerek szekcióban.



[ az igazi spoilerek itt kezdődnek + a story igazi jelentése: ]


A megemlített terror a halál és ahogy a halál üldözi Kandúrt és hogy Kandúr életében először érez félelmet és innentől kezdve néhol pániktámadásai vannak amik emberileg a legreálisabb módon vannak ábrázolva, ahogyan az egykori legenda menekül a halál elől és ahogyan hiperventilál ( nagyon erősen kapkod levegő után ) amiután elfutott és a a kutya megtalálja és ahelyett hogy kérdezgetné csak lefekszik mellé és kandúr simogatja ahogy lassan lesassul a lélegzése. Ezt a film természetesen sokkal jobban visszaadja mint a hozzászólásom viszont nem szégyenlem hogy érző lény vagyok akiben nem halt még ki az élet és ki merem jelenteni hogy ez egy nagyon megható jelenet. Csizmás halálfélelme nagyon megható szintén és maga a halál nagyon ijesztően van megjelenítve viszont a film a mondanivaló értelmezése után nagyon megnyugtató. Az egész film a halandóságról és annak az elfogadásáról szól és úgy gondolom ez egy elég érett téma amit a gyerekek is érthetnek mivel okosabbak mint általában gondolják a filmproducerek hogy a film lényegét kanállal kell etetni a gyerekbe hogy az felfogja miről szól, persze akár ha egy kicsit is körbenézünk itt a véleményeknél felfedezhetünk egy kettő feltételezhetően felnőttet akiknek ez előnyükre szorult volna.

oh egyébként, a kutyának van a legszomorúbb háttértörténete amit egy gyerekfilmbe belemertek írni egy jóideje szóval csak még egy pont a bátorságért a Dreamworks-nek.
2/10
Engeln 2023 jan. 04. - 21:09:39 2/10
(5/22)
Szerintem? Nagyon vártuk, kár volt: Szerintem az mindent elmond, hogy több családdal együtt néztük, se felnőtt se gyerek nem volt akinek tetszett volna (pedig nem vagyunk egyformák). A kocsiba ülve nézünk magunk elé és a gyerek megkérdezi, miért néztük meg és egyáltalán mi volt ez, stb. Felnőtt szemmel, 30+ és 40+-os csapatnak: gusztustalan (pl. "kutya-poci"), ocsmányul beszélő karakterek, nem vicces és indokolatlan trágárság, stb. Történet kb nulla és persze, értem, hogy mese és varázslat, csak az van, hogy a nullát nem lehet beszorozni egy számmal és úgy értéket adni. Képi világ "szakmailag" romlott, stílussal álcázott olcsósítás - kevesebb számítási kapacitást igénylő "szőr" az állatokon, stb. - értem én, csak nem tetszik. Akció jelenetek alacsonyképkocka száma, képregény szerű - anime-manga jegyek bénácska alkalmazásával. Glitter és csillogás rosszullétig, hol ide hol oda, majd a végén töményen kapod az arcodba (bónusz: a legendás aranyos kandúr szemeket is sikerül 2x is porig alázni benne). Sikerült a hétköznapi matiné színvonalra ráközelíteni (gratulálunk). Karaktereket is sikerült visszafejleszteni, az első részt alul múlni. Zene felejthető. Családi csalódás, köszi...
7/10
csikzoli 2022 dec. 29. - 06:42:29 7/10
(4/22)
Az elején azért megijed az ember, hogy mekkora a kontraszt Avatar és ez közt, de érdemes megnézni, egy szombat esti családi filmnek tökéletes.
kareshu@citromail.hu 2022 dec. 14. - 19:12:50
(3/22)
Kb. húsz percig bírtam nézni. Ezt is átkonvertálták a mai béna trendre, tehát a hatévesek kiabálós hiperrohangászós meseanimációját nyakon öntötték a szuperhősökösös repülős-térdezuhanós maszlagjával. Kár, mert a régi Shrek filmvilág tényleg jó poénokból volt összehegesztve, korhatár nélkül szórakoztató volt. De ma mindent elrontanak, filmet, zenét.. - normális színvonalért inkább a régebbi dogokat érdemes visszanézni vagy meghallgatni.. Ez van...